Skocz do zawartości
IGNORED

[Panasonic AS650] brak ważnego pliku do odtwarzania


fetek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jak w temacie, chodziło przez kilak tygodni a teraz nagle "brak ważnego pliku do odtwarzania", nawet jak się utworzy folder to go nie widzi. Komuś udało się to rozgryźć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Może więcej informacji? Kiedy ten komunikat się pojawia - podczas oglądania tv (naziemnej, sat), podczas odtwarzania pliku (przez USB, DLNA), jaki to plik...?

Teraz trochę wróżenia...

Może uszkodzony nośnik usb (dysk)?

Zła komunikacja z serwerem DLNA...?

Niekompatybilny plik...?

A może po prostu coś "poklikałeś" i "się popsuło"...

Jak nic z tego powyżej, to może reset do ustawień fabrycznych...?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie:

- nie (smb)

- DLNA serwuje strumień, nie plik, nie folder (o którym pisałem)

- nie (w innej lokalizacji działa bez problemów)

- nie (anie ma gdzie)

- nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chcesz odtworzyć plik na tv za pomocą serwera SMB...? Po prostu dany rodzaj pliku (nadal nie zdradziłeś cóż to jest) może nie działać poprawnie poprzez ten serwer lub (i) tv może nie obsługiwać poprawnie tego serwera - wtedy masz problem z komunikacją... Jedne pliki czy foldery "widzi" a inne nie... Może jakieś odświeżenie biblioteki pomoże? Na SMB się nie znam, więc nadal "gdybam"...

U mnie DLNA też ma swoje humory... Używam baaardzo sporadycznie...

Na Panasie dobrze działa Twonky zarówno w wersji na PC jak i na NAS... Ja obecnie korzystam z Mezzmo gdyż lepiej współpracuje z Oppo i ma nieco więcej funkcji, ale to wszystko kosztem stabilności programu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze rozumiesz, folder to folder nie ma że nie obsługuje, co do pliku to napisałem w powyższym poście że w innej lokalizacji działa.

 

Jakaś bibliotekę chcesz odświeżać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wcześniej nie używałem nigdy serwera SMB i wiele jak widać nie pomogę...

Na serwerze DLNA czasami wystarczy odświeżyć bibliotekę i urządzenie zaczyna "widzieć" dany folder z jego zawartością (nie chodzi tutaj o obsługę folderu, tylko o jego udostępnienie). Wyłączenie i włączenie serwera (programu) też czasami pomaga...

Przyczyn twojego problemu może być wiele, chociażby użycie polskich znaków w nazwie foldera czy pliku (znowu tylko przypuszczam)...

Ja proponowałbym sprawdzić, zapytać na forum (niekoniecznie tym) czy Panasonic stabilnie współpracuje z serwerami SMB, bo chyba od tego powinieneś zacząć...

Jak napisałem wcześniej - do Panasonica używaj Twonky i będziesz zadowolony. Tutaj wszystko odświeża się na bieżąco i nic nie trzeba kombinować...

Tyle ode mnie...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jak w temacie, chodziło przez kilak tygodni a teraz nagle "brak ważnego pliku do odtwarzania", nawet jak się utworzy folder to go nie widzi. Komuś udało się to rozgryźć ?

 

Może po prostu napisz to jeszcze raz od początku, podaj więcej szczegółów tak, żeby było wszystko jasne, to może ktoś kto używa SMB i Panasonica zrozumie twój problem i napisze coś logicznego... A tak, to rzeczywiście cierpliwości może zabraknąć, zarówno Tobie jak i czytającym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wetknąłem pendriva do ST60 i też miałem ten komunikat. Równolegle był wetknięty jeszcze drugi i nie miał z niczym problemów. Nie mam niestety podejrzeń co do przyczyny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANASONIC stoi na straży kasowania za treści autorskie.

Podobnie SONY.

Szacun dla japońskich producentów.

 

Wspomnę , że PANASONIC wykupił prawa do AVATARA 3D na wyłączność i tym samym uwalił 3D.

 

Chyba temat być:

Telewizor PANSONIC nie akceptuje plików typu: ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wetknąłem pendriva do ST60 i też miałem ten komunikat. Równolegle był wetknięty jeszcze drugi i nie miał z niczym problemów. Nie mam niestety podejrzeń co do przyczyny.

nie wiem czy problem leży w samym łapaniu wyjątków czy polska dystrybucja uprościła sobie tłumaczenie. Taki komunikat zobaczysz za każdym razem gdy występuje problem z dostepem do danego zasobu (nie ważne jakiego).. Komunikat wbrew pozom nie ma nic wspólnego z plikami i ich kompatybilnością, a jak już o tym mowa to nie spotkałem się by czegoś nie odtworzył. Nie radzi sobie jedynie z lekko uszkodzonymi plikami, co np dla innych odtwarzaczy typowo plikowych nie stanowi problemu.

 

Chyba temat być:

Telewizor PANSONIC nie akceptuje plików typu: ..

zdecydowanie nie, pliki przecież chodzą.

 

PANASONIC stoi na straży kasowania za treści autorskie.

Podobnie SONY.

Szacun dla japońskich producentów.

ale co z tego wynika ? jakie to ma konkretne przełożenie na produkt, użytkownika itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, żeby wskazać, że problem niekoniecznie tkwi w SMB czy protokołach sieciowych. U mnie identyczny komunikat z USB.

PANASONIC stoi na straży kasowania za treści autorskie.

Podobnie SONY.

Szacun dla japońskich producentów.

Jeśli dobrze zrozumiałem chodzi ci o to że nie odtwarza zabezpieczonych treści?

Chyba temat być:

Telewizor PANSONIC nie akceptuje plików typu: ...

Akurat to co chciałem obejrzeć to było M2ts z mojej kamery zrzucone na pendriva. Więc ani typ pliku nie powinien być problemem ani zabezpieczenia (sprawdzone, już puszczałem po usb pliki z tej kamery)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.