Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RSP 975 Nie reaguje na pilot


Thofick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie .Posiadam Rotela Rsp975 +2x RB951 i RB 981 do tego pilot RR939 cały zestaw leżał na i się kurzył jakiś czas (troszkę ponad 3 lata) po uruchomieniu przestał reagować na pilot i jedna z końcówek RB 951 pali bezpieczniki . O ile z końcówką poradzę sobie to Niewinem co z pilotem zrobić. Pilot jest sprawny steruje TV i innymi urządzeniami tylko procesor nie reaguje niego, może ktoś miał już taki przypadek lub wie gdzie szukać rozwiązania. Dodam że pilot prawidłowo zaprogramowany i baterie są świeże proszę o pomoc szanownych kolegów i z góry dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak podejrzewam tylko nie wiem jak sprawdzić czy sam odbiornik czy coś dalej

 

Jeśli jesteś pewny ponad wszelką wątpliwość że pilot jest sprawny , to trzeba podstawić drugi odbiornik podczerwieni i szkoda czasu na dalsze sprawdzanie. jeśli jest to typowy odbiornik z 3 nogami to kupisz go w każdym dobrym sklepie z częsciami elektronicznymi lub wylutujesz z zepsutego TV , odtwarzacza DVD itp ,wszystkiego co jest na pilota podczerwieni . Czesto też pojawiają się zimne luty na nogach diody odbiorczej -trzeba rozebrać i dostać się do niego tak czy inaczej- rozlutować blaszaną puszkę ekranującą jeśli jest .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewny ponad wszelką wątpliwość że pilot jest sprawny , to trzeba podstawić drugi odbiornik podczerwieni i szkoda czasu na dalsze sprawdzanie. jeśli jest to typowy odbiornik z 3 nogami to kupisz go w każdym dobrym sklepie z częsciami elektronicznymi lub wylutujesz z zepsutego TV , odtwarzacza DVD itp ,wszystkiego co jest na pilota podczerwieni . Czesto też pojawiają się zimne luty na nogach diody odbiorczej -trzeba rozebrać i dostać się do niego tak czy inaczej- rozlutować blaszaną puszkę ekranującą jeśli jest .

Pilot steruje innymi urządzeniami(TV, Tuner) tylko procesor nie reaguje. Mam taki odbiornik tylko innego producenta i inny typ myślisz że jak go wlutuje w miejsce oryginalnego to zadziała ? Nie chce popsuć czegoś bardziej, też myślałem w wlutowaniu innego tylko nie moge znaleźć zamiennika tego oryginalnego. a te oryginalne to gdzieś w stanach albo w chinach są dostępne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem bo skąd mam wiedzieć co to za diodę "trzymasz w ręku" , ale w wiekszosci przypadków są zamienne te 3-nogowe diody odbiorcze. Musisz rozebrać i zrobic zdjęcie jak to wygląda ,oraz zaprezentowac zdjecie tego co chcesz wstawić. Sprawdzałeś czy nie ma zimnych lutów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napraw końcówki, by nie paliły sie bezpieczniki, potem zajmij się pilotem. Skąd masz wiedzieć w takim przypadku czy pilot działa czy nie.

RSP jest oddzielnym urządzeniem. Końcówka jedna pali bezpiecznik używam jej wtedy kiedy RSP pracuje w trybie 5.1, a stereo działa na zupełnie innej końcówce(RB 981) więc awaria końcówki niema nic wspólnego z pilotem do RSP.

 

Tego nie wiem bo skąd mam wiedzieć co to za diodę "trzymasz w ręku" , ale w wiekszosci przypadków są zamienne te 3-nogowe diody odbiorcze. Musisz rozebrać i zrobic zdjęcie jak to wygląda ,oraz zaprezentowac zdjecie tego co chcesz wstawić. Sprawdzałeś czy nie ma zimnych lutów ?

Sprawdziłem nie ma zimnych lutów. Na płycie wlutowany odbiornik to SONY BX1407 a mam TSOP 1838 fotki postaram się wrzucić wieczorem po pracy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.