Skocz do zawartości
IGNORED

Jak słuchać kabli?


spnmdm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam ale znam dobrze brzmienie swojego z moim okablowaniem. System jest non stop podłączony do prądu. Gdy zmienię jakieś kable to zaczynam słuchać dopiero po kilku godzinach i słyszę czy jest inaczej i jak czy też nie. Będąc u kogoś nie ma takiej możliwości. System jest mi nieznany, podobnie jak akustyka u kogoś. Nie mam układu odniesienia, więc przepinanie kabli nie ma sensu, tym bardziej takie na szybko.

Czyli koledzy, którzy sobie testują kable i wpinają, wypinają bez czekania muszą mieć omamy? Testowanie w salonie audio też sensu nie ma w takim układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ale znam dobrze brzmienie swojego z moim okablowaniem. System jest non stop podłączony do prądu. Gdy zmienię jakieś kable to zaczynam słuchać dopiero po kilku godzinach i słyszę czy jest inaczej i jak czy też nie. Będąc u kogoś nie ma takiej możliwości. System jest mi nieznany, podobnie jak akustyka u kogoś. Nie mam układu odniesienia, więc przepinanie kabli nie ma sensu, tym bardziej takie na szybko.

to tylko kolejna wymowka aby nie poddac sie testom

a co z tymi co jednak twierdza ze slysza zmiany przy szybkim przepinaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nawracać ? Robisz prawidłowy technicznie test porównawczy i wyciągasz własne wnioski. To proste. Te wnioski nie muszą być inne niż Kolegi dotychczasowe.

 

 

Czyli bez ,,prawidłowego technicznie testu porównawczego" nie mam prawa usłyszeć na którym kablu mój system gra przyjemniej? A będąc u kolegi, nie mogę usłyszeć, że jeden kabel zamula a inny jest bardzo szczegółowy? I nie precyzuję czy chodzi o IC, zasilające, czy głośnikowe.

Jakoś praktyka tego nie potwierdza. Moja praktyka.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tymi co jednak twierdza ze slysza zmiany przy szybkim przepinaniu?

 

 

Ich zapytaj. U mnie też przy niektórych modelach kabli słychać różnice dość szybko ale względem poprzedniego okablowania w systemie, który dobrze znam. Na nieznanym mi systemie nie podchodzę nawet pod takie testy bo i po co? Nie muszę nikomu nic udowadniać. Interesują mnie ewentualnie zmiany tylko w moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez ,,prawidłowego technicznie testu porównawczego" nie mam prawa usłyszeć na którym kablu mój system gra przyjemniej?

Możesz "usłyszeć", ale nigdy nie będziesz wiedział czy usłyszałeś rzeczywistą zmianę czy to tylko gra wyobraźni.

A będąc u kolegi, nie mogę usłyszeć, że jeden kabel zamula a inny jest bardzo szczegółowy?

Możesz, ale tylko po prawidłowym technicznie teście porównawczym bo inaczej nie będziesz wiedział czy usłyszałeś rzeczywistą zmianę czy to tylko gra wyobraźni.

Jakoś praktyka tego nie potwierdza. Moja praktyka.

Jesteś pewny, że zachowujesz się profesjonalnie w swoich praktykach czy tylko po amatorsku ?

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum, to odnosi się wrażenie, ze najwięcej doświadczenia w słuchaniu kabli mają ci, co nie słyszą :)

Że też im się chce w kołko testować coś i wsłuchiwać się w coś, czego nie są w stanie usłyszeć. Trzeba mieć dużo samozaparcia i niezłomną wolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum, to odnosi się wrażenie, ze najwięcej doświadczenia w słuchaniu kabli mają ci, co nie słyszą :)

Że też im się chce w kołko testować coś i wsłuchiwać się w coś, czego nie są w stanie usłyszeć. Trzeba mieć dużo samozaparcia i niezłomną wolę.

 

:-)))) Dobre i w sumie prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum, to odnosi się wrażenie, ze najwięcej doświadczenia w słuchaniu kabli mają ci, co nie słyszą :)

Że też im się chce w kołko testować coś i wsłuchiwać się w coś, czego nie są w stanie usłyszeć. Trzeba mieć dużo samozaparcia i niezłomną wolę.

Trzeba jakoś sobie wytłumaczyć sens wydania 2K na przewód zasilający, skoro na rynku równie dobrych można kupić za te pieniądze z 4 sztuki i więcej.

Nigdy na tym świecie żadnemu audiofilowi w teście nie udało się wskazać prawidłowo zmiany przewodu. Wszyscy piszący o tym, ze słyszą zmianę przewodu dla przykładu zasilającego to oczywiście są wybitnie słuchowo obdarzeni tylko u siebie w domu.

Poza domem okazuje się, ze nawet roślinność w cudzym ogrodzie przydomowym ma wpływ na brak zdolności poprawnego wskazania kiedy nastąpiła zmiana przewodu.

 

A prawda o czym wiemy jest taka, ze zdolność odbioru zmian nie jest uwarunkowana niczym innym, tylko powstawaniem faktycznych zmian. I skoro te zmiany występują nawet w cudzym sprzęcie, to da się je wychwycicw sposób oczywisty.

Natomiast jeśli nie występują, to oczywistym jest, ze nikt nigdy nie wskaże prawidłowo, ze zmiana nastąpiła. Przy czym pisze o ślepym teście. Bo świadomość wpinania nowego przewodu powoduje, ze zmienia się nasze subiektywne nastawienie i działa wrażenie zmiany. Tylko temat powstał nie o wrażeniach, a o tym jak słyszeć przewody.

 

Przy okazji innego tematu ale podejmującego te same zagadnienie zapytałem jak to jest, ze audiofile zgodnie wysoko oceniają produkty firm audio, wysoko cenią inżynierów w tych firmach...ale kiedy ci sami inżynierowie wyraźnie mówią "zmiana się sieciówki w żaden sposób nie wpływa na zmianę brzmienia" okazuje się, ze brać audiofilską milczy.

 

Już o tym pisałem, napędzanie konsumpcji jest dobre . Tworzy się miejsca pracy, kupując dobra materialne sprawiamy tez sobie przyjemność, a tym milsze dla nas, im bliżej naszych zainteresowań czy fobii.

Ale zdrowy rozsądek nie tyle przy zakupie, co przy kreowaniu twierdzeń jest wskazany, by potem nie pisać bzdur, ze 0.75m przewodu zasilającego poszerza stereofonie naszego sprzętu o hektary. Bo jakkolwiek to nie wyglada, jest to bzdura z brudnego palca wyssana.

 

Dlatego kupujmy, cieszmy się z tego, ale nie twórzmy mitów, bo przychodzą do świata audio ludzie, którzy są gotowi wstawiać sobie implanty byleby tylko wreszcie usłyszeć różnice w momencie zmiany bezpiecznika sieciowego w domu.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

W moim systemie miałem kable Real Cable bm 250 t chciałem ciut rozjaśnić górę kupiłem Jantzen Audio SOLID CORE podłączyłem w bi-wiring i co i szok mega różnica którą słyszy każdy komu to zaprezentowałem było to pięć osób Jentzen gra zupełnie inaczej od Real Cable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na Twoje pretensje ze dales sie naciagnac na kable i g z tego wyszło to ujadanie sie nie skonczy

poki mi nikt nie udowdni ze nie slysze (do czego zapraszam) mam prawo sobie pisac co chce

A tu pełna zgoda Kolego. Tak jak mi nikt nie udowodni, ze nie mam kontaktu z planeta odległa od ziemi o jakieś 10000000 lat świetlnych.

A byłem, widziałem, a nawet słyszałem. O tym, ze język mieszkańców tej planety jest mi doskonale znany tez warto wspomnieć. I wiesz co, pełna zgoda, nikt mi nie wmówi, ze tak nie jest. A jak chce, niech mi udowodnią, ze jest inaczej.

 

Tyle tylko, ze tak można kwitować każde twierdzenie, nawet takie, ze białe jest czarne...bo ja tak to widzę.

Niestety ale taka droga jest szybka do uznania przez świat za oznaki choroby psychicznej.

 

O ile wpływ na brzmienie przewodów głośnikowych jest do uchwycenia i tutaj szybciej osoby zaznajomiony ze sprzętem, posiadające dobry słuch i obyte z materiałem muzycznym mogą wskazać zmianę okablowania...o tyle nie ma szans na takie twierdzenia i wskazania przy zmianie Przewodu zasilającego.

 

Ale oczywiście każdy ma niezbywalne prawo do twierdzenia co tylko chce i nikt nie może mu tego zabronić!

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu pełna zgoda Kolego. Tak jak mi nikt nie udowodni, ze nie mam kontaktu z planeta odległa od ziemi o jakieś 10000000 lat świetlnych.

A byłem, widziałem, a nawet słyszałem. O tym, ze język mieszkańców tej planety jest mi doskonale znany tez warto wspomnieć. I wiesz co, pełna zgoda, nikt mi nie wmówi, ze tak nie jest. A jak chce, niech mi udowodnią, ze jest inaczej.

 

Tyle tylko, ze tak można kwitować każde twierdzenie, nawet takie, ze białe jest czarne...bo ja tak to widzę.

Niestety ale taka droga jest szybka do uznania przez świat za oznaki choroby psychicznej.

 

O ile wpływ na brzmienie przewodów głośnikowych jest do uchwycenia i tutaj szybciej osoby zaznajomiony ze sprzętem, posiadające dobry słuch i obyte z materiałem muzycznym mogą wskazać zmianę okablowania...o tyle nie ma szans na takie twierdzenia i wskazania przy zmianie Przewodu zasilającego.

 

Ale oczywiście każdy ma niezbywalne prawo do twierdzenia co tylko chce i nikt nie może mu tego zabronić!

w przeciwienstwie do Twoich urojen moje mozna latwo sprawdzic tylko odwaznych brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu się zaczęło, jak w polityce normalnie, niestety...

 

O ile wpływ na brzmienie przewodów głośnikowych jest do uchwycenia i tutaj szybciej osoby zaznajomiony ze sprzętem, posiadające dobry słuch i obyte z materiałem muzycznym mogą wskazać zmianę okablowania...o tyle nie ma szans na takie twierdzenia i wskazania przy zmianie Przewodu zasilającego.

Widać nie miałeś kontaktu z dobrymi sieciówkami w przejrzystym systemie, bywa;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable należy odsłuchiwać tak jak pisze sly. Pewne różnice można wprawdzie wychwycić na szybko: scena się może pogłębić, balans tonalny może się zmienić, ale tak na prawdę to nie można być pewnym jeszcze niczego. Coś co na początku jest lepsze może być wadą w innych utworach. Dodatkowo słuch ulega pewnemu zmęczeniu i to jest złe podejśćie, żeby na maksa chcieć coś usłyszeć. W ogóle są dni kiedy się słyszy lepiej i dni kiedy gorzej i to bynajmniej nie chodzi o prąd tylko o własne uszy (o prąd też). Kable też jak się je przepnie potrzebują czasu. Nie wiem skąd się to bierze, może chodzi o ładunki elektrostatyczne, a może o jakieś zmiany strukturalne jak je zginamy, ale na początku po wpięciu najczęściej grają gorzej.

 

Kabli powinno się słuchać na luzie przez dłuższy czas jednych, potem wrócić do poprzednich, znowu dać sobie trochę czasu.

 

I polecam czyszczenie styków deoxitem gold.

 

I jeszcze jedno: są kable, które stoją jak chodzi o balans tonalny na dwóch przeciwległych biegunach. Jeśli przepnie się cały system pomiędzy takimi zestawami, to różnica jest diametralna. Takie demo najłatwiej sobie zrobić z kimś doświadczonym w salonie audio. Wtedy największy niedowiarek uwierzy w różnice.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam słyszę w ciągu pierwszej minuty i jest to dla mnie na tyle oczywiste że moje prywatne testy to potwierdzaja.

nic mi sie nie musi ukladac włączam kawałek no doubt i od razu w intrze słyszę inny atak stopy i hi hatu na kablach srebrzonych i miedzianych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchania z drugiego pokoju: ucho ludzkie wie nie tylko jak fortepian brzmi w pokoju, ale równiez doskonale wie jak to ma brzmieć z pokoju obok. I to wcale nie jest taki zły test.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego jak ukladanie czy wygrzewanie kabli

 

 

jest cala masa sprzetu medycznego, pomiarowego, komputerow, wojskowego w nasa itp poziom skomplikowania i czulosci sprzetu audio przy tych urzadzeniach jest dziecinnie niski a jakos w innych dziedzinach nikt nie pisze takich glupot

 

z tym ze wlasnie branza audio to biznes na ktorym sie zarabia ogromne pieniadze, bo raczej w zadnym innym przemysle nie uzyskuje sie cztero tysiecznego nawet wzrostu ceny, kable ktore kosztuja po 4 tys czy wiecej to kable ciete ze szpuli po 30 groszy, wiecej kosztuje przemalowanie nadruku niz sam przewodnik

 

a pisanie ze kable lepiej slychac w kiepskim akustycznie pokoju to juz wgl kpina bo w takim pokoju nie slychac nic oprocz dudniacego basu i poglosu, ale najwiecej o przestrzeni pisza wlasnie ci co maja upchniete kolumny pod sciane i gole sciany z podlogami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a pisanie ze kable lepiej slychac w kiepskim akustycznie pokoju to juz wgl kpina bo w takim pokoju nie slychac nic oprocz dudniacego basu i poglosu, ale najwiecej o przestrzeni pisza wlasnie ci co maja upchniete kolumny pod sciane i gole sciany z podlogami

 

skoro piszecie ze mam słabą akustykę to pewnie mam ale było u mnie juz ze 4 audiofilów i kazdy potwierdzał zmianę w kablach - jeden był nawet zagorzałym przeciwnikiem a uslyszal kabel sieciowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego jak ukladanie czy wygrzewanie kabli

 

Nie ma sensu przekonywanie kogoś na forum, to są indywidualne doświadczenia, udowodnić nic tu się nie da. Ja bym tylko przestrzegał przed kategorycznymi sądami, to nie popłaca w żadnej dziedzinie. A już najgorzej to przywoływać argumenty naukowe jak się nie jest naukowcem w danej dziedzinie.

 

Siła sugestii też jest ogromna, dlatego nic na siłę.

 

Jako ciekawostę podam test ze stereo.de dotyczący kabli i listew sieciowych. stereo.de to uznany niemiecki miesięcznik audio, taki który testuje kable. Chcieli kiedyś taki test zrobić i żeby ułatwić sprawę przygotowali dwa identyczne wysokiej klasy systemy w dwóch identycznych pokojach. I co się okazało? Że różnice pomiędzy systemami są większe niż między kablami. Musieli więc testować na jednym systemie.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable należy odsłuchiwać tak jak pisze sly. Pewne różnice można wprawdzie wychwycić na szybko:

Skoro twierdzisz, że można niektóre różnice wychwycić na szybko, to i podczas ślepego testu też się powinno je wyłapać. Tu nikomu nie chodzi o wychwycenie wszystkich różnic, tylko o wskazanie kabla na podstawie jakichkolwiek różnic w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodem wszystkich sporów są właśnie ślepe testy - to one robią z mózgu wodę i nie powinny być miarodajnym wyznacznikiem istnienia zjawisk

duzo bardziej obiektywnym testem było by przekazanie dwóch kabli 4 osobom deklarującym słyszenie kabli na odsłuch w ciagu 2 tygodni i poproszenie ich o opinie na temat brzmienia - jestem pewien ze te opinie by się pokrywały

ewentualnie podłączenie 2 znanych testującemu kabli w kolejnosci losowej i poproszenie go o wskazanie ktory jest ktory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz, że można niektóre różnice wychwycić na szybko, to i podczas ślepego testu też się powinno je wyłapać.

 

Jest wiele bardzo skrajnych dowodów na to, że ślepe testy w audio nie funkcjonują. O tym szkoda dyskutować, to juz było wielokrotnie pisane, przytaczane i omawiane.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak wykonac dwa kable identycznie wygladajace, i wyslac do testu, a to czy te kable maja identyczne przewodniki czy nie pozostalo by tejmnica, gdyby wyslac dwa identyczne kable pod wzgledem elektrycznym a sluchajacy stwierdzil by roznice to mozna obalic slyszenie kabli

 

i wyszloby na to ze tylko sie wydaje ze slychac roznice, kable mogly by sie roznic waga aby utrudnic rozpoznanie po wadze, oczywiscie zakaz rozbierania

 

jesli byli by chetni moge takie kable wykonac i rozeslac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o to żeby kable miały swój charakter czym bardziej skrajny i rozny od siebie tym latwiej wylapac roznice - jak chcesz to zrobic? na ślepo?

 

trzeba by wziac maksymalnie zamulający kabel obcinajacy górę i dodający basu i zestawić z kablem jasnym zwiewnym ze szklistą górą i bez dociążenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wyszloby na to ze tylko sie wydaje ze slychac roznice

 

To trzeba zrobić w drugą stronę: mieć identycznie wyglądające kable, które brzmia inaczej, a potem je wysyłać. Tylko to nie tak łatwo przeprowadzić, skąd takie kable weźmiesz?

 

I trzeba pamiętać o jednym: różnice są na tyle istotne, że ludzie maja gdzieś takie testy. Już ktoś tu pisał, że nie robi sie w domu ślepych testów na odróżnienie wina bo i po co?

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.