Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw stereo do +-1000pln


zborus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako laik przejzalem mase stron w poszukiwaniu kolumn i wzmacniacza. Mam pokój +-18m2. Jesli chodzi o preferencje muzyczne to każdy gatunek będzie na tym sluchany. Nie zalezy mi na mega wielkim basie. Chce by to ładnie grali a nie draznilo sąsiadów. Przegladalem forum i zwróciłem uwagę na: Yamaha a520 i hk665. Jesli chodzi o kolumny to sklaniam sie w stronę kolumn podstawkowych z powodu braku miejsca dla podlogowek. Patrzylem na eltax Liberty 3+ oraz tannoy m1. Prosilbym o jakies propozycje jakie kolumny i wzmacniacz w cenie jak w temacie. Przy okazji jaki cd kupic w późniejszym czasie. Teraz muzyka z laptopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Nie jest trudno znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako laik przejzalem mase stron w poszukiwaniu kolumn i wzmacniacza. Mam pokój +-18m2. Jesli chodzi o preferencje muzyczne to każdy gatunek będzie na tym sluchany. Nie zalezy mi na mega wielkim basie. Chce by to ładnie grali a nie draznilo sąsiadów. Przegladalem forum i zwróciłem uwagę na: Yamaha a520 i hk665. Jesli chodzi o kolumny to sklaniam sie w stronę kolumn podstawkowych z powodu braku miejsca dla podlogowek. Patrzylem na eltax Liberty 3+ oraz tannoy m1. Prosilbym o jakies propozycje jakie kolumny i wzmacniacz w cenie jak w temacie. Przy okazji jaki cd kupic w późniejszym czasie. Teraz muzyka z laptopa.

 

Yamaha a-520 to dobry wzmacniacz jak na swoją cenę, do wyrwania za naprawdę śmieszne pieniądzę.

co do HK posiadam model PM655 (więc niższy).

i powiem tak, w stosunku do Yamahy gra lepszą stereofonią, jednak mi osobiście jego granie nie podeszło. gra dość efekciarsko, wyższym, podpąpowanym basem. Nie potrafi zejść nisko. pod tym względem jaki neutralności brzmienia- yamaha gra lapiej wg mnie.

 

Jendak postanowiłem sprawdzić w H/K końcówkę mocy.. Ma on możliwość grania jako integra oraz jako sama końcówka (zmiana jednym przyciskiem)

 

i tu jest zdecydowanie lepiej.. brzmienie jest w moim odczuciu o 2 klasy lepsze od integry. jest lepsze, pełniejsze takrze od yamahy a-500/a-520. Jednakże charakter brzmienia jest podobny.

 

Jedyna uciążliwość takiego rozwiązania wiąże się z tym że trzeba zastosować "jakiś" regulator głośności, gdyż w trybie końcówki mocy przedwzmacniacz zostaje odłaczony i nie mamy opcji regulacji głośności, barwy, oraz w ogóle niczego ;)

 

po prostu końcówka gra to co podaje jej żródło.

 

u mnie opcje regulatora pełni prosta drabinka rezystorowa między źródłem a końcówką (H/K).

 

Jednak do końca się nie sugeruj tym co napisałem o HK jako integrze bo ja mam model 655.

 

Z kolei 665 jest wyższym modelem i inaczej zbudowanym, jak się nie mylę budowa tam oparta jest o 2 odzielne monobloki. Więc ten wzmacniacz najpewniej takze jako integra gra lepiej od PM 655.

 

Ps. myślę że Tannoye m1/m2 z yamahą się sprawdzą.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.