Skocz do zawartości
IGNORED

TIDAL - WIMP problem z gapeless


rambo54

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy jest jakiś patent na brak gapeless czyli wymuszone przerwy miedzy utworami w tych serwisach ? Rozumiem że ze Spotify jest ta sama sytauacja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Już jest!

 

Na stronie tidal.com pojawiła się aplikacja desktopowa dla Maka i Windows. Na razie w wersji beta.

Właśnie sprawdziłem i wreszcie gra bez przerw. :)))) Przynajmniej u mnie na Maku podłączonym kablem usb do dac-a.

Cudownie.

 

Wcześniej grało z gapless ale tylko na telefonie/tablecie. W momencie gdy dźwięk szedł strumieniem przez np. airplay robiły się przerwy między utworami.

Teraz jest super, byleby tego nie spieprzyli w przyszłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest!

 

Na stronie tidal.com pojawiła się aplikacja desktopowa dla Maka i Windows. Na razie w wersji beta.

Właśnie sprawdziłem i wreszcie gra bez przerw. :)))) Przynajmniej u mnie na Maku podłączonym kablem usb do dac-a.

Cudownie.

 

Wcześniej grało z gapless ale tylko na telefonie/tablecie. W momencie gdy dźwięk szedł strumieniem przez np. airplay robiły się przerwy między utworami.

Teraz jest super, byleby tego nie spieprzyli w przyszłości.

 

Granie bez przerw to nic w porównaniu do tego, że uaktywnili też HiFi - FLAC 1411 (wcześniej pod Windows trzeba było użyć jedynej słusznej przeglądarki) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja działa i ma się dobrze.

Jest GAPELESS !

Program nie wspiera ASIO więc w ustawieniach dźwięku ustawiamy oczywiście na sztywno 16/44,1 lub 24/44,1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. Ale z racji że player Tidal nie przejmie kontroli ani wyłączności nad DAC w sytuacji gdy ustawienia DAC są różne od 44100hz to mixer windowsa będzie brał udział w resamplingu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam problem z aplikacją Tidala, wiem, że jest to jeszcze wersja beta więc wszystko może się zdarzyć, ale zadziwia mnie fakt, że gdy odtwarzam jakikolwiek utwór to pod koniec następują przeskoki tak jak w zużytej płycie CD. Dzieje się to praktycznie przy każdym odtwarzanym utworze. Z poziomu przeglądarki internetowej wszystko jest o.k. Zastanawiam się co jest nie tak? Ustawiałem na sztywno w ustawieniach dźwięku 16/44.1 i 24/44.1 jednak bez efektu. Mój sprzęt to karta sound blaster ZxR podłączona optykiem do denona 2808. O co kaman?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka! Jakby ktoś miał podobne problemy, to rozwiązaniem jest ustawienie wewnętrznej karty w tryb stereo-direct i ustawienie na sztywno tak jak kolega "rambo54" sugerował 24/44.1khz wtedy wszystko jest o.k. W moim przypadku kiedy jest angażowany do pracy procesor creative`a , czyli w każdym przypadku wirtualizacji dźwięku do 5.1 odtwarzacz Tidala nie działa należycie, nie wiem dlaczego tak jest - być może, że Tidal nie wspiera ASIO, być może są jeszcze inne powody, mniejsza o to. Każdy ma różne preferencje, ale osobiście lubię gdy dźwięk wypełnia mój pokój, dlatego często korzystam z możliwości funkcji DSP procesora. W tym wypadku do pracy musiałem zaprzęgnąć procesor denona przełączając w tryb matrix - efekt jest jeszcze lepszy niż w przypadku Pro Studio Creative`a. Poza tym korzystanie z Tidala daje mi dużą satysfakcję - porównywalną do buszowania w sklepie muzycznym z ogromną ilością płyt. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie powyższe nie zadziałało. Karta ustawiona na 16-bit 44.1 kHz, Stereo Direct i zaczyna przycinać utwór po jakimś czasie, pod koniec, czasem już w połowie. Tylko ja mam taki problem z Tidalem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wyszła kolejna aktualizacja i niestety - bynajmniej ja odczułem pogorszenie?! Panowie nie ma ktoś z was instalki poprzedniej wersji Tidala na Pc? Zapomniałem jej zapisać a teraz wszędzie na sieci jest tylko jej ostania wersja. Może ktoś ją jeszcze posiada - będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz numer tej poprzedniej?

 

Obecna to 1.6.2? A poprzednia to 1.5?

Poprzednia to chyba 1.4.0 lub 1.5.0 . Byłbym wdzięczny gdybym znalazł którąkolwiek z nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, raczej to nie jest subiektywne odczucie, w moim przypadku dość wyraźnie słychać, że po aktualizacji zmieniła się nieco barwa odtwarzanych utworów - szczególnie w dolnym zakresie pasma - tak jakby mniej dynamicznie, bardziej przytłumione. Zauważyłem jeszcze, że po aktualizacji można zmieniać w panelu sterowania ustawienia dźwięku na różne wartości np.24/192, wcześniej musiało być na sztywno 16/44,1 lub 24/44,1 aby poprawnie odtwarzać, bez przycięć i przeskoków. Może mikser windowsa coś miesza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.