Skocz do zawartości
IGNORED

Jak słuchać kabli?


spnmdm

Rekomendowane odpowiedzi

Ale charakterystyke czego? pasma przenoszenia? skoro parametry RLC beda identyczne wiec beda dzialac podobnie, roznica to zastosowany przewodnik

 

umowilismy sie ze uzyje klotza ac110 ktory podobno jest najwiekszym mulem swiata i srebrnej licy 0,1mm2 ktora powinna rozjasnic nawet najbardziej zamulony system, 2 skrajnosci zobaczymy co z tego wyjdzie

 

czekam na przesylki z wezykami, wtykami i przewodem

A ile będzie tych kompletów kabli do testu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Lech widzi nieprawidlowosc testu?

To właśnie jest nietechniczne podejście audiofilów do testu porównawczego. Nie wiedzą jakie zjawiska mogą odpowiadać za postrzeganie zmian, których w rzeczywistości może nie być. Cóż trudno będziecie dale płacić za gonienie króliczka, którego często w ogóle nie ma. Kasa wydana na złudzenia będzie rzeczywista. Ja problemu nie mam.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to zjawiska? Jesli rozpoznam ktory kabel jest ktory to o czym bedzie to świadczyć? O nieprawidlowosci procedury? Odwrotna sytuacje biore na siebie i poklepie sie w piers

 

Napisz prosze konkretnie o jakie zjawiska chodzi i w czym one beda mi przeszkadzac. A jesli beda to o czym bedzie zwiadczyl pozytywny wynik. Jie musisz sie martwic moim ulozeniem glowy i czasem zmiany kabla bo to moj problem z ktorym sie licze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jest nietechniczne podejście audiofilów do testu porównawczego. Nie wiedzą jakie zjawiska mogą odpowiadać za postrzeganie zmian, których w rzeczywistości może nie być. Cóż trudno będziecie dale płacić za gonienie króliczka, którego często w ogóle nie ma. Kasa wydana na złudzenia będzie rzeczywista. Ja problemu nie mam.

Lechu jesli np Biniek wskaze ze 2 identyczne kable sa rozne to bedzie to na jego niekorzysc przeciez

 

ja juz o tym kiedys psialem, ze przesuniecie glowy o kilka cm zmienia diametralnie brzmienie i ja to wiem, nie ma parcia na jakies wielkie testy, wysylam te kable bardziej dla zabawy, bo przeciez audio to tylko zabawa tylko czasem mam wrazenie ze niektorzy za bardzo sie w to wkrecili dlatego czasem sie unosze ;p

 

A ile będzie tych kompletów kabli do testu?

 

Jeden komplet skladajacy sie z 3 par przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nie spinam ale jest grupa z monopolem na racje ktora neguje wszystko i wszedzie weszy spisek. Najprostszy w formie test rowniez jest negowany bo zachodzi obawa ze ktos sobie poradzi wiec na starcie argumentem bedzie ze zle go przeprowadzono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Biniek , młody jeszcze chłop z ciebie pewnie :)

Co byś powiedział na to , ze ci piszący co nie słyszą , i ci co słyszą i piszą , robią sobie po prostu jaja . :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym miał taką małą sugestię. Otwórzcie trzy wątki:

- Testy ABX - kable

- Testy ABX - wzmacniacze

- Testy ABX - kolumny

W tych wątkach zamieszczajcie swoje spostrzeżenia dotyczące testów ABX, specyfikacje techniczne, dzielcie się wrażeniami z testów (możecie sobie nawet dupy pourywać), ale przestańcie w każdym wątku tłuc wynurzenia na ten temat. Jestem za tym żeby te trzy pieprzone wątki wisiały non-stop na samym wierchu, byle by w innych można było o czymkolwiek innym poczytać. W tej chwili samo hasło testy ABX powodują u mnie odruch wymiotny.

 

Prawie każdy wątek dotyczący wzmacniacza lub akcesoriów kończy się biciem piany na temat czy różnice słychać, czy nie słychać. Ludzi którzy kilka razy się poparzyli i bawią się audio od lat nie przekonacie. To jest próżny trud, natomiast dzięki mojej propozycji to forum stanie się w miarę strawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy słyszą źle dobrane kable nawet w filmikach youtube :

 

''fatalnie dobrane kable, nawet na YT tego się nie da słuchać !!!''

 

http://www.audiostereo.pl/wysokoskuteczne-kolumny-hi-end_105462.html/page__st__2210?do=findComment&comment=3457620

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty może być lepiej!

Teraz osoby deklarujące, że nie słyszą wpływu n.p. kabli na dźwięk, udzielają się w tych tematach z uporem godnym.......

Może za chwilę pojawią się osoby n.p. niewidome, które stwierdzą, że również wizualnie nie dostrzegają różnicy między kablami, czy kolumnami.... I to w "ślepych testach" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tematu wątku wkradł się błąd brzemienny w skutkach, który może mieć wpływ na wyniki testów odsłuchowych

 

Przypadek Liczba pojedyncza Liczba mnoga

Mianownik (kto? co?): kabel kabeli

Dopełniacz (kogo? czego?): kabelu kabelów

Celownik (komu? czemu?): kabelowi kabelom

Biernik (kogo? co?): kabel kabelów

Narzędnik (z kim? z czym?): kabelem kabelami

Miejscownik (o kim? o czym?): kabele kabelach

Wołacz (hej!): kabelku kabeli

 

http://odmiana.net/odmiana-przez-przypadki-rzeczownika-kabel

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

na koniec prosze o wskazanie ktore dwa kable są identyczne a ktory inny, 100% trafnosc potwierdzi ze sa roznice

 

Po pierwsze , waga wszystkich kabli musi być jednakowa .

Po drugie , giętkość wszystkich kabli musi być jednakowa .

Po trzecie , muszą być tak zabezpieczone by całkowicie wykluczyć ich prześwietlenie .

 

Jak zamierzasz to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za chwilę pojawią się osoby n.p. niewidome, które stwierdzą, że również wizualnie nie dostrzegają różnicy między kablami, czy kolumnami.... I to w "ślepych testach" ;-)

Osoby niewidome nie dostrzegają różnicy między kolorami izolacji, to fakt:) i dlatego nie mają też szans "usłyszeć" kabli i tym samym być w kręgach nawiedzonych słyszących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki w testowanych przewodach będą skręcane na śrubki, obrobione termokurczem i zaplombowane:)?

 

lutowane, srebro zaizolowane teflonem, zyly uklozone wzgledem siebie w taki sposob aby pojemnosc oby typow kabli byla identyczna

 

Po pierwsze , waga wszystkich kabli musi być jednakowa .

Po drugie , giętkość wszystkich kabli musi być jednakowa .

Po trzecie , muszą być tak zabezpieczone by całkowicie wykluczyć ich prześwietlenie .

 

Jak zamierzasz to zrobić ?

 

1. kabel ze srebrem jest dociazony, wsadzilem do srodka luzno dodatkowe przewody

2. konstrukcje nosna stanowi wezyk pcv fi 8mm /2mm scianki

3. sa zabezpieczone koszulkami termokurczliwymi

 

Kabelki troche kiepsko zakonfekcjonowane, nie mam w prawy w podgrzewaniu tak dlugich odcinkow koszulek termokurczliwych ;p ale to ma sluzyc tylko do testu

 

koszt zrobienia 3 par takich kabli wyszedl ok 170zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kabel ze srebrem jest dociazony, wsadzilem do srodka luzno dodatkowe przewody

2. konstrukcje nosna stanowi wezyk pcv fi 8mm /2mm scianki

3. sa zabezpieczone koszulkami termokurczliwymi

 

Kabelki troche kiepsko zakonfekcjonowane, nie mam w prawy w podgrzewaniu tak dlugich odcinkow koszulek termokurczliwych ;p ale to ma sluzyc tylko do testu

Ważne żebyś wiedział i miał jakoś oznaczone te koszulki, to na wypadek jakby ktoś wpadł na pomysł, żeby sobie je rozciąć i dać potem swoje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.