Skocz do zawartości
IGNORED

MSB DAC Select


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Stasiu składaj papiery, z twoim intelektem i doświadczeniem w projektowaniu cyfrowego audio, produkty MSB wzniosą sie na wyżyny !

 

Mieszkasz zdaje się w Londynie, więc przeprowadzka do słonecznej Kalifornii nie powinna być dla Ciebie problemem.

 

PS. Jak słucham te wywody o 'wielokrotnych odsłuchach' to ręce aż same składają się, aby pochwycić opadającą głowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, kable cyfrowe grają, to dlaczego USB nie grają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos sluchal tego DAC-a i mu sie spodobal? Na tyle spodobal ze uwaza ze to przelom w cyfrowym audio, jest wart swoich pieniedzy i stal sie ten DAC przedmiotem pozadania? Bardzo jestem ciekawy, sa jakies recenzje entuzjastyczne, byc moze to ja mam problemy ze sluchem jak i ocenami sprzetow, wcale tego nie wykluczam. ;)

Ma ochote ktos obeznany sie wypowiedziec?

 

Widac pozostaje nam Youtube ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na nagraniu slychac wyraznie ze fortepian dzwoni cyfra.... DCS to jednak inna liga ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykladowo Vivaldi Stack ktory czesto prezentowany byl z maloszumnym wzmacniaczem Dagostino, ktory sam jest DAC-em bardzo rowniez maloszumny, gra znacznie gorzej, ze wzmacniaczami lampowymi ktorych szumy sa wielokrotnie wieksze gra nieporownywalnie lepiej. Gdzie tu sens i logika,

No właśnie, mógłbyś to przełożyć na język polski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nagraniu slychac wyraznie ze fortepian dzwoni cyfra.... DCS to jednak inna liga ;)

 

W przeciwieństwie do Ciebie Stasiu, miałem dCSa, i miałem MSB. I niestety nie masz racji. Ten sprzęt jest bardzo porównywalny, a Select, o ile jest lepszy od DAC IV/V, może być lepszy od Vivaldiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do Ciebie Stasiu, miałem dCSa, i miałem MSB. I niestety nie masz racji. Ten sprzęt jest bardzo porównywalny, a Select, o ile jest lepszy od DAC IV/V, może być lepszy od Vivaldiego.

 

Może być lepszy skoro jego cena wynosi około 120000 usd.

Natomiast należałoby posłuchać w bezpośrednim porównaniu łeb w łeb z Vivaldim.

Żeby się nie okazało,że rzeczony Msb jest tylko farbowanym lisem poprzez jego cenę.

Zaznaczam,że Vivaldiego słuchalem i niestety w kiepskim torze gra tak sobie,nie czuć jego klasy.

W torze wybitnym pokazuje swoje walory brzmieniowe w pełni.

Nie mogę Msb ocenić poprzez pryzmat ceny,ale abym mógł coś napisać to musiałbym go posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do Ciebie Stasiu, miałem dCSa, i miałem MSB. I niestety nie masz racji. Ten sprzęt jest bardzo porównywalny, a Select, o ile jest lepszy od DAC IV/V, może być lepszy od Vivaldiego.

Wielokrotnie sluchalem MSB DAC-a jak i calego Vivaldiego i nie zgadzam sie ( owszem byly to studia lub wystawy ) ale oba zrodla maja bardzo charakterystyczne cechy, owszem maja pewne cechy wspolne sa to zrodla precyzyjne, ale DCS Vivaldi stack WYRAZNIE jest po stronie muzykalnosci ( chociaz rowniez jest dosc kliniczny) zas MSB WYRAZNIE po stronie klinicznosci i braku muzykalnosci.

Wybacz, ale mam zupelnie odmienne zdanie. Ale rozumie Cie, takie brzmienie tez moze sie podobac, tylko w tym wypadku nie rozumiem jak w tym aspekcie jesli podoba Ci sie MSB, jak moze Ci sie podobac Lampizator Big7 przeciez to zupelnie inna szkola brzmienia?

Kazdy ma swoje, ale ja jako 'Janko muzykant' ktory gral 6 lat na instrumencie, oraz czesty bywalec live koncertow i filharmonii zdecydowanie opowiadam sie za dzwiekiem DCS Vivaldiego, moim zdaniem jest to dzwiek blizszy live concertom i live muzyce wlasnie.

 

pozdr.

 

No właśnie, mógłbyś to przełożyć na język polski?

Nowe zrodlo MSB select ma ultra niskie pomiarowe szumy w pasmie akustycznym, wedlug pomiarow sygnalem testowym -90dB/1kHz szumy sa na poziomie ultra nsikim bo az -190dB!!! co jest wynikiem faktycznie wyczynowym ale moim zdaniem ten wynik w zaden slyszalny sposob nie moze sie przelozyc na reprodukcje muzyki. Bo najzwyczajniej czlowiek nie slyszy takiej dynamiki i nie jest ona ABSOLUTNIE do niczego potrzebna. Mozna porownac taka rozpietosc dynamiki do odglosu kornika w podlodze w domu ktory oddalony jest od naszego pokoju odsluchowego o dwie przecznice dalej.;) Taka dynamika to absurd, owszem ENOB czyli realna bitowa rozdzielczosc konwertera wzrasta ale dalej jest to wartosc 28.5 bita ktora nie jest potrzebna do pomiaru niczego w przyrodzie. Ucho wbrew pozorom jest na tyle tepe ze wystarcza z zapasem 12-14 bitow ( taka jest dynamika gramofonow analogowych, ktore sa znacznie bardziej muzykalne i fizjologiczne w swym dzwieku).

I teraz jaki jest sens dodatkowo uzyskiwania takiej rozpietosci dynamiki, kiedy czesto takie zrodla podpinamy do wzmacniaczy lampowych ktore swoja rodzielczosc maja na poziomie 12 - max 14 bitow. W jednej chwili z tych 28.5dB dynamiki dostajemy 12-14 bitow. Czesto jest tak ze audiofile, wola sluchac zrodel cyfrowych poprzez wlasnie takie wzmacniacze bo dzwiek staje sie bardziej naturalny, muzykalny ma lepszy bas itp... Tym samym mozemy podpiac takowe zrodlo do wzmacniacza tranzystorowego ktory moze miec bardzo wysoka dynamike moze nawet 20 bitow, ale co sie czesto okazuje ze dzwiek dostajemy znacznie, znacznie gorszy. Wynika z tego wiec jasno ze taka potezna dynamika nie wplywa w zaden sposob na jakosc dzwieku i nie ma tu prawie zadnej sensownej korelacji. Jaki wiec jest sens robic zrodla ktore maja szum na poziomie -190dB? Wlasciwie zaden, no moze jedynie marketingowy.

 

Zaznaczam,że Vivaldiego słuchalem i niestety w kiepskim torze gra tak sobie,nie czuć jego klasy.

Musi byc wzmacniacz lampowy do Vivaldiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jaki wiec jest sens robic zrodla ktore maja szum na poziomie -190dB? Wlasciwie zaden, no moze jedynie marketingowy.

czyli jak to Stasiu, w końcu jest ? dalej najważniejsze jest dalej źródło ale im on lepsze tym bardziej zniekształcony wzmacniacz trzeba mu zapewnić żeby posłuchać Muzyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zrodlo MSB select ma ultra niskie pomiarowe szumy w pasmie akustycznym, wedlug pomiarow sygnalem testowym -90dB/1kHz szumy sa na poziomie ultra nsikim bo az -190dB!!! co jest wynikiem faktycznie wyczynowym

 

Witaj

Czy wiesz może jaki mają system pomiarowy ? Z grafiki wynika ,że "Measurement System Noise -200dBV rms" FFT ustawione na 1Mpróbek, okno Blackmana ...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być lepszy skoro jego cena wynosi około 120000 usd.

Natomiast należałoby posłuchać w bezpośrednim porównaniu łeb w łeb z Vivaldim.

Żeby się nie okazało,że rzeczony Msb jest tylko farbowanym lisem poprzez jego cenę.

Zaznaczam,że Vivaldiego słuchalem i niestety w kiepskim torze gra tak sobie,nie czuć jego klasy.

W torze wybitnym pokazuje swoje walory brzmieniowe w pełni.

Nie mogę Msb ocenić poprzez pryzmat ceny,ale abym mógł coś napisać to musiałbym go posłuchać.

 

Nie jest to szczególna tajemnica. Nawet sam dystrybutor to przyznaje. Wystarczy zadzwonić i pogadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.