Skocz do zawartości
IGNORED

Chiński DAC na AK4490EQ


KrzysiekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnośnie stabilizatorów na tym DACu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do wymiany 1x LM317 na LT317 i 1x LM337 na LT337 czy więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież linków powyżej dostatek :)

Jeżeli bawisz sie DIY to zrozumiesz o czym piszemy i poskładasz to sobie z różnych kolcków (płytka z DAC, XMOS/AMANERO, zasilanie)

Natomiast jeżeli nie do końca wiesz o co chodzi to poszukaj gotowca. Wpisz na ali XMOS ES9018 lub XMOS AK4490 lub XMOS PCM179a i będziesz miał spory wybór.

 

Jeżeli chodzi o słuchawkowca HA z tego forum to były HA-2012 i 2013 w różnych podwersjach, osobiście dłuuugo słuchałem AK4490 by Waldi + HA-2013 (ostatnia wersja z zasilaniem Spencera) i mogę ten zestaw polecić. Trochę czasu minęło zanim się mi to zestawienie znudziło, obecnie płytki kurzą sie w szufladzie, a obudowy wyposażyłem w nowe płytki :)

 

Z utęsknieniem czekam aż Waldi opublikuje schemat bufora na Nuvistorach do PCM1794A, który można także wykorzystać do DACów opisywanych w tym wątku.

 

dzieki :) w DIY sie bawie, ale jest to raczej zabawa bardziej odtworcza (ktos tworzy produkt, jest zamowienie grupowe a ja lutuje i skladam do kupy wierzac ze bedzie dobrze gralo :) ). IMHO HA-2013 jest swietny wiec raczej u mnie sie nie kurzy aczkolwiek duzo czesciej bym go wykorzystywal w pracowni i taki jest plan :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie HA kurzy sie tylko z racji używania starych Staxów na przemian ze słuchawkami niskoimpendacyjnymi, jak słuchałem na "wysokoomowcach" to była nirwana. Chyba zrobię przegląd szuflady i ją przewietrzę albo chociaż jakiś spis zrobię co mam, wzmacniaczy słuchawkowych to pewnie z 3-4 sztuki znajdę, jestem podatny na nowe wątki Diy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszło mi to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Z Chin szło dziesięć dni. Jeszcze nigdy mi tak szybko nie przyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na znanym portalu za 60zl i jeden dzień idzie :)

Fajnie macie w Polsce z tym znanym portalem. Wybór prawie taki jak w Chinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz grzebał pamiętaj o dobrym zasilaniu i analogu, Fikus na tym Ambera zrobił. Ja dałem lampe na wyjście i jestem bardzo zadowolony. Na tą kość można też spdif wejść

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą kość można też spdif wejść

A możesz wkleić jakiegoś linka. Mam odbiornik spdif i chciałem podłączać pod I2S ale jak się da bezpośrednio do przetwornika to byłoby super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat w linku który został podany. Tam wpinają się z optykiem na chyba data w i2s i obejżyj zdjęcia Amber Fikusa, on wpina się w inne nogi przetwornika też z optykiem. Sam jeszcze nie próbowałem, oczy stare i boję się że z całej kości zrobię jeden punkt lutowniczy, a wtedy nie zagra ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze nie próbowałem, oczy stare i boję się że z całej kości zrobię jeden punkt lutowniczy, a wtedy nie zagra ;)

Mam dokładnie ten sam problem czyli jestem z bliska ślepy jak kret nawet z okularami ze szkłami grubymi jak denka od słoika.

Mogliby Chińczycy się postarać i wyprowadzić do odpowiednich nóżek jakiej normalne punkty lutownicze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek przyszedł do mnie XMOS, zamontowałem, działa elegancko - próbkowanie z Tidal do 96K :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-37970-0-60861700-1512558621_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otrzymałem w końcu swojego DACa.

 

1) Każdy wspomina o opampie jako AD827 a u mnie jest NE5532? :) Z tego co widzę na ali to są dwie wersje (jedna AD827 druga którą mam to NE5532). Która lepsza? :)

 

2) Czy wymieniał ktoś kondensatory 2,2nF (żółte) oraz 1nF (niebieskie) na co innego?

 

3) Główne kondensatory filtrujące u mnie to 2200uF 25V nichicon (seria RZ). Wersja gdzie jest AD827 na pokładzie ma 3300uF. Warto zmienić na 3300uF?

 

4) Staby LM317 i LM337 wymienię na LT317 i LT337

 

5) Diody 1N4007 wymienię na SBYV27-200

 

6) Kondensatory 22uF wymieniam na nippon 22uF SME+ bocznikowanie philips KP 1nF

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 2720993800_1512579604_thumb.jpg 7876635100_1512579604_thumb.jpg 9625860900_1512579607_thumb.jpg 6679883500_1512579611_thumb.jpg 3397804600_1512579666_thumb.jpg

 

Do tego mam trafko rcore z ali :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czy wymieniał ktoś kondensatory 2,2nF (żółte) oraz 1nF (niebieskie) na co innego?

Zmień na osiowe philipsa mkp z rezystory.net

3) Główne kondensatory filtrujące u mnie to 2200uF 25V nichicon (seria RZ). Wersja gdzie jest AD827 na pokładzie ma 3300uF. Warto zmienić na 3300uF?

Warto ale na 4700uf/40v mlytica lub co najmniej na 3300uf nippona kmh lub smh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ale na 4700uf/40v mlytica lub co najmniej na 3300uf nippona kmh lub smh

 

A może 10000uF 25V mlytic? Cena ta sama :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to zwiększ pojemności na VREFL i VREFH na większe bo na tej płytce jest zdecydowanie za mało. Od nich zależą harmoniczne na basie.

 

768khz32bit-ak4490eq-dac-i2sdsd-input.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Przede wszystkim to zwiększ pojemności na VREFL i VREFH na większe bo na tej płytce jest zdecydowanie za mało.

Przetestowałem różne pojemności. Od 10uf do 2200uf. Najlepiej mi "zagrała" pojemność 220uf. 2200uf powodowała zbyt duże spowolnienie dźwięku i lekkie rozmycie konturu. Zysku na basie nie zauważyłem. :)

Zbyt mała pojemność 10uf-100uf - siadała lokalizacja i głębia.

 

edit: Oczywiście to w moim systemie.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem różne pojemności. Od 10uf do 2200uf. Najlepiej mi "zagrała" pojemność 220uf. 2200uf powodowała zbyt duże spowolnienie dźwięku i lekkie rozmycie konturu. Zysku na basie nie zauważyłem. :)

Zbyt mała pojemność 10uf-100uf - siadała lokalizacja i głębia.

 

edit: Oczywiście to w moim systemie.

 

Bardzo sceptycznie podchodzę do uszlachetniania DACa na słuch. Ponieważ w sumie mam cztery sztuki które kupiłem do zwrotnicy cyfrowej to podłączyłem dwa DACi pod jedno wyjście spdif i dwa wyjścia wzmacniacza. Wszystkie te obserwacje to efekt placebo. Nikomu kto słuchał nie udało się nawet rozpoznać tego że przełączam wejście we wzmacniaczu ponieważ mój wzmacniacz robi to bezgłośnie. Prawdę powiedziawszy to nie było żadnej różnicy między tymi pojemnościami bo jak mogła być gdy przy jednej pojemności harmoniczne są na poziomie -98 decybeli a przy większej -106 decybeli a człowiek przy 20 Hz słyszy harmoniczne dopiero od 10%. Zmianę tą zaproponowałem jedynie dlatego że w odróżnieniu od innych zabaw tą różnicę da się po prostu pomierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No cóż, każdemu wg potrzeb. U mnie ma dobrze grać, nie mam zamiaru mierzyć.

W ślepych testach jestem w stanie wychwycić różne niuanse dźwiękowe w swoim systemie i robię tak żebym miał przyjemność ze słuchania. Jeśli ktoś woli pomiary, nie zniechęcam :) jego sprawa. Zawsze samopoczucie jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie chcę nikomu psuć zabawy. Chodzi przecież o to żeby gonić króliczka a nie złapać go. Jednak podłączenie równoczesne dwóch przetworników równocześnie i bezpośrednie porównywanie zmian zweryfikowało mi bardzo szybko to co mi się wydawało że słyszę. Jeżeli ktoś chce weryfikować na słuch to jedyną metodą jest właśnie podłączyć dwa DACi równocześnie jeden przerobiony, drugi nie przerobiony i porównywać bezpośrednio. Każde inne przeróbki nie mają najmniejszego sensu. 90 procent słyszanych zmian to nic innego jak sugestia.

 

Oczywiście istnieje w dalszym ciągu te 10% które są prawdziwą poprawą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeżeli ktoś chce weryfikować na słuch to jedyną metodą jest właśnie podłączyć dwa DACi równocześnie jeden przerobiony,

I właśnie tak było robione :)

Jeśli 3 osoby słyszą takie same zmiany to jest zbiorowa halucynacja? ;)

 

Jak ktoś woli "szkiełko i oko" :) jego sprawa.

 

Zawsze były i będą co najmniej 2 szkoły podejścia do audio i niech dalej będą, w końcu coś się dzieje. ;)

 

A co do gonienia króliczka to przypomniało mi się stare buddyjskie powiedzenie, które zostało już niejednokrotnie przerobione i ja sobie pozwolę przerobić:

 

Szczęście jest jak "króliczek"; im bardziej go gonisz, tym bardziej ci ucieka, lecz gdy się zatrzymasz, sam przykica ;)

 

Dobra już nie zaśmiecam wątku jałowymi wywodami.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tak było robione :)

Jeśli 3 osoby słyszą takie same zmiany to jest zbiorowa halucynacja? ;)

 

Jak ktoś woli "szkiełko i oko" :) jego sprawa.

 

Zawsze były i będą co najmniej 2 szkoły podejścia do audio i niech dalej będą, w końcu coś się dzieje. ;)

 

A co do gonienia króliczka to przypomniało mi się stare buddyjskie powiedzenie, które zostało już niejednokrotnie przerobione i ja sobie pozwolę przerobić:

 

Szczęście jest jak "króliczek"; im bardziej go gonisz, tym bardziej ci ucieka, lecz gdy się zatrzymasz, sam przykica ;)

 

Dobra już nie zaśmiecam wątku jałowymi wywodami.

Nie zaśmiecasz. Warto pewne rzeczy wypowiedzieć głośno żeby je sobie w pełni uświadomić. Nie chcę podważać twoich obserwacji bo wiem że gdzieś tam zawsze każdy jest ze swoim projektem związany emocjonalnie i może krytykę traktować jak atak na swoją osobę. Ważne jest żeby umieć rozróżnić jedne od drugiego. Ja osobiście straciłem wiarę w internet gdy po wielostronnicowym studiowaniu modyfikacji gain clone doszedłem do momentu jak to zdzieranie koszulek z kondensatorów bardzo poprawiło dźwięk. A dodam osobiście że jestem w 100% procentach przekonany że słyszę różnicę między kablami, kondensatorami czy też wzmacniaczami operacyjnymi. Podejrzewam że znaczna cześć tych obserwacji jest jedynie zwykłą sugestią. Bezpośrednie porównania mnie do tego przekonały. Poza tym każdemu podoba się co innego. To że pewna zmiana i to nawet obiektywnie zauważalna spodoba się tobie nie oznacz że spodoba się komuś innemu nie mówiąc już o tym że to co podoba się tobie dziś będzie się tobie podobać również jutro. Ja tak osobiście mam. Wiem że kondycja mojej psychiki i mojego słuchu bardzo mocno wpływa na percepcje. Inny czynnik jest taki że to nie sam przetwornik gra ale cały zestaw. To co sprawdza się w jednym zestawie niekoniecznie musi sprawdzać się w innym i na odwrót. Często czytałem opinie o jakimś sprzęcie który osobiście słyszałem i nie mogłem zrozumieć jak można odbierać dźwięk z tego sprzętu w tak zupełnie inny sposób. Powód jest bardzo prosty. Nie wszystko ze wszystkim zagra dobrze. Dlatego moja dewiza to bardzo ostrożnie podchodzić do udoskonalania sprzętu na słuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dlatego moja dewiza to bardzo ostrożnie podchodzić do udoskonalania sprzętu na słuch.

Dlatego też weryfikuje wszystkie zmiany poprzez "uszy kolegów", mimo że różnimy się upodobaniami to są pewne stałe, które odbieramy bardzo podobnie. Najlepszą weryfikacją jest muzyka na żywo bez nagłaśniania. (Tam nie ma za bardzo czego zmierzyć, więc zostaje tylko słuch). Jeśli odbiór muzyki na żywo (bez nagłaśniania) jest zbliżony do grania systemu (no dobra raczej odwrotnie) to mi więcej nie trzeba :)

Jeśli coś drażni lub przeszkadza, działam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie brałeś pod uwagę faktu że pewne zmiany mogą kompensować cechy reszty twojego sprzętu. Nie chcę żebyś zrozumiał to jako krytykę twojego sprzętu. Nie ma sprzętu idealnego. A w tym konkretnym przypadku, podbite pewne harmoniczne mogą powodować że część pasma niskotonowewgo która normalnie może nie być słyszalna bo jest maskowane przez inne dźwięki może być przesunięta do pasma słyszalnego poprze harmoniczne danego dźwięku. Jednym słowem tylko dlatego że dźwięk jest zniekształcony możesz usłyszeć więcej. Mało tego wcale nie trzeba tego odbierać negatywnie. Udowodniono w doświadczeniach że słuchacze mogą usłyszeć ton podstawowy mi tego że słyszą jedynie harmoniczne tego tonu. Jest takie przysłowie. Jak głuchy nie usłyszy to sobie wymyśli. To samo dotyczy się naszego mózgu. Mózg potrafi z części informacji domajstrować sobie ich resztę. Ale oczywiście jest to tylko gdybanie z mojej strony. Oczywiście jeżeli ci się taki przekaz podoba to jest to najbardziej w porządku. Tylko że nie ma żadnej gwarancji że na innym sprzęcie taka modyfikacja się sprawdzi. Może być tak na przykład że kolumny tak bardzo sieją harmonicznymi w tym paśmie że wskazane byłoby ich ograniczenie a nie podbijanie. Moim zdaniem nie ma obiektywnie dobrych lub złych zmian. Są zmiany pasujące do konkretnej zastanej sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to zwiększ pojemności na VREFL i VREFH

 

KrzysiekA a które to dokładnie z tych 8 sztuk? Może potestujem w wolniej chwili, a coo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zdjęcia te które są inne. Miłej zabawy przy testowaniu. Ja na razie bawię się tym es9018k2m ale jak na razie to dupy mi nie urwało. Nie widzę powodu żeby przechodzić z akm na ess. Może coś się zmieni jak podłączę zasilanie symetryczne ale w tym wypadku trzeba by chyba poczynić większe zmiany na płytce. Spróbuje jeszcze transformatora z zasilaniem symetrycznym i jak to nic nie da to poczekam aż mi przyjdzie es9038. Tam zasilanie robi się oddzielnie to można zoptymalizować. Jak na razie to wyraźnie wskazanie na chińskie ak4490 czyli te ze zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zdjęcia te które są inne. Miłej zabawy przy testowaniu. Ja na razie bawię się tym es9018k2m ale jak na razie to dupy mi nie urwało. Nie widzę powodu żeby przechodzić z akm na ess. Może coś się zmieni jak podłączę zasilanie symetryczne ale w tym wypadku trzeba by chyba poczynić większe zmiany na płytce. Spróbuje jeszcze transformatora z zasilaniem symetrycznym i jak to nic nie da to poczekam aż mi przyjdzie es9038. Tam zasilanie robi się oddzielnie to można zoptymalizować. Jak na razie to wyraźnie wskazanie na chińskie ak4490 czyli te ze zdjęcia.

 

Jeżeli tak wygląda Twój system testowy, na którego podstawie oceniasz co słyszysz, a co nie to będziesz miał problem z tym, żeby byc wiarygodnym. Nie mówię to żeby dokuczyć, takie są fakty. Jak ktoś by w takim wypadku mówił, że słyszy to faktycznie byłoby to placebo albo słuch nietoperza :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak wygląda Twój system testowy, na którego podstawie oceniasz co słyszysz, a co nie to będziesz miał problem z tym, żeby byc wiarygodnym. Nie mówię to żeby dokuczyć, takie są fakty. Jak ktoś by w takim wypadku mówił, że słyszy to faktycznie byłoby to placebo albo słuch nietoperza :-D

Nie za bardzo wiem co ci się nie podoba. Kabel I2S nie istnieje bo płytka odbiornika jest polutowana bezpośrednio do płytki DACa a kabel i2s jest najbardziej czuły na zakłócenia. Pięciocentymetrowy kabel i2s potrafi zrobić rzeźnie z sygnału jeżeli jest nieekranowany. kabel spdif z odtwarzacza jest bezpośrednio podpięty pod płytkę odbiornika. a więc też najkrótsza droga. Kabel sygnałowy bezpośrednio podpięty pod przetwornik i leci do wzmacniacza. Krócej się nie da.

Może napisz co ci się nie podoba bo naprawdę nie wiem o co ci chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena ess9018mk2 na podstawie gotowej płytki z Chin to nieporozumienie. Zasilenie stopnia analogowego trochę poprawi sytuację, ale jak pisałem wcześniej do wykożystania jest praktycznie sama kość oddzielnie zasilana dobrym napięciem 5v i oddzielny dedykowany stopień wyjściowy do Sabre albo na lampach, tak jak w moim przypadku. Zaletą jest między innymi możliwość obsługi DSD i konwersja do tego formatu, a to uważam miła zabawa przy zastosowaniu odpowiednich filtrów softwerowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.