Skocz do zawartości
IGNORED

Klub NuForce (Optoma NuForce)


kerikawon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich znajomych. Zakładam ten wątek, w celu wymiany informacji, oraz opinii dotyczących urządzeń marki Optoma NuForce.

Chciałbym, aby ta platforma była miejscem wymiany doświadczeń, jak i spostrzeżeń na temat jak najlepszego, wykorzystania urządzeń tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem przez kilka dni włascicielem premierowego wtedy wzmacniacza DDA 100 . Grało to lepiej niż wszelkie mini ale słabiej sonicznie niż prawdziwe wzmacniacze

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapisuje się z Nuforce DAC 80.

Szukałem DAC do 3000zł i porównywanych urządzeń najbardziej mi podpasował.

Niestety sterownik pod Windows albo jego współpraca z Windows wymaga często resetowania źródła/napędu po USB.

Cześć. Możesz coś więcej napisać o barwie tego DAC-a, też o nim poważnie myślę. Nie bardzo rozumiem tylko jakiejś dziwnej rozbieżności -nieścisłości w takim parametrze tu cyt.:DAC-80 może też pełnić funkcję przedwzmacniacza, a najwyższej jakości podzespoły oraz moc sygnału 2.0Vrms sprawiają, że sygnał dostarczany do złącz RCA jest transparentny i idealny. A potem nagle piszą, że jednak nie 2.0Vrms tylko 4.0Vrms. ???? I stąd moje pytanie- czy będę mógł podłączyć ten DAC jako przedwzmacniacz do NADa c 356 ?? czy ten parametr 2.0Vrms albo 4.0Vrms jest istotny w przypadku podłączenia DACa jako przedwzmacniacz do mojego wzmaka? z góry dzięki za odpowiedź. Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to DAC o naturalnym brzmieniu.

Gra równo, dynamicznie,nie rozjaśnia nie ociepla. Ma dobrze wykończone krańce pasma, bardzo fajną scene i stereofonie. Ma niezłą rozdzielczość

Jego możliwości jako preamp są takie same jak CD playera z regulowanym wyjsciem. 2V na wyjsciu to już całkiem sporo dla końcówki, choć mój nowozelandzki preamp potrafi wykręcić ponad 30V a wykorzystuje może max 1V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to DAC o naturalnym brzmieniu.

Gra równo, dynamicznie,nie rozjaśnia nie ociepla. Ma dobrze wykończone krańce pasma, bardzo fajną scene i stereofonie. Ma niezłą rozdzielczość

Jego możliwości jako preamp są takie same jak CD playera z regulowanym wyjsciem. 2V na wyjsciu to już całkiem sporo dla końcówki, choć mój nowozelandzki preamp potrafi wykręcić ponad 30V a wykorzystuje może max 1V

A miałeś może przyjemność słuchać rega DAC r? nie mam pojęcia co wybrać z tych dwóch, ten preamp w Twoim DACu mnie bardzo kusi, ciekawe czy znacząco poprawiłby brzmienie NADa c 356?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś może przyjemność słuchać rega DAC r? nie mam pojęcia co wybrać z tych dwóch, ten preamp w Twoim DACu mnie bardzo kusi, ciekawe czy znacząco poprawiłby brzmienie NADa c 356?

Moim zdaniem to on nie ma preampu, ma regulowane wyjscie o max napięciu 2V,

Ja ze swojego doświadczenia omijam przy wyborze produkty takich firm jak rega czy arcam, uważam że są lepsze firmy produkujące DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Klub winien zmienić nazwę na NuPrime .

Sama firma wydaje się ma się dobrze i mój coraz większy pociąg do wzmacniaczy klasy D karze mi ją obserwować .

Dosyć cicho pojawiła się pełnowymiarowa integra pod oznaczeniem IDA-16 .

Czy któryś z kolegów miał z nią do czynienia lub posiada ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Mam u siebie dac-9 z AP Yara, ale chyba nie może rozwinąć skrzydeł ze względu na wzmacniacz Rega Brio AMP-brzmienie fajne, ale doszedłem do wniosku, że i powera powinien mieć...a nie ma. Tak się zastanawiam nad końcówką STA 9 lub Silver Luna...? Co sądzicie?

Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też, ja też! ;)

 

a masz taki "defekt" - jak słucham na słuchawkach i przekręcam potencjometr od wzmocnienia " z zero do godzina 8 " to jest taki "nie wiem jak to opisać , trzask , szum" tylko sekundę - mam od 8 lat dwa potencjometry na podmiankę, ale w niczym mi to nie przeszkadza, dlatego nie grzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć,

Mam takie pytanie do osób, które mają bądź miały urządzenie NuForce U192S konwerter USB - S/PDIF.

Otóż za pomocą wyżej wymienionego urządzenia chciałem podłączyć laptopa do amplitunera kina domowego Sony STR-V555ES, który ma wbudowany DAC i wejścia COAX oraz OPTICAL.

Mam tylko kabel COAX więc użyłem go i próbowałem 2 wejścia COAX, które ma na pokładzie Sony. Nie zadziałało.

Kabel i wejścia sprawne, ponieważ napęd Sony DVP-S9000ES przesyła nim sprawnie sygnał cyfrowy do amplitunera.

Na urządzeniu Nu Force świeci się dioda sygnału 44.1K.

Wyczytałem w internecie, że to urządzenie NuForce działa na systemach Windows XP i 7, oraz Mac OS X.

Ja mam system Windows 8.1 64 bit.

Czy to jest powód braku dźwięku w amplitunerze?

11111.jpg

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

A przy okazji powiem, że NuForce DAC-80 był dla mnie mega zaskoczeniem. Kupiłem używanego jako  eksperyment, żeby podłączyć go do Bluesound Node 2i i lampowego Yaqina MS-30L. Nie miałem wielkiej wiary w efekt, ale przekroczył on moje oczekiwania. Wcześniej miałem SMSL SU-9MQA i sprzedałem go po tygodniu. Grał jak dla mnie jakoś sztucznie, konturowo, brakowało mi wypełnienia i barw. Z ulgą wróciłem do analogowego wyjścia w Node 2i pomimo mniejszej szczegółowości. NuForce pomimo że w porównaniu z SMSL jest przestarzały, bez MQA i innych bajerów od razu mnie kupił. To co ten DAC plus Yaqin robią ze sceną i przestrzenią to czysta magia. Kolumny znikają z pokoju, dźwięki nawet na starych nagraniach z "bipolarną" stereofonią nie dobiegają z głośników ale gdzieś spoza nich, efekt jest niesamowity. Do tego w końcu jest prawdziwa głębia i zróżnicowanie planów. Góra wyrazista i rozdzielcza ale nie ostra i bardzo plastyczna, komunikatywna średnica. Bas może mógłby schodzić niżej i mogłoby go być ciut więcej, ale jet za to bardzo zwarty i zróżnicowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.