Skocz do zawartości
IGNORED

Płyta CD do muzeum.


kswaczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jak dla mnie moga isc do muzeum. Pliki i vinyl to terazniejszosc i przyszlosc. :)

 

Winyl to moda a pliki to kaprys. Jest za darmo - jest zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki to przyszłość. A dokładniej streaming to przyszłość.

CD się kończy.

Na audiofilskiej majówce w Q21 rządził gramofon i pliki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki to przyszłość. A dokładniej streaming to przyszłość.

CD się kończy.

Na audiofilskiej majówce w Q21 rządził gramofon i pliki ;-)

 

Sam gram z plików, ale to droga zabawa, wszystkie te zabiegi podrasowujące komputer do jako takiego stanu używalności kosztują. Zdecydowanie taniej jest kupić odtwarzacz CD. Jednym słowem to granie z plików jest w dalszym ciągu niedopracowane.

 

Powinno wystarczyć podłączenie przez usb do dowolnego kompa, dowolnym kablem.

 

Serwisy streamingowe to jest za to najgorsza opcja. Nie wiem czy wiecie, ale spotify potrafi po jakimś czasie usunąć utwór z oferty. Korzystając z takich serwisów stajemy się niewolnikami wytwórni i firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming jest tylko po to by sprawdzić czy dana płyta jest godna uwagi, rzucić uchem na nowości itd. Do słuchania są plik na naszym NAS-ie, płyty CD i Vinyl jeśli ktoś lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming jest tylko po to by sprawdzić czy dana płyta jest godna uwagi, rzucić uchem na nowości itd. Do słuchania są plik na naszym NAS-ie, płyty CD i Vinyl jeśli ktoś lubi.

 

Tylko do tego NAS'a jesteś podłączony "konwerterem" za 20 K czyli Linn Akurate. Fajna opcja i potwierdzenie, że tego nie da się tanio robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Granie z plików na wysokim poziomie jest bardzo drogie. Linn Akurate DS to koszt ok 26tys plus NAS i mamy 30 tys. Ten sam poziom grania z CD da nam odpowiednio dobrany do systemu odtwarzacz CD za 10 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot "granie z plików" jest używany, moim zdaniem, niezbyt fortunnie. Problemy tkwią przecież nie w samych plikach ale urządzeniach je kolejno przetwarzających. Nie zapominajmy, ze zawartością CD też są pliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zwrot "granie z plików" jest używany, moim zdaniem, niezbyt fortunnie. Problemy tkwią przecież nie w samych plikach ale urządzeniach je kolejno przetwarzających. Nie zapominajmy, ze zawartością CD też są pliki.

 

Właśnie tak...sposobów na odtwarzanie plików jest wiele...u mnie pliki strumieniowo do odtwarzacza w postaci lpcm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego w jaki sposób odtwarza się pliki, problemem nie jest format, zawartość cyfrowa. Ta oczywiście jest taka sama jak na CD. Problemem jest obecność komputerowych zakłóceń. W przypadku CD po wielu latach rozwoju jest ten problem lepiej opracowany. Dlatego CD vs pliki to nie jest wojna religijna tylko ewidentne niedomaganie nowej technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzech pierworodny, brak metek i logo uznanych w audiofiskim światku firm. I nic na to nie poradzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie z plików nie jest drogie !

Za 10.000 jest już granie na poziomie high-endowym. 3000 za PC i 7000 za DAC.

 

Nic lepiej niż Auralic Aries nie da się zrobić jeśli chodzi o napęd. Każde droższe urządzenie nie gra lepiej a tylko więcej kosztuje. Ze względu na markę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic lepiej niż Auralic Aries nie da się zrobić jeśli chodzi o napęd. Każde droższe urządzenie nie gra lepiej a tylko więcej kosztuje. Ze względu na markę.

 

Bardzo odważna opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nawet nie mam odtwarzacza CD. Ba, nawet w komputerze nie mam CD. Gdy kupuję nowe płyty, podłączam napęd CD przez USB, zgrywam za pomocą XLD. Później słucham już ich przy pomocy Audirvany podłączonej bezpośrednio do DAC.

Ten cały zabieg coraz bardziej męczy. Można by go spokojnie wyeliminować.

Dodam, że jestem gdzieś w połowie ripowania mojej fizycznej biblioteki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nawet nie mam odtwarzacza CD. Ba, nawet w komputerze nie mam CD. Gdy kupuję nowe płyty, podłączam napęd CD przez USB, zgrywam za pomocą XLD. Później słucham już ich przy pomocy Audirvany podłączonej bezpośrednio do DAC.

Ten cały zabieg coraz bardziej męczy. Można by go spokojnie wyeliminować.

Dodam, że jestem gdzieś w połowie ripowania mojej fizycznej biblioteki.

Ja tak przeniosłem 3000 płyt CD do dysku sieciowego.

Na dziś nie widzę sensu powrotu do płyt CD, tym bardziej, ze rośnie kolekcja plików HiRes. Oczywiście dobry odtwarzacz sieciowy, dobrej klasy DAC i można spokojnie z satysfakcja słuchać muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Pliki to przyszłość. A dokładniej streaming to przyszłość.

CD się kończy.

Na audiofilskiej majówce w Q21 rządził gramofon i pliki ;-)

 

W głowach niektórych zapewne. Zwłaszcza tych co lubią za darmo i łatwo ulegają modom.

 

Grzech pierworodny, brak metek i logo uznanych w audiofiskim światku firm. I nic na to nie poradzisz.

 

Pliki są za darmo i przecież o to Wam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że to raczej firmy fonograficzne napędzają taką opinię. Cedeka łatwo skopiować i wrzucić do netu, a zyski z potencjalnych klientów przepadają. Winyl trzeba kupić (za czasami absurdalne pieniądze) , bo tak łatwo skopiować się nie da. Co do plików, pewnie za niedaleki czas zostaną skutecznie zabezpieczone, albo będą dostępne tylko w chmurach. Powszechność i łatwość formatu CD doprowadzi do jego zguby. Wynika z tego, że kasa najważniejsza :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki to przyszłość. A dokładniej streaming to przyszłość.

CD się kończy.

Na audiofilskiej majówce w Q21 rządził gramofon i pliki ;-)

 

Na pewno nie w Twoim wydaniu z tej racji,że nie wiesz co piszesz mój drogi kolego.

Pliki to szajs nad szajsy a Twoje dywagacje na ten temat sa nieprawda,bo jestes branżystą,który czerpie z tego zysk.

A w Q 21 to rządzi ktoś inny tzn. dowiedz się sam i napisz a nie wypisuj już tego co byś chciał osobiście.

Taka jest prawda o tych całych plikach.Gra to ostro bez jakiegokolwiek zaangazowania słuchacza i dość bezbarwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem twoim drogim kolegą.

Na AS2014 też były gównie gramofony i pliki. Takie mamy czasy - nie ma sensu z tym dyskutować.

 

Widać nie masz zielonego pojęcia o graniu z plików.

Wczoraj podczas spotkania w Q21 padła opinia, że pliki w moim wydaniu grają za bardzo analogowo jak na gusta niektórych słuchających ;-)

Pliki to dokładnie to samo co CD. Trzeba tylko się postarać, żeby zaopatrzyć się w odpowiedni transport do plików.

 

A kim ty jesteś, żeby pouczać innych ?

Podziel się swoim doświadczeniem z nami. Chętnie się czegoś nauczymy od nowego eksperta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nie jestem twoim drogim kolegą.

Na AS2014 też były gównie gramofony i pliki. Takie mamy czasy - nie ma sensu z tym dyskutować.

 

Widać nie masz zielonego pojęcia o graniu z plików.

Wczoraj podczas spotkania w Q21 padła opinia, że pliki w moim wydaniu grają za bardzo analogowo jak na gusta niektórych słuchających ;-)

Pliki to dokładnie to samo co CD. Trzeba tylko się postarać, żeby zaopatrzyć się w odpowiedni transport do plików.

 

A kim ty jesteś, żeby pouczać innych ?

Podziel się swoim doświadczeniem z nami. Chętnie się czegoś nauczymy od nowego eksperta.

 

Piotrek, obawiam się że doświadczenie Jacka znacznie przewyższa Twoje. Z całym szacunkiem. Znamy się i rozmawialiśmy ze sobą nieraz. Moje zresztą także.

Pliki i granie analogowe? Zależy jaka to była publika. Nie jestem sobie tego w stanie wyobrazić a znam trochę dobrych konfiguracji plików.

Winyl istniał od zawsze. Nienaturalna estyma jaką ostatnio darzy się winyl spowodowana jest modą wykreowaną przez producentów. Tak jak przez lata mówiło się że jest passe tak teraz w dobrym tonie jest chwalić czarną płytę. Dobrze ktoś napisał że moda przeminie a czarna płyta będzie dalej grac sama sobie. Czy to jest jakaś przyszłość? Jak dla mnie i dla wielu którzy kierują się rozsądkiem - żadna. Winyl był i jest taki sam. Jednym odpowiada a innym nie. Pliki są w istocie niedopracowane. Chodzi mi o sposób (jakość) ich odtwarzania. Trochę czasu minie zanim będą jakąkolwiek konkurencją Gdyby nie to że są za darmo prawie nikt by tutaj o nich nie pisał. Tylko nieliczni przyznają się że korzystają z rutrackera i że właśnie o to chodzi. Tam sobie ściągną za dara a okładki można znaleźć wszędzie za jednym kliknięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac mnie uprzedzil zgadzam sie w 100 %, wczoraj w Q21 tez byla kwestia ze pliki sa darmowe, plyty tez moga byc jesli ja sciagniemy i wypalimy. Ja biore pod uwage kupno plyty i kupno plikow, i tu super promocji nie widze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze jest pytanie czy rozmawiamy o high-endzie czy średniej półce.

 

W High-Endzie odtwarzacze CD brzmią lepiej - z tym się zgodzę.

Ale dla 90% audiofili dobry tor plikowy będzie spełnieniem ich marzeń o dobrym dźwięku.

 

Ja przyszłość widzę w streamingu - TIDAL niż w lokalnych plikach. Może nie w high-endzie ale dla reszty naszego bractwa jakość jest wystarczająca.

Doceniam brzmienie dobrego gramofonu ale jestem za leniwy aby się w to bawić. Cena/jakość jest zdecydowanie niekorzystna.

 

Szkoda, że Jacek o wielkim doświadczeniu wpada w styl Starego Audiofila ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gramofon przyjdzie czas,

Piopio napisz lepiej w watku o majowce jakie pliki puszczales bo bylo tam kilka perelek, wtedy kiedy porownywalismy pliki i cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.