Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego nie przyjadę na test ABX


czeczen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Kolega zaprasza Kolega musi wszystko zorganizować jak liczy na współpracę z zewnątrz. Na test nieprzygotowany może próbować Kolega namówić tylko mieszkańców Krakowa. Dużo nie stracą.

 

A to jakiś problem? Organizowałem odsłuchy na kilkadziesiąt osób. Namawiałem właśnie jednego z Twoich kolegów ale zrobił w gacie ze strachu. Nie po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizowałem odsłuchy na kilkadziesiąt osób

Odradzał bym ABX-a na kilkadziesiąt osób.

Namawiałem właśnie jednego z Twoich kolegów ale zrobił w gacie ze strachu.

Ale....... ja nie mam kolegów ;-). Nawet ostatnio grożono mi banem ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeszłości robiłem prawidłowe technicznie testy. Wprawdzie nie były to ABX-y ale zawsze z wyrównanym poziomem głośności obu porównywanych elementów.

Szczerze? Właśnie na takie rzeczy czekam, żeby ktoś opisał jak wyrównywał poziomy. Uprzejmie poproszę o szczegóły.

Ale....... ja nie mam kolegów ;-). Nawet ostatnio grożono mi banem ;-).

Ale tylko palcem, pani przedszkolanka grozi palcem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Odradzał bym ABX-a na kilkadziesiąt osób.

 

Kolejny przykład na brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem że test ABX ma być przeprowadzany przy udziale kilkudziesięciu osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy kto się będzie pałował nie na temat naszej ulubienicy Teresy dostaje BANA!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład na brak umiejętności czytania ze zrozumieniem

Żeby tak jeszcze audiofile umieli czytać ze zrozumieniem :-). Zapanowała by całkowita sielanka.

Gdzie ja napisałem że test ABX ma być przeprowadzany przy udziale kilkudziesięciu osób?

Te odsłuchy na kilkadziesiąt osób mnie zmyliły, choć takie też są mało sensowne (odsłuch). Byłem kiedyś na prezentacji firmy MBL na kilkanaście osób i jakiegoś szoku nie doznałem a siedzący obok i z przodu bardzo mocno rozpraszali i zakłócali odbiór mimo że oczywiście zachowywali się kulturalnie. Imprezy "masowe" traktuję tylko jako ciekawostkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Żeby tak jeszcze audiofile umieli czytać ze zrozumieniem :-). Zapanowała by całkowita sielanka.

 

Nie odwracaj kota ogonem.

 

Te odsłuchy na kilkadziesiąt osób mnie zmyliły, choć takie też są mało sensowne (odsłuch). Byłem kiedyś na prezentacji firmy MBL na kilkanaście osób i jakiegoś szoku nie doznałem a siedzący obok i z przodu bardzo mocno rozpraszali i zakłócali odbiór mimo że oczywiście zachowywali się kulturalnie. Imprezy "masowe" traktuję tylko jako ciekawostkę.

 

Kilka systemów, kilka różnych pokoi odsłuchowych. W każdym po 5-7 osób. System rotacyjny. Zmiany mniej więcej co godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie poproszę o szczegóły.

Już to na tym forum opisywałem. Naprawdę nie chce mi się tego powtarzać. Niestety nie pamiętam gdzie. W skrócie - np. podłączyć do wyjścia obciążonego kolumnami wzmacniacza woltomierz mierzący napięcia AC w paśmie akustycznym (ja używam starego, ale dalej bardzo dobrego V640). Na wejście wzmacniacza podłączyć generator i ustawić określone napięcie (np. 0 dB na tym V640). Przełączyć przyrządy na drugi wzmacniacz i ustawić dokładnie identyczne napięcie. Oczywiście korzystając tylko z gałki wzmocnienia wzmacniacza. Przy okazji można zmierzyć pasma obu wzmacniaczy żeby przekonać się czy są neutralne czyli mają płaskie charakterystyki częstotliwościowe. W ten sposób można wykryć różnice brzmieniowe nawet bez słuchania ;-). Sprzęt gotowy do porównań z przełącznikiem lub bez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpliwy sposób wyrównania głośności. Gałką od głośności raczej nie da się uzyskać dokładności 0,1 dB. Raczej na pewno nie. Coraz więcej wzmacniaczy ma tak schrzanioną regulację głośności, że ustawiając potencjometr na godzinie 12 już dawno wzmacniacz jest totalnie przesterowany. Najmniejszy ruch gałki to skok głośności tak pół dB najmniej. To po pierwsze. Po drugie jest problem współbieżności czy jak to się nazywa. /chodzi o to, że mamy 2 kanały i potencjometry też są dwa. I ten dla kanału lewego może się różnić wzmocnieniem o prawego o te 0,1 dB na pewno, a przypuszczalnie znacznie więcej.

 

Sprawa nie jest taka prosta jak wam się zdaje. Dlatego zawsze uważałem, że testować powinni zawodowcy. Mają gdzie, mają czym i WIEDZĄ JAK.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To nie ta Teresa. Jej G strasznie niemiłe fetory wydziela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpliwy sposób wyrównania głośności. Gałką od głośności raczej nie da się uzyskać dokładności 0,1 dB.

Myślę że się da, ale nie musisz tego robić aż tak dokładnie. Sądzę że 0,3 dB też będzie wystarczające.

Po drugie jest problem współbieżności czy jak to się nazywa. /chodzi o to, że mamy 2 kanały i potencjometry też są dwa. I ten dla kanału lewego może się różnić wzmocnieniem o prawego o te 0,1 dB na pewno, a przypuszczalnie znacznie więcej.

A od czego jest potencjometr balansu ? Jak go nie ma (dziś się to zdarza w purystycznym sprzęcie) to jest jakiś problem, ale zawsze się da go rozwiązać. W niektórych wzmacniaczach zdarzają się potencjometry regulujące czułość wejść.

I ten dla kanału lewego może się różnić wzmocnieniem o prawego o te 0,1 dB na pewno, a przypuszczalnie znacznie więcej.

Zgadza się dla standardowych potencjometrów to chyba <3dB dla dokładnych <1,5dB. Dlatego w najlepszych rozwiązaniach powinny być kalibrowane drabinki do regulacji wzmocnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej słuchania i wyciągania wniosków .

 

Najczęściej błędnych bo opartych na stereotypach i źle zaplanowanych eksperymentach w przypadkowym środowisku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wymądrzanie się zrobiło się zabawne.

 

Twoje wypowiedzi zawsze były zabawne.

Jeśli chcesz konkretów, to opisz proszę jeden z takich swoich eksperymentów, a ja pokażę ci gdzie jest błąd.

 

A moze popiszesz się znajomoscia tematu i odpowiesz na pytanie, na które Muda nie umie odpowiedzieć:

 

Masz dwa preampy. Jeden ma thd=0,001% a drugi thd=0,004%. Podłączasz drugi preamp do wyjścia pierwszego. Jakie będzie thd na wyjściu drugiego preampa?

 

Dla kogoś, kto potrafi wypowiadać się na temat rozwiązań układowych, czyli aplikacji to przecież zupełna drobmostka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Teresa nie potrafi powiedzieć czy zestaw A gra lepiej niż B bo zapomina jak grał zestaw A kiedy słucha B, ale za to jest z siebie bardzo zadowolona, gdyż udało się jej zapamiętać w jaki sposób się włącza system, żeby zagrała muzyka.

 

Bywa i tak.

Pani Teresa ma dokładnie taki sam problem z dźwiękiem, jak ja z tradycyjnym chińskim.

Pomyślmy, ile zapamiętam znaków (liter?) z zapisanej strony, ba jednej linijki! Myślę, że niewiele, może kilka. Wynika to z faktu ich nieznajomości przeze mnie. Jeśli natomiast zastąpimy znaki czymś co znam, przykładowo alfabetem łacińskim - zapamiętam kilkanaście, może troszkę więcej, jak będę miał dobry dzień. Jeżeli pójdziemy jeszcze dalej, i z tych znaków ułożymy coś, co zrozumiem (np: zdanie w języku polskim), to powinienem zapamiętać kilkaset bez kłopotu.

Gdyby Pani Teresa zawodowo i z uwielbieniem zajmowała się dźwiękiem, to kto wie, może pamiętała by nie tylko wzmacniacz A, ale i ten z 3 testów wcześniej, przedstawiony jako B :)

 

Miłego.

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa preampy. Jeden ma thd=0,001% a drugi thd=0,004%. Podłączasz drugi preamp do wyjścia pierwszego. Jakie będzie thd na wyjściu drugiego preampa?

np. >1,5%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie przeznaczone jest dla Mudy i Discomaniaca. W koncu to oni są superekspertami. Niech się trochę wykażą.:))

Dlatego proszę o powstrzymanie się od odpowiedzi/podpowiadania itp. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proszę o powstrzymanie się od odpowiedzi/podpowiadania itp. :))

Powstrzymuje się ale z trudem :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto chodzi, o to chodzi :))

 

Jak dotąd nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Nasi supereksperci milczą. Czyżby poszukiwali rozwiązania?

 

Myślałem, że wywiąże się pomiędzy nimi dyskusja na ten temat, a tu cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maurycy, nikt cię nie pytał o zdanie! :)

Na przykład

rodzina.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie przeznaczone jest dla Mudy i Discomaniaca. W koncu to oni są superekspertami. Niech się trochę wykażą.:))

Dlatego proszę o powstrzymanie się od odpowiedzi/podpowiadania itp. :))

W opętaniu robienia zamętu przeoczyłeś wpis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bawcie się dobrze ...

Jak nie rozumiesz - oznacza że nie mam zamiaru dalej uczestniczyć w dyskusji i odpowiedzi na twoje chore pomysły i wymysły .

 

A tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobitnie napisałem co sądzę o twoich zaczepkach .

 

I pokaż choć raz że jesteś facetem a nie tylko kimś kto jest cwaniakiem za klawiatura i przyjedź na taki test . Po raz drugi zostałeś zaproszony do Rafała i po raz drugi siejesz zamęt dookoła tematu zamiast podjąc wyzwanie i pokazać się publicznie czego nigdy nie zrobisz .

 

 

A teraz wyciągnij sobie karteczkę i napisz sobe zanim jutro zapomnisz - nie jestem zainteresowany wymianą jakichkolwiek poglądów z tobą ani na forum ani na PW .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W opętaniu robienia zamętu przeoczyłeś wpis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bawcie się dobrze ...

Jak nie rozumiesz - oznacza że nie mam zamiaru dalej uczestniczyć w dyskusji i odpowiedzi na twoje chore pomysły i wymysły .

 

A tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobitnie napisałem co sądzę o twoich zaczepkach .

 

I pokaż choć raz że jesteś facetem a nie tylko kimś kto jest cwaniakiem za klawiatura i przyjedź na taki test . Po raz drugi zostałeś zaproszony do Rafała i po raz drugi siejesz zamęt dookoła tematu zamiast podjąc wyzwanie i pokazać się publicznie czego nigdy nie zrobisz .

 

 

A teraz wyciągnij sobie karteczkę i napisz sobe zanim jutro zapomnisz - nie jestem zainteresowany wymianą jakichkolwiek poglądów z tobą ani na forum ani na PW .

 

Nikt mnie nigdzie nie zapraszał. Znowu przekręcasz fakty,zupełnie jak w przypadku identycznych plików. Nie odpowiedziałeś na pytanie dotyczace thd przedwzmacniaczy. Rozumiem zatem, że jesteś pseudoekspertem od "modów".

 

 

I jeszcze jedno. Żeby wymieniać poglady to trzeba coś wiedzieć, a nie wsłuchiwać się w kable i psuć czyjeś konstrukcje i nazywać ten proceder modyfikacjami, rzekomo przynoszacymi poprawę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare, dobre czasy :)))

Ech! :)

 

Mam wszystkie odcinki, większość ściągnięta z netu, ale sporo sam nagrałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.