Skocz do zawartości
IGNORED

Porada w doborze wzmacniacza - kolumny NHT Super Tower 2


bibi_2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem laikiem jesli chodzi o dobor sprzetu i potrzebuje rzeczowej porady. Z uwagi na brak miejsca slucham muzyki na sprzecie do kina domowego, filmy ogladam sporadycznie. Wiem, ze to zly pomysl, niestety jestem rowniez ograniczony finansowo i nie stac mnie na fajerwerki. Dlugo szukalem wzmacniacza ktory by mnie zadowolil, ostatnio zdobylem Sony STR-DA5200ES, kolumny z ktorymi to gra to NHT Super Tower 2, podpiete w bi-wiringu. Nie wiem czy to cos daje ale skoro taka mozliwosc jest to tak je podlaczylem (kabel z miedzi beztlenowej dol 2x4 gora 2x2,5) Dzwiek mnie calkiem zadowalal, ale ostatnio nabieram watpliwosci czy to jest rzeczywiscie to o co mi chodzi. Amplituner ma wyjscia pe-out wiec rozwazam dokupienie wzmacniacza stereo i polaczenie tego. PYTANIE - czy jest cos w kwocie okolo 500 pln co da mi lepsza jakosc? A jesli nie to za jakim sprzetem powinienem sie rozgladac zeby odczuc poprawe jakosci na przyszlosc? Poprosze o konkretne modele wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

pomyśl o końcówce mocy, powinieneś za ok.500 zł już coś znaleźć, ze wzmacniczy najbardziej kino-friendly są Roksany, ale to z 1.300 zł i Audiolaby (polecam), ale najtaniej to chyba 700 zł, sprawdź Audiolaba 8000. Z tym budżetem raczej jednak szukaj w końcówkach mocy czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy efekt niż wymiana wzmacniacza przyniesie w tej cenie raczej dokupienie subwoofera aktywnego żeby rozciągnąć pasmo i dodać ciepła.

 

Za 500 zł trafi się co prawda wzmacniacz który zagra lepiej od twojego amplitunera KD. Ale nie ma sensu go kupować ponieważ jak rozumiem chcesz podłączyć sekcję przedwzmacniacza amplitunera (czyli to co najbardziej degraduje dźwięk) do końcówki mocy wzmacniacza stereo. Przedwzmacniacz amplitunera jak degraduje dźwięk tak dalej będzie degradował - dlatego nie ma sensu nic kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak to zamierzam podpiac - tyle, ze CD czy vinyle ktore najczesciej slucham moge dac bezposrednio na wamacniacz stereo a jesdynie dvd i smart TV puscic przez pre out amplitunera KD aby wszystko gralo na 1 kolumnach. Tylko nie jestem pewien czy w tym budzecie znajde cos co bedzie gralo lepiej niz moje KD - Sony ma cos takiego jak opcja Analog Input do sluchania muzyki z zewnetrznych zrodel dzwieku wysokiej jakosci ktora ponoc omija uklady video itp, roznice slysze ale jak jest w rzeczywistosci to glowy nie dam. Panuje taka opinie, ze aby KD gralo na poziomie wzmacniacza trzeba zaplacic 4 x wiecej a ten soniak za czasow swej mlodosci kosztowal naprawde duze pieniadze. Wiec mam dylemat czy kupujac jakis uzywany wzmacniacz w tej cenie bede mial rzeczywiscie poprawe.

Na Allegro znalazlem Technics SU 7700K - lubie taki klasyczny wyglad i kosztuje to nawet mniej niz zakladalem, ale do konca to nie wierze, ze sprzet ktory ma 30 lat bedzie sie sprawowal jak za czasow swojej mlodosci i czysto gral

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo fajne kolumny. Kupując tanią końcówkę mocy i podpinając do pre z amplitunera KD nie uzyskasz poprawy. Proponowałbym Ci kupno jakiegoś wzmaka zintegrowanego średniej klasy z lat 90-tych. Moje typy to: Electrocompaniet ECI-2, Copland CSA-14 lub 28, Densen DM-10, Roksan Caspian, Alchemist Products Forsetti, Takie wzmacniacze można dzisiaj kupić za około 2kzł. Kupisz, a będziesz zaskoczony tym na co stać Twoje kolumny. Pomyśl też o dobrym źródle dźwięku, bo z lepszy wzmak z dobrymi kolumnami tylko pogłębi wrażenie niedoskonałości tego co wychodzi ze źródła. A jeśli upierasz się przy wydaniu 500 zł to lepiej zmień kolumny. Kop sobie za te 500 zł takie Tannoy M1, a NHT odstaw "na lepsze czasy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porade. Heh! z tych co podales znalazlem tylko Copland 14 za ok. 1800 i cenowo to sporo ponad moje mozliwosci. Rozumiem, ze na razie powinienem zagryzc zeby i dozbierac te 2k na kupno czegos konkretnego bo w kwocie 500 nie znajde nic co zmieni dzwiek na lepsze? Tanich kolumn kupowac nie bede bo i po co wydawac na cos co potem bede musial odstawic. Na allegro jest jeszcze ladnie wygladajacy (wiem wiem ze wyglad to nie wszystko) Technics SE-A900S SU-C800U w kwocie 1500 - czy warto?

A moze wystarczy Technics SU-A800D ktory w sumie moglbym kupic od reki?

 

EDIT

 

Kupilem wlasnie Technics SU-A800D, cena byla przyzwoita wiec zaryzykowalem, jak podepne to napisze jakie sa moje wrazenia. Bede zbieral srodki na zakup w przyszlosci czegos co mi polecil Tomek 1685

 

Dziekuje za porady, ewentualne propozycje mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem w opiniach ze zadna rewelacja ten Technics, ale byly tez takie, ze w tym przedziale cenowym ciezko o cos lepszego. Jak to mowia jak czlowiek sam nie sprawdzi to sie nie przekona - mialem kiedys wieze Technicsa i bardzo dobre wspomnienia mi po niej pozostaly, mam wiec do tej marki sentyment. Od razu zaznacze, ze nie jestem specjalnym audiofilem a raczej slon mi na ucho nadepnal. Tak czy inaczej zbieram na Electrocompaniet ECI-2 - widze 1 szt na allegro, moze sie nie sprzeda za szybko ^^

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. ja kiedyś też miałem wieżę technicsa i też poniekąd miło ją wspominam ;) jednak po przesiadce na yamahę a-500 zobaczyłem gdzie jest pies pogrzebany.. technics gra efekciarsko, ciągle takim samym basem.. na początku w yamaszce brakowało mi basu i myśle co jest?? dopiero później zobaczyłem o co chodzi.. bas był głeboki, niski jak cholera i mocny, ale TYLKO w momentach gdy być powinien, podczas gdy technics gra troche jak radia samochodowe (czyli wszystko gra tak samo ;))

to moja opinia :)

 

poza tym, po zmianie na Yamahę, dzwięk się otworzył, zrobił jasny i detaliczny.. a przecież a500 to średniak, a w zasadzie niski model :)

 

no ale może akurat przypadnie Ci do gustu i będziesz zadowolony, a przecież to jest najważniejsze.

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Techniksem będzie bida, bo masz bardzo dobre kolumny. Potrzebują też dobrego (często droższego niż one) towarzystwa, podane wyżej typy wzmacniaczy są dobre, zwłaszcza z ECI 2 efekt będzie świetny, źródełko też by się przydało jak najlepsze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrodlo to Sony CDP-CX235, Technics SL-1200MK2

Lubie miec duzo plyt w magazynku bo to oszczedza mi czestego chodzenia aby je zmieniac.

Muzyka leci u mnie srednio 6h/dobe, telewizji raczej nie ogladam - zobacze jak to bedzie z tym wzmacniaczm. Wiadomo, ze jak by czlowieka bylo stac to i 20k mozna zaplacic ale lekko nie jest i na tego ECI 2 to bede jeszcze pol roku zbieral - dzwiek z KD zaczal mi coraz bardziej przeszkadzac wiec kupilem technicsa zeby cos po prostu zmienic - chcialem kupic SU 7700K, bo lubie taki klasyczny wyglad, ale balem sie jego wieku. W ECI 2 jedno co mnie przeraza to wlasnie jego wyglad - prezentuje sie okropnie, bardzo podoba mi sie Technics SE-A900 ...... czy jest cos o takim wygladzie i normalnych pieniadzach co moglibyscie polecic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

Zdarzylo sie cos dziwnego - bylem dzisiaj u klienta, ktory chcial zeby mu zrobic maly remont - w garazu mial ladne klocki Technicsa, odkupilem calosc za 800 pln, wzmacniacz to SE-A3 - duzy i z ladnymi wskaznikami, znalazlem opinie, ze to bardzo dobry sprzet i chyba nie bede mial potrzeby go zmieniac.

A moze lepiej sprzedac i kupic cos innego? Sprzet podlaczylem i podoba mi sie jak gra, zaniose jeszcze do jakiegos serwisu na przeglad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień po dniu kupujesz w ciemno wzmacniacz i jak rozumiem cały zestaw Techniksa, to może jutro kupisz coś lepszego;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie problem jest z tym cos lepszego - nastawilem siew na tego ECI-2 i go kupie jak nazbieram, klocki technicsa to kupilem faktycznie w ciemno i chyba jednak nie jest to tak bardzo udany zakup bo dzisiaj przestala mi grac lewa strona a tuner nawet sie nie wlacza. Im wiecej czystam opinni i porad do wyboru wzmacniacza tym glupszy jestem. ludzie na forach zazwyczaj sie kluca i ciezko cos konkretnego z tego wywnioskowac - chyba faktycznie najlepiej bylo nic nie kupowac i poczekac na ten ECI-2 bo teraz mam tylko bol glowy. Licze, ze nic strasznego z tym SE-A3 nie jest i uda mi sie go sprzedac za wieksze pieniadze ktore doloze na nowy sprzet.

Problemem jest to, ze nie mam doswiadczenia z takim sprzetem i nie mam jak podlaczyc kilku sztuk i posluchac jak one graja i co mi bardziej odpowiada. Kieruje sie bardziej sentymentem i poczuciem estetyki, zawsze myslalem ze wzmacniacz to wzmacniacz co tam moze byc za roznica, jedyne na co patrzylem to dane o mocy. Ale im dalej w brnę w wymiane sprzetu tym bardziej sie zastanawiam co moglo by byc lepiej i poczucie niedosytu psuje mi przyjemnosc z muzyki. Kolumny udalo mi sie kupic za smieszne pieniadze i nawet nie wiedzialem co kupuje, spodobal mi sie ich wyglad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam trochę ochłonąć, poczekać, najlepiej posłuchać - w jakimś salonie, u znajomych, pożyczyć coś do domu, nie kupować kolejnych niesprawdzonych, jak się okazuje, nie do końca sprawnych zabytków - bo mam sentyment do starego wzornictwa....

 

Kolumny jeśli kupiłeś za małą kasę i na wygląd, to był "złoty strzał", drugi taki może już się nie trafić;-(

A NHT z ECI 2 to inna bajka - miałem takie połączenie tyle, że z kolumnami 1,3. Znam też b. dobrze Super One, a to prawie to samo co Twoje, tyle, że w formie monitora, więc polecam rozsądne zakupy, bo potencjał startowy masz świetny, i szkoda byłoby go marnować...

pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to teraz jeszcze 1 pytanie - jaki CD do tego dobrac, bo ta moja zmieniarka to jest fajna ale jak juz bede mial tego ECI to i ja trzeba by wymienic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem dzisiaj Technics SU-A800D i powiem, ze w porownaniu do tego co bylo wczesniej roznica jest kolosalna, moze bass jest deko sztuczny ale i tak jestem zadowolony. Jesli taka sama roznica jest miedzy ECI-2 to juz nie moge sie doczekac az go dostane, a chwila jest coraz blizej bo popsuty SE-A3 sprzedalem do serwisu za 1100 pln.

Justas - po to sie ludzie pytaja zeby czegos sie dowiedziec - jak napisalem po poscie Tomek1685 kupie jeden z proponowanych sprzetow jak tylko bedzie mnie na niego stac a na razie po prostu mialem dosc dzwieku z kina domowego i musialem cos zmienic - wiec to nie jest tak, ze sie nie slucham a wrecz odwrotnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. Niesamowite efekty stanowiło połączenie kolumn NHT z wzmacniaczami Naim Audio. Miałem przez chwilę model nait3 z NHT 1.5A. Nie mogę odżałować, że coś mnie podkorciło i zmieniłem. W porównaniu ECI-2 jest "martwy". ten wzmak gra prawidłowo, jest w miarę neutralny, z bardzo dobrymi efektami stereo, ale nie ma w nim tyle "chęci do grania" co w małym naim'ie. Jeśli lubisz jak muzyka porywa i głowa sama zaczyna się kiwać, a gębę wykrzywia uśmiech, to celuj w naim'a (tylko tego starego). Jeśli cenisz sobie neutralność i smaczki ECI-2.

 

O, jaki zbieg okoliczności?! Ktoś na ogłoszeniach sprzedaje właśnie nait 3 za 1200 zł.

 

Żeby nie było, to nie ja i żaden mój znajomy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego CD powinienem teraz szukac? Preferowalbym zmieniarke mam obecnie SONY CDP-CX235.

Gramofon to Technics SL1200MK2 - moze warto go sprzedac, kupic cos tanszego i dolozyc do CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - sprawa zalatwiona, wzmacniacz kupiony

 

No i fajnie, mam nadzieję, że będziesz z tego systemu zadowolony.

Jeśli chodzi o źródło, to zainteresuj się przetwornikami. Jeśli lubisz zmieniarki, twój SONY może nadal służyć za transport dla CD. DAC da Ci ponadto możliwość odtwarzania plików z dowolnego cyfrowego transportu. Wejdziesz w ten temat i nie będzie odwrotu. Jest to zupełnie "nowa jakość", szczególnie rozpatrując ergonomię rozwiązania, a i dźwięk z dobrej jakości plików nie ustępuje płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.