Skocz do zawartości
IGNORED

Nastepca coplanda csa28 do 8 tys


kamil79

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w sumie napalony na cta 405a ale przed kupnem mam pytanie bo kwota dla mnie nie mała.Budzet 8tys ,i w tej kwocie trzeba sie zamknąc.Jaki jeszcze uzywany piec mozna brac pod uwage?Tor jak w sygnaturce z tym ,ze dojdzie jeszcze thorens 320 i wymagane przyzwoite pre.CSA28 potrafił zagrać w tej konfiguracji kapitalnie ale niestety cały tor był bezlitosy co do słabszych nagrań przez co 80% płyt brzmialo przecietnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Przychodzi mi na myśl Plinius. Końcówka mocy ClearAudio. Ale ja to bym kupił Krella ;-) I dał sobie spokój. CSA 28 to bardzo fajny piec. Moim zdaniem jednak Krell jest krokiem do przodu. Byle nie S-300i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd nie slyszałem nic co by zagrało lepiej od coplanda 405a,jaki krell moze się rownać z tą lampą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

CSA28 potrafił zagrać w tej konfiguracji kapitalnie ale niestety cały tor był bezlitosy co do słabszych nagrań przez co 80% płyt brzmialo przecietnie .

 

Taki króciutki off-topic , ale chyba warty uwagi .

Gdzie jest problem , w kolumnach / pomieszczeniu / ustawieniu / czy słuchu ?

Kamil napisał " 80% płyt brzmiało przeciętnie " jedna różnica między naszymi systemami to kolumny , Kamil Sonusy , u mnie Chario .

U mnie tendencja jest odwrotna , może 20 % płyt gra przeciętnie , gdzie leży problem ? :)

 

Pozdrówko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

a model KAV-300i warty zainteresowania ?

 

Bardziej niż 300iL, 400xi i S300i.

 

Jak dotąd nie slyszałem nic co by zagrało lepiej od coplanda 405a,jaki krell moze się rownać z tą lampą?

 

Copland tą lampę to ma chyba dla hecy. Jego dźwięk jest bardzo przejrzysty. To dobry wzmacniacz. Warto zastanowić się nad tym co napisał rydz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu moim zdaniem problem jest taki ze sonusy graja bardzo naturalnie,nic nie oddaja od siebie,Jak jest podany sygnał tak to odtworzą,delphinusy grały inaczej,cieplej z zaokrąglonym ale jedostajnym basem.w minimie wszystko wychodzi jak na tacy i to nie wina cd bo przytargałem yamahe 2000 i CA 840 i od razu mi przeszla chęć zamienienia paganiniego na inny budzetowy cd.Wyzsza klase pokazał audionet art ale sie zgapilem i poszedł.

Copland tą lampę to ma chyba dla hecy. Jego dźwięk jest bardzo przejrzysty

owszem ale jakze ten dzwiek jest w ciągający?Rwie sie do grania jak babki w lidlu gdy przyjdzie promocja na gacie lub rajtuzy.Ja po jego odsłuchu jakis czas temu nie spalem przez trzy noce z tym ze grał z proac d40r i pytanie jak zagra z minimą.Problem w tym ze musze po niego jechac 900km

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

ale jakze ten dzwiek jest w ciągający?Rwie sie do grania jak babki w lidlu gdy przyjdzie promocja na gacie lub rajtuzy.Ja po jego odsłuchu jakis czas temu nie spalem przez trzy noce z tym ze grał z proac d40r i pytanie jak zagra z minimą.Problem w tym ze musze po niego jechac 900km

 

To bardzo dobre urządzenie ale są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.CSA28 potrafił zagrać w tej konfiguracji kapitalnie ale niestety cały tor był bezlitosy co do słabszych nagrań przez co 80% płyt brzmialo przecietnie .

Niestety każdy dobry system który gra neutralnie tak będzie różnicował płyty .

Więc albo to tolerujemy albo szukamy coś co je uśredni i będzie strawnie na wszystkich płytach .

U mnie jest mega neutralnie i też myślałem nad czymś co mi te słabe płyty uśredni i jedną z opcji były Delphiniusy .

Ładne i tanie . Udało mi się ich posłuchać u siebie i owszem było ładnie ale cały czas w trakcie słuchania czekałem na to coś co było czymś normalnym w graniu Kef R900 a tego nie było . Wszytko było złagodzone , straciło na precyzji , rozdzielczości , stereofonii , przestrzeni , zwinności , zejściu i szybkości basu .

Wszytko zostało złagodzone a niskie sygnały gdzieś zatarte .

Miło i przyjemnie .

 

Wolę już ścierpieć te gorsze nagrania ;)

A Ty przemyśl czy będzie warto zamieniać to coś na " coś "

 

Pomyśl nad klasą A.

Może Sugden ?

Inny wzmacniacz godny sprawdzenia już Ci wcześniej poleciłem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

A słuchałeś jakiejś dobrej lampmy spotkałem się z opinią dwóch osób które mają wysokie modele Hegla że po odsłuchaniu lampy to jest to czego szukają, może warto z ciekawości spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś jakiejś dobrej lampmy spotkałem się z opinią dwóch osób które mają wysokie modele Hegla że po odsłuchaniu lampy to jest to czego szukają, może warto z ciekawości spróbować

jesli to pytanie bylo do mnie to copland o ktorym mowa to wzmacniacz wlasnie lampowy.Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Rydzu moim zdaniem problem jest taki ze sonusy graja bardzo naturalnie,nic nie oddaja od siebie,Jak jest podany sygnał tak to odtworzą,delphinusy grały inaczej,cieplej

 

Może być jak piszesz , strojenie Delphinusów / bas ingeruje za mocno w średnicę .

 

Preferencje co chcemy słyszeć są różne , u mnie grają Chario trójdrożne , lubię granie plastyczne gdzie jest trochę miękkości w brzmieniu , precyzja / rozdzielczość w normie , przestrzeń / stereofonia bardzo dobrze .

Adaptacja pomieszczenia do odsłuchu , ustawienie kolumn też wpływa na to co słyszymy , no i ja wolę jednak słuchać 80% płyt zamiast 20% :)

 

W audio tak naprawdę nie ma końca , nawet po kilku latach słuchania systemu który się podoba , korci by coś zmienić .

Kamil ! kombinuj , sam jestem ciekaw co wybierzesz . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze w chwili kiedy sprzedałem csa28 wszystko zaczelo tak jakoś pieknie grac ,ze jak włacze plyte to nie moge się oderwać.Mam problem ze spakowaniem go i wysłaniem. Ciekaw jestem jak zagra thorens 320 z ramieniem sme 3009 ,moze jutro juz dojdzie ...ehh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze w chwili kiedy sprzedałem csa28 wszystko zaczelo tak jakoś pieknie grac ,ze jak włacze plyte to nie moge się oderwać.Mam problem ze spakowaniem go i wysłaniem.

Dlatego choć to trudniej , najlepiej i najbezpieczniej jest sprzedać obecny wzmacniacz jak już będzie właściwy jego następca .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był troche inny powod sprzedazy,mianowicie lepsze dni zony i lekki przyplyw gotowki dlatego trzeba korzystac:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był troche inny powod sprzedazy,mianowicie lepsze dni zony i lekki przyplyw gotowki dlatego trzeba korzystac:)

Nie zawsze droższe będzie lepsze i dla nas i w naszym systemie .

Sam nie raz wracałam nawet kilkukrotnie do klamotów które kiedyś sprzedałem .

 

Ps.

Delphiniusy tak wszystko ugrzeczniają że nie dziwię się że ci co je mają często nie słyszą wpływu choćby kabli na system .

Osobiście jednak wolę prawdę i kupować płyty z jak najlepszych wytwórni / realizacji / masterów itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Ciekaw jestem jak zagra thorens 320 z ramieniem sme 3009 ,moze jutro juz dojdzie ...ehh

 

Ahaja doradził ? będziesz zadowolony , sam myślałem kilka miesiecy temu nad transportem i SME lub Jelco , zarzuciłem pomysł :)

 

Bo CSA28 to dobry wzmacniacz.

 

Nie dobijaj Kamila . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Delphiniusy tak wszystko ugrzeczniają że nie dziwię się że ci co je mają często nie słyszą wpływu choćby kabli na system .

 

Ty nie pierdziel o kablach , zapytaj kolegę wpszoniak czy nie słyszy ich wpływu na swoich Delphinusach z Lebenem . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

jesli to pytanie bylo do mnie to copland o ktorym mowa to wzmacniacz wlasnie lampowy

ja nie piszę o hybrydzie tylko o dobrej lampie np. Leben CS660P, Cary Audio SLI-80 Signature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leben CS660P

Nie wiem czy taki dostanie za 8000zł .

No i to jest sama końcówka a gdzie preamp ?

Jak widzę zdjęcia środka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to się przerazić można za co tyle płacimy .

Gra super - tego nie neguję . Części też dobrej jakości ale warte kilkadziesiąt PLNów , Alps 50zł i zostają trafa , lampy i obudowa .

Nieźle .

 

 

 

Polecałem Koledze Denka PMA2020AE .

Warto poczytać i zwrócić uwagę na ten wpis .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Denon PMA-2020AE to duże urządzenie i "nie ukrywa", że z mocą mu "do twarzy". Na basie robi, co tylko jest potrzebne, radzi sobie praktycznie z każdymi głośnikami. Grając unisono, nie będziemy mieli żadnych trudności, pojawi się też duża, uporządkowana przestrzeń. Przy spokojniejszych utworach, jakich w jazzowych wydawnictwach nie brakuje, nie zostaniemy w specjalny sposób "zaczarowani", ale odbierzemy bardzo naturalny, bogaty, wiarygodny dźwięk. Przy czymś dynamicznym, kiedy grają gęste, mocne gitary, dostaniemy i dynamikę, i mięcho. Jeżeli nawet nie można mieć wszystkiego naraz, to z Denonem mamy naprawdę wiele! "

 

I tu się w pełni zgadzam .

Jak zawsze jest coś za coś . Taki Sugden czy Leben ( w tych cenach ) z małą mocą będzie " czarował " ale będzie brakować tego co da taki wzmachol .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem tego Coplanda u goscia od ktorego kupilem kolumny. Wlasnie na nim robilem odsluch i pomimo mojej namowy nie chcial sprzedac a bardzo mi sie podobalo to zestawienie. Zachorowalem troche na ten wzmacniacz i rozgladalem sie troche po Irlandzkim rynku za takim. Znalazlem dwie sztuki, jedna za 600 a druga za 750 euro. Warto dac za ten klocek te pieniadze? Jak ksztaltuje sie jego cena w PL?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio CSA28 poszedł jeden za 2500 a drugi za 2900. Jeżeli komuś nie zależy na pilocie to proponuję CSA14 poszukać bo to to samo.

Sam mam 14 i to będzie chyba ostatni element który kiedykolwiek będę wymieniał.

Po Coplandzie to chyba tylko Copland Kamil :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten za 2900 to moj ale moim zdaniem to jak za darmo.Po tym co odsłuchałem doszedlem do wniosku ze powiien kosztowac kolo piatki.Mysle ,ze nie ma co kombinowac tylko brac 405 .

 

za 2.500 nie poszedl bo nie bylla osiagnieta cena minimalna z tego co pamietam.

 

Kamil,

 

A interesowałeś się LAR IA30?

Uważam, że bardzo warto...

tak ,rozwazalem jego i lebena .
Ahaja doradził ? będziesz zadowolony , sam myślałem kilka miesiecy temu nad transportem i SME lub Jelco , zarzuciłem pomysł :)

kupilem ze wzgledu na cene,ale jeszcze nie doszedl wiec jutro zobacze czy czasami cegły nie jadą w kartonie bo za te pieniądze,,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Czyli ceny podobne.

A 14 jest duzo tansza?

 

O pilota . :)

 

kupilem ze wzgledu na cene,ale jeszcze nie doszedl wiec jutro zobacze czy czasami cegły nie jadą w kartonie bo za te pieniądze,,,,

 

Napisz na priv ile dałeś , wkładka jest / stan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.