Skocz do zawartości
IGNORED

Brak niskiego basu w małym pomieszczeniu?!


Tehtoril

Rekomendowane odpowiedzi

Że mój wzmacniacz nie powinien mieć żadnych dodatkowych regulacji, to ja wiem ;)

Nie sądzę by ktoś całkowicie zielony w temacie kupił wzmacniacz klasy A o mocy 20 Watt na kanał i szukał w nim korekcji dźwięku :P To był całkowicie świadomy wybór, z którego jestem bardzo zadowolony;)

 

ad.1: sprawdzę w weekend, ale jak znam życie, to scena całkowicie zniknie przy takim ustawieniu. Niemniej, sprawdzę ;)

ad.2: Mimo, że mam w kompie X-FI Platinum, to i tak wprowadza spore zniekształcenia do toru (w końcu to dwa przedwzmacniacze) i znacznie degraduje dźwięk. Podczas próby podkręcenia basu pojawiały się owe zniekształcenia i po zabawie.

ad.3: liczę się z wydatkiem rzędu ok. 2kzł. Na szczęście w tej sytuacji niewielki metraż jest na plus ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

1. Przestaw szerzej monitorki -

 

To jedyne co można zrobić by polepszyć choć by scenę dżwiękową .

 

ad.3: liczę się z wydatkiem rzędu ok. 2kzł. Na szczęście w tej sytuacji niewielki metraż jest na plus ;)

 

Sub nie wniesie w sensie ogólnym nic dobrego , problemy z którymi będziesz się i tak borykał , szkoda pieniędzy .

Niewielki metraż jest niestety na minus , duży minus , po oględzinach foto które zamieściłeś nie widzę dobrej alternatywy . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że szersze rozstawienie monitorów poprawia scenę, ale drastyczna zmiana ich kąta (tj. w odwrotną stronę - na ścianę) najczęściej znacznie ograniczało wysokie pasmo i trochę średniego.

Czyli co mi pozostaje? Dobry wzmacniacz słuchawkowy i słuchawki? :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że szersze rozstawienie monitorów poprawia scenę, ale drastyczna zmiana ich kąta

 

Mi z przestawieniem kolumn i ustawieniem ich w różne strony chodziło o złapanie pozycji w której fala odbita nie będzie znosić niskich częstotliwości. Pisałeś wcześniej że system miał sporo basu ale w tak małym pomieszczeniu może byc poprostu zbyt mało miejsca na roziwnięcie się fali w całości: 40 Hz to 8,5 m :(.

U mnie jest teraz tak że niski bas mam pomiędzy kolumnami (dziwne) i od 2.15 m do ściany 3.5 m - przesunięcie się o 15 cm ma ogromne znaczenie.

 

Tak samo było jak miałem suba ASW 600 - tutaj nawet trzeba było głowę trzymać przy samej ścianie (3.5). Kup na aukcji jakiegoś VK 8230 za 100 mozna wyrwac - gra od 40 Hz ale jest mały i łatwo z nim latac po pokoju - tylko musisz mieć wyjście na suba we wzmacniaczu - większość subów oczekuje 2 V na wejściu a wzmacniacze na pre outach maja 150 mV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub nie wniesie w sensie ogólnym nic dobrego , problemy z którymi będziesz się i tak borykał , szkoda pieniędzy

 

wszystko zależy gdzie i jak będzie ustawiony - może nie wnieść nic, można wszystko jeszcze pogorszyć a można znacząco poprawić

 

sam subwoofer nie gra, gra jego interakcja z kolumnami głównymi i pokojem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory szeroko - spadek basu.

Monitory odwrócone do ściany - bas bez zmian.

Ale za to pod biurkiem mam zawsze w cholerę basu, wiec sub tam wstawiony pewno by mógł ściany przestawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.