Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofil laborant kompletuje zestaw "mały chemik"


czeczen

Rekomendowane odpowiedzi

Jako zapalony audiofil i chemik amator chciałbym skompletować zestawik do wykonywania amatorskich doświadczeń chemicznych. Czasem może spreparuję jakiś bimberek czy coś. Ale mam pewne pytania.

 

Po pierwsze termometr. Jaki mam kupić termometr? Niektóre termometry pokazują cieplejsze stopnie, a inne zimniejsze. Dlatego chciałbym mieć jak najcieplejsze 100 stopni Celsjusza. Jaki termometr pokaże mi najcieplejsze 100 stopni? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

 

Następna sprawa to cylinder pomiarowy. Pędząc bimber chciałoby się uzyskać jak najwięcej. Więc chodzi mi o taki cylinder pomiarowy, żeby miał największe możliwe pół litra. Słyszałem, że najmniejsze pół litra mają cylindry firmy PSL (Pierdziele Spółek Leśnych) a największe WSI (Wiejski Smród Inteligencji). Zna ktoś może jednak cylinder pomiarowy który ma jeszcze większe pół litra niż ten WSI?

 

No i na koniec waga. Wiadomo, że chciałoby się włożyć jak najmniej surowca, więc chodzi o wagę. Zależy mi na wadze, która ma najlżejsze kilogramy. Dzięki temu zaoszczędzę trochę na cukrze i drożdżach.

 

Proszę o pomoc i rady.

 

Dodam jeszcze, że zależy mi też na współgraniu wszystkich elementów zestawu. Wiadomo, że cieplejszy stopień Celsjusza dobrze się komponuje z lekkim kilogramem, ale nie koniecznie z największym pół litrem. Czy nie zajdzie potrzeba dodawania tej mniejszej połowy z pół litra?

 

Audiofil - chemik amator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć pod pędzenie bimbru czy pod coś jeszcze?

Bo do doświadczeń poleciłabym termometr rtęciowy, ale jak widzę, że potrzebujesz go do pędzenia, to raczej pomysł o kant d*** rozbił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod bimber, a ten pod muzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeczen, z betonem nie wygrasz, szkoda czasu i atłasu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jako zapalony audiofil i chemik amator chciałbym skompletować zestawik do wykonywania amatorskich doświadczeń chemicznych. Czasem może spreparuję jakiś bimberek czy coś. Ale mam pewne pytania.

 

Po pierwsze termometr. Jaki mam kupić termometr? Niektóre termometry pokazują cieplejsze stopnie, a inne zimniejsze. Dlatego chciałbym mieć jak najcieplejsze 100 stopni Celsjusza. Jaki termometr pokaże mi najcieplejsze 100 stopni? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

 

Następna sprawa to cylinder pomiarowy. Pędząc bimber chciałoby się uzyskać jak najwięcej. Więc chodzi mi o taki cylinder pomiarowy, żeby miał największe możliwe pół litra. Słyszałem, że najmniejsze pół litra mają cylindry firmy PSL (Pierdziele Spółek Leśnych) a największe WSI (Wiejski Smród Inwigilacji). Zna ktoś może jednak cylinder pomiarowy który ma jeszcze większe pół litra niż ten WSI?

 

No i na koniec waga. Wiadomo, że chciałoby się włożyć jak najmniej surowca, więc chodzi o wagę. Zależy mi na wadze, która ma najlżejsze kilogramy. Dzięki temu zaoszczędzę trochę na cukrze i drożdżach.

 

Proszę o pomoc i rady.

 

Dodam jeszcze, że zależy mi też na współgraniu wszystkich elementów zestawu. Wiadomo, że cieplejszy stopień Celsjusza dobrze się komponuje z lekkim kilogramem, ale nie koniecznie z największym pół litrem. Czy nie zajdzie potrzeba dodawania tej mniejszej połowy z pół litra?

 

Audiofil - chemik amator.

What's your poison?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In bimber veritas

 

What's your poison?

To ustali inny laborant

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek taki zwykły do 42 'C, najlepiej-klasyczny, rtęciowy, raczej nie przekłamuje wyników, jeno trzeba w odpowiednie miejsce włożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek taki zwykły do 42 'C, najlepiej-klasyczny, rtęciowy, raczej nie przekłamuje wyników, jeno trzeba w odpowiednie miejsce włożyć.

Właśnie, chodzi o właściwe miejsce. Tylko czy my mamy na myśli to samo miejsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeno trzeba w odpowiednie miejsce włożyć.

Ten do 42 stopni to tylko pod pachę, lub do .... włożyć, nooo ust!

Tak naprawdę, to termometr do 100 stopni, z dokładnością do 0,1 stopnia jest chemikowi-destylantowi potrzebny.

Ale tu już jest wątek o destylowaniu....o bimbrze.

Dodam jeszcze, że zależy mi też na współgraniu wszystkich elementów zestawu. Wiadomo, że cieplejszy stopień Celsjusza dobrze się komponuje z lekkim kilogramem, ale nie koniecznie z największym pół litrem. Czy nie zajdzie potrzeba dodawania tej mniejszej połowy z pół litra?

Takie rzeczy tylko w...Raju!!!

Przypomniały się młode czasy...gdy byłem pracowity.

Leniwy pędził do pracy, pracowity w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego nagromadzenia idiotyzmów w jednym miejscu to chyba nawet na tym forum nie było. W realnym świecie bywa różnie. W okrągłym cyrku przy ulicy wiejskiej idiotyzmów jest większa koncentracja. No ale tu raczej nie. Popatrzmy

 

cieplejszy stopień Celsjusza

lżejszy kilogram

większa połowa

mniejsza połowa

większe pół litra

mniejsze pół litra

no i pytanie jak się zgra cieplejszy stopień z lżejszym kilogramem większego półlitra

 

I co? I nic.

 

Dla użytkowników tego forum cięższy kilogram i lżejszy kilogram to chyba normalka. Nikt się nie zająknął. Przecież kilogram pierza jest lżejszy niż kilogram żelaza! No nie?!

 

Pomału zaczynam rozumieć co ludzie piszą w innych wątkach. Taaaa dźwięk 3D z dwóch głośników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dla użytkowników tego forum cięższy kilogram i lżejszy kilogram to chyba normalka. Nikt się nie zająknął.

Czyżby?

Po przeczytaniu tych bzdur od razu Ci pisałem, że pisałeś to pod wpływem, bo innego wytłumaczenia nie byłem w stanie sobie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, bardzo jesteś inteligentny, jak zresztą wszyscy tu i od razu wiedziałeś o co chodzi. Przecież to typowe jak ktoś się np. naćpa lub napier.... gorzałą. Każdy naprany przecież zaczyna gadać o ciężkim kilogramie żelaza i lekkim pierza oraz o tym, że jeden termometr pokaże cieplejszą temperaturę niż inny przy 100 Co nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie tylko to, ale tak prymitywna prowokacja była aż nadto widoczna.

Były co prawda osoby który wzięły te Twoje wypociny na poważnie i starały Ci się odpowiadać, ale to nie znaczy że wszyscy forumowicze dali się złapać na te Twoje bezsensy.

Poza tym jeśli na tym forum mierzi Cię jakość dyskusji, to pisanie ewidentnych bzdur i czekanie na to, czy ktoś tego nie zauważy, jest chyba słabym sposobem na podnoszenie jakości dyskusji.

Tak tak, bardzo jesteś inteligentny, jak zresztą wszyscy tu i od razu wiedziałeś o co chodzi.

Wyobraź sobie, że od razu.

Po 13 min. od momentu jak napisałeś te nonsensy, już Ci odpisałem, że musisz coś brać skoro coś takiego udało Ci się wypocić.

Nikt normalny, nie zadałby takich kretyńskich pytań,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt normalny by nie napisał, więc ja musiałem napisać. Proste. W Lemingradzie wszystko jest proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nikt normalny by nie napisał, więc ja musiałem napisać.

No jak chcesz występować jako ten nienormalny to Twoja sprawa.

Błaznuj dalej. Nic mi do tego. Mogę to tylko jak i poprzednio skomentować skoro robisz to na forum publicznym.

Tylko nie pisz na przyszłość nieprawdy, ze nikt nie zauważył, że to co piszesz, to błazenada.

Napisz konkretnie do osób które faktycznie tego nie zauważyły. Parę ich tu masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego nagromadzenia idiotyzmów w jednym miejscu to chyba nawet na tym forum nie było. W realnym świecie bywa różnie. W okrągłym cyrku przy ulicy wiejskiej idiotyzmów jest większa koncentracja. No ale tu raczej nie.

Dla niektórych kretynizmy kojarzą się "nienaukowym" Rajem (specjalnie z dużej litery, by uczuć w dniu "zstąpienia ducha" nie urazić).

 

Cóż

Takie rzeczy tylko w...Raju!!!

Ale to też trzeba umieć zrozumieć.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@romek_55714

 

To się nazywa inteligentna riposta! Gratuluję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.