Skocz do zawartości
IGNORED

Jak słuchać kabli?


spnmdm

Rekomendowane odpowiedzi

To nie watek biograficzny

Podyskutujmy o metodilogii testowania kabli i o tym dlaczego test zaproponowany przez bumpalumpa jest nieobiektywny

Czekam na wyniki testu z niecierpliwością. Co do mojego pytania po prostu nie wierzę bys ukończył reżyserię dźwięku bo znam i zakres studiow na tym kierunku i pare osób które je ukończyły. I twoje poglądy i zadawane pytania nie pozwalają mi wierzyć w to byś miał cokolwiek wspólnego z profesjonalną produkcją muzyki. Co do testu interkonektow to dobry pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to moj zawod bo nie ukonczylem rezyserii To moja pasja i amatorsko sie tu juz jakis czas zajmuje. Dziele sie swoim doswiqdczeniem a nie teoria bo od teorii nikomu sluchu nie przybylo..

 

Masakra. Dalszy komentarz na to co i jak piszesz jedynie bezcelowo marnuje prąd.

Jak widać w sieci mozna wszystko, najpierw napisać "Tak twierdze jestem muzykiem realizatorem i mam potiwerdzony w szkole muzycznej sluch absolutny :)", a potem pisac takie bzdury jak powyżej.

Tak zapytam, w jakiej to szkole muzycznej? I proszę o konkretną odpowiedź.

Stawiam $ za Twoje grosze, że to kolejna ściema. Jestem gotowy przyjechać do tej szkoły muzycznej i dowiedzieć się o "potwierdzenie słuchu absolutnego".

Jak znam życie to o szkole muzycznej wiesz tyle, ile ja o ośrodku szkoleń dla kosmonautów w ZSRR.

O potwierdzeniu słuchu absolutnego to też ściema, no ale coś trzeba napisać…by nie wyjść na idiotę.

Niestety, ale nie uniknąłeś tego, a Kolega Przemek trafił w sedno idealnie.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu studiach pracuja ludzie ktorzy nie maja szkoly pokonczonej a dochodzili do wiedzy praktyka tak jest w kazdej profesji. Ja swoje nagrania powierzylbym komus ze sluchem i doswiadczeniem bo znam realizatoroq po szkolach ktorzy przepuszczaja wiele studyjnych baboli i jeszcze sie pod tym podpisuja. Dobra niewazne to nie watek o mnie tylko o kablach. wrocimy do rozmowy po tescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz proszę, jak można ocenić scenę słuchając muzyki w innym pomieszczeniu niż w odsłuchowym.

Wytłumacz proszę jak można od miesiąca czasu w sześciu wątkach równolegle nabijać liczniki postów trollom pokroju biniek coś tam,

którzy zbanowani w jednym wątku za pisanie idiotyzmów nie na temat lecą zaraz do drugiego wątku pisać te same idiotyzmy i też nie na temat.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu studiach pracuja ludzie ktorzy nie maja szkoly pokonczonej a dochodzili do wiedzy praktyka tak jest w kazdej profesji.

Ot choćby Marcin Borc; ale czasem potrafi zszokować kupując w USA mikrofon za 20Kzł i łączac go razem z mikserem sznurkiem z Castoramy.

 

Taki przerost formy nad treścią.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu studiach pracuja ludzie ktorzy nie maja szkoly pokonczonej a dochodzili do wiedzy praktyka tak jest w kazdej profesji. Ja swoje nagrania powierzylbym komus ze sluchem i doswiadczeniem bo znam realizatoroq po szkolach ktorzy przepuszczaja wiele studyjnych baboli i jeszcze sie pod tym podpisuja. Dobra niewazne to nie watek o mnie tylko o kablach. wrocimy do rozmowy po tescie

 

Nie odpowiedziałeś na zadane pytanie. Jaka to szkoła muzyczna potwierdziła Twój słuch absolutny?

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dalsze pisanie tu o mnie bo ekshibicjonizm jest tu rowny z masochizmem. Zapraszam na piwko jal jestes z wawy. Posluchamy muzyki pogadamy. W miejscu pelnym szydercow odchciewa sie czegokolwiek. Jak przyjda kable od bumpalumpa to dam znac reszta jest juz nieistotna no to tylko pozywka dla troli i lapanie za slowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przelacznik lutka jest potrzebny?

Do prawidłowych wniosków się przydaje, ale nie musi być ten Lutka. Procedura opisana w sąsiednim wątku mówi jakie warunki trzeba spełnić żeby porównanie było obiektywne. Dla kabli niektóre punkty można pominąć, ale na pewno przełączenia musi wykonywać pomocnik, dlaczego jest z grubsza wyjaśnione w pkt 3.

Dziele sie swoim doswiqdczeniem a nie teoria bo od teorii nikomu sluchu nie przybylo..

Ale od grania w zespole wielu słuchu ubyło ;-).

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dalsze pisanie tu o mnie bo ekshibicjonizm jest tu rowny z masochizmem. Zapraszam na piwko jal jestes z wawy. Posluchamy muzyki pogadamy. W miejscu pelnym szydercow odchciewa sie czegokolwiek. Jak przyjda kable od bumpalumpa to dam znac reszta jest juz nieistotna no to tylko pozywka dla troli i lapanie za slowka

Nie Kolego, nikt nie łapie nikogo za słówka. Pisząc takie bzdury by Twoja wypowiedź brzmiała bardziej wiarygodnie traktujesz innych jak d..bili. A prawda jest taka, że ściemniasz i lejesz wodę. Dlatego nie łapiemy Cię za słowa, a jedynie pokazujemy i wytykamy jakim jesteś naprawdę "znafcom" tematu i ile Twoje wypowiedzi są warte. Takie zachowanie jest dobre w piaskownicy wśród dzieci. Tyle samo warte są też Twoje opnie na temat słyszenia kabli. Gdyby przyszło do spotkania się w określonym miejscu do testu zapewne nie stawiłbyś się lub znalazł sto wymówek, łącznie z taką o złym wpływie słońca na Twoją percepcję odbioru fal dźwiękowych.

 

Dla mnie wykazałeś się rzeczywistą wartością własnych wypowiedzi. Pozostaje jedynie zamilczeć nad dalszymi Twoimi wypocinami.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczekajmy az zmontuje kable i je wysle, taki "test" wydaje sie byc ok, roznice jesli sa to powinny wyjsc

 

Przypominam będą dwa kable X i jeden kabel Y

 

przetestowac mozna w domowym zaciszu bez zadnej presji testu czy cos

 

na koniec prosze o wskazanie ktore dwa kable są identyczne a ktory inny, 100% trafnosc potwierdzi ze sa roznice

 

kable nie moga zostac rozebrane, dopiero gdy do mnie wroca to je rozbiore i pokaze ktory ejst ktory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable nie moga zostac rozebrane, dopiero gdy do mnie wroca to je rozbiore i pokaze ktory ejst ktory

A zmierzone mogą być ?

Co tu jest slaba strona odsluchu?

Niech Kolega przeczyta jeszcze raz procedurę. Może Kolega znajdzie odpowiedź w pkt 3 na swoje pytanie.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga ale to nic nie da bo beda mialy identyczna pojemnosc, indukcyjnosc i rezyctancje

Charakterystykę też przy typowym obciążeniu wejściem i wyjściem elementów toru do nich podłączonych ?

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale charakterystyke czego? pasma przenoszenia? skoro parametry RLC beda identyczne wiec beda dzialac podobnie, roznica to zastosowany przewodnik

 

umowilismy sie ze uzyje klotza ac110 ktory podobno jest najwiekszym mulem swiata i srebrnej licy 0,1mm2 ktora powinna rozjasnic nawet najbardziej zamulony system, 2 skrajnosci zobaczymy co z tego wyjdzie

 

czekam na przesylki z wezykami, wtykami i przewodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable ktore mozna kupic w sklepie owszem roznia sie parametrami RLC ale sa to roznice pojedynczych pikofaradow czy miliohmów

 

trzeba by miec sluch nietoperza by uslyszec spadek natezenia dzwieku spowodowanego zwiekszeniem rezyctancji o miliohmy

 

Jeśli masz potencjometr we wzmacniaczuu wyskalowany w dB ze skokiem np co 3dB to sprobuj go przekrecic o 1dB i sam sobie odpowiedz czy slyszysz roznice natezenia dzwieku, albo najlepiej niech ktos Ci kreci a Ty mow czy sie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale charakterystyke czego? pasma przenoszenia? skoro parametry RLC beda identyczne wiec beda dzialac podobnie, roznica to zastosowany przewodnik

To O.K.

 

No Lech36 podwaza poprawnosc testu.

Skąd takie wnioski ?

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie zachowana sugerowana przez Ciebie procedura

To taki test porównawczy jest do niczego. To tylko zabawa w "Indian" ;-).

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz uzasadnic jakie sa slabe strony testu ktory mamy zamiar wykonac. No i do czego potrzebny jest cytowany pomocnik?

Pisze w procedurze. Najsłabszym momentem jest przerwa potrzebna na przełączenia kabli bez przełącznika (ich przepięcie) i przemieszczanie się po pokoju niezbędne do przełączenia. Pomocnik przełącza żebyś mógł zachować stałą pozycję odsłuchową.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.