Skocz do zawartości
IGNORED

Co zrobić żeby dobrze grało cicho?


Kudłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam forum od dłuższego czasu, pora na pierwszy post z prośbą o pomoc.

 

Zestaw, którego używam, to serwer Cocktail Audio X10 jako źródło, Xindak A06 (wcześniej był stary Technics E10) i kolumny Pylon Topaz 20. Pokój 25 metrów. Kable – najtańsza miedź. Rodzaj muzyki – tutaj zawsze mam problem z nazwami, natomiast w ostatnim tygodniu odtwarzane było: Tracy Chapman, Pearl Jam, Dead Can Dance, Pink Floyd, Led Zeppelin, Marek Dyjak…

 

A teraz problem. Jeżeli volume jest ustawiony na godz. 10-11, to jakość dźwięku jest dobra. Może nie rewelacyjna, ale mnie satysfakcjonuje. Wysokie tony są przejrzyste, bas jest mocny, średnica też niczego sobie. Jednak nie zawsze mogę słuchać muzyki głośno – a kiedy skręcam volume do pozycji 8-8.30, to wtedy dźwięk się staje płaski. Bas ginie, wysokie też słabo, wszystko zlewa się razem.

 

Marzy mi się, żeby móc cicho słuchać muzyki – na poziomie nie zagłuszającym normalnej rozmowy – ale żeby dźwięk był pełny i nasycony. Żeby był niski mruczący basik i większa rozdzielczość.

 

Budżet na poprawę sytuacji to jakieś 1-2 kPLN, także nie poszalejemy za bardzo… Pytanie brzmi: czy da się w tym budżecie zrobić upgrade, który zapewni nasycenie cichego dźwięku? Skupić się na wzmacniaczu, czy na innych elementach? Jeżeli wzmacniacz – czego szukać, czy koniecznie musi być klasa A? Czy taki np. Marantz 78/7200/8000 będzie lepszy od Xindaka w cichym plumkaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Nie znam sie zbyt dobrze, ale wydaje mi sie, ze kolumny o wysokiej skutecznosci graja fajnie na niskich poziomach glosnosci. Jest tez teoria, ktora mowi, ze po cichu lepiej graja kolumny podlogowe i cos w tym chyba jest, bo jak mialem podlogowki w tym samym pomieszczeniu w ktorym teraz mam podstawkowe, to faktycznie przy malych poziomach glosnosci bylo lepiej, ale za to przy wiekszych poziomach jest zdecydowanie lepiej na mniejszych kolumnach. Nie moge jednak stwierdzic, ze jak cicho slucham to jest plasko, moze wina lezy w ustawieniu kolumn, lub w akustyce pomieszczenia.

 

Masz jakas specyfikacje tych kolumn, bo w sieci ciezko cos znalezc.

 

A, no i co z wielkoscia pomieszczenia? Moze jest zbyt wielkie dla nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakas specyfikacje tych kolumn, bo w sieci ciezko cos znalezc.

 

Jest np. na stronie producenta -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - zakładka "Parametry Techniczne".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli volume jest ustawiony na godz. 10-11, to jakość dźwięku jest dobra. Może nie rewelacyjna, ale mnie satysfakcjonuje. Wysokie tony są przejrzyste, bas jest mocny, średnica też niczego sobie. Jednak nie zawsze mogę słuchać muzyki głośno – a kiedy skręcam volume do pozycji 8-8.30, to wtedy dźwięk się staje płaski. Bas ginie, wysokie też słabo, wszystko zlewa się razem.

To jest właściwość słuchu. Przy zmniejszaniu głośności człowiek słabiej słyszy skrajne częstotliwości i należałoby odpowiednio skorygować brzmienie zestawu. To świetnie robią funkcje typu Dynamic EQ czy YPAO Volume dostępne w amplitunerach KD. W analogowym sprzęcie właściwie nie ma dobrego rozwiązania, trzeba iść na kompromisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakas specyfikacje tych kolumn, bo w sieci ciezko cos znalezc.

To który parametr i cyferka mówi jak brzmi kolumna, a najlepiej który jak gra cicho ? Jedyny coś dający to efektywność w dB, ale nie przekłada się to na to jak dane pasmo przy danej głośności będzie eksponowane.

Teoria że lepiej cicho grają podłogówki, niż kolumny standowe, też mocno naciągana.

A że jak jest cicho i nie tylko, uciekają nam skraje pasma, wiadomo od dawna. Dlatego sporo wzmacniaczy ma pokrętło bass/treble które o około do +8dB podnoszą głośność danego zakresu. Oczywiście akustyka pokoju, odległości też są ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie efektywnosc ma ogromne znaczenie. Im wieksza, tym kolumny potrzebuja mniej pradu zeby zagrac efektywniej, dynamiczniej.

Co do podlogowek to nic tutaj nie jest naciagane. Wiadomo, ze kolumna z dwiema membranami zrobi wieksze cisnienie przy tym samym poziomie glosnosci niz kolumna z jedna mniejsza membrana. Ogladalem Twoje kolumny w sieci i to sa takie naciagane podlogowki z jednym midwoferem. Wielkiego dzwieku przy niskich poziomach glosnoscie sie z tego nie spodziewaj, tym bardziej jezeli efektywnosc jest bardzo niska.

Nikt tutaj niczego nie naciaga. Zmien pare rezy kolumny to sie sam przekonasz.

 

Sporo wzmacniaczy nie ma pokretla bass/treble i graja pieknie nawet kiedy graja cicho, ale maja odpowiednio dobrane kolumny.

 

O sory, dopiero teraz doczytalem, ze twoj pokoj ma 25m2, to o czym my tutaj rozmawiamy.

Jedyna rada w tym przypadku to zmien kolumny na wieksze.

 

To który parametr i cyferka mówi jak brzmi kolumna, a najlepiej który jak gra cicho ? Jedyny coś dający to efektywność w dB, ale nie przekłada się to na to jak dane pasmo przy danej głośności będzie eksponowane.

Teoria że lepiej cicho grają podłogówki, niż kolumny standowe, też mocno naciągana.

A że jak jest cicho i nie tylko, uciekają nam skraje pasma, wiadomo od dawna. Dlatego sporo wzmacniaczy ma pokrętło bass/treble które o około do +8dB podnoszą głośność danego zakresu. Oczywiście akustyka pokoju, odległości też są ważne.

 

To co radzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał popej kup sobie equalizer np. tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ustaw na nim charakterystykę w kształcie litery U i skorygujesz niedoskonałości słuchu widoczne dokładnie na krzywej badań Fletchera Munsona

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście dobrze żeby na Equalizerze była możliwość regulacji przynajmniej +,- 12 dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz wiekszych kolumn, kolumny z dwoma 8 calowymi glosnikami niskotonowymi powinny zalatwic sprawe, ewentualnie wzmacniacz z przyciskiem loudness

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie był bymtaki pewien. wieksze glosniki trudniej napedzic. jesli wzmacniacz nie da odpoiwedniej mocy przy cichym graniu efekt bedzie jeszcze gorszy. Owszem z guzikiem loudness sie zgodze poprawi dynamike. Ewentualnie wymiana kolumn na coś ze stajni Klipsch? Wysoka skutecznosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe kolumny, większe mieszkanie, większą żonę przynajmniej jak prezydenta a po prostu trzeba przy cichym słuchaniu suwaczki z zakresu bas i treble przesunąc do góry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie efektywnosc ma ogromne znaczenie. Im wieksza, tym kolumny potrzebuja mniej pradu zeby zagrac efektywniej, dynamiczniej.

Co do podlogowek to nic tutaj nie jest naciagane. Wiadomo, ze kolumna z dwiema membranami zrobi wieksze cisnienie przy tym samym poziomie glosnosci niz kolumna z jedna mniejsza membrana.

Tak efektywność ważna rzecz, zgadzam się, ale sorry ja pisałem też z doświadczenia.

Mieszasz różne rzeczy, wielkość to efektywność, wielka kolumna to łatwość i ciśnienie . Tak statystycznie duża kolumna zagra głośniej, zrobi większe ciśnienie, ale to tylko statystyka.

W drugim zdaniu piszesz duża kolumna potrzebuje mniej prądu, bzdura , zdarza się że duża kolumna, aby zagrać dobrze i głośno potrzebuje naprawdę dużo prądu i bardziej odkręcony wzmacniacz niż dobry efektywny monitor. A zdarza się ze ta wielka i niby łatwa z byle amplitunerem kina wcale nie zagra.

Efektywność nie zawsze wypływa z wielkości skrzyni! Zastosowanie np. 3 głośników, nie przesądza że kolumna zagra głośniej niż kolumna na dwu głośnikach !

Są monitory z bardzo dużą efektywnością 93dB i kolumny podłogowe dwa razy cichsze 85dB, owszem duże może zdarzyć się żę zagrają głośniej i zrobią ciśnienie, ale czasami trzeba wtedy podkręcić wzmacniacz. Są małe kolumny podłogowe z jednym przetwornikiem nisko-średnio tonowym i bardzo dużą efektywnością, większą niż niejeden wielki grzmot potrzebujący masy prądu by się rozbujać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu trzeba przy cichym słuchaniu suwaczki z zakresu bas i treble przesunąc do góry

 

 

Witam

 

I branża takie rzeczy wypisuje .................

Kolego potrzebny ci porządny wzmacniacz z dużą wydajnością prądową .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I branża takie rzeczy wypisuje .................

Kolego potrzebny ci porządny wzmacniacz z dużą wydajnością prądową .

 

Czy koniecznie musi być coś porządniejszego niż dwa monobloki 250W z DF 1000 pędzące kolumny o efektywnosci 96dB ?

 

 

Ile chcesz dopłacić skoro jesteś taki troskliwy, mam coś innego na oku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koniecznie musi koniecznie być coś porządniejszego niż dwa monobloki 250W z DF 1000 pędzące kolumny o efektywnosci 96dB ?

Ile chcesz dopłacić skoro jesteś taki troskliwy, mam coś innego na oku.

 

Że co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież tu na forum każdy nad każdym się troskliwie pochyla a z tyłu trzyma przynajmniej szpilę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem uważnie Wasze posty. Wynotowałem iż:

- potrzebuję przesunięcia suwaczków Bass i Treble (a tak naprawdę najpierw trzeba je mieć - Xindak ich nie ma...) i/lub przycisku Loudness

- potrzebuję amplitunera KD :-)

- potrzebuję zmiany kolumn na większe

- potrzebuję zewnętrznego equalizera

- potrzebuję większej żony - eee, raczej nie, obecna bardzo mi odpowiada...

- potrzebuję porządniejszego wzmacniacza z dużą wydajnością prądową

 

A zupełnie serio: po przeczytaniu tego wszystiego nadal nie wiem, czy mając taki sprzęt jaki mam, powinienem szukać lepszych kolumn (większa membrana), kolumn o większej efektywności niż obecnie 86 dB, mocniejszego wzmianiacza czy też wzmacniacza z regulacją Bass/Treble.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden sprzęt o płaskiej charakterystyce przenoszenia nie będzie Ci odtwarzać satysfakcjonująco basów przy niskiej głośności. I odwrotnie, jeżeli znajdziesz kolumny z podbiciem basu albo pogłośnisz basy w subwooferze, tak żeby grało dobrze po cichu, to przy większej głośności będziesz miał dźwięk zdominowany przez basy. To nie jest kwestia sprzętu ale właściwości ludzkiego słuchu, wydaje się, że sporo doradzających nie zna podstaw psychoakustyki.

 

Albo trzeba się przyzwyczaić do tego albo korygować charakterystykę dla każdego ustawienia głośności. Teoretycznie do tego służy funkcja "loudness" we wzmacniaczu, ale to zwykle działa fatalnie. Odpowiednik loudness w lepszych amplitunerach KD jest robiony cyfrowo i bazuje na pomiarach akustycznych kolumn. IMHO to działa poprawnie i barwa dźwięku nie zmienia się przy kręceniu gałką głośności. Nadal jednak pozostaje pewien problem różnej głośności referencyjnej nagrań na CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze wątku, ciche słuchanie? Nie ma takiego systemu, by pięknie cicho grało. Choć ma też to i swój urok :) Przy takim słuchaniu braknie góry i górnej średnicy jest mniej. Dołu raczek aż tak nie brakuje.

 

Zjawisko, które opisujesz raczej przeważnie występuje na odwrót, czyli cicho ładnie, a głośno zaczyna się drzeć, wszystko zaczyna się zlewać i nie da się tego słuchać.

 

To raczej wina kolumn, które potrzebują więcej prądu by się rozbujać. Jak jest go za mało (za cicho) to słychać to co słychać, ale to jest normalne zjawisko.

 

Możesz podać konfigurację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać konfigurację?

 

Jest na samej górze :-) Serwer Cocktail Audio X10 jako źródło, Xindak A06 (wcześniej był stary Technics E10) i kolumny Pylon Topaz 20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem uważnie Wasze posty. Wynotowałem iż:

- potrzebuję przesunięcia suwaczków Bass i Treble (a tak naprawdę najpierw trzeba je mieć - Xindak ich nie ma...) i/lub przycisku Loudness

- potrzebuję amplitunera KD :-)

- potrzebuję zmiany kolumn na większe

- potrzebuję zewnętrznego equalizera

- potrzebuję większej żony - eee, raczej nie, obecna bardzo mi odpowiada...

- potrzebuję porządniejszego wzmacniacza z dużą wydajnością prądową

 

A zupełnie serio: po przeczytaniu tego wszystiego nadal nie wiem, czy mając taki sprzęt jaki mam, powinienem szukać lepszych kolumn (większa membrana), kolumn o większej efektywności niż obecnie 86 dB, mocniejszego wzmianiacza czy też wzmacniacza z regulacją Bass/Treble.

 

Do tego sprzętu wystarczy EQ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Kudłaty

Racja, przepraszam, zapomniałem :) Kolumny mają 86dB, więc potrzebują trochę prądu, ale wydaje mi się, że to jednak wzmak nie wyrabia. Masz możliwość pożyczenia czegoś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor zalatwi sprawe, wlacvzasz na czas cichego odsluchu i wylaczasz gdy sluchasz glosniej to tak najmniejszym nakladem ksoztow

 

ja jednak zmienil bym kolumny, to jest 25m2 i kolumny z pojedynczym 6,5'' !! glosnikiem niskosredniotonowym

 

dla porównania, ja w 15m2 mam kolumny ktore maja po dwa 8 calowe woofery, to jest calkowicie inne granie

 

aby z malego glosnika uzyskac bas trzeba go zmusic do przepompowania sporej ilsoci powietrza, powierzchnia membrany jest mala wiec musisz podac na niego spora moc lub podkrecic bas

 

z duzymi glosnikami nie ma tego problemu, bo nawet przy cichym graniu slychac bas, a membrana ledwo drga

 

>>Kudłaty

Racja, przepraszam, zapomniałem :) Kolumny mają 86dB, więc potrzebują trochę prądu, ale wydaje mi się, że to jednak wzmak nie wyrabia. Masz możliwość pożyczenia czegoś innego?

 

Co prawda nie znam tego xindaka, ale sadzac po testach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jesli przy 2 krotnie nizszej rezstancji obciazenia moc wzrasta o 52W to nie jest problem wzmacniacza bo to dosc dobry wynik

 

zreszta ja znam te glosniki (w170S) to nie sa trudne do wysterowania glosniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor zalatwi sprawe, wlacvzasz na czas cichego odsluchu i wylaczasz gdy sluchasz glosniej to tak najmniejszym nakladem ksoztow

 

ja jednak zmienil bym kolumny, to jest 25m2 i kolumny z pojedynczym 6,5'' !! glosnikiem niskosredniotonowym

 

dla porównania, ja w 15m2 mam kolumny ktore maja po dwa 8 calowe woofery, to jest calkowicie inne granie

 

aby z malego glosnika uzyskac bas trzeba go zmusic do przepompowania sporej ilsoci powietrza, powierzchnia membrany jest mala wiec musisz podac na niego spora moc lub podkrecic bas

 

z duzymi glosnikami nie ma tego problemu, bo nawet przy cichym graniu slychac bas, a membrana ledwo drga

 

 

 

Co prawda nie znam tego xindaka, ale sadzac po testach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jesli przy 2 krotnie nizszej rezstancji obciazenia moc wzrasta o 52W to nie jest problem wzmacniacza bo to dosc dobry wynik

 

zreszta ja znam te glosniki (w170S) to nie sa trudne do wysterowania glosniki

 

To co piszesz lekko mija sie z prawda. Ja mam kolumny podstawkowe z 17cm wooferem i w pokoju 18m2 mam za duzo basu z ktorym walcze przestawiajac kolumny w rozne miejsca, ale niewiele to daje. Obecnie mam pozatykane otwory BR i w tym miejscu utknalem, bo jest w miare dobrze. Narazie nie mam czasu na dalsza zabawe, dopiero na urlopie jeszcze troche powalcze, ale jest tez opcja zmiany pomieszczenia, wiec czekam.

Kolega, ktory zalozyl temat ma problem z dynamika kolumn przy niskiej glosnosci i moze to byc problem po ieszczenia, lub ustawienia w nim kolumn.

warto zainteresowac sie metoda Cardasa, sprawdzalem u siebie i to dziala tylko ze u mnie nie moge za bardzo tej metody zastosowac, bo kolumny wyjada mi prawie na srodek.

Polecam na YT filmik "problemy z basem" tam jest swietnie to wytlumaczone.

Aczkolwiek 25m2 to nie 15 czy 18, wiec moga byc potrzebne kolumny o wiekszej efektywnosci lub z wiekszym wooferem.

 

Mocniejszy wzmacniacz chyba nic nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz lekko mija sie z prawda. Ja mam kolumny podstawkowe z 17cm wooferem i w pokoju 18m2 mam za duzo basu z ktorym walcze przestawiajac kolumny w rozne miejsca, ale niewiele to daje. Obecnie mam pozatykane otwory BR i w tym miejscu utknalem, bo jest w miare dobrze.

Uchatek,

 

Kolega Bumpalump ma racje z tymi wooferami a twój nad słynie z przepotężnego basu.

Aczkolwiek 25m2 to nie 15 czy 18, wiec moga byc potrzebne kolumny o wiekszej efektywnosci lub z wiekszym wooferem.

 

Mocniejszy wzmacniacz chyba nic nie da.

Z tym się całkowicie zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie korektor Pioneer GR777 ( mało psuje jak na korektor ) a dobrym rozwiązaniem by było puścić dwa sygnały ze źródła .

Jeden przez korektor do cichego słuchania a drugi z jego ominięciem wprost do wzmacniacza .

 

Da się złożyć system żeby dobrze grał i cicho i głośno ale tanio chyba się nie da .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchatek,

 

Kolega Bumpalump ma racje z tymi wooferami a twój nad słynie z przepotężnego basu.Z tym się całkowicie zgadzam.

 

Powaznie, ten bas stal sie koszmarem. niektorych plyt slucham z pokretlem od basu na max w lewo i jest lepiej, ale to troche nieaudiofilskie.

Zastanawiam sie tez, czy nie degraduje dzwieku w ten sposob.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C352 nie ma potężnego basu .

Może jedna z kolumn jest podłączona w przeciw-fazie ?

 

Wszystko jest podlaczone ok. Nawet gdyby kolumny graly w przeciw fazie, to bas raczej by zanikal. Jest za duzo basu, ale to moze byc wina mojego pomieszczenia.

 

To tez troche dziwne, ze czyta sie tak dwie sprzeczne opinie na temat tego samego wzmacniacza. Najpierw jeden pisze, ze C352 ma potezny bas a dwa posty nizej drugi kolega pisze, ze ten wzmacniacz nie ma duzego basu.

Jak widac czasami opinie na temat wzmacniaczy powstaja po odsluchach w roznych pomieszczeniach i moga sie diametralnie od siebie roznic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby kolumny graly w przeciw fazie, to bas raczej by zanikal

Czasem jest mniej a czasem więcej i zależy to od wielu czynników .

Jak widac czasami opinie na temat wzmacniaczy powstaja po odsluchach w roznych pomieszczeniach i moga sie diametralnie od siebie roznic

Porównuję do wielu innych wzmacniaczy tej i innych firm .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.