Skocz do zawartości
IGNORED

Dylemat między wzmacniaczmi


laazy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po co do Lutka. Wystarczy, zę podłaczy do starych, dobrych Altusów i też nie rozróżni.

Bo Altusy też były/są najlepsze na świecie, wszystkie wzmacniacze grały taka samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W amplitunerze sygnał przechodzi przez masę układów i procesorów gdzie jest niejednokrotnie przetwarzany .

Na końcu sa końcówki i żeby nie wiem ile ich było to nie poprawią to co dostaną po układach " wstępnych " .

Fachowe podejście od strony technicznej nie jest takie trudne. Określa się istotne problemy sprzętu, mierzy ich poziom i porównuje z progiem wrażliwości słuchu na takie zniekształcenia. Gdybyś potrafił to zrobić, to wiedziałbyś, że w tym kawałku sprzętu nie ma istotnych problemów, nie ma zniekształceń, które trzeba naprawiać.

 

Istotne problemy to zniekształcenia kolumn i problemy akustyki pomieszczenia. Te cyfrowe przetwarzanie w amplitunerze, którego się boisz, działa w tej dziedzinie. Poniżej przykład pomiaru akustyki w trybie direct, czyli to co produkowałby wzmacniacz stereo oraz efekt korekty systemem Audyssey XT32. Te charakterystyki powinny być prawie płaskie, bo człowiek słyszy minimalne różnice w głośności rzędu 0.3dB, w muzyce ok 1dB. Widać jak wiele jest jeszcze do poprawienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-37875-0-52436000-1432297437_thumb.jpg

 

Pomiary z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co o tym myśleć ale poniżej jest link do postu recenzenta z IXBT, który testował korekcję akustyki pomieszczenia KRK ERGO i powiedział mi że elektroniczne podwyższanie spadków prowadzi do martwego brzmienia :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tam poniżej też się wypowiada w temacie o systemach w amplitunerach, ale teraz nie chce mi się przeczesywać całego tematu :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowe podejście od strony technicznej nie jest takie trudne.

 

Dla Ciebie jest wręcz niewykonalne, bo Twoja techniczna wiedza, to naiwne ślizganie się po powierzchni.

 

No to poddaj się jawnemu testowi na odróżnienie amplitunera średniej klasy np Yamaha vs drogiego wzmacniacza u Lutka.

 

Disco cały czas chce sie takimu testowi poddać, tylko jakoś chętnych brak, wszyscy pochowali głowy w piasek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco cały czas chce sie takimu testowi poddać

 

Jeżeli chce się poddać testowi osobiście, to jedynym sposobem jest indywidualna wizyta u Lutka, no chyba że chce innych poddać swojemu testowi najlepiej pod nadzorem Lutka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dla Ciebie jest wręcz niewykonalne, bo Twoja techniczna wiedza, to naiwne ślizganie się po powierzchni.

Poziom Twojej dyskusji jest żenujący, nie potrafisz nic powiedzieć na temat i wrzucasz tylko uwagi personalne.

Wyjątkowo Ci odpowiem: mam wyższe wykształcenie z automatyki i metrologii elektrycznej, hobbystycznie projektowałem i budowałem wzmacniacze, kolumny, tunery. Znam się na tym.

 

Teraz sprawdźmy: jakie Ty masz kwalifikacje do oceny technicznych wypowiedzi? Bo w tym wątku żadnej wiedzy nie prezentujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo Ci odpowiem: mam wyższe wykształcenie z automatyki i metrologii elektrycznej

 

Twoje poglądy na tematy audio można potraktować tylko jako totalny odchył. Tu wykształcenie nie ma nic do rzeczy, bo to zwyczajnie nie jest normalne. Dlatego też nie podejmuje z Tobą merytorycznej dyskusji.

 

Ale może Twój kaganek oświaty dotrze do inny projektantów sprzętu audio i skoncentrują się wyłącznie na produkcji tanich amplitunerów.

 

Był tu onegdaj niejaki XYZ. Ponieważ tak jak i Ty w każdym wątku nachalnie pisał, że wszystko tak samo gra, to w końcu dostał zakaz pisania w innych wątkach niż założone przez siebie. Ponieważ się do tego nie stosował, to w końcu usunięto go z forum. I myślę, że to może być Twoja tutaj przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie Ty masz kwalifikacje do oceny technicznych wypowiedzi? Bo w tym wątku żadnej wiedzy nie prezentujesz.

Nie ma absolutnie żadnych (co niejednokrotnie udowodnił swoimi bredniami) jak i wielu tych "słyszących" pyskaczy, wśród których o zgrozo są tzw. "konstruktorzy" udzielający się w DIY i szerzący tam voodoo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kazdy układ , kazdy element w torze sygnałowym wpływa na brzmienie mniej lub bardziej i dlatego najlepiej grają wzmacniacze typu SE , SET i inne o bardzo prostej budowie .

 

Znamy to. Sprzężenie zwrotne jest szkodliwe, korektory sa be, gra cały system, najważmiejsze sa kable, mundorfy i "ustroje" antywibracyjne.

A potem to już słychać różnicę między plikami o identycznej zawartości.

Do tego prowadzi wiara w stereotypy.

 

 

 

Twoje poglądy na tematy audio można potraktować tylko jako totalny odchył. Tu wykształcenie nie ma nic do rzeczy, bo to zwyczajnie nie jest normalne. Dlatego też nie podejmuje z Tobą merytorycznej dyskusji.

 

Ale może Twój kaganek oświaty dotrze do inny projektantów sprzętu audio i skoncentrują się wyłącznie na produkcji tanich amplitunerów.

 

Był tu onegdaj niejaki XYZ. Ponieważ tak jak i Ty w każdym wątku nachalnie pisał, że wszystko tak samo gra, to w końcu dostał zakaz pisania w innych wątkach niż założone przez siebie. Ponieważ się do tego nie stosował, to w końcu usunięto go z forum. I myślę, że to może być Twoja tutaj przyszłość.

 

Zapisz się do selty discomaniaca. Om tez jest bajkopisarzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amplitunerze sygnał przechodzi przez masę układów i procesorów gdzie jest niejednokrotnie przetwarzany .

W amplitunerze znajdziemy także przycisk pure direct, funkcja omija procesory między innymi video i DSP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poddaj się jawnemu testowi na odróżnienie amplitunera średniej klasy np Yamaha vs drogiego wzmacniacza u Lutka.

Po co ?

Czuję się dobrze , moje zmysły mnie nie zawodzą a to co ma w tym temacie do powiedzenia jakikolwiek " Lutek " nie jest mi do niczego potrzebne .

Lutek - nie mam nic do Ciebie ;)

 

Na tym polega dorosłość . Słyszę to i owo to z tego korzystam . A " testy " to sobie prowadzę sam dla siebie i od jakiegoś czasu szukam żeby było dobrze i jak najtaniej . Nie ruszają mnie " powalające znaczki " i gdyby się dało to bym kupił klamota za 5 stów . Gdyby tylko chciał tak grać jak gra mi to teraz .

Resztę kasy bym przeznaczył na cokolwiek innego . Jest wiele ciekawszych wydatków niż pakowanie kasy w klamoty ;)

 

Na moje szczęście żonę też sobie znalazłem bez ślepych testów z kolegami ;)

 

W amplitunerze znajdziemy także przycisk pure direct, funkcja omija procesory między innymi video i DSP

Jesteś pewien że omija ?

Nadal przez nie przechodzi .

Zresztą robiłem kiedyś porównania z amplitunerem za 10 000zł ( albo 12000zł - nie pamietam ) i taka Ugoda go pozamiatała .

Mam też w salonie Yamahę 663 z przyciskiem DIRECT .

Zapala się oczojebna niebieska dioda , gaśnie wyświetlacz a jak bulgotało tak bulgocze . Nie jest to cud ale gra w stereo gorzej od takiego NADa C312 więc ja dziękuję . Więcej do filmów nie oczekuję ale muzyki za cholerę nie da się na tym słuchać ( sprawdzałem na różnych kolumnach ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że omija ?

Nadal przez nie przechodzi .

Widocznie mało kolega spostrzegawczy jest:) W tym trybie nie działa kalibracja i efekty DSP. Wszystkie ustawienia głośników, equalizera, aktywnych zwrotnic zostają pominięte. W niektórych modelach sekcja video może też zostać odcięta, decyduje użytkownik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo Ci odpowiem: mam wyższe wykształcenie z automatyki i metrologii elektrycznej, hobbystycznie projektowałem i budowałem wzmacniacze, kolumny, tunery. Znam się na tym

Z całym szacunkiem Kolego. Nie wiem jaką uczelnię kończyłeś i w którym roku , ale wygląda na to że nie masz pojęcia o audio. Może jako tako znasz teorię , ale z praktyką i SŁYSZENIEM to już gorzej. Żeby nie było - nie słucham kabli, podstawek , podkładek.. Ale nie zgodzę się nadal ze stwierdzeniem że wzmacniacze grają tak samo. W dużej mierze grają kolumny z akustyką - ale te kolumny odpowiednio trzeba napędzić ( nie mam na myśli tylko mocy ), ale o tym pewnie wiesz skoro konstruowałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mało kolega spostrzegawczy jest:) W tym trybie nie działa kalibracja i efekty DSP. Wszystkie ustawienia głośników, equalizera, aktywnych zwrotnic zostają pominięte

Nie działają a sygnał przelatuje nad scalakami ?

Czy jest puszczany inną drogą ?

A jak jest puszczany inną drogą to musi być układ przed DSP i za DSP który ten sygnał przełącza . Więc kolejne dwa układy .

Przykładowo tak Technics strzelił sobie w kolano topowym modelem 965 gdzie wciskając DBX ( jest przełączany z DOLBY ) musiał dać takie dodatkowe układy i gra słabo .

Ci sprytniejsi robią to na przekaźnikach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działają a sygnał przelatuje nad scalakami ?

Czy jest puszczany inną drogą ?

A jak jest puszczany inną drogą to musi być układ przed DSP i za DSP który ten sygnał przełącza . Więc kolejne dwa układy .

Przykładowo tak Technics strzelił sobie w kolano topowym modelem gdzie wciskając DBX ( jest przełączany z DOLBY ) musiał dać takie dodatkowe układy i gra słabo .

Ci sprytniejsi robią to na przekaźnikach .

W niektórych modelach daje się usłyszeć przekaźniki. Nie wątpię, że są modele, gdzie to bliżej tylko atrapa, co nie zmienia faktu, że taka opcja jest zaimplementowana ogólnie w amplitunerach i procesory są omijane. A czy taki, czy inny producent zrobi to dobrze to już inny temat:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ale te kolumny odpowiednio trzeba napędzić ( nie mam na myśli tylko mocy ), ale o tym pewnie wiesz skoro konstruowałeś ?

Nie krępuj się, napisz, co napędza kolumny i podaj wartości liczbowe dla omawianych urządzeń. Bo bez tego, to jałowe gdybanie, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę po krótce :

Prąd i jego rezerwa w zasilaczu , szybkość narastania impulsu , szybkość wygaszania. Współczynnik tłumienia. Zniekształcenia harmoniczne i intermodulacyjne. To są pojęcia bardzo ogólne. O każdym można długo dyskutować ( na jakie zniekształcenia mają wpływ pojemności wyjściowe, wejściowe , sprzężenie itd..itd.. ). Ja dla odmiany kończyłem studia z elektroniki - ze wzmacniaczy. To nic jednak nie znaczy. NIC! Ważne jest , że posłuchałem w n-salonach trochę sprzętu i różnego repertuaru. W domu też miałem co nieco. Mam punkt odniesienia podobnie jak Wielu Kolegów. Jak ktoś pisze że wzmacniacze grają tak samo to ma słaby punkt odniesienia albo słaby system , na którym testował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych modelach daje się usłyszeć przekaźniki

Tak jest zrobiony PMA2020AE gdzie wszytko jest przełączane przekaźnikami . W DIRECT przekaźniki omijają PCB preampa i mamy końcówki sterowane potencjometrem .

I to słychać .

co nie zmienia faktu, że taka opcja jest zaimplementowana ogólnie w amplitunerach i procesory są omijane.

I wracamy do punktu wyjścia . Procesory są nieaktywne ale sygnał nadal lata tam gdzie nie powinien .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To są pojęcia bardzo ogólne. O każdym można długo dyskutować

Otóż właśnie, ogólniki zamiast konkretów. Nie wynika z tego żadna przesłanka do wyboru tego czy innego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdzieś napisałem że należy kierować się danymi technicznymi ? Stwierdzam , że wzmacniacze brzmią inaczej - doświadczone empirycznie. Do tego są ku temu powody techniczne - mierzalne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wracamy do punktu wyjścia . Procesory są nieaktywne ale sygnał nadal lata tam gdzie nie powinien .

Na pewno droga sygnału jest nadal dłuższa niż w klasycznym wzmacniaczu, co nie podlega dyskusji. Pytanie tylko, jak to jest zrealizowane i na ile może wpłynąć słyszalnie na brzmienie, tego można się przekonać testując bez uprzedzeń, czyli w niewiedzy co gra:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdzieś napisałem że należy kierować się danymi technicznymi ? Stwierdzam , że wzmacniacze brzmią inaczej - doświadczone empirycznie. Do tego są ku temu powody techniczne - mierzalne .

 

Wybierz dowolne kolumny i wzmacniacze i poddaj się publicznie jawnemu testowi przy wyrównanej głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Stwierdzam , że wzmacniacze brzmią inaczej - doświadczone empirycznie. Do tego są ku temu powody techniczne - mierzalne .

Konkretnie: jaki mierzalny parametr i jaki próg wartości dla tego parametru jest słyszalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oboje nadal twierdzicie że amplituner z półki cenowej do 1tys gra tak samo jak wzmacniacz Nagry , Marka Levinsona , Atolla, Hegla.. to ok . Gramy w inne bajce. Jak zechcecie nowych zabaw w piaskownicy to piszcie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, jak to jest zrealizowane

Tanio .

W tej samej cenie mamy ileś końcówek więcej , procesory i uzdatniacze za które płaci się licencje .

 

tego można się przekonać testując bez uprzedzeń, czyli w niewiedzy co gra:)

Nie mam uprzedzeń a ślepe testy są dla mnie idiotyczne .

Albo słyszę albo nie i albo jest gorzej / lepiej albo nie i wybieram produkt tańszy ( nie zapominając jednak o jakości budowy , elementów itd )

 

To że ktoś może nie słyszeć ( pomijając powody ) kabli które mają niewielki wpływ na brzmienie i w wielu systemach mogą nie być odróżnione idzie jeszcze zrozumieć .

Ale czy kogoś tu pogięło żeby nie słyszeć różnic pomiędzy wzmacniaczami ?

 

Kiedy pojawi się temat że wszystkie kolumny grają tak samo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy.

Nie jestem tego taki pewien .

Już od jakiegoś czasu coraz więcej o Altusach na forum więc tylko czekać na nawiedzonych ...

 

Tak gdzieś od Yamahy rx v 677

Jak pisałem .

Moją Yamahę w stereo fabryczny NAD C312 wciąga jedną dziurką . OK , starszy model od 677 ale tego C312 od takiego PMA2020AE dzieli tyle ile rower od promu kosmicznego .

Ale jak ktoś słucha na tym ampli nędznej jakości plików z torrentów na zamulających kolumnach to wcale się nie dziwię że może mieć problemy z odróżnieniem dobrego wzmaka pod tymi kolumnami a często taki wzmak jest karmiony analogiem z jakiejś padaki DVD czy BD .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.