Skocz do zawartości
IGNORED

BALTLAB ENDO 2 vs Krell s300i


voivod69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem tutaj nowy na forum i chcialbym prosic o Wasza opinie odnosnie wzmacniacza Baltlab endo2 vs Krell s300i

ktory wedlug waszych opinii i doswiadczenia lepiej sie sprawdzi w zestawieniu z kolumnami Harpia Collage jako cd uzywam OPPO 105D

muzyka ktorej slucham to ogolnie mowiac metal i polski rock

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem ze Krell s300i to bedzie sie sprawowal swietnie szczegolnie przy takich dosc fajnych kolumnach.Jednak znalazlem taki temat na forum na ktorym szczerze mowiac to co czytam zosala ta integra sprowadzona mocno na ziemie dlatego sie zastanawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się opiniami - często są zupełnie oderwane od rzeczywistości.

Najlepiej posłuchaj go osobiście i sam oceń. Nie jest może świetnie wykonany jak dawne Krelle, ale w odpowiednim towarzystwie potrafi zagrać ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo,że p.J.Heżyk poleca krella ja stawiał bym na baltlaba,zwłaszcza,że przed rokiem poprawiono kontrolę basu.

Baltlaba słuchałem z soundedeco F3 i bradzo mi się podobało.

Mniemam,że w nowa seria odziedziczyła charakter po amstaffach,bo jeszcze jej nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baltlabto bardzo ładna barwa jak na tranzystor, taki aksamitny dzwiek bez ostrości, jednak brakowało mi ostrego osadzania instrumentów w przestrzeni, krell ma szybkość i lepszą lokalizacje jednak system musi być kąlpetny o odpowiednim charakterze pod takie granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem szczególnym fanem Klrella S300i, za to Baltlab, to jak najbardziej urządzenie dla mnie i jest on dla mnie drogą rozwoju. Endo 2, to moim zdaniem lepszy wzmacniacz niż Krell. Należy jednak pamiętać, że jego brzmienie w lwiej części zależy od źródła. Krell jest zdecydowanie mniej zależny od źródła. Najprościej powiedzieć, że Baltlab zagra jak Oppo . Szczerze mówiąc, to nie wiem czy sprawdzi się w tym konkretnym systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baltlabto bardzo ładna barwa jak na tranzystor, taki aksamitny dzwiek bez ostrości, jednak brakowało mi ostrego osadzania instrumentów w przestrzeni, krell ma szybkość i lepszą lokalizacje jednak system musi być kąlpetny o odpowiednim charakterze pod takie granie.

 

Witaj.CO miales na mysli piszac ze "system musi być kąlpetny o odpowiednim charakterze"?

Zdecydowalem sie na Krella,kable do tego -Kimber 8TC lub KM Melody ale to sprawdze jak dojedzie wzmacniacz co mi bedzie bardziej odpowiadalo.O wrazeniach poinformuje za jakis czas a za wszelkie sugestie bardzo dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S300I powinien grać przez XLRy .

Najpierw sprawdź czy będzie Ci trafo burczeć i jak będzie burczeć - czy da się z tym słuchać wieczorami i w nocy .

S300I z Harpiami powinien grać dobrze bo jest mocno ciepły i nie zapędza się w analityczność .

Z Harpiami dobrze też zagra Denon PMA2020AE ( ale wtedy ciemniejsze źródło i kable ). I gra lepiej i jest o niebo lepiej wykonany a nowego kupisz taniej niż nowego S300i

 

Aha - nie licz że na S300i pograsz długo głośno . Mam za małe trafa do mocy strat i po 20-40 minutach się wyłączy .

Dla samego znaczka KRELL nie warto .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S300I powinien grać przez XLRy .

Najpierw sprawdź czy będzie Ci trafo burczeć i jak będzie burczeć - czy da się z tym słuchać wieczorami i w nocy .

S300I z Harpiami powinien grać dobrze bo jest mocno ciepły i nie zapędza się w analityczność .

Z Harpiami dobrze też zagra Denon PMA2020AE ( ale wtedy ciemniejsze źródło i kable ). I gra lepiej i jest o niebo lepiej wykonany a nowego kupisz taniej niż nowego S300i

 

Aha - nie licz że na S300i pograsz długo głośno . Mam za małe trafa do mocy strat i po 20-40 minutach się wyłączy .

Dla samego znaczka KRELL nie warto .

 

 

Czesc...

Z tymi 20 minutami to mnie troche zmartwiles...A co do grania przez XLR-y to wczesniej juz mi tak polecano polaczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 20 minutami to mnie troche zmartwiles.

Nie pamiętam czy grałem 20/30/40 minut ale coś koło tego . Bardzo głośno - moc ustawiona na " 100 " ale to była jego normalna moc i się wyłączył ( nic na nim nie stało )

To samo w AV pisali o S550i , też się wyłączył .

Nie jest to aż taki problem bo jak często się tak gra ?

Bardziej wkurza to burczące trafo , czasem zawiesi się wyświetlacz albo sam się wyłączy .

Z drugiej strony jak nówkę się kupi nie za 12000 a za jakieś 7500zł więc przelicznik jest inny .

Ale za te 7000 kupisz wspomnianego Denona . Koledzy nie będą " zazdrościć " ale to inny świat i poziom jakości a gra według mnie lepiej ( i nie trzeba XLRów ).

 

U mnie Denon też czasami gra z SM6 i kolumnami o sygnaturze brzmienia podobnymi do Harpii ( miałem kilkukrotnie Amstaffy w różnych wersjach )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy grałem 20/30/40 minut ale coś koło tego . Bardzo głośno - moc ustawiona na " 100 " ale to była jego normalna moc i się wyłączył ( nic na nim nie stało )

To samo w AV pisali o S550i , też się wyłączył .

Nie jest to aż taki problem bo jak często się tak gra ?

Bardziej wkurza to burczące trafo , czasem zawiesi się wyświetlacz albo sam się wyłączy .

Z drugiej strony jak nówkę się kupi nie za 12000 a za jakieś 7500zł więc przelicznik jest inny .

Ale za te 7000 kupisz wspomnianego Denona . Koledzy nie będą " zazdrościć " ale to inny świat i poziom jakości a gra według mnie lepiej ( i nie trzeba XLRów ).

 

U mnie Denon też czasami gra z SM6 i kolumnami o sygnaturze brzmienia podobnymi do Harpii ( miałem kilkukrotnie Amstaffy w różnych wersjach )

 

Nie chodzi o kolegow ja nie mam "nascie" latek ale tak mi wczesniej na roznych forach doradzano tego Krella...ale rowniez zwracano uwage ,ze sie moze wylaczyc jednak nie ze az tak wczesnie....Co do sluchania to akurat zdarza mi sie sluchac nawet dluzej niz godzine bardzo glosno. do tego burczace trafo...-moze nie zawsze?(mam taka nadzieje).trudno jak sie nie spisze bedzie trzeba zmienic na cos w tym samym klimacie i brzmieniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączanie po przegrzaniu będzie zależeć od głośności ale i spadku impedancji danych kolumn.

To oznacza, że nie przy każdym zestawieniu tak się będzie działo.

Może być tak, że będziesz grał długo i głośno, a może być że i 20 min.

Także należy sprawdzić z danymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.CO miales na mysli piszac ze "system musi być kąlpetny o odpowiednim charakterze"?

Zdecydowalem sie na Krella,kable do tego -Kimber 8TC lub KM Melody ale to sprawdze jak dojedzie wzmacniacz co mi bedzie bardziej odpowiadalo.O wrazeniach poinformuje za jakis czas a za wszelkie sugestie bardzo dziekuje

Wszystko musi byc transparentne, zadnych pojemnościowych kabli, zadnych tez puszek na kablach, jak najlepsza sieć,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.