Skocz do zawartości
IGNORED

Płyta CD do muzeum.


kswaczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Niech sobie Kolega posłucha np. Aqualungu w starym poczciwym formacie, ale w wydaniu Mobile Fidelity :)

 

Posłucham chętnie, a za ile euro można nabyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest ECM ?

Za tak postawione pytanie to... Najpierw dopytać czy naprawdę nie wie, a jak nie wie, to w rakietę i w kosmos!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna prowokacja. Zakupiłem płytę Division Bell Floydów w DVD-Audio wydaną w 2014 roku i jestem zachwycony. Kupiłem cały komplet płyt King Crimson ( 8 sztuk ) nagranych w formacie DVD-Audio z 2011 roku i to samo. Chętnie wyślę stare odpowiedniki CD komuś kto pojęcia nie ma jaka to różnica. Santany Supernatural i Shaman też wydano niedawno - mam obydwie (na ebayu kupiłem) i są do kupienia jak ktoś nie wierzy. Obie po 7 Gb pojemności. W stereo nie ma porówniania z CD. Wersja 5.1 też ciekawa, ale ja lubie słuchać tylko w stereo.

Może i coś tam da się kupić, ale to niedobitki. Ten format nie przetrwał - sorry, takie są realia....

Jak nie wiesz co to n.p. ECM, to nie wiem czy powinieneś napisać to, co już napisałeś ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem format DVD-Audio spowodował, że płyty CD można już powoli przekazywać do muzeum. Ilość informacji na nośnikach DVD i Blu-ray jest ponad 10-krotnie większa niż na płycie CD. Szczegółowość dźwięku przy formacie DVD-Audio jest zdecydowanie lepsza. Słuchanie w stereo plików DVD-Audio to prawdziwa przyjemność. Czy zgadzają się wszyscy ze mną, czy są osoby, które płytę CD dalej uznają za właściwą do słuchania muzyki w 2015 roku ?

 

Już od dobrych kilku lat używam głównie formatu DVD-Audio który jest lepszy od SACD a tym bardziej od CD . Uzbierało się dużo płyt jednak większość zrobiłem samemu z zakupionych 24 bitowych plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie woleć, ale wyboru muzyki w tym formacie nie ma i nie będzie, poza nielicznymi niedobitkami. ECM nie wydaje nic w DVD ani SACD. Za to ich wydania CD są rewelacyjne.

 

Zainteresuję się ECM. Skoro ich wydania brzmią świetnie, tak jak DVD-Audio to nie ma sprawy. Dzięki za wskazanie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuję się ECM. Skoro ich wydania brzmią świetnie, tak jak DVD-Audio to nie ma sprawy.

Wytwórnię polecam, ale nie kupowałbym w ciemno, brzmią pewnie lepiej niż DVD- audio, na dobrym sprzęcie przynajmniej, może zrewidujesz swoje poglądy na temat "życia i śmierci" płyt CD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dobrych kilku lat używam głównie formatu DVD-Audio który jest lepszy od SACD a tym bardziej od CD . Uzbierało się dużo płyt jednak większość zrobiłem samemu z zakupionych 24 bitowych plików.

 

Cieszę się, że nie jestem jedynym zwolennikiem DVD-Audio. Też kupuje pliki 96/24, ale nie nagrywam na płyty DVD, bo lepiej jest je bezpośrednio podać na USB amplitunera np. CA CXR200.

 

Nie którzy muszą się dowartościować i zalozyc bzdurny temat.

 

Przepraszam. Nie jest bzdurny. Raczej mało znany, szczególnie Panom w audiofilskich sklepach w Warszawie. Kilku nie wiedziało co to za format. Jeden stwiedził, że DVD-Audio to chyba to samo co SACD, ale nic co ma w sklepie go nie odtworzy. Czyżby? Stoi na półce Azur 751, a Pan swoje :)

 

A co na to Wiki?

 

Ano to:

 

DVD-Audio[edytuj]

 

Logo DVD-Audio

DVD-Audio – format zapisywania muzyki na płytach DVD. Daje on możliwość zapisu sygnału monofonicznego, stereofonicznego, a także przestrzennego (5.1). Rozwiązanie to oferuje również możliwość zapisu dźwięku z różną częstotliwością próbkowania (44,1 / 48 / 88,2 / 96 / 176,4 lub 192 kHz) oraz różną rozdzielczością bitową (16, 20 lub 24 bity). Ponadto istnieje możliwość ustawiania różnej częstotliwość próbkowania oraz rozdzielczość bitowa dla poszczególnych nagrań na płycie oraz w obrębie poszczególnych kanałów systemu 5.1. Format DVD-A przewiduje również przenoszenie metadanych związanych z algorytmem downmixu.

Format dużo lepszy i powszechniejszy w środowiskach audiofilskich, niż upadające SACD. Ze względu na swoją elastyczność, posiada znacznie większe możliwości cyfrowej interpretacji dźwięku, większą kompatybilność z istniejącym na rynku sprzętem oraz bogatszą ofertą muzyczną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dajcie Wy chłopakowi spokój. Woli DVD-A, to niech sobie woli. Lepsze? No niech będzie lepsze... Różnorodność formatów pozwala na to, żeby każdy wybrał to, co lubi i jest dla niego wygodne. Prawie każdy system preferuje (lepiej odtwarza) dany format i tyle. W tym przypadku być może amplitunerek czy odtwarzacz (kolega nie napisał co to za cudo) lepiej sobie radzi z DVD niż z CD...

Od kilkunastu miesięcy słychać, że płyta CD nie ma przyszłości i tak dalej i dalej i wciąż... Odtwarzacza CD nie kupować pod żadnym pozorem!!! Ja tam na razie schyłku tego nośnika nie widzę i pewnie nie zobaczę. Dlaczego? Po prostu jest to najpopularniejszy nośnik, nawet jeśli (w co wątpię) za niedługo przestaną wydawać nowe albumy na tym nośniku to i tak w domach będą ich miliardy, bo wątpię żeby każdy od razu przerzucił się na pliki czy streaming, nie mówiąc już o winylach. Jak wymrze obecne pokolenie i być może nawet następne, to może wtedy będzie miejsce na takie dywagacje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Nie jest bzdurny. Raczej mało znany, szczególnie Panom w audiofilskich sklepach w Warszawie. Kilku nie wiedziało co to za format. Jeden stwiedził, że DVD-Audio to chyba to samo co SACD, ale nic co ma w sklepie go nie odtworzy. Czyżby? Stoi na półce Azur 751, a Pan swoje :)

 

A co na to Wiki?

 

Nie opierałbym się na tym co mówią Panowie-sprzedawcy, bo to ich praca, a wiedzę czasami mają średnią;-)

 

 

Wiki to nie źródło fachowej informacji dla ludzi świadomych..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko...temat suchar. Do tego te wycinki z Wiki.

Faktycznie...skoro napisali, ze lepsze, to lepsze.

 

Co do CA przytoczonego powyżej, do stereo dup..., chciałem napisać tyłka nie urywa.

Poprawne granie w stereo na poziomie klocka za 4000.

 

Tematten to jakaś jedna wielka bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastanawiał się ktoś z Was co jest pomiędzy 1 a 0 ? Co tam jest ??? Tam nic niema. Tam jest pustka ! - to nic innego jak bezduszna otchłań nicości ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuję się ECM. Skoro ich wydania brzmią świetnie, tak jak DVD-Audio to nie ma sprawy. Dzięki za wskazanie. Pozdrawiam

 

Przejdź się do Empiku Saturna czy MediaMarkt - jest sporo płyt z ECM. Polecam również wydawnictwo AliaVox z klasyką - rewelacyjne nagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastanawiał się ktoś z Was co jest pomiędzy 1 a 0 ? Co tam jest ??? Tam nic niema. Tam jest pustka ! - to nic innego jak bezduszna otchłań nicości ;)

Nie zmienia to faktu ze otwrzacze CD moga zagrac bardzo roznie od pustego technicznego brzmienia po pelne analogowe bedace kwintesencja nagrania.

Przypuszczam, ze utor watku nigdy nie slyszal dobrego zrodla opartego o CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Szczechura

(Konto usunięte)

Czy zastanawiał się ktoś z Was co jest pomiędzy 1 a 0 ? Co tam jest ??? Tam nic niema. Tam jest pustka ! - to nic innego jak bezduszna otchłań nicości ;)

 

Z matematycznego punktu widzenia, nie można się zgodzić z tym twierdzeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z matematycznego punktu widzenia, nie można się zgodzić z tym twierdzeniem :)

 

To właśnie z punktu widzenia matematyki w dwójkowym systemie liczbowym między 1 i 0 nie ma nic. Taka jest definicja - albo 1 albo 0.

Co innego fizycznie... Sygnał nie wygasa do 0 od razu po 1 :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolosalna różnica między formatem DVD-Audio a CD może oznaczać tylko dwie rzeczy: albo na DVD-Audio jest inaczej zrobiony master, albo sprzęt odtwarzający inaczej traktuje gęściejszy format, bo przypadków wkładania obu rodzajów płyt do różnych odtwarzaczy nie można traktować jak realnego porównania.

 

Ja osobiście nie mam nic przeciwko gęstym formatom i uważam, że lepiej jest mieć dokładniejszy zapis niż mniej dokładny. DVD-Audio moim zdaniem zarżnęli producenci odtwarzaczy DVD, bo zdolność odczytania takiej płyty miały tylko wybrane, drogie modele odtwarzaczy. SACD to jest trochę inna bajka w ogóle, bo przy wykorzystaniu większej ilości bitów na płycie do zapisania muzyki, format ten jednocześnie posiadał niedociągnięcia względem CD. Po pierwsze - szum kwantyzacji powyżej 6kHz większy niż Red Book, a po drugie - matematycznie niestabilny model kształtowania szumów. Link do pracy naukowej na ten temat pojawiał się na niniejszym forum parokrotnie na przestrzeni lat. Oczywiście, komuś taki dźwięk może się podobać, ale dla mnie to taka trochę polukrowana i wygładzona rzeczywistość - jak porównuję warstwy SACD i CD na płycie dualnej.

 

To właśnie z punktu widzenia matematyki w dwójkowym systemie liczbowym między 1 i 0 nie ma nic. Taka jest definicja - albo 1 albo 0.

Co innego fizycznie... Sygnał nie wygasa do 0 od razu po 1 :-)

Tylko, że się przyglądnij właśnie owej matematyce - jakie ma konsekwencje wycięcie "treści" spomiędzy próbek. Bo jeśli wierzyć teorii, to poza zwielokrotnieniem widma w odstępach częstotliwości próbkowania, nie dzieje się z sygnałem nic. Tak samo, przejście z "cyfry" na analog to w świetle matematyki tylko odpowiednio zrobiona filtracja dolnoprzepustowa. Fenomen zachowania całej istotnej dla muzyki informacji natomiast kryje się w fakcie, że interesuje nas bardzo ograniczone (w stosunku do nieskończoności) pasmo częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde dvd-audio jest co najmniej 24/96 ! W wersji 2 kanałowj może tez być 24/192 . A znanym portalu aukcyjnym jest kilkanaście tytułow z czego większość to remastry więc o czym my mówimy ? łatwiej kupić HDCD , czy XRCD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Szczechura

(Konto usunięte)

To właśnie z punktu widzenia matematyki w dwójkowym systemie liczbowym między 1 i 0 nie ma nic. Taka jest definicja - albo 1 albo 0.

Co innego fizycznie... Sygnał nie wygasa do 0 od razu po 1 :-)

 

W dwójkowym systemie jest 0 i 1 i koniec, ale nie można mówić, że jest czy nie ma czegoś pomiędzy. W zbiorze liczb naturalnych między 0 i 1 nie ma nic :) Jeśli jednak te liczby umieścimy w jakimkolwiek innym zbiorze, to między nimi jest już nieskończenie wiele innych. Przepraszam, to zboczenie z czasów studiów, które odezwało się po latach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst z wiki o dvd-audio jest z przed kilkunastu laty . Swoja drogą wtedy kibicowałem temu formatowi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, taka polemika, a myślałem, że wszyscy potraktują ten temat jako prowokację lub żart :)

 

Forum audiostereo to chyba jedyne takie miejsce w sieci, gdzie można długo dyskutować o niedorzecznościach i...

 

...i to jest czasami przyjemne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, taka polemika, a myślałem, że wszyscy potraktują ten temat jako prowokację lub żart :)

 

Forum audiostereo to chyba jedyne takie miejsce w sieci, gdzie można długo dyskutować o niedorzecznościach i...

 

...i to jest czasami przyjemne :)

 

Zgadza się ,zwłaszcza że założyciel wątku słucha na amplitunerze kina domowego muzyki i wypowiada sie na temat jakości dźwięku o którym to dźwięku nie ma bladego pojęcia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie moga isc do muzeum. Pliki i vinyl to terazniejszosc i przyszlosc. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna prowokacja. Zakupiłem płytę Division Bell Floydów w DVD-Audio wydaną w 2014 roku i jestem zachwycony. Kupiłem cały komplet płyt King Crimson ( 8 sztuk ) nagranych w formacie DVD-Audio z 2011 roku i to samo.

I słuchasz tego na swoich 5 kolumnach? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.