Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki do rotel930 mkII


Tomek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na forum i w ogóle świeży jeśli chodzi o tematy audio. Niedawno postanowiłem zakupić swój pierwszy zestaw stereo i tak się złożyło, że w kwestii wzmacniacza wybór padł na tytułowego rotela. Teraz poszukuję do niego kolumn.

- pokój 15m2

- muzyka głównie metale ciężkie, choć czasem i coś z rockowego abecadła się zdarzy posłuchać,

- źródło na chwilę obecną PC

- w grę wchodzą kolumny podstawkowe i wolnostojące, raczej ze wskazaniem na te pierwsze

- sprzęt raczej używany ze względu na ograniczony budżet (ok 600pln)

 

Zastanawiam się nad Tannoyami M1, jest jedno ogłoszenie w mojej okolicy, ale 40km musiałbym jechać, więc zanim się zdecyduje pojechać na odsłuch chciałbym zasięgnąć Waszej opinii o nich. Wszystko co znajduje w necie jest sprzed kilku ładnych lat więc zastanawiam się czy jeszcze są warte uwagi? Ewentualnie co polecilibyście przy moim dość ograniczonym budżecie?

 

I drugie pytanie powiązane, czy do tego ewentualnego zestawu(rotel+tannoy+PC) opłaca się dorzucić daca, czy lepiej daca wrzucić w koszt kolumny i zakupić lepsze kolumny? Co mi da lepszy efekt na teraz?(oczywiście pomijam aspekt, że lepiej teraz dołożyć do kolumn a daca można dokupić później) Chodzi mi o samo porównanie co powinno zagrać lepiej Rotel+tannoy(ew. inne głośniki w podobnym budżecie)+PC+Dac(ok. 300pln) czy rotel+PC+droższe głośniki od Tannoym1 o ok 200-300pln

 

Tannoy m1 mogę zakupić za ok. 400pln.

 

Z góry dzięki za wszelkie pomocne mi informacje

 

p.s.

Zdaję sobie sprawę, że w tym budżecie nic magicznego nie wyrwę, ale przesiadam się z głośników komputerowych 2.1 miedatecha więc różnica w dźwięku będzie spora i za odpowiedzi w stylu "lepiej zaoszczędź i kup coś za 1500-2000pln" z góry dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten wzmacniacz ale z Tannoy F1, co prawda nie słuchałem tak ciężkiej muzyki. Ale jako pierwszy zestaw grało na prawdę przyjemnie. Pewnie za wiele nie pomogłem :) za około 500zł możesz kupić tannoy m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te Tannoye w systemie 5,1 do tej pory. Jakiś czas grały w stereo i mogę porównaćz Avancami 501. Tanojki grały bardziej średnicą, z głębszym basem. Góra wyraźna, bez ostrości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M2 faktycznie są do dostania niewiele drożej, ale nie ma ogłoszenia z mojej okolicy i nie mam ich gdzie odsłuchać a czytałem, że grają trochę inaczej od M1. Wzmacniacz kupowałem bez odsłuchu, głośników w ciemno dobierać do niego nie chcę. A może ktoś mi coś powie o wharfedale diamond 220 i mission vx1? Jak one mają się do Tannoy M1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.