Skocz do zawartości
IGNORED

"Atramentowa..." nowa płyta Stanisławy Celińskiej.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy kolejną płytę pani Stanisławy.Piszę kolejną,po rewelacyjnej" Warszawie".Obecne nagranie zawiera 15 piosenek nagranych w towarzystwie zespołu akustycznego składającego się z fortepianu,gitary,saksofonu,skrzypiec,flugelhornu,akordeonu i sekcji.Te piosenki to kompozycje najczęściej muzyka zespołu Macieja Muraszko oraz K.Nosowskiej,W.Nahornego,J.Abratowskiego.Autorzy tekstów ( bardzo ważnych) to W.Młynarski,K.Nosowska,M.Staszczyk,J.Kofta,J.Korczakowski czy Papusza.Jak zwykle Celińska czaruje nienagannym warsztatem,eskpresją,muzykalnością,wyczuciem frazy,zaskakującą interpretacją wydawałoby się znanych tematów.Autorem aranżacji utrzymanych w lekko starym stylu jest wspomniany Maciej Muraszko.A są to aranże przepiękne!Wysublimowane,podkreślające detal a jednocześnie proste.

Posłuchajcie koniecznie chociażby duetów Celińskiej z Nosowską czy Staszczykiem albo jej interpretacji Jej portretu ( tu Jego portret) czy Do rycerzy,do szlachty,do mieszczan czy Szeptem do mnie mów.To istne perełki.

Wybitna płyta dla miłośników tzw. piosenki aktorskiej na najwyższym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisławy Celińskiej aktorki? Ona śpiewa? Nie miałem pojęcia, a uwielbiam tę kobietę! Jest mega konkretną, fajną babką z genialnym warsztatem aktorski, dystansem do siebie i świetnym poczuciem humoru, zaraz to gdzieś sprawdzam, bo aż nie chce mi się wierzyć w to co właśnie przeczytałem! w ogóle co za ekipa muzyczna - ta płyta to musi być majstersztyk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Robiłem zdjęcia na jej koncercie. Babka przemiła ale śpiewać nie potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Dziś Bob skończył 75 lat. Zdrowia trzeba mu życzyć, bo głos już nie wróci.

To już nie śpiew, tylko beczenie z chroniczną flegmą w gardle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Ostania płyta brzmi jak Sinatra po 2 litrach czegoś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wątek o Dylanie.Jego przykład podałem wobec zarzutu,że Celińska nie umie śpiewać.Są artyści,wybitni,którzy w klasycznym rozumieniu śpiewu nie umieją śpiewać.Do tej kategorii zaliczyłbym ich dwoje ( przy wszystkich różnicach).

Celińska wykonuje tzw. piosenkę aktorską posługując się aktorskimi środkami wyrazu.Mogą to być melorecytacje,szepty,krzyki,zawodzenia itp.W ten sposób osiąga zamierzony efekt,często wstrząsający.Nie ma wielkiego głosu ale jej atut to interpretacja.Ona potrafi z czasami banalnej piosenki stworzyć mikroprzedstawienie,teatr.I chwała jej za to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mój styl. Za to muzyków ma niezłych. Na koncercie zaniemogła, zeszła ze sceny na jakieś 10 minut i muzycy bardzo fajnie sobie poradzili. Bardzo fajnie improwizacjami się bawili, jeden przez drugiego.

O gustach się nie dyskutuje. Zawsze patrzę na tego kto stoi za mikrofonem albo za instrumentem pod względem muzycznym, nie charyzmy. Dylan dla mnie też nie śpiewa, tak jak zmarły Bowie a ikoną był niewątpliwie (dla mnie bardziej jako artysta jakiś ale na pewno nie wokalista). Uważam, że dobra muzyka obroni się sama i nie potrzeba do tego super choreografii, świateł czy nie wiadomo czego. Muza to muza, każdy dźwięk jest ważny, każdy się liczy i ważne też żeby nie lać wody :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale do mnie twórczość "śpiewających aktorów" nie dociera w ogóle, czy to jest pani Stanisława, czy też K.Janda to jednak zawsze pojawia się to coś, co nie pozwala mi tej muzyki odebrać - powiedzmy - całym sobą.

Grabowski, Bończyk, Wójcicki - też nie.

Jeden wyjątek: B.Linda ze Świetlikami, to owszem:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pani Celińska za przeproszeniem "... ma głos jak mały cygan nogę...". Co do piosenki aktorskiej , w przypadku tzw. dobrych głosów jestem za i nawet lubię posłuchać np. pani Jamróz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.