Skocz do zawartości
IGNORED

3D: poważna sprawa czy gadżet?


wasylak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie 4k

 

To chyba jakieś modele eksportowe na Europę. Oni tam w ogóle nie zamierzają się bawić w 4K. Przechodzą z Full HD od razu na 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda. Razi wyłącznie sztuczność efektu 3D.2D nie razi sztucznością nawet na 14" monitorze komputera.

Jak można oglądać coś na ekranie tak małym.... ogólnie rzecz biorąc nawet najlepszy film np. sci-fi obejrzany na jakimś ekraniku jest do du.y.... ja sam stosuję zasadę że jak nie poszedłem na oczekiwany tytuł do IMAX-a to czekam na wydanie BR i pierwszy raz oglądam to w jak najlepszej jakości obrazu i dźwięku żeby nie popsuć sobie zabawy

...nie interesuje mnie jakieś wynalazki ciągnięte z neta.... pewne osobniki oglądają naprawdę dobre tytuły na jakimś monitorze z nagłośnieniem wielkości puszek od piwa i potem wypisują swoje recenzje ,że nieciekawe i efekty do du.y.... nawet jak mamy naprawdę dobry system kina i braknie w nim suba to już dany seans inaczej smakuje tzn.gorzej..... to wszystko musi zaistnieć wspólnie odpowiedni tytuł, odpowiednio duży obraz i odpowiedni dźwięk...jeśli to wszystko poskładamy do kupy to mamy przepis na niezapomniane przeżycie podczas naszego seansu.... jeśli zabraknie któregoś z elementów to mamy idealny przepis na klape...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Razi wyłącznie sztuczność efektu 3D.

 

2D nie razi sztucznością nawet na 14" monitorze komputera.

a to ciekawe ponieważ gdy wyświetlić film 2D i 3D na tak małym wyświetlaczu i podejść do ekranu z linijką przekonujemy się że wybrany element (z tego filmu) ma dokładnie te same wymiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo będziemy polemizować "po polsku" albo nie będziemy wcale bo rozmowa typu:

- rodzina (mąż i żona) wybiera się na imprezę.

- kochanie (pyta mąż) która godzina?

- jeszcze czas (odpowiada żona)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witku ...Bobcat ma osobliwie sformułowane ( przez Niego) teorie, które doskonale dopasowuje do Swojego pkt.widzenia... znasz go o wiele dłużej niż ja i napewno doskonale o tym wiesz...więc polemizowanie z Bobcatem przypomina rozmowę dwóch cudzoziemców, ale każdy z nich posługuje się tylko swoim językiem ojczystym...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witku ...Bobcat ma osobliwie sformułowane ( przez Niego) teorie, które doskonale dopasowuje do Swojego pkt.widzenia... znasz go o wiele dłużej niż ja i napewno doskonale o tym wiesz...więc polemizowanie z Bobcatem przypomina rozmowę dwóch cudzoziemców, ale każdy z nich posługuje się tylko swoim językiem ojczystym...:)

znam, znam, nawet osobiście

 

więc polemizowanie z Bobcatem przypomina rozmowę dwóch cudzoziemców, ale każdy z nich posługuje się tylko swoim językiem ojczystym...:)

powiedziałbym raczej że rozmawia się z nim jak z kobietą (ja swoje, a ona całkiem o czymś innym) - komedia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Po powrocie z miesięcznych wakacji wręcz rzuciłem się na 3D. I nie zawiodłem się. Teraz wiem, że to poważny rodzaj rozrywki, bez którego nie wyobrażam już sobie domowego kina;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z miesięcznych wakacji wręcz rzuciłem się na 3D. I nie zawiodłem się. Teraz wiem, że to poważny rodzaj rozrywki, bez którego nie wyobrażam już sobie domowego kina;)

...To obejrzyj "transformers wiek zagłady".. pomijam fabułę ale wg mnie to najlepiej zrealizowane 3D jesli chodzi o film... Avatar stracił pozycję lidera...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...To obejrzyj "transformers wiek zagłady".. pomijam fabułę ale wg mnie to najlepiej zrealizowane 3D jesli chodzi o film... Avatar stracił pozycję lidera...

 

Dzięki, nie widziałem ;)

Ze swojej strony polecam "Galapagos" (3 filmy) z D. Attenborough - osobiście uwielbiam ten typ realizacji.

- - -

Jeszcze tego tematu nie poruszaliśmy tutaj - w jakich okularach oglądacie? Macie doświadczenia z różnymi modelami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używan okularów oryginalnych dołączonych do projektora... oczywiście aktywnych... technologia pasywna chyba nie działa w przypadku projektoròw, a nawet gdyby to w przypadku tv degraduje ona masakrycznie jakość (rozdzielczość ) drugiego planu. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używan okularów oryginalnych dołączonych do projektora... oczywiście aktywnych... technologia pasywna chyba nie działa w przypadku projektoròw, a nawet gdyby to w przypadku tv degraduje ona masakrycznie jakość (rozdzielczość ) drugiego planu. ...

 

Nie no, jasne że chodzi o aktywne. A ile sztuk miałeś dołączonych? I czy miałeś do czynienia z innymi - jakieś porównania? Jaki kontrast mają te oryginały?

Ja używam najtańszych (Peargear), bo ludziska na hamerykańskich forach sobie je chwalą i mi je w sumie polecili, więc kupiłem (i się nawet rozpędziłem do 6 sztuk, co ma tę zaletę, że małą imprezę 3D można zrobić).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jasne że chodzi o aktywne. A ile sztuk miałeś dołączonych? I czy miałeś do czynienia z innymi - jakieś porównania? Jaki kontrast mają te oryginały?

Ja używam najtańszych (Peargear), bo ludziska na hamerykańskich forach sobie je chwalą i mi je w sumie polecili, więc kupiłem (i się nawet rozpędziłem do 6 sztuk, co ma tę zaletę, że małą imprezę 3D można zrobić).

Z projem były dwie sztuki , trzecią dokupiłem... z innymi nie miałem do czynienia... skoro miałem w komplecie to nie generowałem dodatkowych kosztów poza trzecią oryginalną parą kupioną okazyjnie... za 150 zł... Nowe to ceny od 330zł... model Sony TDGPJ1...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optoma ma bardzo podobne ceny, pytanie tylko - czy warto, gdyż powszechne są opinie, że za wysoką ceną nic nie stoi (oprócz ew. trwałości, bo tanie okulary są słabe fizycznie, moje wszystkie są już prewencyjnie wzmocnione...). Bardzo mnie to ciekawi, a nie mam porównania, zamówiłem nawet lepsze, Epath (teoretycznie, tzn. deklarowana przezierność i kontrast oraz mocniejsza konstrukcja, podobna do Twoich Sony), zrobię testy jak tylko przyjdą.

 

Okulary Sony - nigdzie nie mogę znaleźć specyfikacji technicznej, masz może na pudełku dane (zwłaszcza kontrast i transparentność)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wasylak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optoma ma bardzo podobne ceny, pytanie tylko - czy warto, gdyż powszechne są opinie, że za wysoką ceną nic nie stoi (oprócz ew. trwałości, bo tanie okulary są słabe fizycznie, moje wszystkie są już prewencyjnie wzmocnione...). Bardzo mnie to ciekawi, a nie mam porównania, zamówiłem nawet lepsze, Epath (teoretycznie, tzn. deklarowana przezierność i kontrast oraz mocniejsza konstrukcja, podobna do Twoich Sony), zrobię testy jak tylko przyjdą.

 

Okulary Sony - nigdzie nie mogę znaleźć specyfikacji technicznej, masz może na pudełku dane (zwłaszcza kontrast i transparentność)?

Nie mam pudełek... bo nie było... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pudełek... bo nie było... :)

 

Szkoda. Przestudiowanie specyfikacji technicznej różnych modeli okularów migawkowych budzi jednak podejrzenia co do stosunku jakość/cena w modelach drogich ("oryginałach", ale też alternatywach typu Celexon G1000, które wyglądają dokładnie tak, jak wielokrotnie tańsze Peargeary...), a tanich, a przez to - ogólnie dostępnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam ciekawy link... z tego co pamiętam to , któryś z Kolegów już to zamieszczał, ale pozwoliłem sobie powtórzyć:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja używan okularów oryginalnych dołączonych do projektora... oczywiście aktywnych... technologia pasywna chyba nie działa w przypadku projektoròw, a nawet gdyby to w przypadku tv degraduje ona masakrycznie jakość (rozdzielczość ) drugiego planu. ...

..znaczy chodziło mi o zmniejszenie poziomej rozdzielczości z 1080p do 540p...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest, oprocz lepszego zasięgu, różnica pomiędzy okularami Sony IR w zestawie z projektorem, a radiowymi (nie pamietam modelu) ? Tzn. chodzi mi o roznice jezeli sa w obrazie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam ciekawy link... z tego co pamiętam to , któryś z Kolegów już to zamieszczał, ale pozwoliłem sobie powtórzyć:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ciekawy link faktycznie. Ale w sumie dużo więcej było tych produkcji...choć i tak większość taka sobie, mówiąc o treści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawy link faktycznie. Ale w sumie dużo więcej było tych produkcji...choć i tak większość taka sobie, mówiąc o treści.

Teraz cièżko o film z treścią.... to chociaż niech efekty powodują zachwyt te standardowe i 3D...

 

A jest, oprocz lepszego zasięgu, różnica pomiędzy okularami Sony IR w zestawie z projektorem, a radiowymi (nie pamietam modelu) ? Tzn. chodzi mi o roznice jezeli sa w obrazie?

Ja niestety nie badałem tego organoleptycznie. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary Epath dotarły, szybkie porównanie na sucho (test po zmroku): są sporo jaśniejsze od Peargear (które są najtańszymi migawkami 3d dlp na rynku), a to bardzo dobrze, gdyż nawet tak jasny projektor jak moja optoma sporo ciemnieje po włączeniu 3D , konstrukcja wreszcie solidna i bardzo porządnie wykonana (nie ma opcji, że to ktoś złamie, chyba, że specjalnie się postara - Peargear może się złamać od włożenia na głowę...), powierzchnia oglądania też sporo większa od Peargearów, do tego ładowanie przez USB (choć tu może być problem, jak się akumulator zużyje...teraz ma być 60 godzin na naładowaniu). Już się nie mogę doczekać, zaplanowana jest projekcja "Space Station 3D IMAX", czyli pierwszy film 3D nakręcony w kosmosie.

O 21.45 ISS będzie przez kilka minut widoczna na niebie, nadleci z zachodu (280 stopni), popatrzcie wtedy w niebo, tych sześciu gości tam naprawdę lata i okrąża Ziemię co półtorej godziny!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może sklep w którym można zakupić SOLIDNE, PASYWNE okulary 3D ?

Te zabawkowe od LG mają przede wszystkim ograniczone pole widzenia, są za małe ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może sklep w którym można zakupić SOLIDNE, PASYWNE okulary 3D ?

Te zabawkowe od LG mają przede wszystkim ograniczone pole widzenia, są za małe ...

Zrzuć okulary 3D. Oglądaj tak jak rzeczywiście należy oglądać TV. TV to nie imitator rzeczywistości ;-) ;-) ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć jak obejrzysz skomplikowaną prezentację CAD 3D na monitorze 2D i grzecznie przeproś

CAD służy do czego innego niż rozrywka. Tu 3D może być zdecydowanie bardziej przydatne.

P.S. Przepraszać mam za co ? ;-) Oczywiście nie bronię nikomu demolować sobie wzroku obrazem 3D. Zwłaszcza tym migawkowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test okularów Epath vs Peargear wypadł nie do końca jednoznacznie. Wszystko, oprócz jednego elementu jest lepsze w droższych Epathach, tzn. sporo lepiej kontrast, jasność, stabilność obrazu (wcześniej mając tylko Peargeary tego nie widziałem, ale teraz - żeby dać przykład do wyobrażenia sobie różnicy, choć nie do końca o to chodzi, ale to jest najbliższe porównanie, jakie mi się nasuwa - jest to coś jakby obraz 50Hz vs. 100Hz, choć bardziej 100Hz vs. 200Hz, gdyż w Epathach jest totalny spokój, a w Peargearach coś jakby nie do końca...pewnie Peargear migocze trochę wolniej?), obszar roboczy no i oczywiście wygoda.

In minus - barwa soczewki. Tutaj jest kwestia podobna, jak w okularach słonecznych - wolisz szare, czy brązowe? Osobiście wolę szare (Peargear), a Epath jest brązowy. Oczywiście efekt jest subtelny, ale jednak - Epath lekko ociepla obraz, zaś Peargear jest neutralny (ew. ktoś może powiedzieć, że ochładza, ale szare soczewki to właśnie neutralność). I to mi się nie podoba, dokładnie tak, jak z okularami słonecznymi - mam takie za 400 Euro właśnie brązowe (żeby nie było - bardzo okazyjnie kupione ze względu na dizajn oprawki), a w nich nie chodzę, bo nie przepadam za ociepleniem obrazu.

Oglądał jednak będę w Epatkach - znacznie więcej plusów. Mają jednak - dla mnie - spory minus. Szukam więc porównywalnych, ale szarych;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do niedawna przeszkadzał mi lekki ghosting...ale za radą Kolegi z tego forum dokonałem pewnych ustawień w projku i problem znikł... i już teraz mam wzorowe 3D...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.