Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki... proporcjonalne


antolll

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Wahałem się gdzie umieścić temat słuchawkowy, bo z jednej strony słuchawki mam pasujące do działu START, z drugiej strony planuję zmianę na coś HI-FI (a może HI END?). Jeśli nie trafiłem z lokalizacją - proszę o przeniesienie.

 

Korzystam z muzyki dwutorowo - w dzień z przyjemnie (dla mnie) brzmiącego zestawu (o którym za chwilę), w nocy z słuchawek. I o ile brzmienie zestawu dziennego bardzo lubię, o tyle słuchawki mnie drażnią.

 

Słuchawki Panasonic RP-HTF 295 (najbardziej odpowiadające mi brzmieniem kilka lat temu, bez sztucznie podbitych basów/góry, o dość neutralnym brzmieniu, co rzadkie wśród tanich słuchawek)

Zestaw audio:

WIMP hi-fi>arcam ir-DAC>lampowy preamp Breeze by HAD Audiolab, dwie lampowe końcówki mocy, po jednej na kanał, na bazie wzmacniaczy telewatt (wstawiam foto, może pomoże w ocenie), kolumny DALI IKON 7, proporcjonalne do reszty okablowanie.

 

Żeby napisać konkretniej co mi przeszkadza włączyłem kilka charakterystycznych utworów dla porównania słuchawek z zestawem stereo:

 

"In the air tonight" Phila Collinsa - wokal piszczy i świdruje, perkusja jest płytka, gdzieś sobie tak pyka, wszystko skąpane w kwaśnej zupie.

"The mercy seat" Nicka Cave'a - sieczka, wstrząsana puszka pełna gwoździ, bez cienia Nickovej magii z głośników.

Soundtrack z "whiplash" (Bardzo polecam) - kontrabas brzmi jakby ktoś na niskich strunach gitary grał...

 

I zestaw audio i słuchawki korzystają z WIMPa hi-fi jako źródła.

 

I tutaj pojawia się pytanie:

czy problemem jest źródło (karta muzyczna w którą wpięte są słuchawki), czy słuchawki?

Jeśli źródło, to czy wystarczy przepiąć słuchawki przejściówką dwa chinche>minijack do DACa/preampa? Nie kojarzę takich rozwiązań i niezbyt wierzę żeby to dobrze zagrało.

Jeśli słuchawki, to o jakich przedziałach cenowych muszę myśleć, by być zadowolonym? Słucham tylko w cichym pomieszczeniu, mogą być głośne, duże, nieporęczne itd, liczy się tylko jakość dźwięku i wygoda przy dłuższym słuchaniu.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-56882-0-94794200-1432854119_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od wypożyczenia na odsłuch jakiegoś przedwzmacniacza słuchawkowego, bo z tego co opisujesz wynika, że wyjście karty dźwiękowej nie jest w stanie poprawnie wysterować tych słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmiele się zaryzykować stwierdzenie że słuchawki za 80zł raczej nie zagrają powalająco... to pewnie ich wina ;>

 

Trudno powiedzieć też w co, czy też w jaki przedział powinieneś uderzyć bo cena niekoniecznie oddzwierciedla jakość, poza tym słuchawki to bardzo indywidualna sprawa...

Każdy ma inne ucho, preferencje czy wreszcie kształt czaszki i pojęcie wygody...

Musisz sie wybrać na odsłuchy i przymiarki... sam znajdziesz to co Ci najbardziej odpowiada...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.