Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe/podłogowe do Yamahy rx-v677 (2,2k/szt)


Jeffrey Nothing

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Czy moglibyście mi doradzić jakieś ciekawe kolumny, które mógłbym przypasować do mojego amplitunera Yamaha rx-v677 ?

 

Niestety mimo dość obszernych badań nad tematem, nie jestem w stanie określić który typ kolumn byłby lepszy - czy podstawkowe czy podłogowe.

 

Aktualnie zestaw stoi w średnim pokoju - 22m2 tyle, że patrzę na sprzęt bardziej przyszłościowo, gdyż stoję przed perspektywą przeprowadzki w przeciągu następnego roku, maks dwóch lat i nie wiem gdzie trafią.

 

Nie jestem jakimś mega audiofilem, ale lubię jak muzyka ładnie i czysto gra :) Gatunki których słucham to metal ( najróżniejsze odmiany ), trochę elektroniki ( hardbass, hard style, trance, progressive house, minimal ), często muzyka instrumentalna ( soundtracki ). Czyli specyficzna mieszanka - mam świadomość, że nie da się dobrać czegoś super odpowiedniego dlatego skupmy się na czystym brzmieniu ( jeśli chodzi o bas to jestem w stanie w razie potrzeby dokupić suba poza wymienionym budżetem ).

 

Ustawienie to kwestia przemeblowania - nie ma tu rzeczy niemożliwych, także zmieszczę zarówno podstawkowe jak i podłogowe głośniki.

 

Chciałbym zakupić dwie kolumienki i za każdą zapłacić maks 2,2k ( to jest górny budżet - jeśli uda się taniej to fajnie, jeśli nie to też fajnie ), z tym że interesuje mnie wyłącznie nowy sprzęt ( wiem, że zostanę za to potępiony, ale przyjmę to brzemię na klatę ).

 

Zgłaszam się do Was, droga społeczności o pomoc i propozycje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z Twojego opisu wynika, że szukasz raczej uniwersalnych kolumn, które ewentualnie będą musiały nagłośnić trochę większą powierzchnię. Biorąc pod uwagę posiadany przez Ciebie amplituner, proponowałbym na pewno zwrócić uwagę na polską konstrukcję Pylon Audio serię Sapphire. To bardzo dobre, uniwersalne kolumny, które w swoim przedziale cenowym są jedną z ciekawszych propozycji, dobrze współpracują także z amplitunerem Yamaha. Przy tej propozycji finanse nie będą nadwyrężone.

Drugą opcją, znacznie bardziej audiofilską (dającą w przyszłości możliwość podłączenia wyraźnie lepszego wzmacniacza) jest także polska konstrukcja Audio Academy Hyperion IV. To kolumny o klasę lepsze niż potrzebujesz teraz do Twojego amplitunera. Jest to przede wszystkim spójne, dobrze wypełnione brzmienie.

Warto także posłuchać kolumny Focal Chorus 716, szczególnie jeśli lubisz przekaz dynamiczny, otwarty. Przy tych kolumnach do muzyki na pewno nie będziesz potrzebował subwoofera.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeffrey Nothing a czemu amplituner kina domowego? Dziwie się bo piszesz o muzyce. Sporym ograniczeniem będzie Twoja Yamaha. Jeśli chodzi o kolumny to na 22m2 mogą się sprawdzić zarówno podłogowe jak i podstawkowe. Jednak biorąc pod uwagę muzykę jakiej słuchasz szedłbym raczej w podłogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ze względu na posiadany amplituner, wielkość pomieszczenia oraz finanse polecam Ci kolumny Klipsch Reference 62/82.

 

Są to kolumny które zapewnią Ci pożądaną dynamikę i czystość przy muzykę elektronicznej, a przy swojej wysokiej sprawności świetnie nadają się do podłączenia z amplitunerem.

 

W razie pytań zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą muzyką którą podałeś wydaje mi sie że to powinno grać łagodnie na górze i dymaniczne na basie. W każdym raziem razie lepszym wyborem będzie Melodika BL40 lub coś z Jamo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z Twojego opisu wynika, że szukasz raczej uniwersalnych kolumn, które ewentualnie będą musiały nagłośnić trochę większą powierzchnię. Biorąc pod uwagę posiadany przez Ciebie amplituner, proponowałbym na pewno zwrócić uwagę na polską konstrukcję Pylon Audio serię Sapphire. To bardzo dobre, uniwersalne kolumny, które w swoim przedziale cenowym są jedną z ciekawszych propozycji, dobrze współpracują także z amplitunerem Yamaha. Przy tej propozycji finanse nie będą nadwyrężone.

Drugą opcją, znacznie bardziej audiofilską (dającą w przyszłości możliwość podłączenia wyraźnie lepszego wzmacniacza) jest także polska konstrukcja Audio Academy Hyperion IV. To kolumny o klasę lepsze niż potrzebujesz teraz do Twojego amplitunera. Jest to przede wszystkim spójne, dobrze wypełnione brzmienie.

Warto także posłuchać kolumny Focal Chorus 716, szczególnie jeśli lubisz przekaz dynamiczny, otwarty. Przy tych kolumnach do muzyki na pewno nie będziesz potrzebował subwoofera.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Do Hyperionów IV yamaha bedzie za słaba i to wyraźnie, ale te Focale mogą być tylko góry będzie dużo, ale bas będzie jak złoto. Chyba z tych kolumn które są tutaj proponowane będą najlepsze. Oczywiście według mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Bardzo dziękuję Wam za wyczerpujące odpowiedzi i propozycje! Niestety jestem w domu tylko przelotem i nie mam czasu się jeszcze ze wszystkimi zaproponowanymi głośnikami zapoznać ( zrobię to jutro na spokojnie :) ).

 

@Silver_85 - amplituner póki co jest podłączony wyłącznie do komputera, konsoli i dwóch monitorów. W przyszłości chciałbym, żeby także obsługiwał telewizor w salonie i ogólnie służył za spójnik multimediów w domu. Ale chyba jego natura ( przeznaczenie do 7.1 ) nie kłóci się z odsłuchem na nim muzyki. Wiem, że mógłbym kupić wzmacniacz typowo do muzyki, jednak niestety nie jestem w tej chwili w stanie aby zakupić takie urządzenie.

 

Jeszcze pytanie do Ciebie - czy uważasz to urządzenie za słabe ? (moją Yamahę :) ) Bo po tym co napisałeś zacząłem się zastanawiać co spowodowało Twoje wątpliwości ( oczywiście oprócz tego ze słucham muzyki na amplitunerze kina domowego :D).

 

Pozdrawiam Wszystkich!

 

Niedługo się odezwę i zachęcam do proponowania kolejnych modeli głośników - to jest bardzo pomocne zarówno dla mnie jak i pewnie innych poszukujących użytkowników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no słabe

 

potrzebujesz dużo prądu na dwa kanały, a nie mało na siedem.

 

w skrócie dlatego wzmak stereo daje więcej niż amplituner

 

więcej prądu, lepsza kontrola, lepsze parametry czyli lepsza muzyka i więcej kolumn do wyboru

 

im więcej rezerwy prądu tym więcej nawet trudnych kolumn do wyboru

 

tak to widzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Bardzo dziękuję Wam za wyczerpujące odpowiedzi i propozycje! Niestety jestem w domu tylko przelotem i nie mam czasu się jeszcze ze wszystkimi zaproponowanymi głośnikami zapoznać ( zrobię to jutro na spokojnie :) ).

 

@Silver_85 - amplituner póki co jest podłączony wyłącznie do komputera, konsoli i dwóch monitorów. W przyszłości chciałbym, żeby także obsługiwał telewizor w salonie i ogólnie służył za spójnik multimediów w domu. Ale chyba jego natura ( przeznaczenie do 7.1 ) nie kłóci się z odsłuchem na nim muzyki. Wiem, że mógłbym kupić wzmacniacz typowo do muzyki, jednak niestety nie jestem w tej chwili w stanie aby zakupić takie urządzenie.

 

Jeszcze pytanie do Ciebie - czy uważasz to urządzenie za słabe ? (moją Yamahę :) ) Bo po tym co napisałeś zacząłem się zastanawiać co spowodowało Twoje wątpliwości ( oczywiście oprócz tego ze słucham muzyki na amplitunerze kina domowego :D).

 

Pozdrawiam Wszystkich!

 

Niedługo się odezwę i zachęcam do proponowania kolejnych modeli głośników - to jest bardzo pomocne zarówno dla mnie jak i pewnie innych poszukujących użytkowników.

 

Szkoda, że Twoja Yamaha nie ma pre-out bo to w przyszłości dałoby Ci możliwość rozbudowy zestawu o wzmacniacz stereo bez przepinania kabli. Ale na to już wpływu nie mamy.

 

Yamaha 677 w swoim budżecie nie odstaje od konkurencji AV. Jednak są to urządzenia przede wszystkim do filmów i koncertów. Oczywiście można słuchać na nich muzyki, ale kolumny na 4,5k będą się marnowały. Ale zakup takich kolumn będzie zakupem przyszłościowych. Przy zmianie elektroniki wyciągniesz z nich więcej.

 

Z wymienionych kolumny Hyperion IV bym odpuścił. To świetne kolumny, ale ten amplituner będzie do nich za słaby. Chorus 716 zaoferują dobrą dynamikę i bas, ale znowu obawiałbym się o wysokie tony. Mogą się okazać na dłuższą metę męczące. Najlepiej oczywiście sam odsłuchaj. Do tej muzyki odsłuchaj JBL-a Studio 280, Pylon Audio Sapphire 25, Heco Music Style 500 lub 900, Magnat Quantum np. 755.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha jako amplituner kina mający grać muzykę w stereo nie jest złym urządzeniem, ze wzmaka dwuknałałowego było by lepiej ale to inna historia.

Co do doboru kolumn trzeba wybrać takie z wyskoą skutecznością i dobrą dynamiką, unikać takich tudnych do wysterowania. Da muzyki którą podał autor muszą to być z szybkim dźwiękiem, słuchałem długo metalu więc wiem o co chodzi. Oprócz Focali, można by spróbować Pylony Shappire nie znam ale topazy 20 , mógłby się spodobać. JBL 280 wedlug mnie potrzebują mocniejszego wzmaka i raczej nie są kolumnami do szybkiej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Trochę poczytałem o wymienionych przez Was zestawach i póki co najbardziej przekonany jestem do Pylonów Shappire 25 - ta polska konstrukcja zbiera same dobre opinie gdzie tylko bym nie zerknął.

W tym tygodniu planuję się wybrać na odsłuch - oczywiście zrobię sobie listę wszystkich wymienionych przez Was modeli.

 

Martwi mnie tylko fakt, że w bardzo dużym stopniu zwróciliście uwagę na mój amplituner. Czy to oznacza, że urządzenie spod znaku Yamahy może sobie nie poradzić z takimi kolumnami, albo źle z nimi grać? Dość dużo czytałem na jego temat podczas zakupu, rozmawiałem także z paroma osobami w sklepach i dopytywałem czy nada się do odsłuchu muzyki, a w przyszłości do rozbudowy. Jednak zasialiście we mnie ziarno wątpliwości.

 

Dziękuję bardzo wszystkim za wkład w rozmowę!

 

PS. Póki co Amp działa w egzotycznym zestawie z głośnikami Microlab Solo 7C - oczywiście pełna obsługa przez wzmak z głośników, amp robi jedynie za hub urządzeń. Czy uważacie że po kupnie np. właśnie Pylonów Shappire 25 odczuję dużą różnicę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sie przesiadlem z malego zestawu kina domowego z subem na podlogowki boston acoustics a 360 i roznica ogromna

docelowo kupuje klipsche rf 82 II i te zdecydowanie polecam przy ich ogromnej dynamice nie potrzeba poteznego wzmaka a graja szczegolowo, gora nie meczy a bas niski potezny i kontrolowany dla mnie ideal w tej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.