Skocz do zawartości
IGNORED

Jak słuchać kabli?


spnmdm

Rekomendowane odpowiedzi

A ty ją poprawisz dwójnikiem RC? :)

Pokazuję jedynie, ze świat "słyszalny" zalezy też od tego, co niesłyszalne.

 

Slychac, ale pytam jeszcze raz skad w kablu 100ohm

A co to ma do rzeczy? Poczytaj poprzednie posty, przeczytaj linki, jakie były tu podane. Spróbuj zrozumieć o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartości sa wazne, bo po zamianie tych 100ohm na 0.2 ohm nagle przestaniesz go slyszec :-)

 

a rezystancja jest zazwyczaj podawana dla 100m lub kilometra

 

w przypadku tego kabla co podales jest to impedancja falowa, nie ma nic wspolnego z rezystancja zyl

 

masz podany jeszcze drugi parametr, rezystancja torow transmisyjnych czyli rezystancja zyl i wynosi 31.1 ohm na kilometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej chyba nie rozumiesz, co oznacza, ze ten dwójnik był wpięty równolegle do zacisków na kolumnie a na to nic ja nie jestem w stanie poradzić.

Na razie dowiodłeś tylko, że kable z puszkami w których są elementy RLC faktycznie mogą popsuć sygnał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uporzadkujmy cos, rozmowa jest o kablach, ty wyskoczyłes ze slyszysz ten filtr, wiec pomyślałem ze chciałes zasymulowac wpływ kabla

Porządek:

1. Czytanie

2. Zrozumienie

3. Opinie i zdanie własne

 

Przeszkoczyłeś od razu do punktu 3, omijajając punkty 1 i 2. Dlatego masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.