Skocz do zawartości
IGNORED

Brak basów, brak efektu "wow"


mucha_fighter

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim - czy jest ktoś na formu, kto ma sprzęt z rodziny Denona i mógłby mnie przeprowadzić przez proces kalibracji głośników? A w zasadzie ustawienia tak paramterów, by uwidocznić basy.

 

Problem jaki się pojawia jest taki, że dźwięk jest po prostu płaski jeśli idzie o basy - Taga Harmony TAV-606 v3 5.0 (bez subufera) pod dowództwem Denona AVR-X1000 to taki podstawowy zestaw dla pierwszych kroków w świat kina domowego, który jednak powinien coś tam już pokazać na pokołu 35 m2.

 

Niestety amplituner jakby odcinał momenty w których powinno być tąpnięcie basu - jak to odblokować i skutecznie regulować? Dodatkowo oprogramowanie Denona ma tyle opcji, że się gubię i mam poczucie źle wydanych pieniędzy.

 

Ostatnio pozmieniałem nieco na wyczucie, ale dalej pojawia się problem - nie ma efektu "wow" w miejscach, gdzie bas powinien "rzygać" w muzyce czy tam tąpnąć we filmie. A takie ustawanie na ślepo, nie wiedząc czy -db czy +db podbija basy czy obniża i kwestia Hz, tego odcięcia, restora itd.

 

Co gorsza nie mogę się dokopać do konkretnych porad, wskazówek czy instrukcji na zasadzie:

"Wejdź tu i tu, przestaw na +6db to na -1db, odcięcie na 120 Hz wyłącza Aduyssie, zatwierdź tu i tam i masz wyjściowe podbicie basu, a indywidualnie dostasuj, kontrolując np. fronty czy odcięcie. I na przyszłość - db plus to tak i tak, db - działa tak, odległość od głośników działa tak, a odcięcie to jest to i to".

 

Tony średnie i wysokie są naprawdę kapitalne, czyściutkie itd., ale tego rozgryźć nie mogę.

Jakimi zasadami powinienem się kierować? A może ktoś by podrzucił chociaz orienatacyjne parametry, jakie powinienem wprowadzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO: skalibruj wieopunktowo, ustaw tryb Audyssey Flat lub Audyssey, załącz Dynamic EQ i nie korzystaj z Pure Direct, które wszystkie korekty wyłącza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a subwoofer w konfiguracji ampli wyłączyłeś ?

Tak, tak - opcja subofer jest na NIE, ale sprawdzę jeszcze raz dla pewności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz włączony Night mode?

Nie spotkałem się z taką opcją w ustawieniach Denona - chyba, że jest to jakoś "branżowo" nazwane. Ewidentnie apmli "gasi" moc głośników, kiedy przychodzi moment "tąpnięcia" lub kiedy wokal daje czadu, a ma wejść bas to po całości "wycina" ten moment.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko co chcielibyście wiedzieć o konfigurowaniu Denona ale wstydzicie się zapytać" :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

U mnie pomogło :), z subem miałem problem, Dynamic EQ okazało się rozwiązaniem. A prawie wymieniłem mojego AVR-1910 na coś innego... :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko co chcielibyście wiedzieć o konfigurowaniu Denona ale wstydzicie się zapytać" :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

U mnie pomogło :), z subem miałem problem, Dynamic EQ okazało się rozwiązaniem. A prawie wymieniłem mojego AVR-1910 na coś innego... :).

Wygląda obiecująco - dziękuje. Nie chcę wyjść na wieśka bez szkoły, ale delikatnie sygnalizuję, że pogubiłem się w POLSKIM menu Denona, a co dopiero w wertowaniu pdf-a po angielsku z nazewnictwem, które nic mi nie mówi. Może mogłbyś podać swoje paramtery lub np. poprawdzić mnie przesz poszczególne okna MENU Denona na PW?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolumny te mam na 25 metrach i myślę, że do pomieszczenia o 10m większego mogą być nieco za słabe. W kinie bez suba nie ryzykowałbym uszkodzenia wooferów gdyż podczas nagłych mocniejszych scen może do niego dojść. Gdy tylko raz "zafurczały" mi woferki dałem sobie spokój i poczekałem do kupienia suba. Tylko słuchałem muzy. Na kolumnach nie będziesz miał dupnięcia w kinie czego oczekujesz. Tylko subwofer może Ci dać taki efekt przy kolumnach w podobnej cenie. Wbrew pzorom kolumny te mają fajny, szybki rytmiczny bas, nie ciągnący się z dosć szybką odpowiedzią. Jeśli jednak po sprawdzeniu czy wykrył suba czy nie i ustawieniu na Large jeśli są na Small będzie Ci za mało basu mozesz go podbić na korektorze w menu ustawień kolumn.

 

nie ma efektu "wow" w miejscach, gdzie bas powinien "rzygać" w muzyce czy tam tąpnąć we filmie

 

myślę, że albo jesteś przyzwyczajony do dużej ilości buczącego basu albo jest :

 

A może fronty są ustawione jako "small"? Czyli niskie tony przekierowane na suba, którego nie ma?

 

Faktycznie może być jak napisał Kolega na Small czyli małe i jest duża różnica szczególnie w stereo a suba to myślę, że amplituner sam powinien wykryć, że nie ma podłączonego a jeśli nie wykrył to musisz zapodać mu jego brak.

 

Ja mam je ustawione na Large i w czasie muzy to nawet ładnie grają. Wszystko to jednak zależy od tego czego słuchasz bo każdy gatunek ma inny bas. Ja mam Yamahę i nie pomogę Ci odnośnie pokierowania po menu.

 

O ile dobrze widziałem to w ustawieniach masz też możliwość wybrania wielkości pokoju dla określenia środowiska akustycznego. Domyślnie jest na średnie pomieszczenie. U Ciebie trzeba zmienić na duże.. Dla centralnego możesz ustawić szerokość sceny dialogowej (w skali 0-7, domyslnie jest 3) gdy masz muzę odtwarzaną w Dolby Pro Logic . Mniejsza wartosć scena węższa, większa wartość szersza. A jaką ustawić to musisz ustawić w czasie słuchania. To w szystko jest gdy manualnie robisz wszystkie ustawienia.

 

Jest jeszcze coś takiego co się nazywa Restorer. Jest to funkcja poprawy jakości skompresowanych plików muzycznych typu mp-3,aac,wma. Restorer-> Mode-> ustaw na Low.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim starszym modelu 2808 (2809 jest tak samo) masz do wyboru Equalizer który ma ustawienia z Audysey, Flat ale jest też manual - wejdź tam ustaw sobie na suwakach (ok. 10 sztuk) tony jakie Ci pasują (tam też ustawiasz czy zmiany jakie wprowadzasz są na wszystkie głośniki czy tylko na fronty) i później na pilocie musisz ustawić sobie Equalizer Manual - basów będziesz miał ile zechcesz:). Oczywiście kolumny mają być na na Duże i odcięcie suba tak jak koledzy wcześniej pisali. Jak przestawie equalizer na audysey to też mam bez basów a jak na manulau tak jak ustawiłem sobie, basik trzesie i to przy wyłaczonym subie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w menu głośniki ustawione są domyślnie na Large Duże co wiąże się z ustawieniem braku subowfera (jeśli jest brak suba fronty ustawiane są automatycznie na Large a tak są ustawione od razu więc amplituner wykrył brak suba) więc za mała dla Ciebie ilość basu może brać się z przyzwyczajenia do dużej ilości basu podczas słuchania np w aucie z tubą basową. Kolumny to nie subwofer i w tej cenie nie będziesz miał efektu "wow" na samych kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może fronty są ustawione jako "small"? Czyli niskie tony przekierowane na suba, którego nie ma?

Fronty mam na Large

 

Bardzo dziękuję za ożywioną dyskusję - faktycznie jestem nauczony do dudnienia, jak to się mówi "smyrania po pleckach", tylko kwestia jest tak, że tego basu nie ma mało, ale kiedy jest i wchodzi coś do niego ten zamyka całość, jakby mówił "oj za dużo tego dobrego, daje Ci bana na 2 sekundy".

Teraz tak:

odcięcie mam - wszystkie 120Hz, frontowe Pełen pas, Centralny i Surround po 120Hz - to mnie blokuje?

Podaje dalej paramtery:

Odległości - fronty i centrum po 1,5 m, surroundy po 2,07m

Basy - LPF dla LFE 120 Hz

i

ręczny korektor - tym samym wył. audiossey, dynamiczny voice i coś jeszcze - :w opcji KAŻDY

Frontowe L 63 Hz +1,0db

Frontowe P 125 Hz +3,5 dB

Centralny 250 Hz +3,0dB

Surround L 500Hz +1,0dB

Surround P 1kHz +1,0dB

2kHz +1,0dB

4kHz +1,0dB

8kHz +1,0db

16kHz +1,0dB

Panowie - widzę, że jest w nich potencjał, ludzie piszą, że fajnie pykają bez suba, co widzę, tylko tak jak mówię, początek nuty czy filmu jest ekstra, pojedyncze basy przy intro też, ale jak mają coś jeszcze, to je któryś paramter ścisza... który?

Odnośnie rady kolegi o kolejny pomiar - mogę go wykonać, tylko pytanie jak taki "automat" odda mi moje łaknienie basów. Dla jasności nie ma mi to wywalić okien - wiem, że to nie ta półka cenowa i brak suba, ale do ciężkiego pieruna: albo gra albo nie gra, a nie na zasadzie "co za dużo, to nie zdrowo - jestem Denon i odcinam Ci najlepsze momentu filmu/muzyki/koncertu". Te TAGA HARMONY mają potencjał, apmli też - gorzej z właścicielem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Ci napisał. Wejdź w opcje "manual" i wszystko sobie ustaw,wielkość,odległość,ilość głośników (subwoofer none),następnie w "equalizer" i dodaj sobie basów, ile Ci najbardziej pasuje. Pamiętaj przy tym,że każdy głośnik ustawiamy oddzielnie. Tak jest w Marantz'u ,to zapewne i w Denonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec ten efekt "wow" i to w takim metrarzu to bez suba sie nie obedzie, ale nie biegnij z 1k do sklepu po nowke, bo to nie sa suby, tylko pierdziawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Ci napisał. Wejdź w opcje "manual" i wszystko sobie ustaw,wielkość,odległość,ilość głośników (subwoofer none),następnie w "equalizer" i dodaj sobie basów, ile Ci najbardziej pasuje. Pamiętaj przy tym,że każdy głośnik ustawiamy oddzielnie. Tak jest w Marantz'u ,to zapewne i w Denonie.

Spróbuję - plusy przy dB rozumiem, że powiększają basy, minusy analogicznie?

 

a jakimi kablami masz to spięte? Może są wybitnie nie basowe?

Kable 2,5 mm - czysta miedź, firmy inna

 

Jak chcesz miec ten efekt "wow" i to w takim metrarzu to bez suba sie nie obedzie, ale nie biegnij z 1k do sklepu po nowke, bo to nie sa suby, tylko pierdziawki.

Jakoś nie widzę tego, by biec do sklepu po suba za 1,5k... Doceniam radę, ale wiecie - taki mamy kilmat, że portfel ma ograniczone miejsce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez suba nie uzyskasz efektu wow w filmach. Ustaw dobrze kolumny. Podłącz mikrofon i zrób żeby amplituner zrobił za Ciebie konfigurację. Pamiętaj ustawić mikrofon tam gdzie siedzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny opis, które częstotliwości basowe odpowiadają za co:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny bez suba nie dają rady w tych 35 metrach. Hałasu narobią, ale na hałasie się skończy...

 

Weź ten cały kramik do mniejszego pokoju i uzyskasz te swoje wow.

 

Bez urazy, ale 35 metrów wymaga lepszych klocków jeśli ma być wow i brygada AT wezwana przez spanikowanych sąsiadów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jesli nie masz suba nie ustawiasz w LFE az 120Hz, max 80, mozesz nawet mniej czyli 60 a nawet 40 ale w czasie seansu musisz uwazac bo na fronty wejdzie naprawde duzo niskiego basu ktory moze spowodowac zafurczenie glosnikow basowych, dlaczego masz ustawione i podbite nie takie same czestotliwosci na frontach, kolumny nie zgrywaja sie brzmieniowo, nie graja tym samym basem i moze tez dlatego jest go malo, a te czestotluwosci 2,4,8,16 kHz to na frontach podniesione sa, dlaczego dales taka plaska charakterystyke,podaj jaki jest zakres korektora, tzn jakie czestotliwosci mozna podbic od basu do wysokich i czy mozna zmieniac spadki przy podniesieniu poszczegolnych czestotliwosci,chodzi mi o to czy mozna podniesc tylko dana czestotliwosc nie ruszajac pobliskich i nie tworzac "gorki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz uwazac bo na fronty wejdzie naprawde duzo niskiego basu ktory moze spowodowac zafurczenie glosnikow basowych

 

nie nie normalnie ręce opadają... Co znaczy "zafurczenie głośników"??? To jakieś nowe pojęcie w audio-akustyce??? Siedzę w tej branży 20lat i jeszcze takiego HITA nie słyszałem... Z Amplitunera dużo niskiego basu... zaznaczam niskiego! A jaki to wybitny amplituner gra tak?... że "zafurcza" te głośniki??? Ale jaja... Ubawiłem się, że hej... Adek45 potrafisz rozśmieszyć do łez...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od tego ze rece mi opadaja. TY I TOBIE PODOBNI ZAMIAST KRYTYKOWAC CZYJAS WYPOWIEDZ USTOSUNKUJ SIE DO TEMATU A NIE RZNIESZ FACHOWCA Z DWUDZIESTOLETNIM DOSWIADCZENIEM WYKAZ SIE TU A NIE WYTYKASZ CZYJES WYPOWIEDZI, KTORE WG CIEBIE I TOBIE PODOBNYCH TO FARSA.

Staram sie jak najprosciej wytlumaczyc Koledze zakladajacemu temat, ze

w momencie gdy na te jego kolumny wejdzie niski bas( wg mnie bas rzedu 40-35 Hz jest niski jak dla tych kolumn-Taga 606) przy wysokich poziomach glosnosci w czasie scen akcji( wybuch itp) spowoduje wlasnie tak jak nazwalem zeby zobrazowac to zafurcza- glosnik niskotonowybedzie sie wychylal do maksymalnych swoich polozen-wejdzie w najwyzsza faze amplitudy drgan i nie wydaje zadnego innego dzwieku(basu) tylko cos przypominajacefo furczenie np. skrzydel ptaka. k**wa wez to wytlumacz czlowiekowi, ktory "wszedl"tu, zeby mu pomoc wybrac, pomoc ustawic sprzet a nie interesuje sie tym w takim stopniu jak Ty.

Nie bede tez dyskutowal z Toba o co konkretniechodzi z tym niskim basem bo jakbys czytal uwaznie a niw nabijal sie to chodzi o odciecie frontow gdzie odciecie ich, konkretnie tych Taga606 nisko moze powodowac opisane przeze mnie "zafurczenie". Moze dla Ciebie jest to dziwne i pierwszy raz zaslyszane okreslenie ja juz nie raz takie slyszalem i tez nie chwalac sie siedze w tym ponad dwie dychy. Ale ja nie jestem audiofilem. Prosze zablysnij teraz swoja wiedza i pomoz koledze tak zeby zrozumial a nie wysmiewaj sie.

Pozdrowienia dla audiofilow.

Wyslane z mojej Xperii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy ludzie jak Ty pojawiają się w tematach chyba tylko właśnie po to, żeby wyśmiewać się z czyichś wypowiedzi a nie żeby pomagać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adek45 Bardzo dobrze to opisałeś, w prosty sposób. I taki laik jak ja to zrozumiałem, więc nie zawracaj sobie głowy "znafcami".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy ludzie jak Ty pojawiają się w tematach chyba tylko właśnie po to, żeby wyśmiewać się z czyichś wypowiedzi a nie żeby pomagać.

 

Kolego pomagać można komuś kto ma coś adekwatnego do pomieszczenia i osiągnięcia odpowiedniej akustyki w pomieszczeniu o danym metrażu, a nie kręceniem bata z g***na, bo i tak to nic nie da.

Jak na te jego kolumny wejdzie niski bas tak jak to opisałeś to zadaniem wzmacniacza jest ten bas tak kontrolować aby nie doszło do zniekształceń w sekcji basowej. Jeśli dzieje się inaczej to sprzęt jest kiepski i idzie w odstawkę.

Tyle w temacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.