Skocz do zawartości
IGNORED

Płyta CD do muzeum.


kswaczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy wyczuwają nowe trendy a niektórzy na siłę trzymają się tradycji.

Płyta CD skończy się szybciej niż myślimy ;-)

 

Masz rację tylko w kwestii masowej muzyki typu zakupy popu w MM. Ale audiofilsko CD będzie jeszcze wiele lat na rynku i w sumie na tej zmianie skorzystają użytkownicy CD bo teraz robi się znacznie lepsze wydania, brzmiące rewelacyjnie. Klientela jest bardziej wymagająca, ma lepszy sprzęt i jest jej mniej niż masowego klienta.Dlatego wydawcy muszą zadbać o tego klienta. Sytuacja trochę się odwróciła. Pliki stały się masówką i tu za bardzo niestety nie dba się o klienta i często nawet pliki hires są kiepskie, gorsze niż dobre wydania CD, a powinny być tak dobre, że opad szczeny 200% gwarantowany. Ale tak nie jest. A mówię to ja, Jarząbek, który gram i pliki i CD... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za jakiś czas nie będzie się opłacało wydawać płyt CD. Co innego analog - to jest jednak coś innego niż zapis cyfrowy. A plik czy CD - to to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Absolutnie NIC nie zapowiada konca CD po za małymi wyjatkami typu Thom Yorke i jego solo płyta wydana tyljko jako pliki i winyl. Sam se w kolano strzelił bo nie kupiłem jego płyty w takim wypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za jakiś czas nie będzie się opłacało wydawać płyt CD. Co innego analog - to jest jednak coś innego niż zapis cyfrowy. A plik czy CD - to to samo.

 

Z plików gram już 5 lat. Od początku słyszę, że CD już nie będzie i tylko pliki. Minęło 5 lat i co? 90% muzy którą kupuję, a kupuję sporo i tak muszę kupować na CD bo nie ma tego na plikach, ani na vinylach. Minie kolejne 10 lat i wiele się nie zmieni. Pewnie za 50 lat będą same pliki ale wtedy to ja będę już w następnym wcieleniu wygrzewał się w dziecięcym wózku na plaży Malibu... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację tylko w kwestii masowej muzyki typu zakupy popu w MM.

Jakiś czas temu wpadła mi taka płyta - Impreska Vol.19 i to co jest tam nagrane jest o niebo lepiej nagrane niż choćby Pet Shop Boys z lat 80tych

Co innego analog - to jest jednak coś innego niż zapis cyfrowy.

A obecny analog nie jest robiony z cyfrowego zapisu ?

Miałem kilka nowszych płyt na winylach i wolę jednak nawet to samo ale na CD .

Myślę że w końcu winyl się przeje z zwycięży wygoda CD ( sam kurz wykańcza )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię mieć "coś" co ma swoje "materialne oblicze", nigdy żaden plik nie osiągnie takiego stanu. Trzymanie w ręku nowego pudełka z płytą, możliwośc przeglądnięcia dołączonej do płyty okładki, zapach jaki posiada, okładka i płyta tego żaden plik mieć nie będzie.

Pliki to wygoda i to podstawowa zaleta tego typu nośnika.

Mam nadzieję, że stara dobra płyta CD długo się jeszcze będzie bronić przed tym bezdusznym zapisem audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze płyt analogowych to samo mówią o CD ;-) - bezduszny zapis audio.

 

Bezduszne to są formaty stratne - wycinamy część duszy muzyki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne bezduszne pliki nie zastapią fizycznego nosnika.

 

Ale przecież kupiłeś PLIK ... nic innego - tylko ciąg zer i jedynek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obserwuje wydawnictwa z muzyką klasyczną. Co miesiąc wychodzi parę setek na CD. Co miesiąc i ten trend trawa nadal. I tego na winylu czy w plikach nie ma wszystkiego a na CD jest. Nie wiem jak w muzyce rockowej ale klasyka tak łatwo nie opuści format CD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogło by być tak prosto i łatwo streaming na żądanie na abonament w najwyższej jakości bez kompresji powiedzmy za 80 zeta miesięcznie + 30 zeta dla artystów, no ale koncerny by ucierpiały no bo artystów to taki choćby Spotify wali w rogi. Jednak dalej na sprzedaży płyt CD dużo lepiej się wychodzi finansowo do przodu tak że nie wiem dla czego taki dobry biznes ma iść do muzeum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Ci co kradną mp3 czy tez "ałdiofile" słuchający SACD sciagniętych od ruskich kradną od dawna. Napster pojawił się w 2000 roku bodajże. Mija 15 lat i płyty CD ciagle są w sprzedaży. Prawdziwi , uczciwi melomani byli i będą.

 

Jakiś czas temu wpadła mi taka płyta - Impreska Vol.19 i to co jest tam nagrane jest o niebo lepiej nagrane niż choćby Pet Shop Boys z lat 80tych

 

Wiadomo no bass no fun :) podbity bas i płyta lepiej pewnie brzmi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo no bass no fun :) podbity bas i płyta lepiej pewnie brzmi,

Słuchanie muzyki jak Pet Shop Boys jest nie do przyjęcia .

W muzyce rozrywkowej wolę podbity bas niż jego brak ale .

W tej składance basu jest więcej ale jest naprawdę dobrej jakości .

Jest i szybkość , zróżnicowanie , barwa itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyka mówi, że sprzedaż płyt CD spada. To jest coraz gorszy biznes.

 

Każdy nowy biznes najpierw ma wyższa rentowność a jak się konkurencja połapie i w niego wejdzie rentowność spada do przeciętnej a przy drastycznej konkurencji nawet może być przestać rentowna. Nie widać drastycnej konkurencji u producentów CD jest raczej długotrwała zmowa cenowa.

 

Ostatnio kupiłem pięknie wydaną książkę z płytą CD ; ) (wiemy o co chodzi) za 1/3 ceny typowej płyty CD tak że widać wyraźnie jak nas lata koncerny strugały z kasy! Obecnie pliki strugają koncerny i jak te nie obniżą ceny CD do normalnej to im się faktycznie urwie. Pliki na żądanie też muszą wejść i wtedy polityka horrendalnych zarobków w tej branży się ukróci. Oby tak też się stało się np. w kopankę bo to kolejna patologia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak że widać wyraźnie jak nas lata koncerny strugały z kasy!

 

Dopiero teraz to zauważyłeś? A to dziwne, bo kabelki to znakomity sposób na "struganie z kasy" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się pochlastaj z zazdrości albo prościej weź się do jakiejś roboty zrób coś sensownego i przestań walić natarczywie w klawiaturę; może wtedy jakiś inny bum1234 bedzie ci zazdrościł?

 

Nie masz innych kolegów, jesteś taki samotny że ciągle coś ode mnie chcesz? Są jakieś inne fora np. randkowe dla starych pierników; weź poszukaj na pewno znajdziesz jakąś bratnią duszę tylko uwierz w siebie!

Na prawdę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy wyczuwają nowe trendy a niektórzy na siłę trzymają się tradycji.

Płyta CD skończy się szybciej niż myślimy ;-)

slyszymy to od dobrych 10 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10 lat plyta CD bedzie jak winyl teraz.

 

Wtedy być może sprzedam resztę swojej kolekcji, głównie pierwsze i wczesne tłoczenia.

Też nie wierzę, aby płyta CD całkowicie umarła. A jakby nawet umarła, to te wczesne tłoczenia osiągną naprawdę wysokie ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

W muzyce rozrywkowej wolę podbity bas niż jego brak ale .

W tej składance basu jest więcej ale jest naprawdę dobrej jakości .

Jest i szybkość , zróżnicowanie , barwa itd

 

Słucham dobrego popu czy pop rocka. Mam na mysli np spiewające dziewczyny jak Alanis Morissette czy Sheryl Crow i są to swietnie brzmiące płyty. Pomimo małych kolumn dali jest całkiem głęboki bas. Czasem zastanawiam sie jak mozna niektóre płyty tak skopac. Najlepszym przykładem jest Oasis i ich pierwsza płyta z 1994. Dema lepiej brzmią niz ostateczny mix :)

 

slyszymy to od dobrych 10 lat

 

I za 10 lat bedziemy to dalej słyszec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się pochlastaj z zazdrości albo prościej weź się do jakiejś roboty zrób coś sensownego i przestań walić natarczywie w klawiaturę; może wtedy jakiś inny bum1234 bedzie ci zazdrościł?

 

Nie masz innych kolegów, jesteś taki samotny że ciągle coś ode mnie chcesz? Są jakieś inne fora np. randkowe dla starych pierników; weź poszukaj na pewno znajdziesz jakąś bratnią duszę tylko uwierz w siebie!

Na prawdę!

To nic nie da .

Ignoruj go i całkowicie jego wpisy . Im więcej osób tak zrobi to może zrozumie a jak nie to i tak będzie mniej pisał jak będzie ignorowany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham dobrego popu czy pop rocka. Mam na mysli np spiewające dziewczyny jak Alanis Morissette czy Sheryl Crow i są to swietnie brzmiące płyty. Pomimo małych kolumn dali jest całkiem głęboki bas.

 

Przykładowo nie mogę słuchać ulubionej płyty Fleetwood Mac Rumors z 1977 na CD chudość totalna w porównaniu z vinylem.

 

Takich kwiatków jest masa w różnych standardach, późniejsze vinylowe tłoczenia LZ II nijak nie mają się do tych z lat 70" Atlantica gdzie dosłownie każdy atom w pomieszczeniu się iskrzył magią i temperamentem.

 

To nic nie da .

 

 

Mówisz że nawet forum randkowe dla starych pierników też nie dla niego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że nawet forum randkowe dla starych pierników też nie dla niego?

Nie . Bo najpierw babie każe się zważyć , zmierzyć , porobić badania a później stwierdzi że obydwa pliki ( z inną babą ) są identyczne .

Inna będzie chciała żeby osobiście ją " odsłuchał " to i tak nie przyjedzie znajdując setki wymówek ...

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.