Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Maestro 180 vs Pylon Pearl 25


karens26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie kolumn. Porównuję kolumny Tonsil Maestro 180 oraz Pylony Pearl 25. Lepsze parametry według mnie mają kolumny Tonsila lecz jak to wypada w rzeczywistości, czy ktoś słuchał tych i tych i może się wypowiedzieć, które kolumny będą lepsze? Dodam jeszcze, że pokój w którym będą stały kolumny jest bardzo mały mianowicie 12 m2. Czy opłaca się tam wstawiać takie kolumny? Czy lepiej może Pylon Topaz 15. Maksymalny budżet, który mogę przeznaczyć na kolumny to 1800 zł. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wybór zaleźy od indywidualnych preferencji oraz konfiguracji systemu. Pylon seria Pearl jest moim zdaniem równiejsza, lepiej wypełniona niź Marstro, co przedkłada się na przyjemniejszy odsłuch szczególnie w stereo.

Jeśli jednak masz pomieszczenie 12 m2, zdecydowanie namawiam na kolumny Pylon Audio Topaz 15. To znacznie lepsza seria, natomiast ze względu na wielkość pomieszczenia będzie dla Ciebie najlepszą opcją.

 

Jeśli masz taką moźliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomicą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czytania cyferek parametrów np. kolumn, czy czegokolwiek, absolutnie nie wynika jak grają, bo i jak ma wynikać ? Pewnie znajdzie się z cztery tuziny kolumn o parametrach identycznych jak Tonsil , a będą grać zupełnie inaczej.

Cena kolumn to parametr początkowy, aby zawęzić sobie poszukiwania, ale musisz wybrać brzmienie kolumn, dopasować do metrażu, wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania to widziałem Pylona i Tonsila i uważam że jakość wykonania pozostawia sporo do życzenia. Grają dobrze, ale nad wykończeniem muszą jeszcze popracować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wybór zaleźy od indywidualnych preferencji oraz konfiguracji systemu. Pylon seria Pearl jest moim zdaniem równiejsza, lepiej wypełniona niź Marstro, co przedkłada się na przyjemniejszy odsłuch szczególnie w stereo.

Jeśli jednak masz pomieszczenie 12 m2, zdecydowanie namawiam na kolumny Pylon Audio Topaz 15. To znacznie lepsza seria, natomiast ze względu na wielkość pomieszczenia będzie dla Ciebie najlepszą opcją.

 

Jeśli masz taką moźliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomicą.

 

 

 

 

BEZ KOMENTARZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli do 12m2 to tak jak kolega Q21 napisał - Pylon Audio Topaz 15 to lepsza opcja do takiego pomieszczenia, przy Maestro 180 miałbyś niestety efekt "dudnienia" w tak małym pomieszczeniu, to dobre kolumny ale przy 20m2 pokazują na co je stać. W 12m2 by się udusiły. Ja ze swojej strony mógłbym Ci polecić Tonsil Tango 150 ( duże monitory, produkowane jakieś 15-20 lat temu), idealne do takiego metrażu. Grają na prawdę świetnie, jeden z najlepszych produktów Tonsila w historii. Niestety ciężko je upolować więc łatwiejsze i mniej czasochłonne jest zakupienie Pylon Audio Topaz 15.

Gdyby Ci się np udało upolować Gale 3020 to byłbyś na prawdę mega zadowolony!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej muzyki sluchasz? jakiego szukasz brzmienia? Do czego beda podpinane? Jezeli mozesz je odsunac od sciany 20 - 30 cm to Pylony Pearl 25 beda niezle w 12 m2 a bas nie beszie dudnil. Bedziesz mial na zapas do wiekszego powiekszenia w razie co. Moj znajomy ma te Pearle wlasnie w takim samym metrazu i bardzo ladnie to brzmi. Jesli chodzi o nowe kolumny to zwroc uwage na Melodika Bl-30. Male podlogowki ale "duzy" dzwiek;} Jezeli zechcesz podstawkowe kolumny to pamietaj by dokupic standy. Poprawiaja efekt wizualny i dzwiekowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony Pearl 25 beda niezle w 12 m2 a bas nie beszie dudnil..

 

Mnie się wydaje, że ten w tym metrażu mimo wszystko lepiej zaopatrzyć się w dobre monitory. Duże znaczenie ma też umeblowanie pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monitorami bedzie napewno bezpiecznie. Ale tak jak pisałem wcześniej dobrze aby były standy do tych monitorów, aby czasem nie położyć kolumn na szafce czy półce. Nie wiem czy autor tematu jeszcze jest zainteresowany rozpoczętym przez siebie wątkiem. Trudno coś doradzić jak nie wiemy nic o preferencjach muzycznych, dzwiekowych itd. W końcu każdy woli co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

chciałbym odświeżyć temat, ponieważ róznież mam dylemat co do wyboru pomiędzy tymi kolumnami.

 

Kolumny będą stały w salonie z aneksem kuchennym o powierzchni 26m2 zgodnie z załączonym rysunkiem (zaznaczonego "regału" ostatecznie nie bedzie).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przymierzam się do zakupu i mam pytanko, jak jest z basem w tych kolumnach? Słucham muzyki elektronicznej i house, więc zależy mi na głębokich i soczystych niskich tonach. Czy same kolumny zapewniają to bez dodatku subwoofera?

 

Które kolumny będą dla mnie lepsze wg Was?

 

Pozdrawiam,

Przemek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Które kolumny będą dla mnie lepsze wg Was?

 

 

Dla Ciebie będą lepsze te, które TOBIE będą odpowiadać, nie NAM.

Idź do sklepu, posłuchaj, będziesz wiedział.

 

Na rynku są tylko te dwa modele?

Osobiście odrzuciłbym oba, ale to MOJE zdanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.