Skocz do zawartości
IGNORED

LPF of LFE - jak ustawić


KANSAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem zapytać o opcje ustawienia w amplitunerze "LPF of LFE" co to jest i jak najlepiej ustawić.

 

Opis w instrukcji niewiele mi mówi.

 

"Dokonaj ustawienia filtra dolnoprzepustowego sygnałów LFE efektów niskich częstotliwośći), aby filtrować sygnały nizszych częstotliwości i tym samym zapobiegać niepożadanym zniekształceniom.

 

Ustaw częstotliwość w przedziale "80Hz", "90Hz", "100Hz" i "120Hz".

"Off": Nie uzywaj tej funkcji."

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

się chłopaki rozpisali o ustawieniach suba,

 

Wszystko zależy od tego jakie są fronty, jeśli duże, podłogowe z głośnikami większymi lub równymi 16 cm to ustawienia kolumn w menu na Large Duże. Włączasz sobie jakąś muzę , wchodzisz w ustawienia tam gdzie ustawia się odcięcie i w czasie słuchania muzy próbujesz ,skaczesz po odcięciach i słuchasz, które wg Ciebie są dla Ciebie najlepsze. Różnicę usłyszysz napewno. Ostatnio tak właśnie się pobawiłem i doszedłem aż do 120Hz, Bas do tej częstotliwości jest "ściągany" z kolumn i wysyłany na suba. Wszystkie powyżej "idą" na kolumny. W zależności od suba wprowadzenie na niego wyższych częstotliwosci może powodować jego dudnienie (gorszy sub) lub kartonowe brzmienie(zbyt wysokie tony), musisz popróbować. To w stereo jeśli w większym stopniu preferujesz muzę i sub ma wspomagać kolumny albo bas z kolumn nie zadowala Cię. Jeśli natomiast bas z kolumn jest wystarczający to odcięcie ustawiasz na max 80 a nawet niżej, 60. Wtedy do tej granicy basem zajmują się kolumny a resztą poniżej sub. Im niższe odcięcie tym sub będzie rzadziej się odzywał z uwagi na te niskie częstotliwości , które "do niegoo wchodzą" a nie zawsze występują w filmie/koncercie. Myślę, ze te 80 to takie spokojne/neuralne ustawienie gdzie nie obciąża kolumn (głośników basowych) i sub odzywa się wtedy kiedy trzeba a nie "czeka" na te najniższe częstotliwości. Oczywiście to zależy od jakości frontów oraz suba i jeśli chodzi o kino powinno być możliwie jak najniższe.

 

Jest jeszcze jedna sprawa, którą trzeba poruszyć. W jaki sposób masz spięty sub z amplem, znaczy w jakie wejście w subie wpięty jest kabel łączący go z amplem. Jeśli do LFE to odcięciem steruje amplituner natomiast jeśli Line L i R IN to odcięcie ustawiasz w subie i musisz metodą prób i błedów kręcić pokrętłem w subie. O tym mało kto wspomina. Zapomina się.

 

The low-frequency effects (LFE) channel is the name of an audio track specifically intended for deep, low-pitched sounds ranging from 3-120 Hz

 

Efekty niskiej częstotliwości (LFE) to nazwa ścieżki audio przeznaczonych specjalnie dla głębokich, niskich dźwięki, od 3-120 Hz

 

A Low-Pass Filter (LPF) is a filter that passes signals with a frequency lower than a certain cutoff frequency and attenuates signals with frequencies higher than the cutoff frequency

 

Filtr dolnoprzepustowy jest filtr , który przekazuje sygnały o częstotliwości niższej niż określona częstotliwość odcięcia i tłumi sygnały o częstotliwościach wyższych niż częstotliwość odcięcia

 

Czyli jedno z drugim jest związane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek:

napisałeś perfekcyjnie !

 

Zasada dla muzy taka:

Im lepsze fronty tym niżej odcinasz dół.

Ja ustawiam tak, by sub był ledwo słyszalny.

 

Ale z drugiej strony wyższe odcięcie pozwala zwiększyć ogólną głośność systemu.

 

Dodać można jeszcze o znaczeniu jakości t.zw. crossowania. Chodzi mi o skuteczność podziału pasma by unikać powielenia granicznych częstotliwości i w efekcie generowania fatalnych formantów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw LPF na 120Hz, bo taki jest górny zakres częstotliwości w kanale LFE. Ewentualnie na OFF. To nie ma związku z podziałem częstotliwości dla frontów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Generalnie wiem o co w chodzi w odcinaniu częstotliwości poszczególnych kanałów ale tego LPF of LFE nie łapałem.

A jeżeli w opcji LPF of LFE - ustawię 120 Hz to jak to sie będzie miało do frontów na 40Hz - bo tak je ustawia autokalibracja.

Jest jeszcze jedna sprawa, którą trzeba poruszyć. W jaki sposób masz spięty sub z amplem, znaczy w jakie wejście w subie wpięty jest kabel łączący go z amplem. Jeśli do LFE to odcięciem steruje amplituner natomiast jeśli Line L i R IN to odcięcie ustawiasz w subie i musisz metodą prób i błedów kręcić pokrętłem w subie. O tym mało kto wspomina. Zapomina się.

Sub podpiety Ygrekiem do ampla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej przestawic na Full Band?

Czyli jesli w opcji LPF of LFE ustawię 80Hz to sub przejmie wszystko poniżej tej częstotliwości? dobrze rozumiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co to jest LFE:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ustawienia dotyczące LFE nie powinny wpływać na inne kanały, czyli np. fronty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli w opcji LPF of LFE - ustawię 120 Hz to jak to sie będzie miało do frontów na 40Hz - bo tak je ustawia autokalibracja.

chyba już kumam.

Moim zdaniem na sub pójdzie zakres 20-40Hz z frontów i dodatkowo przy sygnałach 2.1/5.1/7.1 zakres 20-120 z kanału LFE.

'

w LPF of LFE ustawiając 80 Hz, przy sygnałach 2.1/5.1/7.1z kanału LFE pójdzie zakres 20- 80.

A ustawiając fronty na Fullband z nich pójdzie pełny zakres + dodatkowo z suba 20-80 Hz. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo przy frontach ustawionych na "large" (czyli pewnie "fullband"), nic nie jest przekazywane z kanału frontów na sub. Ale zwykle są dostępne opcje, które załączają równoczesną pracę frontów "large" i suba. Wtedy sub gra niskie tony z frontów i pewnie zadziała filtr ustawiony na LFE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub podpiety Ygrekiem do ampla.

 

To rozumiem, że podwójny koniec tego kabla Y jest wpięty w wejście LINE IN L i R w subie, tak?

 

Widać jak uważnie czytałes mojego pierwszego posta w którym pisałem, że w takim połączeniu odcięcie ustawiasz tylko w subie, amplowe, że tak "powiem" w tym przypadku nie działa. Możesz pomarzyć o stosowaniu jakiegokolwoek sterowania suba amplem.

 

Ustaw LPF na 120Hz, bo taki jest górny zakres częstotliwości w kanale LFE. Ewentualnie na OFF. To nie ma związku z podziałem częstotliwości dla frontów.

 

W pewnym sensie masz rację odnośnie tego, że nie ma to związku z podziałem dla frontów. Ale tylko wtedy gdy kolumny frontowe ustawione są na Large - Duże. Natomiast gdy są na Small- Małe to niestety częśtotliwości niskie "lecą" na suba z centralnego i frontów i odcinane są przez Bass Cross Over ( u mnie).

 

 

Standardowo przy frontach ustawionych na "large" (czyli pewnie "fullband"), nic nie jest przekazywane z kanału frontów na sub

 

W moim amplu jest dodatkowo coś takiego (Yamaha 773) w Setup->Manual->Speaker->Configuration co się nazywa Extra Bass. Gdy włączę go to składowe niskich częstotliwości kanałów głównych "polecą" na suba. Nawet gdy kolumny są ustawione na Large- Duże. Gdy zacznę się wtedy bawić odcięciem ( Bass Cross Over) w zakresie (u mnie ) 40-200 Hz jadąc w górę zaczynając od 40 to na suba wchodzą coraz wyższe częstotliwości basowe "zabierając" bas z kolumn. Np gdy ustawię 120Hz to na suba wchodzą składowe z frontów do 120Hz, reszta powyżej "wali" na kolumny. To samo tyczy się centralnego. Czyli kolumny nie grają wtedy pełnym pasmem a odciętym na 120Hz.

 

W innych firmach może się to nazywać inaczej, może LFE+ Main. Więc ma to jednak wpływ na odcięcie kolumn frontowych w zależności od ustawień.

 

LPF jest to inaczej nazwany crossover dla ścieżki LFE . Ja u siebie w swojej Yamaszce tak właśnie mam - Bass Cross Over a nie LPF. Jest to też filtr dolnoprzepustowy dla kolumn jeśli amplituner ma możliwość ustawienia odcięcia na poszczególne kolumny Zazwyczaj rolę tą przejmuje samo ustawienie na Large lub Small (przypuszczam, że tak jest w nowszych amplach) i wtedy filtr odpowiednio wcześniej zaprogramowany jest ustawiany na wartośc odpowiadającą wielkości kolumny. A raczej wielkości głośników w kolumnach odcinając odpowiednio niskie częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że podwójny koniec tego kabla Y jest wpięty w wejście LINE IN L i R w subie, tak?

 

Widać jak uważnie czytałes mojego pierwszego posta w którym pisałem, że w takim połączeniu odcięcie ustawiasz tylko w subie, amplowe, że tak "powiem" w tym przypadku nie działa.

Sterowanie przez amplituner działa niezależnie od podłączenia. Jeżeli sub nie ma wejscia LFE, to po prostu ustawia się filtr w subie na max, fazę na zero i to działa mniej więcej jak wejście LFE.

 

W pewnym sensie masz rację odnośnie tego, że nie ma to związku z podziałem dla frontów. Ale tylko wtedy gdy kolumny frontowe ustawione są na Large - Duże. Natomiast gdy są na Small- Małe to niestety częśtotliwości niskie "lecą" na suba z centralnego i frontów i odcinane są przez Bass Cross Over ( u mnie).

Bass Cross Over to co innego niż LPF dla LFE. Konfiguracje zależą od typu amplitunera. Np.Denon ma 2 różne opcje: "crossover frequency" i "LPF dla LFE". Możesz ustawić odcięcie dla frontów na 80Hz i całkiem niezależnie LPF dla LFE na 120Hz.

 

W moim amplu jest dodatkowo coś takiego (Yamaha 773) w Setup->Manual->Speaker->Configuration co się nazywa Extra Bass.

W Denonie to by była opcja "LFE+Main". W tym układzie podziałem częstotliwości również steruje ustawienie "crossover frequency".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie przez amplituner działa niezależnie od podłączenia

 

Tak, tak, masz rację, źle się wyraziłem. Chodziło mi o odcięcie a nie o podgłaśnianie czyli nie jest jak napisałem :

 

"Możesz pomarzyć o stosowaniu jakiegokolwoek sterowania suba amplem."

 

Możesz ustawić odcięcie dla frontów na 80Hz i całkiem niezależnie LPF dla LFE na 120Hz.

 

Czyli rozumie, że w Denonie można ustawic jednocześnie różne odcięcie dla frontów i dla suba. W instrukcji Denona 2113 na str120 napisali,

 

" Jeśli wybrane jest ustawienie “LFE”, to głośniki, dla których ustawiono

“Small” w “Speaker Config.” można ustawić. Natomiast jeśli głośniki

ustawione są na “Large”, to wyświetlone zostanie “Full Band” i nie

będzie można wykonać ustawień.

• Jeżeli wybrana jest opcja “LFE+Main”, głośniki można ustawić

niezależnie od ich rozmiaru.

 

Chodzi tu o użycie crossover dla kolumn. Jesteś pewien, że po wybraniu LFE+ Main możesz ustawić rózne odcięcie dla suba i kolumn? Nie będzie tak jak to opisałem wcześniej

 

 

" W moim amplu jest dodatkowo coś takiego (Yamaha 773) w Setup->Manual->Speaker->Configuration co się nazywa Extra Bass. Gdy włączę go to składowe niskich częstotliwości kanałów głównych "polecą" na suba. Nawet gdy kolumny są ustawione na Large- Duże. Gdy zacznę się wtedy bawić odcięciem ( Bass Cross Over) w zakresie (u mnie ) 40-200 Hz jadąc w górę zaczynając od 40 to na suba wchodzą coraz wyższe częstotliwości basowe "zabierając" bas z kolumn. Np gdy ustawię 120Hz to na suba wchodzą składowe z frontów do 120Hz, reszta powyżej "wali" na kolumny. To samo tyczy się centralnego. Czyli kolumny nie grają wtedy pełnym pasmem a odciętym na 120Hz. "

 

Tak było napisane w instrukcji.

 

Popatrz, jak sama nazwa mówi LFE+Main, czyli ja rozumiem, że załatwia się to jednym ustawieniem odcięcia a nie osobnym dla suba i kolumn bo by nie pisało LFE+Main .

 

Jak to w końcu jest. W instrukcji tego 2113 jest napisane :

 

" LFE+Main : Sumowanie sygnałów niskich częstotliwości z wszystkich

kanałów i wyprowadzenie ich przez subwoofer. "

 

I ja to rozumie, że odcięcie jest ustawiane tylko jedno dla kolumn i suba razem. Tak jak napisałem jak to jest u mnie w Yamaszce (wyżej) .

 

Jaki byłby wtedy sens łączenia jak to napisali " sumowanie" częstotliwości LFE z resztą kanałów skoro można by było i tak ustawiać dwie rózne częstotliwości graniczne. To po co by było to sumowanie sygnałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu o użycie crossover dla kolumn. Jesteś pewien, że po wybraniu LFE+ Main możesz ustawić rózne odcięcie dla suba i kolumn? Nie będzie tak jak to opisałem wcześniej

Ja też mam Yamahę, która ma dużo uboższe możliwości konfiguracji głośników. Informację przytoczyłem z instrukcji Denona AVR-X2100W, gdzie są opisane niezależne opcje:

 

Ustaw częstotliwość odcięcia

40 Hz / 60 Hz / 80 Hz / 90 Hz / 100 Hz / 110 Hz / 120 Hz / 150 Hz /

200 Hz / 250 Hz (Domyślne : 80 Hz)

“Odcięcie” może być ustawiony, gdy parametr “Tryb subwoofera” ustawiony

jest na “LFE+Main” lub gdy mamy głośnik, którego parametr ustawiony jest na

“Małe”.

 

LPF dla LFE

Ustawienie zakresu odtwarzania sygnału LFE. Ustawienie górnej

częstotliwości odcięcia sygnału niskiej częstotliwości kierowanego do

subwoofera.

80 Hz / 90 Hz / 100 Hz / 110 Hz / 120 Hz / 150 Hz / 200 Hz / 250 Hz

(Domyślne: 120 Hz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że podwójny koniec tego kabla Y jest wpięty w wejście LINE IN L i R w subie, tak?

LPF dla LFE

Ustawienie zakresu odtwarzania sygnału LFE. Ustawienie górnej

częstotliwości odcięcia sygnału niskiej częstotliwości kierowanego do

subwoofera.

80 Hz / 90 Hz / 100 Hz / 110 Hz / 120 Hz / 150 Hz / 200 Hz / 250 Hz

(Domyślne: 120 Hz)

 

Reasumując:

W momencie kiedy sub mam podpiety z amplem kablem typu Y LINE IN i w subwooferze ustawione pokretło na 50 Hz to przestawianie w amplitunerze w opcji LPF of LFE (80Hz", "90Hz", "100Hz" i "120Hz) nic nie da, nie zmienia?

Nie wiem czy dobrze ale tak to rozumiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy sub mam podpiety z amplem kablem typu Y LINE IN i w subwooferze ustawione pokretło na 50 Hz to przestawianie w amplitunerze w opcji LPF of LFE (80Hz", "90Hz", "100Hz" i "120Hz) nic nie da, nie zmienia?

Nic nie zmienia, bo odciąłeś te częstotliwości w subie. Tylko IMHO to nie ma sensu, obcięcie pasma w subie psuje zarządzanie basem, jakie wykonuje amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego popej a nie jest czasem tak, ze przy polaczenieiu ampla z wejsciem LINE IN w subie skutkuje wejsciem sygnalu do filtra suba i to wlasnie w nim i tylko w nim mozna ustawiac odciecie. Ja mam w subie wejscie LFE i ustawieniem odciecia suba zajmuje sie filtr ampla. Probowalem zmieniac to pokretlem suba ale to nic nie daje czyli gdy sygnal wchodzi przez LINE IN ustawiamy w subie a jak przez LFE ustawiiamy w amplu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie przez amplituner działa niezależnie od podłączenia. Jeżeli sub nie ma wejscia LFE, to po prostu ustawia się filtr w subie na max, fazę na zero i to działa mniej więcej jak wejście LFE.

 

znaczy chodzi Ci o to stwierdzenie?

 

Dobra, ustawię na maxa i co, odetnę amplem już odciętę częsttliwość w subie. A dlaczego musi być odcięcie na maxa, nie może być niżej, np ustawione przez Kolegę KANSAS 50 i spróbować odcinać niżej amplem. Skoro ma zadziałać na ustawieniu max to równie dobrze może zadziałaćna innym.

 

Ale po kiego my tu sobie skoro Kolega z podpiętym subem kabelkiem Y do wejścia Line IN może to sprawdzić u siebie i wszystko będzie wiadomo. Dziwię się, że do tej pory nie popróbował.

 

 

Reasumując:

W momencie kiedy sub mam podpiety z amplem kablem typu Y LINE IN i w subwooferze ustawione pokretło na 50 Hz to przestawianie w amplitunerze w opcji LPF of LFE (80Hz", "90Hz", "100Hz" i "120Hz) nic nie da, nie zmienia?

Nie wiem czy dobrze ale tak to rozumiem.

 

Kolega KANSAS ustawi odcięcie w subie na maxa i będzie próbował zmieniać w amplu.

 

Kolego KANSAS zrobisz takie doświadczenie? Wszystko się wtedy wyjaśni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ustawię na maxa i co, odetnę amplem już odciętę częsttliwość w subie. A dlaczego musi być odcięcie na maxa, nie może być niżej, np ustawione przez Kolegę KANSAS 50 i spróbować odcinać niżej amplem. Skoro ma zadziałać na ustawieniu max to równie dobrze może zadziałaćna innym.

Kanał LFE w systemie wielokanałowym przenosi pasmo 20-120Hz. Ja nie rozumiem, dlaczego chcesz te dźwięki obcinać? Być może, jeżeli obetniesz w amplitunerze, to ampli przerzuci górę LFE na fronty. Jak obetniesz w subwooferze, to po prostu połowa pasma LFE zniknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" W praktyce kanał LFE nie jest osobnym kanałem w tym samym rozumieniu jak kanał lewy czy kanał prawy w dwukanałowej stereofonii. Z jednej strony zawartość zapisana w kanale LFE może być odtworzona w systemie całkowicie pozbawionym subwoofera. System dekodowania dźwięku wielokanałowego może bowiem rozdzielić zawartość kanału LFE na szeropasmowe głośniki frontowe, szerokopasmowy głośnik centralny czy nawet szerokopasmowe głośniki tylne. Z drugiej strony w wielokanałowym systemie z subwooferem dekoder może do subwoofera skierować nie tylko zawartość kanału LFE, ale także część sygnałów niskotonowych zapisanych w kanałach szerokopasmowych. W ten sposób można zmniejszyć obciążenie niskimi tonami kolumn przednich, głośnika centralnego i głośników tylnich.

 

W dwukanałowych systemach stereofonicznych za podział pasma pomiędzy subwooferem i kolumnami lewą-prawą odpowiada zwrotnica. W systemach wielokanałowych z zarządzeniem basem sygnał przychodzący na wejście subwoofera może co prawda być przepuszczany przez filtr dolnoprzepustowy subwoofera, ale zasadnicze znaczenie dla podziału sygnału ma nie tyle zwrotnica, co dekoder dźwięku wielokanałowego. Dekoder syntezuje i filtruje sygnały dla poszczególnych kolumn, w tym także sygnał dla subwoofera. "

 

Cytat ze str. :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tego brakowało.

 

Więc bas z kanału LFE odciętego powiedzmy na 40 Hz ten powyżej 40 Hz nie znika a zostaje przesłany na fronty .

 

Gdziekolwiek go nie obetniesz(czy to w ampli czy to w subie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.