Skocz do zawartości
IGNORED

Wygluszenie akustyczne warsztatu


Pete JB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to jest moj pierwszy post na Forum, takze pozdrawiam przy okazji wszystkich czytelnikow audio-stereo:)

Chcialbym prosic o porady zwiazane z wygluszeniem akustycznym mojego przydomowego warsztatu. Konstrukcja drewniana i OSB 11 mm na zewnatrz. Wielkosc pomieszczenia 13 m2, wysokosc 205 cm liczac w srodku. Elekronarzedzia najczesciej uzywane w warsztacie to ukosnica, szlifierki, pilarka, wiertarki, wkretarki itp. Jedna maszynka bedzie przodowac w temacie dlugosci halasu i nie mam innej mozliwosci wygluszenia jej w powiedzmy mebelku akustycznym, czyli typowej skrzyni wygluszonej np. welna mineralna:

Kress 1050 FME 1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ze wzgledu na siasiadow, chce wygluszyc w miare mozliwosci to pomieszczenie. Materialy jakie posiadam do wygluszenia, badz do jakich mam dostep:

- welna mineralna 80 mm, welny mam na 3 sciany

- pianka pod panele 4 mm, tego mam duze ilosci i moglbym oblozyc sciane warstwowo, 2-3 warstwy luzno wiszace

- arkusze kartonow pieciokomorowe, bardzo duze ilosci

- podklad z gabki pod wykladzine 9-11 mm

 

Bylby to dopiero poczatek materialow do wygluszenia, poniewaz kolejnym etapem jest mozliwosc zakupu:

- plyty regipsowej akustycznej 15 mm na wykonczenie finalne sciany

- plyty MDF 15 mm, gesto nawiercanej

- inna najlepsza podejrzewam opcja to plyta binarna, ktora mam mozliwosc zrobic na cnc.

Z jednej strony warsztatu jest sciana murowana 30 cm, ale i tak nie jest to sciana warszatu tylko przylegaja one do siebie w granicy okolo 5 cm.

 

To tyle z informacji jakie uwazam za wazne, wzgledem tego tematu. Pewnie co nieco pominalem, ale na biezaco odpowiem w miare wyczerpujaco na zadane pytanie dodatkowe.

Pozdrawiam raz jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz wzrostu? Bo ja mając 205cm wysokości pomieszczenia nie mógłbym adaptować sufitu.

 

Ogólnie to jeśli możesz to wygospodaruj połowę sufitu i 2 ściany przyległe do siebie. Zastosuj stelaż wypełniony wełną, na to gąbka i np. listwy żeby się trzymało. Jak musiał byś coś opierać o ściany to na warstwę gąbki zastosuj płyty perforowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po opisie to chodzi o wyizolowanie warsztatu, czyli zatrzymanie hałasu wewnątrz? W takim razie dobrze jest dodać masy tej konstrukcji poprzez np. sztywne płyty, najlepiej ponad 1 warstwę i gęstą wełnę mineralną przy pamiętaniu o pełnym uszczelnieniu. Inaczej dźwięk będzie "uciekał" przez każdy otwór. Samo pochłanianie wewnątrz jedynie zwiększy nieco komfort akustyczny. Zawsze warto skonsultować się z fachowcami, nawet jeśli przedsięwzięcie nie jest "wysokich lotów", zamiast robić samemu z brakiem pewności, że będzie na pewno ok. Chyba, że bardzo się lubi eksperymenty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.