Skocz do zawartości
IGNORED

Jak wyjść z winylu? Porady?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje prawo i to jest wolność. Jak jednak widzisz fakty przeczą twojej tezie. Matematyka jest bezlitosna.

 

Hahaha rozbawiasz mnie na dodatek.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Ja stawiam Was na równi. Różni Was tylko zawartość portfela.

 

Ich różni jedno , Excel kocha vinyl i słucha , bo ma czas , sly posiada lepsze audio , ale jego problem to brak czasu na słuchanie muzyki , niema go więcej w miejscu zamieszkania niż jest , jego osłuchanie i wiedza o audio jest czysto teoretyczna , czerpie wiedzę z różnych wystaw / audio-oszołomów i wreszcie forum , to jest cały sly .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że jest wesoło... :-)

 

 

 

Ich różni jedno , Excel kocha vinyl i słucha , bo ma czas , sly posiada lepsze audio , ale jego problem to brak czasu na słuchanie muzyki , niema go więcej w miejscu zamieszkania niż jest , jego osłuchanie i wiedza o audio jest czysto teoretyczna , czerpie wiedzę z różnych wystaw i audio-oszołomów i forum , to jest cały sly .

 

To jest kłamstwo ale pisz sobie co chcesz. Jest mi obojętne co myślisz na mój temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie pozwalam? Pokaż mi gdzie nie pozwalam się innym wypowiadać? Nawet nie mam takiej możliwości. Każdy pisze co myśli. ja, excel i inni. Każdy ma prawo do swojej opinii. Nie ma obowiązku zgadzania się z kimkolwiek, więc nie wiem o co tobie chodzi?

- z powyższą opinią trzeba się zgodzic w 100 %....kazdy kto chce, może się wypowiedziec....chyba, że ma bana....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Trzeba kombinować. Ja ostatnio odkupiłem kolekcję 230 płyt znajomego. Wziąłem wszystkie, bez wyjątku. Stan nm, repertuar mi podszedłm to pozostało dogadać się co do ceny.

 

Muszisz szukać jakiegoś audiomaniaka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wroce do tematu - jak wyjsc z winyla? Gdzie mozna kolekcje LP sprzedac sensownie? ;))

 

Spokojnie Adam jesli jeszcze mieszkasz w Warszawie to zapewne po takim anonsie zgłosi sie kilku chętnych. Na pewno będzie to trochę upierdliwe.

A czy cena będzie sensowna to też już inna sprawa. Na pewno bez strat się nie obejdzie. Jednak chyba lepiej będzie powoli wyprzedawać niż wszystko od razu przy pierwszej opcji na pewno mniejsze straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam jeśli masz przygotowaną listę tytułów, to proszę na priwa , oriętacyjna cena,tak mniej więcej . Gdyby podeszły mi tematycznie i cenowo to postarem się ci ulżyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

ja również poproszę o listę - też chętnie pomogę koledze wyjść z winyla... za kilka lat jak będziesz wracał ponownie płyty jakby co będą u mnie w stanie zakupowym :)

Ps: dla mnie osobiścje winyl ma zasadniczą przewagę nad CD a przede wszystkim nad plikami... z moim wrodzonym ADHD :) skaczę po plikach i CD jak pier... rezus a analogu z racji ograniczeń i lenistwa słucham od dechy do dechy :) - i dlatego nigdy nie zrezygnuję z winyla bo 3/4 domowej muzyki bym nigdy nie usłyszał :) - pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

skaczę po plikach i CD jak pier... rezus a analogu z racji ograniczeń i lenistwa słucham od dechy do dechy :) - i dlatego nigdy nie zrezygnuję z winyla bo 3/4 domowej muzyki bym nigdy nie usłyszał :) - pozdrawiam!

 

To na pewno jest jakieś uzasadnienie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również poproszę o listę - też chętnie pomogę koledze wyjść z winyla... za kilka lat jak będziesz wracał ponownie płyty jakby co będą u mnie w stanie zakupowym :)

Ps: dla mnie osobiścje winyl ma zasadniczą przewagę nad CD a przede wszystkim nad plikami... z moim wrodzonym ADHD :) skaczę po plikach i CD jak pier... rezus a analogu z racji ograniczeń i lenistwa słucham od dechy do dechy :) - i dlatego nigdy nie zrezygnuję z winyla bo 3/4 domowej muzyki bym nigdy nie usłyszał :) - pozdrawiam!

 

To już chyba nie aktualna propozycja . Kolega prawdopodobnie wycofał się z tego pomysłu. Poza trym trochę sobie cenił za te lp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba nie aktualna propozycja . Kolega prawdopodobnie wycofał się z tego pomysłu. Poza trym trochę sobie cenił za te lp.

Pewnie że cenił i ceni. Jak niedawno z głupia frant przejrzałem allegro i ebay to za głowę się złapałem jakie mam skarby i ile to wszystko warte.

Ale za śmieszne ~30tys bym oddał w dobre ręce bo wygoda plików bierze górę na codzień ;))))

 

Ps: dla mnie osobiścje winyl ma zasadniczą przewagę nad CD a przede wszystkim nad plikami... z moim wrodzonym ADHD :) skaczę po plikach i CD jak pier... rezus a analogu z racji ograniczeń i lenistwa słucham od dechy do dechy :)

wystarczy nie słuchać z pilotem do CD w ręku ;)

mam to samo - szczególnie z plikami - ciężko słuchac od A do Z, jeden utwór leci a już człowiek wertuje bo bibliotece co za chwilę.... ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam to samo - szczególnie z plikami - ciężko słuchac od A do Z, jeden utwór leci a już człowiek wertuje bo bibliotece co za chwilę.... ;(

 

Ja nigdy nie miałem tego problemu. Zawsze płyty traktuję jako całość i słucham ich od początku do końca, niezależnie od nośnika. Pliki są wygodniejsze, to oczywiste, ale przyjemność obcowania z czarną płytą jest nie do zastąpienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem tego problemu. Zawsze płyty traktuję jako całość i słucham ich od początku do końca, niezależnie od nośnika. Pliki są wygodniejsze, to oczywiste, ale przyjemność obcowania z czarną płytą jest nie do zastąpienia.

Kolega zapewne dysponuje dużą ilością czasu na odsłuchy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wroce do tematu - jak wyjsc z winyla? Gdzie mozna kolekcje LP sprzedac sensownie? ;))

Mamy prawie tyle samo płyt vinylcowych! Tj. ok 14 takich przegródek z nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy prawie tyle samo płyt vinylcowych! Tj. ok 14 takich przegródek z nimi.

Po przeprowadzce i porządnym rozłożeniu wychodzi mi teraz z 19 przegródek IKEOwych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam strasznie ściśnięte. Plus drugie tyle zajmują cd. Ale raczej nie chcę wychodzić z vinyla. Chociaż mnie frustruje bardzo. Mam psy dwa i ciągle kurz w domu. To koszmar. Poza tym lubię po prostu słuchać muzyki a cały ten cyrk z czyszczeniem płyt, ustawianiem itepe mnie nieco nuży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam strasznie ściśnięte. Plus drugie tyle zajmują cd.

Ja winyli mam tylko 7 "przegródek z IKEI", ale ostatnio zredukowaliśmy z żoną liczbę CD do 2,5tys, ale cały czas ich przybywa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałeś? Ja czasem myślę, czy by nie zripować cdków. W końcu mam odtwarzacz sieciowy i to dosyć naturalne by było. W sumie mam nie tak znów wiele bo ok. 700. Coś w rodzaju bluesound vault wydaje się ciekawą opcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałeś? Ja czasem myślę, czy by nie zripować cdków. W końcu mam odtwarzacz sieciowy i to dosyć naturalne by było. W sumie mam nie tak znów wiele bo ok. 700. Coś w rodzaju bluesound vault wydaje się ciekawą opcją.

Sprzedawałem (jeszcze kilka sztuk wisi na znanym portalu), ale w porę się opamiętałem i zostawiłem takie "must have" - wyszło grubo ponad 2tys sztuk

I ciągle przybywa nowych...

Z odtwarzaczy sieciowy dłużej miałem SM6 jak tylko się pojawił a potem Atolla ST200 (tego trzymałem długo - to bardzo zacnie grający klocek) i pomimo pokus i namawiania (również tu, na forum) nigdy mi nie przyszło do głowy, żeby zrezygnować z CD.. Mam kilkadziesiąt tysięcy utworów na NASie i jest OK. Płyty mam uporządkowane, więc "czas dostępu" do muzyki jest porównywalny do odpalenia streamera i wyszukaniu w katalogu :-)

Dobrze wiesz, że dobry dobry odtwarzacz/transport daje mnóstwo frajdy ;)

W dodatku sporo płyt dalej jest dostępnych tylko na nośnikach fizycznych.

Plus, znany z winyla (żeby nie był off topic), kontakt z fizycznym nośnikiem jest emocjonalnie obowiązkowy i praktyczny (na czym miałby Ozzy , Metallica i inni złożyć autograf ?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam strasznie ściśnięte. Plus drugie tyle zajmują cd. Ale raczej nie chcę wychodzić z vinyla. Chociaż mnie frustruje bardzo. Mam psy dwa i ciągle kurz w domu. To koszmar. Poza tym lubię po prostu słuchać muzyki a cały ten cyrk z czyszczeniem płyt, ustawianiem itepe mnie nieco nuży.

No własnie. Mam ten sam ból. Tylko że bez psów ;)

 

Sprzedawałeś? Ja czasem myślę, czy by nie zripować cdków. W końcu mam odtwarzacz sieciowy i to dosyć naturalne by było. W sumie mam nie tak znów wiele bo ok. 700. Coś w rodzaju bluesound vault wydaje się ciekawą opcją.

Ja swoje CDeki sgrałem do flac'ów już chyba ze 3 lata temu. Wtedy jeszcze miałem Olive 04HD, teraz mam transport i dac NAD M50+M52, pliki na dysku sieciowym, siadam na kanapie i skaczę po biblitece przez ipada. Wygoda górą. Płyty CD w 5-6 kartonach w garażu. Żal, ale za to w pokoju schludniej. Ale sentyment jest sentymentem. Kupiłem transport Kenwood DP-X9010 i stoi podłączony do DACa. Czasem jakaś płyta CD się przyplącze to zanim ją zgram do plików to Ken ją schrupie. Nie ma co, miło płytę włożyć itd. Ale (pomimo opinii purystów) ja porównując brzmienie plików przez NAD M50 i z płyty CD przez Ken'a - na tym samym DACu - nie słyszę różnicy albo może subtelności niewielkie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.