Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizyjny Reżim!


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę trzymać się tematu Skynyrd to po pierwsze. Po drugie, pozwolisz, że każdy zagłosuje wedle swojego uznania? Dziękujemy! A TVN, TVP to dzisiaj telewizja władzy dominującej, czyli POTV, więc nie dziwi mnie, że sondaż jest taki jaki jest. Dodatkowo, w I turze też wygrywał Bronek w sondażach, a co się stało? Naród nie jest taki głupi, koniec bezczelnych, złodziejskich rządów PO! Za te 8 lat powinni publicznie przeprosić wyborców za nie dotrzymanie obietnic, postulatów i pójść do więzienia za wszystkie afery!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naród nie jest taki głupi, koniec bezczelnych, złodziejskich rządów PO!

 

Naprawdę łudzisz się że cokolwiek się w związku z tym zmieni?

Ja tam nie mam złudzeń - alternatywa wyborcza została przygotowana prawidłowo.

Za kolejne 8 lat, być może rządów kogoś innego, kolejnych wyborów może już nie być.

Już nie będzie potrzeby. Rząd tubylczy się zlikwiduje a płyty tektoniczno-polityczne: ruska i pruska, zatrzasną się nad Polską z trumiennym odgłosem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpiny? Słyszałem, jestem ich królem ;-).

Rzeczywiście jesteś królem kpin.Wszyscy z ciebie kpią.

 

Proszę trzymać się tematu Skynyrd to po pierwsze. Po drugie, pozwolisz, że każdy zagłosuje wedle swojego uznania?

Mamut przecież skynek ironizuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na razie mamy zajawkę polityki medialnej po ewentualnej (nie daj boże) wygranej wyborczej pislamczyków.

 

 

Jak wy żeście państwo rządzili, to można było normalnie rozmawiać. Pamiętam: załatwialiśmy sprawy czy to radiowe, czy z telewizją. Uczelnia... - chwalił Prawo i Sprawiedliwość Tadeusz Rydzyk w swoich mediach. A była i ku temu okazja - Telewizję Trwam i Radio Maryja odwiedziło trzech polityków PiS: prezes Kaczyński, Mariusz Błaszczak i Joachim Brudziński.

Wieczorem Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak i Joachim Brudziński byli gośćmi Radia Maryja i TV Trwam, gdzie - na początku - przepytywał ich sam dyrektor rozgłośni Tadeusz Rydzyk. Rydzyk dużo czasu poświęcił krytyce obecnych rządów, w pewnej chwili zaś wypalił: - Jak wy żeście państwo rządzili, to można było normalnie rozmawiać. Pamiętam: załatwialiśmy sprawy czy to radiowe, czy z telewizją. Uczelnia... Minister nauki i szkolnictwa wyższego, czy inni... Jakoś to było takie ludzkie... - chwalił.

 

I kontynuował: - Normalnie można było załatwiać, rozmawiać... Oczywiście wszystko trzeba było zgodnie z przepisami, ale minister mówił mi: proszę ojca, o waszą uczelnię się nie obawiam, że jest wszystko w porządku - relacjonował Rydzyk. - Byliśmy też kontrolowani, ale była kultura. A teraz to jest wszystko takie... takie to... Czujemy się, jakbyśmy byli pariasami - żalił się.

 

Czytaj: Gdy wy rządziliście to dostawaliśmy i robiliśmy co chcieliśmy. A teraz? Żądają od nas przestrzegania prawa! Skandal, chlip chlip...

Palanta nie trzeba nawet nagrywać ukradkiem w restauracji; sam zdradza na antenie zasady funkcjonowania swojego imperium :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma wspólnego z wyrzuceniem Pospieszalskiego?

Swoje fobie zachowaj na inną okazję, masz temat w którym możesz wypisywać swoje "mądrości".

 

Ps. Ciekawe że za taki sam wpis nie na temat w temacie do którego odsyłam dostałem bana od założyciela szkalującego środowisko RM tematu....widać nie tylko na szczytach medialnych boją się prawdy. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma wspólnego z wyrzuceniem Pospieszalskiego?

[...]

 

A to ma wspólnego, że pospieszalski reprezentuje ten właśnie profil ideologiczny (i bardzo podobne metody działania), co toruński księżulo-geszefciarz i jego, pożal się boże, "media". Słusznie któryś z Kolegów zauważył wcześniej, że do takich właśnie pseudomediów pospieszalski pasuje najbardziej.

 

------------

P.S. widzę, że we wszystkich wątkach polujesz skwapliwie choć na cień "nieprawomyślnej" wypowiedzi. Chyba poza pełnym etatem dorabiasz na nadgodzinach :)))

 

[...] dostałem bana od założyciela szkalującego środowisko RM tematu....[...]

 

Tzw. "środowiska" radyja z ryjem nie trzeba szkalować, ono wystawia sobie świadectwo każdego dnia i w dowolnym czasie - swoim kołtuństwem, zaściankowością i nienawistnictwem (o nietolerancji i ksenofobii już nie wspominając).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palanta nie trzeba nawet nagrywać ukradkiem w restauracji

Sugerujesz,że ci nagrani są lepsi?A ja myślę,że wiatr jest wart wiatraka,gdy chodzi o prąd.

 

Lis,Rydzyk,Karnowski czy Olejnik to nie są dziennikarze-to osoby do specjalnych poruczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz,że ci nagrani są lepsi?A ja myślę,że wiatr jest wart wiatraka,gdy chodzi o prąd.

 

Lis,Rydzyk,Karnowski czy Olejnik to nie są dziennikarze-to osoby do specjalnych poruczeń.

 

Tyle, że Lis, Karnowski czy Olejnik to są incydentalne, pojedyncze przypadki, a rydzyk to cała machina medialna opluwająca wszystko, co nie jest fundamentalnie katolickie (czy wręcz katolskie i kołtuńskie). I jak taka machina włącza się czynnie w politykę, należy zacząć się poważnie obawiać o ciąg dalszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak taka machina włącza się czynnie w politykę, należy zacząć się poważnie obawiać o ciąg dalszy.

Nie przesadzaj,myślisz jak typowy aparatczyk Platformy nakarmiony tym bałachem jeszcze przez Tusku,że Polacy to durnie.A ci zaczynają przeglądać...na oczy.

 

Takie rozumowanie to stereotyp upowszechniony przez liderów PO.

 

Tyle, że Lis, Karnowski czy Olejnik to są incydentalne, pojedyncze przypadki

Bywały przypadki,że garbus garbusa położył na łopatki.......w rowie melioracyjnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Takie rozumowanie to stereotyp upowszechniony przez liderów PO.

 

To nie jest, niestety, stereotyp. Przypomnij sobie niesławną rolę księżulka-geszefciarza w popieraniu i umacnianiu nieudolnych kaczych rządów w latach 2005-2007. Samo to powinno wystarczyć, by mieć jednoznaczną opinię w tym względzie.

 

P.S.

jeśli tak bardzo pogardzasz III RP i - wcześniej - PRL-em, to podrzyj i spuść z wodą w kiblu wszystkie świadectwa szkolne i dyplomy, które zdobyłeś w tym czasie, rozdaj biednym to wszystko, czego się dorobiłeś w tym znienawidzonym okresie i zamieszkaj na pustelni - najlepiej u kamedułów bosych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszaj mnie,bo nie jestem ani za PO ani za PiS i dobrze o tym wiesz.Duda jest alternatywą dla PO i przeciwwagą.Będzie bezpieczniej.Przynajmniej nie sprzedadzą lasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Lis, Karnowski czy Olejnik to są incydentalne, pojedyncze przypadki, a rydzyk to cała machina medialna opluwająca wszystko, co nie jest fundamentalnie katolickie (czy wręcz katolskie i kołtuńskie). I jak taka machina włącza się czynnie w politykę, należy zacząć się poważnie obawiać o ciąg dalszy.

 

Widzę tu odwrócenie pojęć. To Rydzyk ze swoim medialnym koncernem sumień jest incydentalnym choć równie groźnym przypadkiem. Zrób ankietę na Bocznicy ilu słucha i ogląda jego rozgłośnie. A jeszcze lepiej, ilu faktycznie wie, jakich informacji i kiedy trzeba tam szukać. Większość powtarza o Rydzyku i jego mediach mainstreamowe prawdy.

 

Tak naprawdę niebezpieczny jest ów mainstream, a Karnowski, Lis, Olejnik, Paradowska, Wołek, Żakowski i inni - są tylko jego "The Mask".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mamut przecież skynek ironizuje.

No to nie zrozumiałem. No to wybacz Skynek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa manipulacja opinią publiczną za publiczną kasę- specjaliści ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaa to jest coś konkretnego dla Argusa,niech przeczyta i zobaczy prawdziwą twarz POpaprańców.

Jak działa manipulacja opinią publiczną za publiczną kasę- specjaliści ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna manipulacja pisowska. Kto chętny, niech zajrzy na Facebooka, pokazany w demotach obrazek pochodzi z profilu "Jowita Kacik" założonego KILKA DNI TEMU - DOKŁADNIE 15 MAJA. Generalnie - kupa insynuacji nie popartych jakimkolwiek dowodem

Śmiechu warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z politycznymi naganiaczami dajmy sobie spokój bo ich nic nie przekona.

Wracając do rzeczy utrzymanie się przy władzy dla PO to przede wszystkim zmanipulowanie opinią publiczną - to jest klucz do władzy,dlatego zatrudniony jest sztab "specjalistów" w tej materii. A manipuluje się od tak dawna że można mieć problemy z oceną rzeczywistości i potrzeba nie raz wiele trudu żeby zakumać czasem jak w matrixie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z politycznymi naganiaczami dajmy sobie spokój bo ich nic nie przekona.

Wracając do rzeczy utrzymanie się przy władzy dla PO to przede wszystkim zmanipulowanie opinią publiczną - to jest klucz do władzy,dlatego zatrudniony jest sztab "specjalistów" w tej materii. A manipuluje się od tak dawna że można mieć problemy z oceną rzeczywistości i potrzeba nie raz wiele trudu żeby zakumać czasem jak w matrixie .

 

Z taką argumentacją sam stajesz się politycznym naganiaczem, tyle, że drugiej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo swój p. Kacik wcześniej zamknęła. To jest tylko przedruk, ku pamięci.

Były by ślady gdzie indziej, a nie ma. Nigdzie. Wbrew pozorom, z sieci nie zasię całkiem zniknąć. O czym to świadczy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argus nie jednokrotnie krytykowałem obie główne strony sceny politycznej , nie jestem też katolikiem więc Rydzyka też nie bronie, ale zasady fundamentalne demokracji i życia są na pierwszym miejscu i są one w dobie obecne w sposób permanentny łamane , więc nie stawiaj mnie na równi z sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fota pochodzi z jej zamkniętego profilu.

Nie doceniasz internautów. [...]

Doceniam, doceniam :)brew pozorom ślady zostawały w najmniej oczekiwanych miejscach. I zamknięty status profilu w niczym tu nie pomaga. Większość zawartości oczywiście znika, ale podstawowe informacje o koncie zostają.

A tu DOKŁADNIE NIC NIGDZIE. Już samo to jest podejrzane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że za taki sam wpis nie na temat w temacie do którego odsyłam dostałem bana od założyciela szkalującego środowisko RM tematu....widać nie tylko na szczytach medialnych boją się prawdy. ;)

 

Boże, aleś ty Maju niebezpieczny!

 

No to nie zrozumiałem.

 

Nie pierwszy raz i nie ostatni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz i nie ostatni.

Śmieszne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. widzę, że we wszystkich wątkach polujesz skwapliwie choć na cień "nieprawomyślnej" wypowiedzi. Chyba poza pełnym etatem dorabiasz na nadgodzinach :)))

 

Nie potrafisz nic rzeczowo napisać. Jedyne na co Ciebie tak naprawdę stać to ordynarny atak tak na media które obsesyjnie tępisz jak i na mnie....nie warto takim nawet odpisywać. ;(

 

Boże, aleś ty Maju niebezpieczny!

 

Następny....zaszczeka i zniknie.... :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma wspólnego, że pospieszalski reprezentuje ten właśnie profil ideologiczny (i bardzo podobne metody działania), co toruński księżulo-geszefciarz i jego, pożal się boże, "media".

 

A jaki "profil ideologiczny" reprezentują te media o których w jednym z tematów napisał forumowicz BoDeX?

 

Jeśli Pochanke zadaje nagle w debacie pytanie o 1500 syryjskich Chrześcijan a Komorowski „przypadkiem”

pamięta,że Duda nie był akurat na tym jednym glosowaniu w Europarlamencie związanym z syryjskimi uchodźcami,

i w mig wszystko odtwarza, to nie mam najmniejszych wątpliwości że Komorowski wiedział, że to pytanie zostanie

zadane… i tyle na temat "debaty", tej stacji i tzw.dziennikarki… Szkoda, że nie miał tak dobrej pamięci gdy

zeznawał w medialnie ukrywanej sprawie Sumlińskiego w zeszłym roku ... wielka szkoda !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że on pamięta każdą upolowaną wiewiórkę, z takimi szczególikami, że jednej wylazły flaczki, a drugiej śrut urwał głowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek dotyczy mediów więc pytam ponownie;Czy jest możliwe żeby Komorowski wiedział co kandydat robił każdego dnia i że nie było akurat Dudy podczas głosowania w parlamencie UE w/s uchodźców z Syrii.Więc jasno pytam czy pytanie nie było czasem znane Komorowskiemu ?Charakter pytania może nawet wskazywać że pytanie było przygotowane pod Komorowskiego. Duda się obronił bez dwóch zdań wytrącając argumenty Komorowskiemu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On zupełnie przypadkowo domyślił się, że takie pytanie może paść. Znamy takie przypadki z reklam. Otóż przypadkowo zjawia się samochód załadowany po sufit różowym gównem do prania, gdy jakieś dziecko śię uświni w piaskownicy. I zupełnie przypadkowo mają tam miskę do prania, kamerę i mama też przypadkowo tego dziecka jest i się zachwyca siłą prania. A to wszystko szczere, spontaniczne i naturalne. Taki czysty przypadek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.