Skocz do zawartości
IGNORED

WYMIANA WZMACNIACZA Sony TA-F555ES


ROCHO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad zmianą( sprzedażą) wzmacniacza. Długo nad tym myślałem czy jest sens ale chciałbym spróbować.Może szukam tego jedynego. Z obecnego jestem zadowolony.Sony TA-F555ES. Pisałem w innych tematach ale nie chcę zaśmiecać forum i w każdym wątku zadawać moje pytanie. Postanowiłem założyć swój temat.

Sony TA-F555ES podłączony jest do kolumn ARCUS AS 3. Muzyka - punk, hardcore i różne odmiany rocka.

Zastanawiałem się na YAMAHA, ROTEL (coraz częściej spoglądam na tą markę), NAD, CA, i innymi. Który godnie zastąpi Sony albo będzie lepszy ?

Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden nie zastąpi, Yamaha, Rotel, Nad, Ca to jeden wielki badziew...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony jest naprawdę fajny ale mimo mojego długiego żywota nie miałem do czynienia z wzmacniaczami. Na starość zachciało mi się. Lubię słuchać muzyki, radia i sporo słucham. Może gonię za zajączkiem ale ciężko go złapać. Tak mnie coś naszło na zmianę. Sony miało jakiś czas temu konserwację. Likwidacja zimnych lutów , czyszczenie itd. Itd. w NOMOSie w Warszawie. Jeszcze długo pogra poinformowali. Jeśli chodzi o obudowę to jest trochę rys, gdzie mocniej zarysowane ktoś flamastrem zakrył. Przyzwyczaiłem się. Nie wygląda tak źle. Słyszałem, że ROTEL może godnie zastąpić ale to różne opinie. Ja się nie znam, nie słyszałem i nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocho, nie zmieniaj, nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj tego gościa z avatarkiem Sony - wie co mówi...

 

Chcesz być cool kup sobie tablet i rozładujesz w ten sposób stressaaaaaa

 

(żartuję, bez urazy proszę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te avatarki się rozmnażają ????

 

strach się nie bać: z góry sony z dołu sony

 

(litości, mam jeszcze 4 klocki ES - także proszę nie bić !!!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muli i to bardzo. To jest nieudana seria. 555 i 555mkII to zupełnie inna liga.

Na jakich kolumnach go testowales?

 

tego jak graja moje kolumny nie wiesz bo to DIY wg. mojego projektu

Mialem u siebie juz 730ES i wiem czego sie spodziewac po 830ES

 

mialem tez 690ES ktory podobno mulem nie jest, ale kompletnie mi nie pasuje to jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Na jakich kolumnach go testowales?

 

tego jak graja moje kolumny nie wiesz bo to DIY wg. mojego projektu

Mialem u siebie juz 730ES i wiem czego sie spodziewac po 830ES

 

mialem tez 690ES ktory podobno mulem nie jest, ale kompletnie mi nie pasuje to jak gra.

 

Miałem: 700 ES, 730 ES, 800 ES, 830 ES, 670 ES, 808 ES i 555 ES mkI i mkII. Lubię prezentację bez tajemnic. Przyjemną dla ucha ale przezroczystą. Tak grają oba 555 i 777 ES.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie tak jest, mam dosc jasne kolumy na alu kopulkach z glosnikami niskotonowymi w zamknietych komorach, mozliwe ze na 555es byloby jeszcze lepiej nie wiem bo nie mialego go u siebie w domu, ale zdecydowalem ze bede szukal 830ES

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

I u mnie tak jest, mam dosc jasne kolumy na alu kopulkach z glosnikami niskotonowymi w zamknietych komorach, mozliwe ze na 555es byloby jeszcze lepiej nie wiem bo nie mialego go u siebie w domu, ale zdecydowalem ze bede szukal 830ES

 

Wtedy miałem Vifę D-19AD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie że jest lepszy od Rotela RA-980BX bo sprzedam swojego i przesiąde się na Soniaka

Żeby Ci to nawet do głowy nie przyszło go sprzedawać - stare Sony to nie ta liga i nie to brzmienie.

Po prostu znów zaczęło się na tym forum pitolenie o niczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie muli

 

Słuchałem 830-tki na Sonus Faberach (model za jakieś 30 tyś), no nie uwiódł mnie dźwięk tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YAMAHA A-1020

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślałem nad tym wzmacniaczem jeszcze ale nie wiem czy przebije Sony.

Może faktycznie zostać przy Sony.Wymienię kable głośnikowe bo są made in hipermarket. I może mi przejdzie.

Prolink HQ

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uogólniaj. Sony ES jako klasa ma sporo kiepskich (lub wręcz b. kiepskich) klocków na sumieniu - do których posiadany przez Kolegę wzmacniacz się nie zalicza....

Miałem parę 5xx ES i poza budową (niczym Rudy 102) nie zachwyciły. Pamiętam iż na dłużej z tej półki został u mnie....... amplituner stereo ES

Wzmacniacz 770 ES mam jako drugi wzmacniacz i jest OK - no i mam 2 decki ES - a mimo iż Ogr jestem estetą ;P

4 klocek to wysoki ES - KD.... Acz np. Sony STR DA1200 ES to powód do wstydu dla Sony. A nazwanie tego literkami ES to już woła o kastrację po rosyjsku*** dla autora tego pomysłu

 

*** Czyli bierzemy 2 cegły w dłonie i łuuuup !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Żeby Ci to nawet do głowy nie przyszło go sprzedawać - stare Sony to nie ta liga i nie to brzmienie.

Po prostu znów zaczęło się na tym forum pitolenie o niczym

Zgadzam się nie miałem zamiaru pozbywać się Rotela na rzecz Sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostawię chyba tego SONIACZA. No chyba, że trafi mi się kiedyś ROTEL. To może. Nie słyszałem go ale możliwe, że chyba by mi odpowiadał.

Co sądzicie o tych kablach?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Bumpalump za szybką odpowiedz. Jednak cena kabla wysoka a i przekrój jest duży.2,5 mm jest chyba najlepszym rozwiązaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci to nawet do głowy nie przyszło go sprzedawać - stare Sony to nie ta liga i nie to brzmienie.

Po prostu znów zaczęło się na tym forum pitolenie o niczym.

Tak tak justas, jak zwykle pitolenie z twojej strony i zero wiedzy. Proponuję najpierw posłuchać OBU i dopiero wtedy pisać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę neomammut. Ale zadając tu swoje pytanie na forum stawiam na to, że osoby które udzielają odpowiedzi czy to mi czy komuś innemu wiedzą co piszą. Bo tak to i ja mogę udzielać rad na temat wzmacniaczy słysząc zaledwie trzy marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.