Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego nie przyjadę na test ABX


czeczen

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewniam cię, że rozumiem. I nie dam się nabrać na różne sztuczki. bo w przeciwieństwie do ciebie wiem i czym piszę. I nawet nie próbuję doszukiwać się różnic w identycznych plikach, bo to jest bez sensu. Podobnie jak podstawki, kable i naklejki na płyty CD ;-)

Zdaje ci się .

I znowu piszemy o korektorach czy preampach a ty wyjeżdżasz z plikami , kablami i naklejkami .

Wątki ci się mylą czy już tak zamotany w tym jesteś ?

 

Zwłaszcza, że identyczność plików można łatwo i szybko sprawdzić

Ale jak to ?

Z zawiązanymi oczami podczas ślepych testów ?

:)

 

 

Bawcie się dobrze ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje ci się .

I znowu piszemy o korektorach czy preampach a ty wyjeżdżasz z plikami , kablami i naklejkami .

Wątki ci się mylą czy już tak zamotany w tym jesteś ?

 

Zadam ci proste pytanie. Masz dwa preampy. Jeden ma thd=0,001% a drugi thd=0,004%. Podłączasz drugi preamp do wyjścia pierwszego. Jakie będzie thd na wyjściu drugiego preampa?

 

Tak patrzę sobie na to zdjęcie binka i od razu myślę sobie jak on słyszy te wszystkie perliste wysokie, poszerzoną scenę, szybki i kontrolowany bas, dzwiek nerwowy i uporządkowany itp.?

Ja po samym patrzeniu na fotkę słyszę już jak mu tam bas ładnie dudni a co dopiero reszta ;)

 

w takim ustawieniu zapewne najlepiej słychać kable ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to ?

Z zawiązanymi oczami podczas ślepych testów ?

:)

Ta metoda jest dla ludzi, którzy twierdzą, że słyszą różnice w identycznych plikach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest?

Ktos wyzej napisal, ze zamiast korektora mozna uzyc kolumn o wlasciwej charakterystyce.

A nie mozna zastosowac tej metody w odniesieniu do kabli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiadomo czyje to miejsce

post-58945-0-12792300-1432411183_thumb.jpg

ale jeśli tu ktoś w ogóle coś słyszy, to mu się zdaje, że słyszy. Miejsce nadaje się do ćwiczenia wyobraźni, ale do słuchania nie nadaje się wcale.

 

Wróćmy jednak do Pani Teresy. Pani Teresa nie potrafi odróżnić dwóch masterów od siebie. Przykładowo jeden master z roku 1982 ma DR15, a z roku 2004 ma DR7. Ale to nic. Pani Teresa bardziej się podoba jeden z nich, kiedy go słucha. Nie wie jednak który, bo zapomniała w jakiej kolejności słuchała. Ale jak sobie włączy, to znów będzie słyszeć, że się jej podoba, albo że się nie podoba.

 

Dla Pani Teresy i ludzi słuchających jej metodą:

 

Można odróżnić od siebie 2 płyty. Słuchacie jednej i wiecie, że ładnie gra. Więc wyjmujecie z odtwarzacza i zaznaczacie markerem na płycie(na stronie z napisami), że to ładnie gra. A potem słuchając innej płyty jak się np. nie podoba, to wyjmujecie i zaznaczacie, że jest be.

 

To jednak nie działa w przypadku testu ABX, bo tam nie można wyjąć płyty i zrobić na niej znaczka....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wiesz coś o audio, ale tylko teoretycznie. Nagrania są różnie zrealizowane, ale na nośnikach cyfrowych maksymalna głośność to 0dB i nic nie zagra głośniej niż 0dB. Loudness War doprowadziła do tego, że są płyty brzmiące bardzo głośno, ale 0dB nie przeskoczą.

 

No i tu Ci przyznaję rację, jestem zieloniutki jak szczypiorek :) Serio, serio.

Winszuję za to kolekcji jedynie najnowszych płyt i 8-mio omowych kolumn.

 

Miłego.

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolekcję płyt w 95 procentach składającą się z wydawnictw starych lub bardzo starych. A kolumny... jedna para 8 ohm, a druga 6

 

Wróćmy do Pani Teresy.

 

Pani Teresa nie potrafi powiedzieć czy zestaw A gra lepiej niż B bo zapomina jak grał zestaw A kiedy słucha B, ale za to jest z siebie bardzo zadowolona, gdyż udało się jej zapamiętać w jaki sposób się włącza system, żeby zagrała muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeczen musisz pokazać aktualne badania lekarskie, inaczej koniec pisania na forum.

Nie mam nawet tych nieaktualnych, gdyż z powodu wyrzucenia do śmieci. Nie spodobały mi się. Ale nawet gdybym jakieś miał, to nie mógłbym ich pokazać, bo to by stanowiło złamanie przepisów o ochronie danych osobowych.

 

Pani Teresa ma za to aktualne badania. Bada sobie stopień samozadowolenia, cytuję: "X" w ABX jest wybrane losowo A lub B, a słuchacz musi określić czy "X" jest "A" lub "B". Niestety ludzie nie mają możliwości porównania kolejno trzech zdarzeń dźwiękowych. Trzeba zapamiętać próbkę dźwięku "A" którą właśnie słuchał, aby porównać ją z próbką "B", a następnie posłuchać "X" i zdecydować, czy brzmi bardziej jak "A" lub "B". To wprowadzenie trzeciego dźwięku sprawia, że jest to niemożliwe, ponieważ możemy porównać dwa różne dźwięki, tak długo jak nie czekamy zbyt długo, jednak nasza pamięć słuchowa nie może żonglować trzema dźwiękami nieważne ile razy ktoś może wrócić tam i z powrotem. Tak więc testy ABX zazwyczaj dają zerowe wyniki powodując zmęczenie.

Lepszy sposób to zagrać cały utwór "A" w relaksującej atmosferze, co najmniej pięć minut, a następnie odtworzyć ten sam utwór muzyczny "B", a następnie nie pytać, czy brzmią inaczej, ale który z nich ci się bardziej podobał? W ten sposób większość ludzi kupuje sprzęt stereo." koniec cytatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli tu ktoś w ogóle coś słyszy, to mu się zdaje, że słyszy. Miejsce nadaje się do ćwiczenia wyobraźni, ale do słuchania nie nadaje się wcale.

 

Gdyby to był pokój sceptyka zaraz zlecieliby się słyszący z tym gościem na czele

556210ea86db2.jpeg

dlaczego kabli nie słychać :) No roznieśliby w pył gościa z wytknięciem głównego powodu (akustyka, złe ustawienie) dla którego kabli tam nie słychać:) Ale jak gość słyszy, to nikt ze słyszących nic mu nie wytknie nawet, jakby zmiany słyszał w kiblu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za milszy zwierzak ;) Chciałbym mieć takie włochate wielki uszy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze by ktos opracowal nowa zabawke do sluchania muzyki. Takie nakladki za uszy powiekszajace malzowine uszna. Napewno w ten sposob mozna uslyszec znacznie wiecej. Duzo kasy na tym mozna trzepnac, bo mozna wyrabiac je z roznych materialow. A jak wiadomo kazdy material inaczej pochlania lub odbija dzwiek.

 

Ciekawe jak by na to nasze kobiety zareagowaly. Moja gdyby mnie zobaczyla jak slucham w takim czyms muzyki to by mnie pewnie na badania wyslala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczy przyłożyć dłonie za uszami i je układać w różny sposób. Można usłyszeć znacznie więcej wysokich tonów, to sprawdzone. Na bas to raczej słabo działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Zamiast korygowac brzmienie kablami bedzie mozna robic to takimi zausznikami. Druga zaleta to to, ze beda eliminowac dochodzenie do ucha fal odbitych od tylnej sciany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ja trzymałem za uszami, oprócz dłoni, pudełka od płyt, książki i gazety. Znaczy czasopisma, bo można je ułożyć w łuk, cosik w stylu jakby soczewki. Ale jak byś siedział w nausznikach, to lepiej żeby nikt tego nie widział :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeczen chcesz sprawdzic czy w moim pokoju slychac kable? zapraszam, ugoszcze Cie piwkiem i bedziesz mogl sie przekonac

darujemy sobie slepe testy abx tylko podepniesz dwa kable w nieznanej mi kolejnosci a ja powiem Ci ktory jest ktory - wchodzisz w to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziales pokoj lutka w ktorym przeprowadza sie testy abx a pozniej na nie powołuje się połowa forum?

moje poczucie dobrego smaku i przyzwoitosc nie pozwala mi obojetnie przechodzic obok herezji jakie sie tu głosi

zebrało sie tu paru uposledzonych krzykaczy ktorzy leczą kompleksy zakrzykując wszystkich na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje ci się .

I znowu piszemy o korektorach czy preampach a ty wyjeżdżasz z plikami , kablami i naklejkami .

Wątki ci się mylą czy już tak zamotany w tym jesteś ?

 

 

Ponawiam moje pytanie:

 

Masz dwa preampy. Jeden ma thd=0,001% a drugi thd=0,004%. Podłączasz drugi preamp do wyjścia pierwszego. Jakie będzie thd na wyjściu drugiego preampa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeczen chcesz sprawdzic czy w moim pokoju slychac kable?

Chyba już nikt nie chce :) Elyta się też zabezpieczyła na wypadek Twojej wpadki i znana jest argumentacja "ma słabą akustykę, dlatego nie było słychać różnic" Tak więc kolego biniek nie obraź się, ale szkoda czasu :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Teresa przeprowadziła wiele testów kabli. Najbardziej się jej podobały kable różowe i fioletowe, bo kolor się fajnie komponował z kolorem torebki oraz ze szminką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy sposób to zagrać cały utwór "A" w relaksującej atmosferze, co najmniej pięć minut, a następnie odtworzyć ten sam utwór muzyczny "B", a następnie nie pytać, czy brzmią inaczej, ale który z nich ci się bardziej podobał? W ten sposób większość ludzi kupuje sprzęt stereo." koniec cytatu.

Gdyby tak producenci magnetofonów analogowych w przeszłości wiedzieli o tym to zaoszczędzili by mnóstwo pieniędzy. Po co przełącznik monitorujący jakość zapisu przed taśmą i po taśmie ("tape monitor"), po co oddzielne tory zapisu i odczytu, po co oddzielne głowice do zapisu i odczytu. Że też Pani Teresa szybciej nie ogłosiła swoich "rewelacji".

Moze by ktos opracowal nowa zabawke do sluchania muzyki. Takie nakladki za uszy powiekszajace malzowine uszna.

Były takie już przedstawiane (stare zdjęcia) tu na forum. Najbardziej zaawansowana to ta z II wojny światowej służąca do nasłuchu nadlatujących bombowców przeciwnika. Niestety nie praktyczne rozwiązanie ze względu na rozmiary, ale mniejsze też były prezentowane.

Zamiast korygowac brzmienie kablami bedzie mozna robic to takimi zausznikami

Brzmienia kablami na pewno nie da się skorygować a takie odchylenie małżowiny usznej do przodu jest niesamowicie skuteczne. Pomysł na gadżet audiofilski znakomity. Ciekawe dlaczego nie ma go jeszcze w produkcji ?

 

>1%

5% ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Teresa przeprowadziła wiele testów kabli. Najbardziej się jej podobały kable różowe i fioletowe, bo kolor się fajnie komponował z kolorem torebki oraz ze szminką.

Ale jak to zapamiętała jaki to był kolor? Niemożliwe to jest :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Lech36, korekcja brzmienia okablowaniem zależy od jakości systemu. Jak ktoś ma low-end to niech się lepiej za to nie zabiera. Niczego nie zyska. Może spokojnie pisać po forach że kable nie mają żadnego wpływu na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienia kablami na pewno nie da się skorygować a takie odchylenie małżowiny usznej do przodu jest niesamowicie skuteczne. Pomysł na gadżet audiofilski znakomity. Ciekawe dlaczego nie ma go jeszcze w produkcji ?

Poczekaj poczekaj, są myszy na kolumny dlaczego to miałby się nie przyjąć? Po prostu jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł:)

 

Lech36, korekcja brzmienia okablowaniem zależy od jakości systemu. Jak ktoś ma low-end to niech się lepiej za to nie zabiera. Niczego nie zyska. Może spokojnie pisać po forach że kable nie mają żadnego wpływu na dźwięk.

 

Kurcze ale ludzie! Nie ma bata!!!

Mój początkowy system stereo Yamaha Rx-v 671 z Monitor Audio Bx2

Podłączone wszystko zwykła linką miedzianą jako głośnikowy przewód.

Zmiana na obecne jantzen solid core i co?

Przepaść.

W Ic też są różnice i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech36, korekcja brzmienia okablowaniem zależy od jakości systemu.

Taka "korekcja" zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni słuchacza. Z techniką bym tego nie wiązał. Przykłady już podawałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziales pokoj lutka w ktorym przeprowadza sie testy abx a pozniej na nie powołuje się połowa forum?

moje poczucie dobrego smaku i przyzwoitosc nie pozwala mi obojetnie przechodzic obok herezji jakie sie tu głosi

 

Poniżej post gdzie jest wskazówka jak znaleźć w wyszukiwarce informacje o wrażeniach z pożyczenia przełącznika Lutka i testowania go w różnych pomieszczeniach :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poniżej o Lubuskich testach z udziałem (pod kontrolą) Lutka :

 

''bedac ostatnio u kolegow w lubuskiem - patrz: "Lubuskie - odsluchy str. 43" - nikt z czworga sluchaczy nie stwierdzil jakichkolwiek roznic miedzy brzmieniem tranzystorowego Rotela i lampy Prima Luna na EL34. Do wzmakow byly podpiete wysokoefektywne Avantgarde Acoustic.''

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

''byly moze ze trzy przypadki prob odgadywania na slepo co gra, ale to na zyczenie sluchacza - uczestnika. Poza tym nikt nie przystepowal do slepych testow, bo w jawnych juz slyszal co jest grane i uznal slusznie je za bezsensowne, bo byloby to zwykle zgadywanie. Jak widac wiec, nie ma powodow do niszczenia przelacznika, bo nie byl on wykonywany z mysla o slepych testach, a raczej o jawnych.''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.