Skocz do zawartości
IGNORED

Chiński DAC na AK4490EQ


KrzysiekA

Rekomendowane odpowiedzi

Od wielu lat używam Squeezeboxa Dueta, jestem zadowolony z obsługi, tylko nie mogę się zebrać, aby kupić do zestawu przetwornik. Najchętniej kupiłbym gotowy, w obudowie. Jednak nie zamykam się przed poskładaniem z kupionych płytek poskładanych, czy nawet do samodzielnego lutowania. Może ktoś byłby w stanie wskazać kup to, to i to :-). Wiem, że proszę o dużo, ale święta są :-D. Kiedyś miałem na odsłuchach Stello Dac 100 Signature - podobało mi się wszystko, prócz ceny ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squeezebox Duet mnie trochę rozczarował. Miał robić jako transport do AK i niestety raz, że odstaje dźwiękowo od pozostałych moich transportów, dwa nie radzi sobie zbyt dobrze z plikami "gęstszymi" niż standardowe 16/44 (zacina się, przeskakuje......ech). Szkoda, bo to wygodne i fajne rozwiązanie. Widziałem, że ktoś kiedyś modyfikował Dueta wewnątrz, ale nie mogę odszukać tych postów i nie wiem czy gra jest warta świeczki. Już bym się nawet pogodził z 16/44, ale niech brzmi lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całe szczęście w tym nieszczęściu nie miałem lepszych transportów. Mam tylko pliki rzadkie, ani jednego gęstego, więc nad tym nie ubolewam. Wywaliłem zasilacz (z musu bo się zepsuł) i przesiadłem się na zasilanie bateryjne, odczułem dużą poprawę. Nie za bardzo mam pomysł na inny transport. Myślałem swego czasu nad budową malinki, jak mój zasilacz zgłupiał - niby podawał 9V, ale Duet nie działał. Podłączenie innego zasilania rozwiązało problem i chwilowo zakończyło temat budowy malinki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na całe szczęście w tym nieszczęściu nie miałem lepszych transportów. Mam tylko pliki rzadkie, ani jednego gęstego, więc nad tym nie ubolewam. Wywaliłem zasilacz (z musu bo się zepsuł) i przesiadłem się na zasilanie bateryjne, odczułem dużą poprawę. Nie za bardzo mam pomysł na inny transport. Myślałem swego czasu nad budową malinki, jak mój zasilacz zgłupiał - niby podawał 9V, ale Duet nie działał. Podłączenie innego zasilania rozwiązało problem i chwilowo zakończyło temat budowy malinki.

Jako uniwersalny transport polecam Daphile+Tidal HiFi na jakimś terminalu za 100 zylaków- od ponad roku mam w zestawie z daciem po modyfikacjach ( moje wpisy) i niestety główny CD sprzedałem bo dostałem dobrą cenę, drugi się kurzy, gramofon też nie często. Niestety komfort użytkowania i zasób dostępnej muzyki+ jej jakość ( często porównywalna z głównym CD ) to połączenie na razie nie do pokonania. Przepraszam - do pokonania, ale Daci z dekodowaniem MQA w wersji DIY jeszcze nie występują niestety......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako uniwersalny transport polecam Daphile

Dzięki za polecenie, mam wolną maszynkę do niego, potestuję. Przejrzę również Twoje wpisy o dacu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za polecenie, mam wolną maszynkę do niego, potestuję. Przejrzę również Twoje wpisy o dacu.

Dzięki za polecenie, mam wolną maszynkę do niego, potestuję. Przejrzę również Twoje wpisy o dacu.

Daj znać bo ciekaw jestem...........jak już ogarniesz Daphile +Tidal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Napiszę tutaj bo mam ostatnio problem z podpisaniem daca do plyteczki usb. 

Usb/spdif JarkaC działa ale przylutowany kabelek za układem wm co jakiś czas przestaje łączyć i ze słuchania nici. Nie chcę jej sknocić a już jeden pad widzę odstaje od płytki! 

 

Parę razy pisaliście o ak4118. Są na Ali płytki z selektorem na tej kości i wyjściem 5 pionowym i2s. Oczywiście usb jest.

Powiedzcie mi czy ta płytka załatwia sprawę konwersji usb do i2s i czy wystarczy ją połączyć kabelki em 5p. z omawianym w tym temacie daci? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Pierote jeszcze walczysz z DACem? Myślałem, że sobie po cichutku (albo głośniej jak wolisz) już od dłuższego czasu słuchasz muzyki :)

 A na poważnie, żaden DAC na usb nie zagra Ci tak dobrze jak po spdifie. Kwestia tylko dobrego transportu.

Sprawdzone organoleptycznie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boomaga napisał:

A na poważnie, żaden DAC na usb nie zagra Ci tak dobrze jak po spdifie. Kwestia tylko dobrego transportu.

A  to dziwne stwierdzenie,bo większość jak nie wszystkie DACi wejście mają po I2S,mówie o kościach.Każdy transport,czy to CD czy np Amanero-bo też jest transportem,najpierw wyrzucają z siebie I2S.Każdy transport ma swoje gorsze lub lepsze zegary,ew kwarce pod procesorami pracujące w układach taktujących(zegarowych).Transport CD dopiero z I2S w układzie elektronicznym zamienia sie na SPDiF i wychodzi z pudła.Jak mówie kości DACa mają wejścia I2S,więc w pudle DACa na wejsciu przed I2S musi być drugi układ elektroniki z wejściem SPDiF który już drugi raz przekształca sygnał,tym razem z powrotem na I2S.Dlatego przez układy SPDiF nigdy nie moze zagrać lepiej jak z USB-sprawdzone organoleptycznie.Ponieważ pomijamy dodatkowe dwa układy przekształcające sygnał tam i nazad.Z transportu USB na I2S musi być więc siłą rzeczy lepiej,dokładniej.Komputer i płyta CD jest tylko magazynem plików.I teraz zegary.W drogich transportach CD zegary są wypasione w X Mosie czy Amanero podłe po prostu.Dobry transport CD to minimum 20tyś zł-nawet 50tyś.Amanero 300zł.Ale sytuacja bardzo się zmienia jak do Amanero założysz dobre kwarce lub kupisz takie wypasione za 600 700zł plus dorobisz do samego Amanero dobry zasilacz i nie  ma o czym gadać jak 1000 powiedzmy zł pobije 50 tyś.Sprawdzone organoleptycznie,trzeba to tylko umieć zrobić.Pominąć konwertery I2S na SPDiF i z powrotem,tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez boguwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko boomaga słucham od dawna tylko kabelek przylutowany do konwertera JarkaC z i2s czasem mi się 'odklei' a dodatkowo trafił mi się ostatnio dobry transport cd ale płytka konwertera wykastrowana (4 rezy za wm-em) i nie skorzystałem z posłuchania ?

Jeszcze raz, czy ten układ podlaczony wystarczy aby cieszyć się muzyką, nieważne czy po usb czy spdif czy AES.. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Boguwoj fajnie, że masz inne zdanie. Ja za stary już jestem, żeby czuć potrzebę czegokolwiek udowadniać.

Skoro takie masz doświadczenia, nic mi innego nie zostaje tylko życzyć Ci miłego słuchania po usb ;)

W końcu każdy ma swoje potrzeby i standardy. Chodzi wszak o zadowolenie ze słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziadek co pare beczek soli zjadł i konfiguracji różnych próbował inaczej nie strzępiłbym języka.Nie badałem nigdy jakiejś sumy kontrolnej plików po USB vs CD transport,ale wydaje się że łatwiej po drodze mechaniki,optyki ,drgań i kilkukrotnego konwertowania sygnału zgubić parę plików co się przejawi innym graniem .Czy lepszym? Dla mnie i kilku innych porównywaczy  lepszy USB transport ze spełnionymi w/w warunkami.Po za tym komputer ma miliony razy większe możliwości w przesyłaniu plików.Ale ok zgoda niech każdemu gra najlepiej.Zresztą sam też używam CD transportu ,czy odtwarzacza czasem.Tylko nie powinno się według mnie puszczać w świat jednoznacznych wyroków typu CD transport zawsze zagra lepiej od USB transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, boguwoj napisał:

Tylko nie powinno się według mnie puszczać w świat jednoznacznych wyroków typu CD transport zawsze zagra lepiej od USB transport.

Mi się nie zdażyło i nie znam osobiście nikogo kto by twierdził, że lepiej jest po usb, mówię o osobach osłuchanych, które nieraz tonę różnego sprzętu audio przewaliły i to z górnej półki. Chyba mieliśmy po prostu wszyscy pecha ;)

Wszystko widać przede mną :) Może u kogoś znajdę system, który zagra lepiej po usb...

Nigdy się nie zapieram, że nie można lepiej, bo zawsze można :)

Teraz po prostu ciesze się muzyką graną niestety albo stety po spdifie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, odkąd nie mam cedeka po usb jest gorzej. Inaczej, nie gra tak jak z płyty CD, hmm. 

Mam chęć podpiąć jakiś transporcik pod akaema chociaż na próbę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne tylko żeby wejdźcie usb daca było izolowane od źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pierote napisał:

Spoko boomaga słucham od dawna tylko kabelek przylutowany do konwertera JarkaC z i2s czasem mi się 'odklei' a dodatkowo trafił mi się ostatnio dobry transport cd ale płytka konwertera wykastrowana (4 rezy za wm-em) i nie skorzystałem z posłuchania ?

Jeszcze raz, czy ten układ podlaczony wystarczy aby cieszyć się muzyką, nieważne czy po usb czy spdif czy AES.. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podałeś link do wyszukiwarki google. Podaj konkretny model tego układu. W większości modeli układów na ali.express są bez odbiornika USB - musisz go zakupić osobno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja caly czas walczę z mocno podrasowanym usb.W porównaniu do dac z transportem CD(sprzęty wysokiej klasy można by rzec najwyższej) USB po i2s jest znacznie bardziej rozdzielcze ,większa dynamika na scenie itp.

Cd po spdif gra melodyjnie ,świetne barwy,wypełnienie.

Zmodyfikowane USB po i2s to bezlitosna wręcz rozdzielczość która niestety nie wybacza nic odtwarzanej muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz(pierwszy stopień stabilizacji) do konwertera USB.Prawie na ukończeniu.Naprawdę robi robotę.

Na szybko mogę porównywać i2s z spdif z tego samego źródła.Jedyna różnica to sygnał spdif przechodzi dodatkowo przez 2 scalaki odpowiedzialne za nadawanie i odbiór sygnału.

Różnicą  którą najłatwiej wychwycić to dźwięki w przeciw fazie.Generalnie na spdif dźwięków w przeciw fazie jest mniej zwłaszcza w głębi sceny ,nie są też tak ostro rysowane.

USB po i2s z dobrym zegarem i dobrym zasilaniem całości w moim odczuciu trudno i drogo było by pokonać przez cd z wyjściem spdif.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ? Też gram na 1704  he he , inne DACi traktuje jako ciekawostki,a szkoda bo niby technika poszła na przód,ale to niestety slogan.Zeby nie było ze sie wcinam lub wymądrzam,ale zmieniłbym dla siebie w tym zasilaczu jedno trafko na trzy (u mnie DACa obsługuje chyba pięć trafek).

1 zasil USB

2 zas Filtr Cyfrowy DF

3 Zasil PCMek

4 Zasil analog lewy kanał

5 Zasil analog prawy 

I dalej można jeszcze zegary szóstym charatnąć.

Wszystko po to żeby jak najmniej interferencji wysokoczęstotliwościowych pomiędzy blokami urządzenia po szynach zasilających wprowadzać i mieszać między nimi (blokami). Dalej filtr sieciowy ok,po nim skręcić mocno przewody sieciowe,zaekranować,odsunąć poprowadzić z dala od wtórnych ,niskonapięciowych przewodów,Tak samo te do wyłącznika z dala od wtórnych,te sekcjami oddalić od siebie, skrócić,płytki zasilaczy też mogą mieć przerwy między sobą, (blachy stojące).Zasnubberować wszystkie zmienne napięcia jeszcze przed mostkami prostowniczymi kondem 4,7-10nF szeregowym z oporem 470R w myśl, tłumimy wszystko co się da jesli chodzi o śmieci jeszcze przed zasilaczami.Masy wszystkich zasilaczy łączyć mądrze w jednym punkcie i z tamtąd wychodzić rozpływami dalej do bloków.Kupować najlepsze komponenty (diody soft markowe kondy itd,grube przewody,trafa do audio jak wyzej z ekranem pomiędzy uzwojeniami,dobrze podłączonym do PE) Fazować trafa itd itp.Nic sie nie przejmować ja swoje zasilacze przerabiałem po 10 razy ,aż byłem zadowolony.Tak zrobionych sprzętów nie kupisz nawet na tzw górnej półce,odwdzięczą się potem na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 16:28, krzysieks_2007 napisał:

USB po i2s z dobrym zegarem i dobrym zasilaniem całości w moim odczuciu trudno i drogo było by pokonać przez cd z wyjściem spdif.

Niestety nie jest tak różowo:)

Daj S/PDIF wyrównane szanse co do jittera i spróbuj FIFO np. IanCanada FIFO najlepiej izolując optycznie od transportu - tj wstawiając nadajnik -odbiornik HP - nie toslink

USB ma przewagę - sprawdzone na dacu na AD1862 przy upsamplingu do 705kHz - nie wiem pewnie by trzeba pominąć  filtr cyfrowy , aczkolwiek polecam spróbować upsamplingu HQPlayerem(jest trial) -jest trial nawet do 192kHz i poeskperymentować z ustawieniami ( rodzaj filtru długość słowa i roddzaj dihteru) - polecam zacząć od poly-sinc-xtr

 

Pełna zgoda - zasilanie jest kluczowe

Widzę chyba to tzw. shunt regulatory Salasa - ogólnie najlepiej takie regulatory(równoległe) sprawdzają się przy samym obciążeniu wttedy pokazują pełnie możliwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez emc_emc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, emc_emc napisał:

Niestety nie jest tak różowo:)

Daj S/PDIF wyrównane szanse co do jittera i spróbuj FIFO np. IanCanada FIFO najlepiej izolując optycznie od transportu - tj wstawiając nadajnik -odbiornik HP - nie toslink

USB ma przewagę - sprawdzone na dacu na AD1862 przy upsamplingu do 705kHz - nie wiem pewnie by trzeba pominąć  filtr cyfrowy , aczkolwiek polecam spróbować upsamplingu HQPlayerem(jest trial) -jest trial nawet do 192kHz i poeskperymentować z ustawieniami ( rodzaj filtru długość słowa i roddzaj dihteru) - polecam zacząć od poly-sinc-xtr

 

Pełna zgoda - zasilanie jest kluczowe

Widzę chyba to tzw. shunt regulatory Salasa - ogólnie najlepiej takie regulatory(równoległe) sprawdzają się przy samym obciążeniu wttedy pokazują pełnie możliwości

Salas jako bezpośrednie zasilanie kości jest delikatnie niebezpieczny. Zwłaszcza przy niskich napięciach (mam parę sztuk zasilających bezpośrednio 3,3V od paru lat i jest ok ale co jakiś czas je kontroluję).Warto przed podłączeniem  sprawdzić jak duży ma dryf napięcia względem temperatury.

Shunty super sprawdzają się jako bezpośrednie zasilanie ale równie dobrze jak nie jeszcze lepiej jako pierwszy stopień dla dobrego regulatora lub kilku tuż przy nóżkach układu.

Stosowanie dwóch stopni stabilizacji napięć daje też znacznie więcej możliwości kształtowania dźwięku.Barwy,sceny czy rozdzielczości pod własne upodobania.

Shunt stosowany samodzielnie często (zwłaszcza przy zasilaniu kości z niższego pułapu jakości) powoduje rozjaśnienie i natarczywość przez to że na pierwszy plan w dźwięku zaczyna wychodzić rozdzielczość. Dobry sposób na taką przypadłość to dodać drugi stopień.Np.  dyskretny V2.1 od Muzga zawsze w połączeniu z salasem czy innym Shunt zachowuje rozdzielczość grając ciemniejszy dźwiękiem z sporą ilością mięska czy też krwistości w wyższym basie i średnicy. Często V2.1 sprawdza się znacznie lepiej niż bardziej popularny regulator V8.0.Jedyny warunek to Shunt jako pierwszy stopień.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 11:13, gavron04 napisał:

Podałeś link do wyszukiwarki google. Podaj konkretny model tego układu. W większości modeli układów na ali.express są bez odbiornika USB - musisz go zakupić osobno.

Ups,

Sorki że tak późno, dopiero dorwałem się do dużego ekranu a z komórki to ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   - ten wydaje mi się OK. Zaciekawił mnie tym że ma takie same gniazdo i2s jak tematyczny ak4490 a więc i łatwość montażu. gavron04 ty miałeś do czynienia w w/wymienianymi a więc może coś podpowiesz.

Tak, do usb raczej potrzeba jeszcze konwertera usb/i2s tylko jakiego, ta płytka selektora ma już gniazdo usb?? Spdif-y pójdą pewnie bez bo je obsłuży 4118.

To jest mój główny system.

2-gi słuchawkowy na takim samym dac podpięty do PC będzie wymagał już zwykłej płytki ala amanero/xmos/CM.. i wiem że takie forumowe sprzedajesz a więc będzie w niedalekiej przyszłości na rzeczy ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o USB w tym DACu to jest to samo gówienko za przeproszeniem co w AK4118 + PCM1794 > 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czyli podpinając USB, które ma na wyjściu SPDIF. I2S nie obsłuży ta pcb.

 

W tym tygodniu dostanę płytki pod selektor 2 kanałowy I2S (z izolacją na ISO7640, z LEDami sygnalizującymi który kanał, PCB malutka także zmieści się wszędzie), będzie można podpiąć do tego selektora co podałeś i do AK4118 + PCM1794 z tamtego tematu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, emc_emc napisał:

Niestety nie jest tak różowo:)

Daj S/PDIF wyrównane szanse co do jittera i spróbuj FIFO np. IanCanada FIFO najlepiej izolując optycznie od transportu - tj wstawiając nadajnik -odbiornik HP - nie toslink

USB ma przewagę - sprawdzone na dacu na AD1862 przy upsamplingu do 705kHz - nie wiem pewnie by trzeba pominąć  filtr cyfrowy , aczkolwiek polecam spróbować upsamplingu HQPlayerem(jest trial) -jest trial nawet do 192kHz i poeskperymentować z ustawieniami ( rodzaj filtru długość słowa i roddzaj dihteru) - polecam zacząć od poly-sinc-xtr

 

Pełna zgoda - zasilanie jest kluczowe

Widzę chyba to tzw. shunt regulatory Salasa - ogólnie najlepiej takie regulatory(równoległe) sprawdzają się przy samym obciążeniu wttedy pokazują pełnie możliwości

Ogólnie jak najmniej kombinować z up , re i down samplingami,bo po jaką cholere grzebać w tym sygnale,wystarczy że producent pliku zrobił to raz ,lub nie i niech DAC sobie radzi z tym sygnałem na czysto.Jedynie tam właśnie przy składaniu nagrania w studio niech np oversamplingują bo to jest potrzebne,albo raczej pomocne filtrom cyfrowym i tyle.Mówimy o PCM.Bez sensu jest over lub resamplowanie np w komputerze przed DACami,tylko to psuje w większości przypadków muzykę.

Co do Salasów fajnie się pisze jak i gdzie je wkładać , ale jak sobie wyobrażasz umieszczenie 16 takich byków  blisko przy malutkich kostkach 4xPCM1704. Tyle linii zasilających potrzebują te DAC-i . Wychodzi 4 Salasy koło jednego scalaka wielkości grosza. I faktycznie te scalaki są czułe,zresztą pewnie wszystkie na temperaturę,a ten zasilacz lubi zagrzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pewnie dla sporo prostszej zabawki AKM nie będzie aż tylu potrzeba, a są jeszcze spensery ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, boguwoj napisał:

Ogólnie jak najmniej kombinować z up , re i down samplingami,bo po jaką cholere grzebać w tym sygnale,wystarczy że producent pliku zrobił to raz ,lub nie i niech DAC sobie radzi z tym sygnałem na czysto.Jedynie tam właśnie przy składaniu nagrania w studio niech np oversamplingują bo to jest potrzebne,albo raczej pomocne filtrom cyfrowym i tyle.Mówimy o PCM.Bez sensu jest over lub resamplowanie np w komputerze przed DACami,tylko to psuje w większości przypadków muzykę.

Co do Salasów fajnie się pisze jak i gdzie je wkładać , ale jak sobie wyobrażasz umieszczenie 16 takich byków  blisko przy malutkich kostkach 4xPCM1704. Tyle linii zasilających potrzebują te DAC-i . Wychodzi 4 Salasy koło jednego scalaka wielkości grosza. I faktycznie te scalaki są czułe,zresztą pewnie wszystkie na temperaturę,a ten zasilacz lubi zagrzać.

Też staram się nie konwertować,dzwiękowo najlepiej wypada czysty sygnał. Jedynie zmieniam długość słowa bo mam rególację głośności cyfrowa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsampling i tak jest dokonywany w filtrze cyfrowym, a malutki scalak ma swoje ograniczenia  jak i upsampler musi być wysokiej jakości - polecam się przełamać i spróbować wersji próbnej HQPLayera i poeksperymentować z ustawieniami: filtry closed-form, polisync-xtr-mp/lp, ext2 - długość słowa 18-20 - trzeba wybrać nausznie i noise shaping:TPDF/Gauss1/NS5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jakiś czas temu kupiłem słuchawki Senheiser HD600, a że muzyki słucham z komputera w którym mam kartę Xonar DX, dość szybko doszedłem do wniosku, że potrzebuję wzmacniacz słuchawkowy - słuchawki na wyjściu z tej dość dobrej jak dla mnie karty dźwiękowej grały za cicho - mają za wysoką impedancję dla tej karty. Wykonałem więc wybitnie fajnie grający wzmacniacz słuchawkowy - bufor diamentowy popularnie zwany klonem Lehmann'a.
Pozytywnie się zdziwiłem, dźwięk stał się zachwycający, wciągający, aż żal było zdejmować słuchawki. 
Przeniosłem później wzmacniacz i podłączyłem do laptopa - tragedia jeśli idzie o degradację dźwięku. Zmontowałem więc tak na szybko na Atomie mały komputerek z części z odzysku z Daphile, płyta ma intelowską kartę dźwiękową, było nieco lepiej, ale to nie ta jakość jak z mojego komputera stacjonarnego z Xonar DX.
Pojawia się więc koncepcja dodania do mojego słuchawkowca dobrej klasy przetwornika DAC na USB.
Sam Lehmann montuje do środka przetwornik na XMOS, taki i raczej nie są one do kupienia jako moduły-> 

Przeczytałem cały wątek o budowie DAC na AK4490, i stąd po przydługim wstępie moje pytanie i prośba o relację - jeśli Wasze konstrukcje można by porównywać do produktów chińskiego producenta Topping, są to D30 za 550 zł, D50 za 1200 zł i D70 za 2700 zł, to czy konstrukcję na AK4490 można z jakością któregoś z nich porównać.

Porównanie trzech modeli na YT wygląda tak, że dla mnie - im droższy model tym brzmi lepiej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale zdania są podzielone.
D30-tka pozwala dla elektronika na mody, a więc zmiany charakteru dźwięku, więc to kusi ceną i możliwościami przedniej zabawy:

 II:



Pytanie brzmi, zakup którego modułu DIY z Alii czy Ebaya pozwala się zbliżyć i pozwoli osiągnąć jakość wokalu zbliżoną do D50-tki czy D70-tki z zamieszczonych tutaj filmów z YT? Czy to jest osiągalne?

Jest problem taki, że mój wzmacniacz słuchawkowy lubi duży poziom sygnału na wejściu, więc to jest także kryterium wyboru. No i oczywiście, kryterium najniższej ceny też daje o sobie znać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chciałbym wywalić tę obleśną płytkę soft startu z lcd, ale bez niej dac nie ruszy :(. Da się ją zamienić na arduino z oled ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez henio xyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.