Skocz do zawartości
IGNORED

Jak wyjść z winylu? Porady?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

W winyl wszedłem z 8 lat temu. W tym czasie moje półki zapełniły się płytami - pewnie z 600-700 niezłych wydań, przegląd rocka, jazzu, popu, polskiej muzy. Przerzuciłem kilka gramofonów, preampów, wkładek, myjek. No i dochodzę do wniosku że to (dla mnie) ślepa uliczka - dżwięk jest bardzo OK, ale ilość miejsca, obsługa, wygoda oraz po prostu koszty słuchania z analogu każą się zastanowić nad sensem strategicznym korzystania z tego medium. No i teraz ...może ktoś ma jakąs fajną poradę - jak wyjśc z analogu nie wyrzucająć kolekcji płyt na pchli targ albo na skup surowców wtórnych? Nawet nie marzy mi się odzyskanie kasy jaką włożyłem w winyle - grube ..siatki tysięcy złociszów... ale czy gdzieś jest jakiś skup nie na wagę? ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ripuj na format bezstratny, zostaw najcenniejsze egzemplarze, resztę sprzedaj a pieniądze zainwestuj w MACa i Pure Vinyl. Lub odwrotnie, najpierw to ostatnie a później zgrywanie płyt za pomocą wymienionego oprogramowania i ich sprzedaż. Nie mam ale słyszałem i widziałem i rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, ogłoś sie na aledrogo albo w dziale ogłoszenia, jesli płyty są naprawdę w super stanie na próbę ktoś kupi kilka, potem więcej i nie będziesz musiał oddawać ich na szrot. Sprzęt tak samo jesli jest warty uwagi nie będzie problemu żeby sprzedać go za normalną cenę. Powtórzę normalną a nie za taką jak sobie biznesmeni alegrowi życzą za szroty.

Tym bardziej że chcesz wyprzedać swoją kolekcję i swój sprzęt którego używałeś.

Pozdrawiam i powodzenia, Paweł

BTW,

Trochę szkoda ale rozumiem sam byłem w podobnej sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie marzy mi się odzyskanie kasy jaką włożyłem w winyle

Wiesz... Jakoś nie zauważyłem żeby płyty w ciągu ostatnich lat jakoś drastycznie staniały więc stracić na tym nie stracisz. Tyle że wymagać to będzie trochę czasu i pracy. A rada @moltos z torem cyfrowym - bardzo dobra. Też coraz bardziej zaczyna mi doskwierać brak miejsca na płyty i powoli zaczynam budować tor cyfrowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza jaka nabyłem podczas przygody z analogiem nie do przecenienia, natomiast ostrzegam przed zbyt pochopnymi decyzjami. Powoli dojrzewam do tego aby wrócić do analogu szkoda mi tylko wyprzedanych około 700 tytułów i mam na mysli klasykę. Sprzęt jak sprzęt raz jest taki a potem inny.

Ja zrezygnowałem z analogu że nie miałem wolnych 30tysi na tor. A słuchałem wielu torów analogowych i te do 10kzł to sorry ale było to jak lizanie czekolady przez szybę i ja taki tor miałem. A bajki typu 3kzl i wystarczy to tak jak Żwirek i Muchomorek (kto to pamięta? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa koszty słuchania z analogu skoro masz już i tor i płyty?

Koszty prądu?

Jak juz kupiłeś to słuchaj i sie ciesz, to moja rada.

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bajki typu 3kzl i wystarczy to tak jak Żwirek i Muchomorek (kto to pamięta? :)

 

Ja pamiętam. Faflika i Spagetkę również pamiętam :-) Być może dlatego wiem, że 3tys nie wystarczy.

Zacznij od wymiany sprzętu. W razie pomyłki lub nawrotu do analogu, najbardziej zazwyczaj żal nam naszych płyt. Szczególnie jeśli nie były typu excelowskiego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... nie słuchaj ich. Wyrzuć wszystko ale rzucaj w moją stronę! ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam. Faflika i Spagetkę również pamiętam :-) Być może dlatego wiem, że 3tys nie wystarczy.

Zacznij od wymiany sprzętu. W razie pomyłki lub nawrotu do analogu, najbardziej zazwyczaj żal nam naszych płyt.

Ech i w tym momencie masz rację, szkoda i dlatego nie polecam pochopnych decyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze powstal ten temat, bo bylem o krok od zakupu adaptera.

Normalnie spadl mi ten temat jak z nieba. Jestem w trakcie negocjacji ceny, ale sie chyba wycofam. Lepiej wydam te pieniadze na jakis dobry DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze powstal ten temat, bo bylem o krok od zakupu adaptera.

Normalnie spadl mi ten temat jak z nieba. Jestem w trakcie negocjacji ceny, ale sie chyba wycofam. Lepiej wydam te pieniadze na jakis dobry DAC.

 

Nie odbieraj tego wątku jako negacji winylu. Tak nie jest. Ja nigdy nie zrezygnuję z gramofonów i czarnych płyt, ale jednocześnie nie odrzucam nowości z dziedziny mediów audio. Uświadomić sobie trzeba, że aktywność w świecie winylowym, to godzenie się jakby na przyjęcie do swego życia zwierzęcia, które wymaga opieki a więc nabycia co najmniej podstawowej wiedzy o jego hodowli. Opieka nad żywym stworzeniem wymaga od nas również delikatności, większego skupienia, a więc absorbuje nasz czas w o wiele większym stopniu niż urządzenie medialne o dzisiejszym poziomie technicznym (automatyka). No i jako wytwór techniki manualnej (rzemiosła) wymaga odpowiedniego nakładu finansowego. Dziś już się nie tłoczy tysięcy tytułów w milionowych nakładach.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby winyl zagrał dobrze musi być bardzo dobry i niestety bardzo drogi.

Żeby cyfra zagrała dobrze musi byc i lepsza i niestety droższa od winyla.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ... magnetofon R2R, który będzie i lepszy i na szczęście tańszy od powyższych.

 

Mozna zacząć od podstawowych modeli revoxa np. PR99 za powiedzmy 1200 EUR, potem pobawić A80 za powiedzmy 3000 EUR i skończyć na Studer C37 za ... 15000 EUR.

 

studer-c37-2011.jpg

 

studer-c37-346354.jpg

 

studer-c37-346356.jpg

 

 

A to już topowy top.

Mam na mysli magnetofony w rewelacyjnej kondycji po pełnym odnowieniu. A jest pewien Telefunken za powiedzmy 4000 EUR który też jest top of the top.

 

A taśmy matki i ich kopie z muzyką z lat 50-80 ubiegłego stulecia są dostepne. Trzeba tylko wiedzieć gdzie ich szukać i nie dać się oszwabić.

 

Noooo .... chyba, że ktoś chce czerpać z milionów dostępnych nagrań to wtedy tylko Spotify, Wimp, Tidal czy inne wynalazki.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Żeby winyl zagrał dobrze musi być bardzo dobry i niestety bardzo drogi.

 

Nie zgadzam się , gramofon + wkładka / koszt w moim przypadku 800 pln , podłączony pod pre wzmacniacza nie ustępuje cd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydzu, nie obraź się proszę. To nie wiesz jeszcze jak potrafi brzmieć dobry winyl.

Jak miałem Fontesa z topową MM Clearaudio to też myślałem, że złapałem Pana Boga za nogi. Człowiek całe życie się uczy.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

rydzu, nie obraź się proszę. To nie wiesz jeszcze jak potrafi brzmieć dobry winyl.

 

Wiem .

A to co napisałem powyżej to przykład , że gramofon + wkładka za 800 złociszy nie ustępuje CD za 5 tysi .

To tyle , pozdrówko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem .

A to co napisałem powyżej to przykład , że gramofon + wkładka za 800 złociszy nie ustępuje CD za 5 tysi .

To tyle , pozdrówko .

 

To Krzychu zależy jaki gramofon i z jaką wkładką uda się zakupić. Bo wiesz doskonale, że to co napisałeś nie jest prawdą uniwersalną. Akurat w przypadku Twojego Telefunkena z ramieniem jakie posiada, oraz z dobrą mm'ką, dźwięk uzyskany przy dobranym pre może być niezłej próby. A co najmniej być bardzo poprawnym.

Ja nie porównuję dźwięku analogowego z cyfrowym bo... :-)

Pozdrawiam.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

To Krzychu zależy jaki gramofon i z jaką wkładką uda się zakupić.

Ależ Włodku , czyżbym niezrozumiale napisał post ? wszystko jest w o mnie , cały system .

 

Ja nie porównuję dźwięku analogowego z cyfrowym bo... :-)

 

Ja słucham , i wiele winyli z większą przyjemnością od wielu płyt cd , taka prawda .

Pozdrówko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza jaka nabyłem podczas przygody z analogiem nie do przecenienia, natomiast ostrzegam przed zbyt pochopnymi decyzjami. Powoli dojrzewam do tego aby wrócić do analogu szkoda mi tylko wyprzedanych około 700 tytułów i mam na mysli klasykę. Sprzęt jak sprzęt raz jest taki a potem inny.

Ja zrezygnowałem z analogu że nie miałem wolnych 30tysi na tor. A słuchałem wielu torów analogowych i te do 10kzł to sorry ale było to jak lizanie czekolady przez szybę i ja taki tor miałem. A bajki typu 3kzl i wystarczy to tak jak Żwirek i Muchomorek (kto to pamięta? :)

zapraszam do sklepiku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się , gramofon + wkładka / koszt w moim przypadku 800 pln , podłączony pod pre wzmacniacza nie ustępuje cd .

Tzn jakiemu CD nie ustępuje? Ja dotychczas przeszedłem przez następujące elementy w analogu.... gramofony: Roksan Radius V, Bluenote Bellavista Sign., Roksan Xerxes, Roksan Xerxes.20, Kenwood KD-990, dwa różne Garrard 301, dwa różne Garrard 401, Technics SP10mk2, a teraz słucham na Pioneer PL-7L, zrobionym na rynek japoński potworku direct-drive. Ramiona jakie "zaliczyłem": od jakichś popierdułek przez SME3009 do SME 3012R. Wkładki: klasyczne Denony 103R, 103D, z lepszymi igłami, jakiś wyższy model AudioTechnica, dobry model Bluenote, bardzo wysoki model EMT i gdzieś po drodze Ortofon SPU N. Teraz słucham znów na Denonie 103D z nową igłą. Preampy phono: karta AD20 w Accuphase E550, Klimo VIV, RCM Sensor, Nuda 2 Ahaji, po drodze był i dobry Graham Slee i Amplifikator... Najlepszy CDek jaki miałem kiedykolwiek przez dłuższy czas w swoim zestawie to był Accuphase DP-75V. O ile pamiętam to gdy był w sprzedaży gdzieś w pierwszej połowie lat 2000ych (bodajże) to kosztował ok. 40tys zł. Naprawdę niesamowity dźwięk - włączyłem płytę Leonarda Cohena szykując się na kolejne stwierdzenie, że mój adapter "miażdźy" winyl i... przesłuchałem Cohena do końca. Ale pociągało mnie "misterium" winylu.... a gramofon jaki wówczas miałem - aby równać się z klasą brzmienia Accu - kosztował naście tys złotych. Trochę klocków przerzuciłem - więc w opowiadania jak to gramofon za 2tys rozjeżdża cyfrę to ja wierzę - ale że rozjeżdża CDeki za pare tys złotych, a nie topowe maszyny. Najbardziej żałuję tego, że za mniej więcej połowę tego co wrzuciłem w analog w ciąhu kilku lat - miałbym dziś na półce nowy odtwarzacz Reimyo i pewnie z 200-300 kolejnych płyt CD i byłbym zadowolonym słuchaczem...

 

Dobrze, ze powstal ten temat, bo bylem o krok od zakupu adaptera.

Normalnie spadl mi ten temat jak z nieba. Jestem w trakcie negocjacji ceny, ale sie chyba wycofam. Lepiej wydam te pieniadze na jakis dobry DAC.

To lepiej ustal ile chciałbyś wydać na gramofon, potem policz ile kosztowałby zakup np 200-300 winyli... pomnóż tak z 1.5 i za taki budżet doładuj tor cyfrowy ;) a jak chcesz iść w winyl to tę samą kwotę co na gramofon i na płyty pomnóż ze 3 razy bo tak pewnie to wyjdzie na przestrzeni kilku lat - w koncu po co gramofon bez płyt, a jak płyty to dobre tłoczenia, a do tego dobra wkłądka, phono... i bez końca... i kable ;) ... i kilka m2 mieszkania na półki na winyle! ;)))) to teraz policz sobie ile m2 mieszkania kosztuje i przemnóż ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Tzn jakiemu CD nie ustępuje?

 

Paganini , i pamiętaj że porównuję funkena do tego co jest w o mnie .

Przedział cenowy circa 5 tysi za każdy element toru CD / wzmacniacz / kolumny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwa miłość do winylu objawia się przy przeprowadzce - ja zaliczyłem z Gdanska do Wawki 4 lata temu i teraz z powrotem. Moje CDeki to 3 kartony - od biedy mógłbym kombiakiem przewieźć... Pliki - jeden dysk sieciowy ;) ....a winyle to 10 dużych ciężkich kartonów - dla samego analogu trzeba firmę przewozową zamawiać ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

prawdziwa miłość do winylu objawia się przy przeprowadzce - ja zaliczyłem z Gdanska do Wawki 4 lata temu i teraz z powrotem. Moje CDeki to 3 kartony - od biedy mógłbym kombiakiem przewieźć... Pliki - jeden dysk sieciowy ;) ....a winyle to 10 dużych ciężkich kartonów - dla samego analogu trzeba firmę przewozową zamawiać ;))))

..niestety winyl to choroba nieuleczalna, nawet jak na jakiś czas "zaleczysz" to i tak to niego powrócisz i będziesz sobie w brodę pluł, że pozbyłeś się sprzętu i płyt za ułamek tego co w nie włożyłeś - zalecam wstrzymanie się z pochopnymi decyzjami, no chyba, ze fiskus "ante portas" ;)....i na koniec coś dla poprawy nastroju....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do adamgdansk.

 

Nie wiem czy mnie pamiętasz, kupiłem od Ciebie "matę" Kenwooda i outering. Dalej mieszkasz na Żoliborzu?

I chętnie odkupie trochę winyli albo innych winylowych klamotów. Mi sie to winylowe misterium podoba choc ostatnio preferuje taśmowe ;).

Daj na PW.

 

 

EDIT: uppps, widzę, że znowu Trzymiasto.

 

Pozdro

 

Wiem .

A to co napisałem powyżej to przykład , że gramofon + wkładka za 800 złociszy nie ustępuje CD za 5 tysi .

To tyle , pozdrówko .

 

Miałem na myśli raczej skale bezwzględną, szczególnie w odniesieniu do dwuśladowych magnetofonów.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje królestwo - chronione przed małymi stworami domowymi - zwłaszcza tymi wciskającymi membrany ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3626-0-78782500-1432628308_thumb.jpg

post-3626-0-79966500-1432628315_thumb.jpg

post-3626-0-97593800-1432628321_thumb.jpg

post-3626-0-42275900-1432628329_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak nie wychodził. Zostawił bym sobie szlifierkę plus kilka, no kilkanaście płyt.

Takich, co to mrówki po plecach złażą. Gdyby ich było jeszcze za dużo po tej selekcji,

dołożyłbym takie, po których te mrówki jeszcze wracają...;-)

Tak, żeby ZAWSZE można było wrócić do tego dźwięku - bez próbkowania itp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje królestwo - chronione przed małymi stworami domowymi - zwłaszcza tymi wciskającymi membrany ;))))

 

Cholercia, jak w ZOO.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, jak w ZOO.

 

Pozdro

 

Nie miałeś szczęścia mieć swoich wszędobylskich rączek, czy zapomniałeś jak z nimi jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem.

W czasach małych rączek nie miałem gramofonu. Fakt, że wtedy jakaś dziura w życiorysie była w słuchaniu. Finansowa też. Dlatego teraz odrabiam zaległości póki uszy jeszcze w miare jako takie ;).

Na szczęście mojego dziecka nie ciągnęło do sprzętu.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.