Skocz do zawartości
IGNORED

Optoma HD25e instalacja keystone i cd... jaki nastepny projektor ?


hifibloke

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie troche sie pobawiłem i ku mojemu zdziwieniu RC daje większy wizualny wpływ na obraz niz Darbee:)

Na obecna chwile doszedłem do wniosku, ze RC w 55 max. do 55-pozniej juz wzrasta ziarnistość i obraz jest przerysowany. Widoczny bardzo jest tez moment włączenia/wyłączenia.

Natomiast Darbee jest wg mnie mniej agresywny. Z "pomocą" obiektywnej zony ustawiłem RC na 45 z NR tez na 45 a Darbee na 50. Wieczorem bedziemy cos oglądać to ocenie jak ogłada sie z dwoma tweek'ami aktywnymi:)

 

U mnie RC mam na 30 i jest jak dla mnie idealnie, natomiast ciekawi mnie strasznie jak bym do tego jeszcze dołożył oppo z derbee też tak na 30.....;-)

W wielu testach i na forach zalecają aby nie przesadzać z RC jak i z derbee bo jak się załączy za dużo to już jest kaszana z obrazu..

Napisz jak wrażenia po załączeniu obu poprawiaczy, i jak byś mógł to byś spróbował zmniejszyć RC i Derbee tak do 30 i napisz czy jest duża poprawa..? Będę bardzo wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory miałem Darbee na 18 a RC i NR w projku wyłączone. Chce sie pobawić po kalibracji projka. Jak pisałem wstępnie ustawiłem na podane wartości oglądając scenki I am legend i na razie nie razi. Ale musze zaliczyć pare filmów i wtedy ocenie i dam znac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Will a jak z kontrastem.... bo piszą że po załączeniu darbee kontrast bardzo wzrasta.... zresztą na demo filmach to widać....tylko nie wiadomo z jakim projektorem i jego kontrastem to chodzi.... jakie są Twoje odczucia...?

 

P.S. troszkę się zrobił offtop ....mam nadzieję ,że Autor tematu nie ma Nam za złe..... ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. ja tez mam tak podlaczone a czy dobrze mysle, ze osobno obraz i osobno dziwiek przez hdmi to sie nie da puscic, bo nie ma podgladu na menu ampli ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta redukcja szumów o której piszecie to jest odpowiednik funkcji "redukcja szumów mpeg" z telewizorów lcd?

W sony 55 są to dwie odrebne funkcje .... zacytuje Ci instrukcje:

 

 

"Expert Setting

 

NR (Noise Reduction)...

Zmniejsza ziarnistość lub szum obrazu.

Zwykle należy używać ustawienia “Off”.

Jeśli na obrazie występuje ziarnistość lub szum, wybierz ustawienie

spośród “Low”, “Middle” lub “High” zależnie od sygnału wejściowego.

 

MPEG NR (MPEG Noise Reduction)....

Zmniejsza szum blokowy i szum “mrowienia”, zwłaszcza w

przypadku sygnałów cyfrowych.

Zwykle należy używać ustawienia “Off”.

Jeśli na obrazie występuje ziarnistość lub szum, wybierz ustawienie

spośród “Low”, “Middle” lub “High” zależnie od sygnału wejściowego."

 

 

 

"Reality Creation...

 

[REALITY

CREATION]

Regulacja szczegółów i szumu przetwarzanych obrazów. (funkcja

super-rozdzielczości)

On: Stosuje efekty przetwarzania szczegółów i szumu.

Resolution: Zwiększenie wartości tego ustawienia powoduje

wyostrzenie tekstury i szczegółów obrazu.

 

Noise Filtering: Zwiększenie wartości tego ustawienia powoduje

zmniejszenie szumu (ziarnistości obrazu).

Test: On/Off: Zmienia się z “On” na “Off” z pewną częstotliwością

w celu sprawdzenia efektu opcji “Reality Creation”."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie RC mam na 30 i jest jak dla mnie idealnie, natomiast ciekawi mnie strasznie jak bym do tego jeszcze dołożył oppo z derbee też tak na 30.....;-)

W wielu testach i na forach zalecają aby nie przesadzać z RC jak i z derbee bo jak się załączy za dużo to już jest kaszana z obrazu..

Napisz jak wrażenia po załączeniu obu poprawiaczy, i jak byś mógł to byś spróbował zmniejszyć RC i Derbee tak do 30 i napisz czy jest duża poprawa..? Będę bardzo wdzięczny.

Obejrzałem Whipelash'a (polecam jezeli ktos nie widział:)) bawiąc sie dwoma tweek'ami. Rowniez dobry materiał do oceny ciemnych scen i przechodzenia z bieli do czerni.

Spr rowniez RC i Darbee, oba na 30 jak i innych wartościach, rowniez w opcji z jednym wyłączonym.

Doszedłem moze do dziwnego wniosku: na tym etapie bardziej odczuwam wyłączenie i 'brak' RC niz Darbee w obrazie.... Wg mnie RC do wartości ok. 40 działa dobrze podnosząc szczegółowość, ostrość, budując wrażenie kontrastowosci. Mysle ze RC został b. dobrze zestrojony przez Sony aby uwypuklić działanie, o czym wczesniej pisałem, w związku z czym na projku Sony nie ma szansy zobaczyc działania Darbee na 'natywnym' obrazie. Moze Darbee na innym projku 'dziala' lepiej, inaczej...?

Jak na razie nie zauwazylem specjalnie rażącej roznicy dla oka zmieniajac wartości z 40 na 30- właściwie niezauważalne jezeli nie doszukujesz sie zmian.

Darbee natomiast mniej wyostrza materiał ( obraz bardziej miękki), 'gra' bardziej światłem, kontrastując obraz i mniej wyciąga szczegółowość/ teksture niz RC. Jak napisałem moje oko wylawialo szybciej wyłączenie RC niz Darbee. Wyłączenie RC powodowało, ze obraz staje sie nieprzyjemnie miękki dla oka- moze to tylko ja?

Moj dziwny wniosek: mozna oglądać materiał z dwoma włączonymi tweek'ami do wartości dla obu ok. 40, nie powodują oczopląsu:), obraz jest bardzo kontrastowy, ostry, bardzo szczegółowy, generalnie obraz wideofilski w dobrym słowa znaczeniu- ja jestem bardzo zadowolony. Wyłączenie Darbee nie powoduje u mnie uczucia 'braku' natomiast RC tak- stad użycie słowa dziwny, bo byłem przekonany do tej pory, ze nie mozna lub nie powinno sie używać obu gadżetów razem.....

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.