Skocz do zawartości
IGNORED

Kupiłem Pioneera 529-k i coś jest nie tak.


Przemek Przemo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Posiadałem ubogi zestaw Technics SU-VX500 + Dwie frontowe kolumny Eltax Hollywood+ Centralny głosnik Eltax Hollywood.

Po długotrwałym czytaniu forów i słuchaniu różnych opini kupiłem amplituner Pioneer 529 k i podłączyłem do tych głośników z myślą ich wymiany za jakiś czas.

Niestety po podłączeniu Pionka do Eltaxów efekt jest bardzo słaby. Pomijam, że muzyka gra średniawo to dodatkowo całkowicie brak bassu który przecież był jak miałem podłączonego technicsa.

 

Tutaj nasuwa mi sie myśl czy dobrze wszystko podłączyłem czy porostu ten Pioneer to takie dziadostwo? Eltaxy Hollywood mają głośniki bassowe wbudowane we fronty po bokach. W takiej sytutacji normalnie podłączam dwa fronty do wyjść Front R i L? A centralny głośnik normalnie do wejścia Central?

 

Czy normą jest brak w pudełku od PIoneera adaptera Wifi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na temat "LPF of LFE jak ustawić" może tam coś Ci się rozjaśni. Mimo, że temat jest o subie możliwe , że ustawienia masz nie takie jakie powinny być a tam jest pokrótce wyjaśnione.

 

Inną sprawą jest to, że ten niski model Pioneera jest słaby mocowo i może nie dawać na tyle mocnego impulsu na kolumny, żeby ruszyć na tyle membraną głośnika basowego w kolumnach, żeby dawały odpowiednio dynamiczny, mocny bas i dlatego masz wrażenie, że basu prawie nie ma. Co innego wzmacniacz mimo , że wiekowy ale swoją wydajność ma i potrafi ruszyć głośnikami.

 

Adapter Wi-Fi w tym niskim modelu jest opcją , za którą trzeba zapłacić. Niestety. napewno napisali o tym w instrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zrobić kalibracje z podłączonym microfonem i różnica olbrzymia

 

Teraz romyslam czy nie dokupic jakiegoś suba aktywnego by jeszcze polepszyć bas.

 

Czy to normalne, że obraz przesyłany przez amplituner do TV jest gorszy niż przesyłany bezpośrednio do TV? Zauważyłem, że obraz podczas grania na PS4 stał sie ciemniejszy, odrobinę mniej wyraźny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.