Skocz do zawartości
IGNORED

Sprawdzony kurier z UK do PL


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję opcji na przesłanie kolumn od znajomego z UK do mnie do PL.

 

Znacie jakieś sprawdzone i bezpieczne firmy, które się tym zajmują?

Nie wiem, czy jest się o co bać. Kolumny będą spakowane fabrycznie.

 

Znalazłem podobny temat ale jest już zamknięty i z przed 5ciu lat.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję taką firmę kurierską (a właściwie brokera):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Firma tania i świadczy usługi dobrej jakości. Korzystałem parę razy przy sprowadzaniu sprzętu z zagranicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał Szczechura

(Konto usunięte)

Witam,

poszukuję opcji na przesłanie kolumn od znajomego z UK do mnie do PL.

 

Znacie jakieś sprawdzone i bezpieczne firmy, które się tym zajmują?

Nie wiem, czy jest się o co bać. Kolumny będą spakowane fabrycznie.

 

Znalazłem podobny temat ale jest już zamknięty i z przed 5ciu lat.

 

Pozdrawiam

 

 

Zajmuję się na co dzień przesyłkami kurierskimi (jestem brokerem), także służę pomocą i ewentualnie dobrą ceną. Pytanie, czy chcesz wysłać kolumny w paczkach, czy na palecie? Polecałbym raczej dla bezpieczeństwa tę drugą, nie tak drogą opcję (w tym miesiącu sprowadzałem tak koledze silnik do M3, ponad 100kg, w cenie 500zł). W razie czego, pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko dobrze pakowac. A czy firma porzadna to sie tylko moze okazac kiedy pojawia sie klopoty. Przesylarka-DPD daly dupy kiedy wzmacniacz mojego kolegi ulegl zniszczeniu. Niestety nie za bardzo jest co innego polecac. Na ta chwile jest znacznie mniej firm niz kiedys bo firmy posredniczace jak przesylarka wyeliminowaly "przewoznikow detalicznych"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada - kolumny wysyłamy TYLKO na paletach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej znajdź przewoźnika z twoich stron co jeździ w kolegi strony w uk tez . Zazwyczaj jeżdżą dużym busem , dobrze zapakowane i wsadzone jest nie ruszane aż do odbioru wiec małe prawdopodobieństwo ze się zniszczą

Przy dużych firmach często są przepakowane w hubach czasem kilka razy a to powoduje często zniszczenia paczki ,zawartości w środku , czasem tez rzucają paczkami ,bardzo żądko się zdarza ale jest jednak szansa ze tontwoja rzuca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Vany. Wejdz na strony Poloni w Londynie, Manchesterze, Southampton, tam w ogloszeniach masz z reguly sprawdzone firmy. Tu nikt nie ryzykuje, gdyz to sie nie oplaca.

 

Oczywiscie mowa o zakupach u osob prywatnych, sklepy wysylaja tylko kurierem - najczesciej DHL/parcelforce. Jest to troche drozsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sprzęt można też sprowadzać za pomocą indywidualnego przewoźnika dysponującego własnym transportem. Można z nim uzgodnić, żeby obchodził się ze sprzętem ostrożnie. Ja kolumny (31,5kg/sztuka) sprowadziłem z Niemiec korzystając z usługi osoby wybranej na transportowym "allegro" czyli na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paletą troche problem, bo kumpel nie ma jak jej dostarczyć do domu i musiałby być w domu i czekać z paletą przed domkiem jak kurier będzie podjeżdżał. Paczkę, to może pod jego nieobecność mama, czy kobieta kurierowi udostępnić. Wpadł na pomysł, żeby zabezpieczyć ściany deskami, owinąć kolejnym streczem na maksa. Powinno być ok.

 

Dzwoniłem do małej firmy transportowej, co przewozi ludzi i paczki ale jak spytałem kolesia, co jak się paczka uszkodzi, to odpowiedział, że na własną odpowiedzialność wysyłam. Dlatego najlepiej jakaś firma typu dhl, dpd, ups.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna firma kurierska (DHL, DPD, UPS itd.) nie odpowiada za uszkodzenia sprzętu ELEKTRONICZNEGO (poczytaj dokładnie regulaminy tych firm). Podobnie prywatny przewoźnik: nie wie co jest w środku, więc nie może Ci powiedzieć, że odpowie za uszkodzenia. Ale wystarczy, że przewoźnik paczką nie będzie rzucał i będzie się obchodził ostrożnie. Radzę, skorzystaj z firm na clicktrans.pl - to są firmy jednoosobowe a nie jakieś molochy i łatwo się z nimi dogadać. Poza tym tam funkcjonuje system komentarzy - jak na allegro - i łatwo się zorientować czy firma jest solidna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dwie opcje , obie nie maja 100% pewności bezpieczeństwa no co te 100% ma.

1 Londynek Uk - usługi transport do Polski

2Blablacar może ktoś za 150zł zabierze Ci dobrze spakowane kolumny.Zależy jaki kolumny ja raz wysyłałem Dpd kolumny z Niemiec obie przyszły uszkodzone nie do naprawienia. Ogólnie pakowanie kolumn , aby były zabezpieczone. to nie takie chop śp. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy korzystałem z tej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tej opcji

 

jużni pamiętam ale raczej ta pierwsza. Za pierwszym razem nie udało m isię nadać paczki nie portącili mi z kosztów. Nadano ją 2 dni później za tą samą cenę . Wysyłka paczką DPD ubezpieczoną do 5000 zł o ile dobrze pamiętam.

 

Przy kurierze sprawdziłem wygląd paczek. Brak obić i zarysowań. W środku były nówki sztuki. Jesli kurier jest do dogadania można się z nim dogadać że jesli po wypakowaniu coś bedzie nie tak wróci ( za flaszką) i spiszecie protokół uszkodzenia.

 

Widze że import z UK rozsnie w siłe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.