Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe aktywne - ~1000zł


szczesiu20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Powoli przymierzam się do wyposażenia małego pokoju w jakieś niedrogie i przyzwoite audio. Do tej pory byłem zwolennikiem raczej dużych rozwiązań, kolumn podłogowych, ale z racji że pokój ma wymiary 3,5x2,5m taka opcja raczej nie wchodzi w grę. Audio ma posłużyć głównie do napędzania muzyki z komputera, być może będę chciał spróbować sił w produkcji. Do PC'ta mam kartę EMU-0204 zasilającą słuchawki. Chciałbym do tego dobrać jakieś kolumny i tu powstaje dylemat, czy uderzyć w jakieś podstawowe monitory studyjne dla początkujących czy zwykłe kolumny podstawkowe. Nie ukrywam, że miejsca będzie mało dlatego jestem mocno zainteresowany rozwiązaniem aktywnym. Przekopałem kilka wątków na ten temat ale z tego co widzę rozwiązań aktywnych dla kolumn podstawkowych jest bardzo mało. Zastanawiam się również czy monitory studyjne dobrze sprawdzą się do zwykłego słuchania muzyki, czy jedynie do dłubania w niej. Byłbym bardzo wdzięczny o wszelkie propozycje bądź argumenty za/przeciw monitorom/zwykłym kolumnom. Postawiłem sobie budżet około 1 tyś zł ponieważ wykwintnym melomanem nie jestem. Nie musi to być równa kwota, rozsądny margines oczywiście również podejmę jeśli by się okazało że dokładając trochę PLN wskoczę na jakiś wyższy lvl. Preferuję oczywiście nowy sprzęt ale jeśli w tym przedziale nic konkretnego nie będzie, rozważę również używany.

 

Pozdrawiam

Kamil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Do kolumn podstawkowych (pasywnych) będziesz potrzebował wzmacniacza. Do kolumn aktywnych nie, więc odpada jeden element ;-)

Jestem zwolennikiem rozwiązań aktywnych, sam używam Focal Alpha 65 na 20 metrach kwadratowych do słuchania muzyki i nie narzekam.

Nie słuchałem małych monitorów aktywnych, więc doświadczeniem się nie podzielę, ale wypożycz, wypróbuj, a być może, że Ci się spodoba.

 

Pozdrawiam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 1000PLN zobacz małe Scansonic S5BTL Active (lub bez wejść cyfrowych = bez BTL).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Quadral Signum 90, Denon DRA-800H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 1000PLN zobacz małe Scansonic S5BTL Active (lub bez wejść cyfrowych = bez BTL).

Słyszałem ciekawe Focale aktywne X BOOK, takie fikuśne obudowy. Grały tak jak dojrzałe kolumny z dobrym basem dynamiką. Posłuchaj ich gdzieś, naprawdę warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten post:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

swoją drogą, szkoda że trudno w PL kupić monitory Emotiva:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Słyszałem ciekawe Focale aktywne X BOOK, takie fikuśne obudowy. Grały tak jak dojrzałe kolumny z dobrym basem dynamiką. Posłuchaj ich gdzieś, naprawdę warto.

Pamiętam jak w Thomann była promocja i do Focal CMS65 dodawali Focal X Book gratis ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Gdzieś w którymś wątku przewinęły mi się te Scansonic S5BTL, dodatkowo ktoś polecał również Edifier 2.0 S2000 - poczytałem o nich, mają bardzo dobre recenzje jeśli chodzi o ten przedział cenowy. Co myślicie o monitorach studyjnych? Tutaj widzę, że wybór jest większy i znajdzie się wiele egzemplarzy aktywnych. Wyłowiłem z internetów pozytywne opinie na temat Alesis Elevate 5/6 czy np. M-Audio BX5 D2. Czy kupno monitorów studyjnych w większości do słuchania muzyki będzie dobrym pomysłem? Nigdy nie miałem okazji porównać na żywo takich i takich kolumn, naczytałem się tylko że monitory będą grać bardziej realistycznie co niektórym może się średnio podobać.

Ewentualnie zna ktoś w Łodzi lub okolicach salony w których mógłbym sobie posłuchać na żywo jakiegoś sprzętu z tego przedziału cenowego?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam kolumny firmy Q Acoustics Media BT3, kolumnyo mocy 2x50w aktywne posiadają dodatkowo wyjście na subwoofer oraz wyjście optyczne, a także bluetooth 4.0 ze standardem APTX. Występują w 3 wersjach kolorystycznych. Można je sterować za pomocą pilota. Po wielu porównaniach aktywnych podstawek śmiało mogę stwierdzić że jest to jedna z najlepszych propozycji do 1500zł. Alternatywą dla nich może być Audio Pro Addon T8, nieco mniejsze monitorki o mocy 2x36w oferują równie przyjemne brzmienie.

Zapraszamy do porównania w naszym salonie przy ulicy Krowoderskich Zuchów 16 w Krakowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Gdzieś w którymś wątku przewinęły mi się te Scansonic S5BTL, dodatkowo ktoś polecał również Edifier 2.0 S2000 - poczytałem o nich, mają bardzo dobre recenzje jeśli chodzi o ten przedział cenowy. Co myślicie o monitorach studyjnych? Tutaj widzę, że wybór jest większy i znajdzie się wiele egzemplarzy aktywnych. Wyłowiłem z internetów pozytywne opinie na temat Alesis Elevate 5/6 czy np. M-Audio BX5 D2. Czy kupno monitorów studyjnych

To nie są monitory studyjne, choć są tak nazywane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitive Technology Incline

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Teraz można je kupić poniżej 1500 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.