Skocz do zawartości
IGNORED

Jak słuchać kabli?


spnmdm

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nigdy nie słyszałem kabli, więc też nie miałem ciśnienia na to, żeby sprzedawać mega drogie kable bo nie lubię naciągać swoich klientów. Ale ...... nie tak dawno przydarzyło mi się sprzedać wzmacniacz Roksan K3. Klient miał z poprzedniego systemu Real Cable BM150T taki za ok 30 zł/m. Więc podłączyliśmy ten cały system Roksan K3 + Kef Q900 połączone tym Realem i owszem grało, była przyjemna słodka barwa niby wszystko OK. Miałem już iść do domu, ale klient wyciąga gdzieś tam spod kanapy pożyczony kabel, który wtedy pierwszy raz widziałem. Mówił, że go podłączał, ale on żadnej różnicy pomiędzy nimi nie słyszy. Ktoś tam za używkę chciał 500 zł od niego. Słuchamy ... Joe Cocker - N'Oubliez Jamais na razie na Realu, gra poprawnie barwa bardzo poprawna przyjemne słodkie wysokie tony ogólnie biorąc pod uwagę wielkie bo ponad 45 metrowy pomieszczenie naprawdę dobry dźwięk. Podłączamy używkę Van Den Hul Magnum Hybrid. Odtwarzamy ten sam utwór i nagle ukazuje nam się totalne oderwanie dźwięku od kolumn - potężna przyjemna scena i nic z barwy nie wycięte w stosunku do tego Reala, nie mogłem uwierzyć, bo to co usłyszałem było pierwszym razem, kiedy słyszałem różnicę na kablu głośnikowym. Podłączamy z powrotem tego RC i przylatuje dziewczyna z kuchni ... co wyście zrobili, że tak słabo gra - wtedy było lepiej. Uważam, że trzeba być na prawdę głuchym, żeby tego nie usłyszeć - i to nie są różnice na barwie tylko właśnie na scenie, jej wielkości i poukładaniu w niej tych poszczególnych instrumentów z chirurgiczną wręcz precyzją - sam się zdziwiłem że Kefy tak potrafią zagrać. Teraz sam zakupiłem ten i jeszcze inny kabel tej firmy "na sklep" do demonstracji i porównań.

 

Tu to chyba sam sobie zaprzeczyłeś. Najpierw piszesz, że dziewczyna usłyszała różnicę z innego pomieszczenia a później, że kable nie zmieniają barwy dźwięku tylko scenę. Wytłumacz proszę, jak można ocenić scenę słuchając muzyki w innym pomieszczeniu niż w odsłuchowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten kto nie slyszy kabli zasilajacych co ma?

 

srebrny od miedzi podobno nawet gluchy odrozni, ale chodzi tez o to ze jest opcja iz kable beda identyczne w budowie elektrycznej

 

to beda brzmiec bardzo podobnie i pewnie nikt nie odrozni

 

to w koncu w ogole nie slychac kabli czy tylko glosnikowo albo tylko srebrne vs miedziane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słyszeniem kabli mam takie doświadczenie, że po wpięciu nowego kabla głośnikowego czy IC słyszę wyraźną różnicę. Jednak jak bo jakimś czasie użyję znowu poprzedniego kabla, to różnicy już nie odczuwam. Kable grają tak samo i w tedy przychodzi zwątpienie czy naprawdę kable dają różnicę w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zrobie inaczej, zrobie 3 kable, dwa beda takie same, trzeci inny, ale wszystkie trzy z wygladu beda takie same za kilka dni beda gotowe do wysylki

 

 

ale kable o tej samej charakterystyce beda po prostu nierozroznialne - tu chodzi o to zeby kable miały zupełnie rozne charatkery brzmien

no to srebro solid core a skretka miedziana bedzie miala chyba rozne charaktery wg was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słyszeniem kabli mam takie doświadczenie, że po wpięciu nowego kabla głośnikowego czy IC słyszę wyraźną różnicę. Jednak jak bo jakimś czasie użyję znowu poprzedniego kabla, to różnicy już nie odczuwam. Kable grają tak samo i w tedy przychodzi zwątpienie czy naprawdę kable dają różnicę w brzmieniu.

to jest właśnie sila autosugestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zrobie inaczej, zrobie 3 kable, dwa beda takie same, trzeci inny, ale wszystkie trzy z wygladu beda takie same za kilka dni beda gotowe do wysylki

Może tak od razu firmę założyć - toż to żyła złota dla rozsądnego, młodego człowieka - jeleni przecież jest bez liku!

Podpisał jeden z nich;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, biniek tobie pierwszemu wysle, zasady takie jak opisalem

 

3 pary ic, z wygladu kazdy podobny, ja sobie je oznacze abym wiedzial ktory jest ktory dla mnie, dwa beda identyczne albo klotz albo srebro, jeden inny musze tylko ogarnąć wage aby wagowo byly tez identyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, biniek tobie pierwszemu wysle, zasady takie jak opisalem

 

3 pary ic, z wygladu kazdy podobny, ja sobie je oznacze abym wiedzial ktory jest ktory dla mnie, dwa beda identyczne albo klotz albo srebro, jeden inny musze tylko ogarnąć wage aby wagowo byly tez identyczne

 

A gdzie mieszkasz?

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki test ma sens a nie ogłupiajace abx pod presją

oby tylko kable byly dla mnie rozroznialne hehe

wiadomo ze jak nie odroznie to sie bede tłumaczył ze kable są zbyt zblizone konstrukcyjnie brzmieniowo wiec wystawiam się na śmieszność ale chetnie podejme ryzyko

 

oczywiscie dla mnie idealnie by bylo jakbym sie spotkal z Tobą wybrał z np 10 kabli te 2 ktore dla mnie sie roznia brzmieniem najbardziej i wtedy bys mi je wysłał

no ale jesli jeden ma byc srebrny drugi miedziany to powinny sie roznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele bardzo skrajnych dowodów na to, że ślepe testy w audio nie funkcjonują. O tym szkoda dyskutować, to juz było wielokrotnie pisane, przytaczane i omawiane.

Podaj choć jeden dowód, bo jakoś sobie nie przypominam. Było wiele owszem, ale tekstów jak powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym wątku napisano coś nowego i mądrego, czego nie można było przeczytać w innych na temat kabli, których stworzono tu niemało?

Czy może to kolejny wątek jedynie pod innym tytułem, ale założony po to, aby znów bić dla frajdy pianę na kolejnych kilkuset stronach?

 

Pytam z ciekawości, bo nie che mi się czytać od początku, a widzę że popularność niesamowita... jak to w wątkach o kablach. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wróćmy jednak do tematu.

Żeby usłyszeć trzeba mieć:

1. Przejrzysty ponadnormatywnie cały system tj. głośnikowe i okablowanie kolumn.

2. Rozgałęźniki z jednego na dwa cinch'e ( na CD ) żeby porównać na tym samym materiale,

używając jednocześnie dwóch kabli na różnych wejściach wzmacniacza.

3. Wiedzieć co i jak powinno brzmieć, zatem tylko moim zdaniem instrumenty akustyczne,

a konkretnie uważam, że tylko dobre smyczkowe.

 

Wtedy wielu uwierzy, że warto wydać,

albo nie warto inwestować, bo można to mieć prawie za darmo.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.