Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Wharfedale Diamond 9.0 - tanie granie / Lepai LP-2020A+?


siwek755

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakupiłem dzisiaj okazyjnie monitory Wharfedale Diamond 9.0 za 100zł. Rozumiem, że szału nie ma się co spodziewać, ale dotychczas używam plastikowych, komputerowych Logitech Z-623, więc myślę że zmiana będzie to i tak na plus.

 

Kupię jakieś podstawki no i potrzebuję wzmacniacza... Wzmacniacza cenowo adekwatnego do kolumn, bo samo audio wynikło dość spontanicznie, więc nie chcę iść jakoś grubo. Rozumiem, że kwota może niektórych zniesmaczyć, ale zapytam - co polecicie do 200zł? Znalazłem taki wynalazek jak wzmacniacz klasy T Lepai LP-2020A+ - ktoś miał do czynienia, będzie to dobre rozwiązanie w moim przypadku? Na amazonie ludzie widzę bardzo zachwalają:

kmKN7Sy.jpg

 

Parametry głośników:

IMPEDANCE 6 ohm

POWER HANDLING 75 W

 

Pozdrawiam

 

Qogy4Iz.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie ma szału…zapewne kiedy postawi się je ze sprzętem o kilka razy droższym, to nie będzie to grało nazbyt rewelacyjnie. Jednak jak na ten przedział cenowy są to całkiem przyzwoite głośniki.

Nie słyszałem tego wynalazku, o którym wspominasz…ale słyszałem te "Wafelki" ze sprzętem marki Onkyo, budżetowym wzmacniaczem klasy D. I dla kogoś, dla kogo muzyka ma być relaksem i niezobowiązującym miłym dodatkiem do codzienności brzmiało to bardzo dobrze.

Ciężko w tej kwocie być dobrym doradcą, jednak kierowałbym się własnie w kierunku uzywanych wzmacniaczy zintegrowanych klasy D.

W tym przedziale kwotowym nie tyle brzmienie będzie brylowało. Znaczenie będzie miał stan techniczny sprzętu kupionego.

Dobre brzmienie z dobrze utrzymanego sprzętu będzie w tej cenie i tak lepsze od "plastików" o jakich wspominasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z wzmakim kenwooda co szału nie robił i grało to z PC gry,filmy i muza.

Przyzwoicie jak na taki sprzęt.

Poszukaj moze denona,kenwood

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Sam posiadam te kolumienki (lecz nie używam już).

co prawda moje są po małym tiuningu zwrotnic..

no w każdym razie jeśli chodzi o tanie wzmacniacze, pamiętam że dość fajnie grało to z yamahami a-500 i a520.

te kolumienki grają większym dzwiękiem niż wskazują na to ich rozmiary :)

 

ich najmocniejszą stroną jest średnica, w szczególności wokale.

o dziwo te małe przetworniki potrafią grać przestrzennie i lekko, no i potrafią zbudować scenę w głąb - przynajmniej w moim małym pokoju.

 

Zastanów się nas w/w yamahami, bo w tej cenie ciężko (chyba) o konkurencje dla nich.

 

Jeśli kupiłeś je za 100zł- to wg mnie jest to dobry zakup :)

 

Miłego słuchania życzę ;)

 

Pozdrawiam,

 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200zł kupisz naprawdę dobre wzmacniacze w klasie AB. Dość wiekowe ale małe pieniądze więc małe ryzyko. Na pewno zagra to lepiej od takich wynalazków w klasie D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. Naciskany niecierpliwością poruszenia membran w tych diamentach zakupiłem wzmacniacz Pioneer A-449 za 200zł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co sądzicie o tym rozwiązaniu? A-500 stoi w kwotach 300zł, a czekać na lepszą okazje już dłużej nie chciałem :) Najwyżej jeśli uważacie że Yamaha to dużo lepsza opcja od pionka to wymienię wzmacniacz na A-500.

 

Jeszcze jedna kwestia - jakie kable do tego? Zestaw mocno budżetowy więc z jakimiś kablami po x dych za metr nie będę się wygłupiał, ale chodzi mi o grubość. Długość kabla będzie +/- 3m, przekrój 2,5mm będzie ok? Coś np takiego, mam z odbiorem osobistym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. Naciskany niecierpliwością poruszenia membran w tych diamentach zakupiłem wzmacniacz Pioneer A-449 za 200zł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co sądzicie o tym rozwiązaniu? A-500 stoi w kwotach 300zł, a czekać na lepszą okazje już dłużej nie chciałem :) Najwyżej jeśli uważacie że Yamaha to dużo lepsza opcja od pionka to wymienię wzmacniacz na A-500.

 

Jeszcze jedna kwestia - jakie kable do tego? Zestaw mocno budżetowy więc z jakimiś kablami po x dych za metr nie będę się wygłupiał, ale chodzi mi o grubość. Długość kabla będzie +/- 3m, przekrój 2,5mm będzie ok? Coś np takiego, mam z odbiorem osobistym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i jak ten pionek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz dotarł już kilka dni temu, ale dopiero dziś miałem czas żeby posłuchać zestawu trochę dłużej. Ogólnie - jestem zadowolony. :) Za kwotę nieco ponad 400zł (głośniki+wzmacniacz+standy+kable) stoi zestaw, który prócz tego że prezentuje się według mnie całkiem przyjemnie (jak na standardy studenckie) to brzmi zdecydowanie lepiej od komputerowych Logitechów, które teraz sprzedam w zasadzie za zbliżoną kwotę. :)

 

Co do samej gry - barwy czy brzmienia nie mam dużego porównania, ale utwory nabrały nowego wymiaru, wyróżnić można wcześniej niesłyszane instrumenty i o to mi generalnie chodziło. Ta krzta audiofilii pojawiła się i to mnie cieszy. Jedyny mankament to niedobór najniższych częstotliwościi tym bardziej, że poprzednio używany był zestaw 2.1, ale od tak małych monitorków nie ma co wymagać. Najprawdopodobniej na dniach dołączy do zestawu aktywny subwoofer współlokatora: Tannoy MSub 10.

 

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam

 

RY75s8W.jpg

CeOJ47H.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

no to fajnie że jesteś zadowolony.. ja też mam sentyment do tych małych wafelków, choć na co dzień ich nie używam ;)

prezentuje się to nieźle, poza tym to bardzo łatwe do ustawienia głośniczki.. nawet postawione byle jak potrafią oczarować wokalami, selekcją i taką lekkością dzwięku- oczywiście cały czas biorc pod uwagę ich cenę i rozmiar :)

 

 

Z subem powinno być lepiej jeśli chodzi o uzupełnienie pasma o dolne częstotliwości.

napisz jak to gra w połączeniu z niskotonowcem.

 

Pzdr :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.