Skocz do zawartości
IGNORED

Optoma HD25e instalacja keystone i cd... jaki nastepny projektor ?


hifibloke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam juz od dluzszego czasu w/w Optome i natrzaskane az :) 49godz. od kilku dni wszystko hula w dedykowanej salce.

Projektor (obiektyw) jest 20cm ponizej sufitu odleglosc od ekranu 100" 3,75m +/- kilka cm powierzchnia projekcyjna zaczyna sie 40cm od sufitu. Ekran Optika grey spoko wisi se ladny i dziala, ale co przeszedlem przy skladaniu to historia na osobny temat.

Ekran zawiesilem niby tak jak pokazuje kalkulator no i w sumie tez mi tak pasuje ani za wysoko ani za nisko.

Mimo to pojawil sie maly trapezik dolem, ktory koryguje 2-3 funkcja keystone a w sumie to wolalbym miec to na 0. Pytanie: mam jeszcze druga rurke do tego uchwytu, ktora da mi dodatkowe 7cm w dol czy to bedzie ok czy pojawi sie trapez gora jak to jest ??

Rowniez czy w tych budzetowych projach przy ustawianiu ostrosci male rozmycia na jednym albo drugim rogu to norma ?

Tak jak w temacie zastanawiam sie juz nad nastepnym projektorem czy jest cos na rynku duzo lepszego o podobnych gabarytach jak hd25e mozliwie z lens shift w cenie tak do 5k czy lepiej juz zbroic sie na VPL-HW55 lub nawet DLA-X500

 

Dziekuje za pomocne wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trapezik to pojawił się raczej od niewypoziomowanego projektora, a nie od niewłaściwej wysokości.

Chyba że, użyłeś skrótu myślowego, i "dogiąłeś" projektor by wcelować z obrazem w ekran.

 

No i kwestia, czy ten trapezik dołem to szersza czy węższa krawędź w stosunku do góry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiatrak ma rację ...najpierw dobrze wypoziomuj projek... bo pewnie nachyliłeś go całego optyką do dołu ( skoro wisi pod sufitem) żeby trafić w ekran... i pewnie trapezik jest szerszy dołem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak jest szerszy dolem, ale nie musialem go naginac fest. Ok dolecialem do niego z poziomka troche mu moze trzeba przykrecic srube po przy mierzeniu schodzi front w dol , ale to tak ze 3mm. Dodam jeszcze calkowita wysokosc pomieszczenia 242cm, ekran wys. 141cm (rama szeroka na 8cm) i od podlogi do dolnej ramy 69cm. Czyli, albo ekran za nisko, albo projektor za wysoko ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to dedykowane pomieszczenie to wg mnie ekran "troszkę " za wysoko powiesiłes....chociaz to juz zalezy od osobistych preferencji... ja mam powieszony na wysokości 55 cm od podłogi i jest dla mnie ok, akurat ekran i obraz ( bo ramke mam 7mm) zaczyna się nad centralnym i ampli... wczesniej miałem 70cm od podłogi....

Keystone degraduje jakość obrazu..... lepiej opuść niżej proja a keystone zrób na zero....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i ciut za wysoko, ale przeciez jak opuszcze ekran to bedzie jeszcze wiekszy trapez dolem musialbym opuscic znacznie projektor a niestety to nie jest za bardzo mozliwe. Sugerowalem sie tym kalkulatorem 20cm lens od sufitu plus nastepne 20cm ten off set razem 40cm nizej ekran (obraz) , ale jokos nie bardzo widac to wyszlo. To Ty masz chyba lens shift, albo proja ze 30cm pod sufitem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i ciut za wysoko, ale przeciez jak opuszcze ekran to bedzie jeszcze wiekszy trapez dolem musialbym opuscic znacznie projektor a niestety to nie jest za bardzo mozliwe. Sugerowalem sie tym kalkulatorem 20cm lens od sufitu plus nastepne 20cm ten off set razem 40cm nizej ekran (obraz) , ale jokos nie bardzo widac to wyszlo. To Ty masz chyba lens shift, albo proja ze 30cm pod sufitem.

... zgadłeś mam lens shift i proja 2m nad podłogą ale montowanego na uchwycie ściennym ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo taaaki to pozyje a ja sie tu mecze :)

A kto z was wskoczyl z full HD budzetowki na jakis wypasik sony lub jvc jak wrazenia ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo taaaki to pozyje a ja sie tu mecze :)

A kto z was wskoczyl z full HD budzetowki na jakis wypasik sony lub jvc jak wrazenia ??

 

Dobre pytanie, sam jestem ciekawy. Ja jestem świeżo po przesiadce z 720p na FHD (Optoma HD151x) i codziennie wieczorem mam święto. Ostatnio to już w ogólefull wypas i o niczym innym nie marzę, bo kupiłem komplet okularów 3D i nie mogę uwierzyć, jak to wymiata!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo taaaki to pozyje a ja sie tu mecze :)

A kto z was wskoczyl z full HD budzetowki na jakis wypasik sony lub jvc jak wrazenia ??

Ja "niestety" wskoczyłem od razu , jak to trafnie nazwałeś :) ,na wypasik sony ;)...... nie chcę tu wyjść na jakiegoś nieskromnego snoba ale wielu moich znajomych ma jvc i sony ..... i po tym co u nich się naoglądałem nie kupiłbym coś gorszego ..... po prostu seanse u nich "wypaczyły mi gust".... i przyjąłem założenie że albo minimum hw55 albo nic.... i jak uciułałem gotówke to się uszczęśliwiłem tym okazem.....

....i wiem jedno warto było pooszczędzać..... :) ;)

 

I podobnie jak @wasylak prawie codziennie mam święto..... ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...tak się składa, że pierwszy miesiąc wakacji będę w Japonii - podobno używane sprzęty można tam tanio kupić, poszukam tego Soniaka, może akurat ktoś będzie wymieniał na 4K;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa no tak. To teraz do tego wypasu zapodaj oppo 105D i bedzie fajny hi-end :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz nie mogę sobie pozwolić na taki kaprys jak oppo bo moja druga połówka by mnie spakowała.... i tak cierpliwie znosi i toleruje moje hobby....

 

@ max... tak szczerze to cały czas po głowie mi chodzi ten procek od darbee jest to bardzo dobre rozwiazanie..... na pewno by wystarczył... ale muszę troszkę przystopować ze zmianami Video w salonie bo od lutego dość dużo się w nim zmieniło.... :) ;)

 

aaaa no tak. To teraz do tego wypasu zapodaj oppo 105D i bedzie fajny hi-end :)

Hi-endu i tak by nie było bo moje audio jest mizerniutkie :) ... ale ja jestem bardziej video niż audio....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez polecam Oppo audio tez ma super jak bys juz mial brac to 105D to sie sprawdza na duzych ekranach. Swoja droga ciekawe co by lepiej wygladalo wypas proj i zwykly bluray czy budzetowy hd proj i oppo105D. Ja mam ten bez D, ale mysle ze sam wypas proj da wiecej.

Co do drugiej polowki to wystarczy sie podlizywac przez dluzszy czas pomoc wybrac nowe buty i torebke i takie tam a potem to juz Twoja kolej :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo 103D czy 105D w jakości obrazu to to samo. Jedynie przy sekcji audio Oppo 105 jest lepsze. Więcej do obrazu wniesie lepszy projektor jak procesor Darbee. Aby uzyskać super efekt wystarczy do BD dokupić sam procesor Darbee i masz to samo co Oppo z literką D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez polecam Oppo audio tez ma super jak bys juz mial brac to 105D to sie sprawdza na duzych ekranach. Swoja droga ciekawe co by lepiej wygladalo wypas proj i zwykly bluray czy budzetowy hd proj i oppo105D. Ja mam ten bez D, ale mysle ze sam wypas proj da wiecej.

Co do drugiej polowki to wystarczy sie podlizywac przez dluzszy czas pomoc wybrac nowe buty i torebke i takie tam a potem to juz Twoja kolej :))

Wiesz ile ja mojej drugiej połówce już torebek i butów nakupowałem żeby pozwoliła mi zamontować ramowy i proja.... ;):)

 

..ale nad tym prockiem darbee to mysle na poważnie.... tym bardziej ze schowam go za ampli i moja nie zobaczy nowego klocka na komodzie... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryciarz :) no, ale proja masz wypas to sie napewno oplacalo. Z drugiej strony dobrze jak bys sobie gdzies porownal darbee i marvell, bo jak poczytasz na necie to choc darbee jet ogolnie chwalony to sa ludzie co oddawali 103D/105D i brali te bez darbee. Dla niektorych obraz mial w sobie tyle processing powera, ze nie wygladal juz tak naturalnie. Biorac pod uwage mozliwosci Twojego proja byc moze 103 bylaby najlepszym rozwiazaniem no, ale jej nie upchasz za ampli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 103d to ciekawe rozwiązanie tylko że to następne 4koła pln-ów. ..... a sam procek to 1k pln-ów. ....

.... ja powolutku odkładam na jakiegoś jvc lub sony z rozdziałką 4K.... zobaczymy co z tą technologią i materiałami natywnymi będzie za 2 latka..... mam nadzieje że za dwa lata wypasy 4K będą w cenie 15 tysi pln-ów. ..... i materiałów natywnych będzie dużo. ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga ciekawe co by lepiej wygladalo wypas proj i zwykly bluray czy budzetowy hd proj i oppo105D. Ja mam ten bez D, ale mysle ze sam wypas proj da wiecej.

Sporo projkow ma swoje "Darbee" jak Sonego RC. Nie jestem przekonany do używania obu, a jednocześnie zauwazylem ze RC w Sony chyba jest tak zrobione softwerowo, mysle po to aby podkreślić super działanie tego tweek'a, ze w opcji wyłączony obraz jest za miękki, bez ostrości natomiast włączony juz na minimum działa- wg mnie -dosyć agresywnie powodując w niektórych materiałach zaziarnienie, ktore jak dla mnie nie do konca kojarzy sie z ostrością... I teraz do tego dorzucamy Darbee. W przypadku RC Sony wyglada na to, ze nie ma możliwości obejrzenia materiału natywnego, bo systemowo wyłączenie RC powoduje rozmiękczenie obrazu wiec użycie Darbee np. w Oppo nie oddaje do konca prawdziwych mozliwosci?? Tak sobie mysle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że RC w sony mega wyostrza obraz nawet na ustawieniu "0".... i troszkę wprowadza ziarna ale można go się stopniowo pozbywać dzięki funkcji "noise filtering " ....

Moje wrażenie jest takie ,że jeżeli od początku oglądamy bez RC to obraz jak najbardziej mi pasuje jest miękki i nie odnoszę wrażenia że nieostry....ale jak już włączymy tą funkcję to nie chcemy wracać do oglądania bez niej....bo subiektywne odczucie jest takie że po wyłączeniu RC obraz jest nieostry....

Wiele starszych produkcji z płyt BR oglądam bez RC bo te starsze filmy już w sobie mają dužo ziarna i nawet noise filtering przy załączonym RC nie pomaga...

Jest wiele opinii że jak stosujemy darbee to należy wyłączyć RC... ja nie wiem jak się skuszę na ten procek to na pewno podzielę się swoimi spostrzeżeniami. ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zmierzam, ze jezeli Sony softwerowo zrobiło 'rozmiękczenie' obrazu dla wyłączonego RC, aby podkreślić jego super działanie, to tak naprawde nie jest to 'czysty' nazwijmy natywny obraz z płyty np. BR,tak? Wiec nie ma mozliwosci zobaczenia czystego działania Darbee, bo obraz juz jest 'zrobiony' przez projek? Chyba ze czegoś nie widze lub kręcę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam..... ale 90% filmów oglądam z włączonym RC na minimum.....

.....skoro sony np.celowo zmiękcza obraz bez RC to (przy wyłączonym RC) darbee ustawimy na 70% a nie np.na 50%.... po prostu spowodujemy że procek troszke więcej popracuje....

 

I nadgoni to co sony softwerowo celowo "rozmazało"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Darbee w Oppo ustawione na 18% przy wyłączonym RC i jak na razie jest ok.

Potestuje jeszcze...

Czyli RC nie używasz wogóle. .....

Szczerze mówiąc to widziałem działanie darbee ale chyba na innym projku i to dość dawno....

...powiedz mi Will czy jest duży wzrost kontrastu jak załączysz darbee...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie troche sie pobawiłem i ku mojemu zdziwieniu RC daje większy wizualny wpływ na obraz niz Darbee:)

Na obecna chwile doszedłem do wniosku, ze RC w 55 max. do 55-pozniej juz wzrasta ziarnistość i obraz jest przerysowany. Widoczny bardzo jest tez moment włączenia/wyłączenia.

Natomiast Darbee jest wg mnie mniej agresywny. Z "pomocą" obiektywnej zony ustawiłem RC na 45 z NR tez na 45 a Darbee na 50. Wieczorem bedziemy cos oglądać to ocenie jak ogłada sie z dwoma tweek'ami aktywnymi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

will66 mozesz prosze mi napisac jak masz podlaczone kablami hdmi oppo z projektorem i z ampi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.