Skocz do zawartości
IGNORED

3D: poważna sprawa czy gadżet?


wasylak

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem (z którym się nota bene całkowicie zgadzam) ma sens wyłącznie w IMAX-ie. Domowe projektory to też pic-na-wodę-fotomontaż. Zresztą przytoczyłem kiedyś opinię, jaką mi powiedzieli znajomi Amerykanie z Nowego Jorku. Otóż u nich domowe projektory są postrzegane jako szpan dołów społecznych z dzielnicy Bronx.

Bobcat kilka lat temu Twoim zdaniem z którym się całkowicie zgadzałeś było że lcd jest lepszy od plazmy (chodzi o jakość obrazu).... więc nie karm tu nikogo Swoim widzi mi się w temacie domowej projekcji w której to b.mało ostatnimi czasy widziałeś...a uważam że mało widziałeś bo miałbyś zgoła inne zdanie .... i Bobcat domowe projektory do kina domowego odpowiednio sprzęgnięte z odpowiednim ekranem lub otoczeniem produkują dużo lepszej jakości obraz niż Twój zachwalany przez Ciebie Imax...chociażby pod względem kontrastu i ostrości... i to nic że taki proj do kina publicznego kosztuje krocie bo kontrast u niego żaden z powodu wielkiej żarówy która ma napędzić ogromny ekran.... więc skoro ta projekcja w IMAX tak Cię urzeka to znaczy że naprawdę mało widziałeś domowych odpowiednio przygotowanych projekcji....

 

P.S.

...i aby przez swoich znajomych z NJ nie być postrzeganym jako szpaner z B to na wszelki wypadek zakupiłeś tv 42" bo większy mógłby być źle odebrany przez nich.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeś mu w głowie namącił i wyląduje w dzielnicy Bronx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat pozostaje mi tylko žywić nadzieje że kiedyś będziesz świadkiem projekcji np.takiej jak u mnie i zmienisz Swoje zdanie , podobnie jak w temacie lcd vs pdp... ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju,

 

sprawa jest o tyle skomplikowana, że pod rozwagę należy wziąć przynajmniej dwie wzajemnie powiązane kwestie: 1. proporcje obraz-widz i 2. socjologię przestrzeni w kontaktach międzyludzkich. Powyższe zaś rozważamy "w funkcji" realizmu i komfortu/egronomii odbioru.

Ad.1

Podstawowy model składa się z telefonu komórkowego, telewizora, projektora domowego i kina (pamiętajmy jednak o logice rozmytej, czyli o względnie płynnych przejściach pomiędzy elementami zaliczanymi do poszczególnych zbiorów - kiedy, jak nie właśnie dziś spotykamy niemalże nieskończoną liczbę różnych rozmiarów ekranów...a najczęściej wielu z nas ma i tak kontakt z ekranem laptopa).

Każdy z powyższych "reprezentantów" daje odmienne wrażenia podczas projekcji.Wbrew pozorom, najlepsze parametry techniczne oferują dziś ekrany telefonów (Note 5 jest bodajże nr 1 obecnie, patrz testy displaymate), ale nikt nie powie chyba, że najlepiej mu się ogląda filmy na komórce. Telewizor - nawet duży - wciąż nie jest na tyle duży, żeby zobaczyć postaci ludzkie w rozmiarze zbliżonym do rzeczywistości. Kino - tutaj z kolei te postaci są dużo większe, niż w realu, a momentami bywają po prostu gigantyczne i jedynie duży dystans od ekranu (a więc i akcji, co ma swoje konsekwencje, ale o tym za chwilę) neutralizuje "karykaturalność" scen.

Krótko mówiąc jednak, gdy chodzi o stosunek wielkości obrazu na którym rozgrywa się akcja w 3D - najbardziej zbliżone (w sensie absolutnym, czyli bez angażowania wyobraźni) do ludzkiego ciała rozmiary oferuje własnie projektor domowy. Nie oznacza to, że ma on same zalety - jak już zostało zauważone, niektóre treści wypadają lepiej w TV (np. gadające głowy). Inne z kolei najlepiej oglądać w kinie, np. panoramy górskie, miasta, itp.

Ad. 2

Jako, że najistotniejsze dla nas kontakty leżą w sferze relacji międzyludzkich (choć niektórym czasem wydaje się, że może być inaczej...), powyższe zagadnienia sprowadzają się do sytuacji, w której stajemy się częścią bezpośrednich spotkań twarzą w twarz. Mówimy o 3D, czyli aranżacji pogłębionego kontaktu. W tym kontekście można więc zapytać, który z ww. ekranów pozwala na najwierniejszą symulację rzeczywistości w zakresie wszelkiego rodzaju interpersonalnej przestrzeni (publicznej, społecznej, osobistej czy intymnej), pamiętając jednocześnie, że najczęściej jesteśmy widzami, a nie uczestnikami akcji? Która wielkość daje jednocześnie poczucie realizmu i bliskości, zapewniając przy tym poczucie bezpieczeństwa? Czy rozwiązaniem nie jest właśnie ekran, na którym można z bliska zobaczyć człowieka, a nie kukiełkę czy giganta? Dochodzi do tego atmosfera spotkań, gdzie zaś czujemy się bardziej komfortowo, niż we własnym domu?

 

Jak wiadomo, są treści na telewizor, są treści na wielkoformatowe kino, ale suma summarum - gdy mówimy o filmach projektor domowy łączy w sobie najwięcej zalet. A w aktywnym 3D jego przewaga staje się jeszcze bardziej wyraźna, gdyż wnosi realizm proporcji (w stosunku do wciąż małych TV) i wyższość techniczną (w stosunku do wciąż słabego pod tym względem kina).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób z tym się nie zgodzić.....proszę mieć na uwadze że masz do czynienia z niedawno "nawróconym" na obecne 3D, ale jeszcze nie z entuzjastą. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.

 

Ja jednak zaryzykuję tezę, że im głębsze u kogoś zamiłowanie do kina, tym większe wysiłki poczyni, żeby sobie projekcję uprzyjemnić i mieć tą przyjemność najczęściej, jak się da. Dochodzą też specyficzne uwarunkowania psychiczne - być może "salki kinowe" robią sobie w domu ludzie, którzy nie do końca lubią oglądać filmy w towarzystwie obcych osób? Poza tym dochodzi element towarzyski - w moim kręgu znajomych oglądamy razem filmy "na projektorze" od 12 lat. Te seanse to czasem długo wyczekiwane i planowane spotkania, z rozbiegiem długo przed projekcją...i imprezą do późnej nocy. Tej atmosfery nie daje ani kino, ani telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie karm tu nikogo Swoim widzi mi się w temacie domowej projekcji

 

Wypowiadam wyłącznie swoje osobiste zdanie, do czego mam prawo. Ty też wypowiadasz swoje i ja tego nie nazywam Twoim widzimisię.

 

której to b.mało ostatnimi czasy widziałeś...a uważam że mało widziałeś bo miałbyś zgoła inne zdanie

 

Typowy egocentryzm myślenia: "gdybyś zobaczył, to byś mi przyznał rację". W domyśle: bo ja mam zawsze rację.

 

domowe projektory do kina domowego odpowiednio sprzęgnięte z odpowiednim ekranem lub otoczeniem produkują dużo lepszej jakości obraz niż Twój zachwalany przez Ciebie Imax...chociażby pod względem kontrastu i ostrości...

 

To jest Twoje zdanie, do czego masz prawo. Ja się z nim nie zgadzam i mam odmienne, do czego mam prawo.

 

to znaczy że naprawdę mało widziałeś domowych odpowiednio przygotowanych projekcji....

 

Błąd w założeniach. Nie dlatego nie lubię domowych projektorów, że ich mało widziałem, lecz dlatego że ich miałem okazję kilka widzieć.

 

...i aby przez swoich znajomych z NJ nie być postrzeganym jako szpaner z B to na wszelki wypadek zakupiłeś tv 42" bo większy mógłby być źle odebrany przez nich.... ;)

 

Kupiłem 42" gdyż tak lubię i taki uważam za najodpowiedniejszy dla mnie. Moja kasa i moja decyzja. Nigdy nie brałem udziału w żadnym wyścigu szczurów. Na ilość cali przekątnej ekranu telewizora również.

 

P.S. NJ to jet New Jersey. Podobnie jak TX to Texas.

 

A teraz kilka słów ogólnie.

 

Zwolennicy 3D w domu powiadają, że to przybliża otaczający nas świat, który jest trójwymiarowy. Czy rzeczywiście?

 

Wyobraźmy sobie np. jakiś ładny krajobraz. Mamy jego biało-czarną fotografię, wykonaną przez profesjonalistę, oraz kolorowy ohydny obraz olejny autorstwa jakiegoś bazarowego pacykarza (bo nie sposób nazwać do malarzem). Co lepsze? Idąc tropem rozumowania większości tu obecnych - można powiedzieć, że ten obraz. Nic to, że kiepską ręką malowany, nic to że ma dające po oczach, przedobrzone kolory. On lepiej oddaje rzeczywisty obraz świata, który przecież jest kolorowy.

 

Celowo dałem takie porównanie. Owszem, świat wokół nas jest trójwymiarowy. Ale domowe 3D, będące próbą zbliżenia nas do realizmu tak de facto stanowi nie jego oddanie, ale żałosną karykaturę, nieudolną parodię rzeczywistości. Dlatego wolę dobre 2D.

 

Zresztą o czym dyskutujemy? Dwaj najwięksi producenci telewizorów na świecie ogłosili, że kończą zabawę w 3D. A więc to już przeszłość. Czy to się Państwu podoba, czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście cieszy mnie, że 3D w TV zniknie, w końcu przestaniemy dopłacać za ten bajer w TV, który nijak się do oglądania filmów w tym formacie nie nadaje.

 

Jestem entuzjastą 3D w projekcji domowej, wielu ludzi przetoczyło się przez mój skromny pokoik i każdy był pod wrażeniem jakości takiego seansu.

 

Myślę, że głównym problemem tej dyskusji jest założenie, że technologia 3D w takiej projekcji ma nam odzwierciedlać, tudzież przenosić do świata filmowego. Dla mnie jest to zgoła błędne podejście i nigdy nie traktowałem tak filmu stereoskopowego. Bardziej zależy mi na większej głębi względem 2D i momentalnych smaczkach, jak np. wyskakujące elementy z ekranu.

 

Oczywiście większość filmów oglądamy i tak w formacie dwuwymiarowym, jednak odpalenie trójwymiarowego demo zawsze wywoływało większy uśmiech na twarzach moich znajomych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie tylko holografia daje pełne 3D. Można wyświetlaną (przykładowo) postać obejść dookoła i obejrzeć mu plecy. Albo coś z dżungli: z tylnych głośników słychać jakiś szelest, oglądamy się - a tam za naszymi plecami czai sie tygrys aby nas zaatakować. To dopiero jest prawdziwe 3D.

 

A skoro mówimy o jak najwierniejszym oddaniu rzeczywistości - otaczający nas świat to nie tylko obraz i dźwięk. Również zapachy, więc przydały by się również w telewizji. Przy zwiedzaniu wystawy róż albo fabryki perfum - jak znalazł. Gorzej z reporterską wizytą w oczyszczalni ścieków.

 

Czy aby nie przekraczamy granicy absurdu?

 

Telewizory 3D żegnam bez żalu. Od samego początku miałem przekonanie, że to ślepa uliczka. Jak widać nie myliłem się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szejk,

 

no nie wiem, czy to jest dobra wiadomość - skoro telewizory 3D znikną, zniknie część odbiorców treści 3D, co zmniejszy ofertę 3D...

Ale nie będzie tak źle.

Gdy podupadnie 3D w obecnej postaci - powstanie nisza, którą wypełni doskonalszy produkt.

Czeka nas nieuchronny renesans 3D ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro telewizory 3D znikną, zniknie część odbiorców treści 3D, co zmniejszy ofertę 3D

 

Proponuję zejść z obłoków na ziemię i zacząć żyć w świecie realnym. Jaki jest udział projektorów w całości sprzętu do oglądania domowego? 1%? 2%? Cała reszta używa telewizorów. Więc nie "zniknie część odbiorców" lecz przestanie istnieć ten rynek.

 

Ale nie będzie tak źle.

 

Będzie jeszcze górnej. W ślad za producentami telewizorów - wytwórcy odtwarzaczy BD również wycofają się z oferowania takiego sprzętu. W ślad za nimi pójdą dostawcy treści filmowych w Internecie. Adieu 3D!

 

Gdy podupadnie 3D w obecnej postaci - powstanie nisza, którą wypełni doskonalszy produkt.

 

Już powstał i wypełnił tę niszę. Ultra HD.

 

Czeka nas nieuchronny renesans 3D

 

To się po angielsku nazywa wishful thinking. Po polsku pobożne życzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie sprzed kilkunastu wpisów skierowane do posiadaczy projektorów chyba się gdzieś zagubiło, więc ponowię:

 

1.Czy macie telewizory?

jeśli tak:

2. Czy oglądacie telewizję?

 

Kto ma ochotę na ewentualne komentarze (to w koncu lekki offtop), proszę bardzo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv się pozbyłem ponieważ nie miałbym gdzie powiesić MS-a (z racji jego tylko ramowej konstrukcji)...a że pokój mam całkowicie niezaadaptowany pod proja nie odwažyłbym się powiesić innego ekranu ponieważ jakość obrazu jest dla mnie równie ważna jak rozmiar tegoż obrazu...

Gadające głowy oglądałem i oglądam rzadko...

... Małżonka skutecznie zużywa lampę na tvn style ;)...

...Ja natomiast skutecznie skracam żywot żarówki filmami i grami z PS4 :) ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, gdzieś tam masz skitraną drugą żarówkę...

Dzięki za oddanie głosu ;)

BTW, ja telewizora nie mam od 4 lat. Zrezygnowałem miesiąc-dwa po zakupie projektora. Telewizję oglądam z musu - kiedy jestem w gościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żarówki to pamięć Cię nie myli... :)

... patrząc obiektywnie to koszt lampy w moim projku (żarówka z modułem)jest dość wysoki bo jakby nie było trzeba za oryginał położyć 1,5 tyś...ale już kupujàc samą oryginalną żarówkę bez modułu to już tylko 650-700 zł i przekładamy ją do starego modułu...idąc dalej to nawet przy tak intensywnej eksploatacji jak u mnie (100 godzin miesięcznie) lampa powinna wytrzymać minimum 3lata...więc jak kogoś przeraża koszt jednorazowy to może sobie miesięcznie wrzucać do świnki skarbonki pod tytułem "lampa" 40 pln-ów. ... ;) czyli miesięcznie to koszt w miare dobrej flaszeczki... jak widać tragedii nie ma... to do tych którzy podnoszą głosy że lampa droga i wogóle ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lampa oryginalna 2k, zamiennik bez modułu 600pln...ale jakoś tego nie widzę, żeby po 5-6 latach od dziś (tak mi wychodzi po zużyciu) wciąż mieć ochotę na regenerację...a gdyby nawet to co to jest? 100 pln/rok? 5 lat to 2 epoki w tym temacie, nie ma sensu myśleć w tych kategoriach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proponuję zejść z obłoków na ziemię i zacząć żyć w świecie realnym. Jaki jest udział projektorów w całości sprzętu do oglądania domowego? 1%? 2%? Cała reszta używa telewizorów

 

 

To się po angielsku nazywa wishful thinking. Po polsku pobożne życzenia.

 

możemy spuentować, ze Twój wishful to tv 42 calowy, a moj i innych zwolenników 3D. Ja osobiście wole oglądać entertaiment na dużym ekranie (pomijam gadające głowy) czy 2D czy 3D niz na 42 calowym tv, gdzie wypada to miernie, b. miernie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo dałem takie porównanie. Owszem, świat wokół nas jest trójwymiarowy. Ale domowe 3D, będące próbą zbliżenia nas do realizmu tak de facto stanowi nie jego oddanie, ale żałosną karykaturę, nieudolną parodię rzeczywistości. Dlatego wolę dobre 2D.

 

Bo tak na dobrą sprawę to w TV obraz powinien być nazywany 2,5D a nie 3D. 3D to tylko holografia przestrzenna. Oczywiście obraz na płaskim wyświetlaczu oglądany z jednego punktu będzie obrazem "3D", ale jeżeli zmienimy pozycję to to 3D już jest wątpliwe bo obraz traci geometrię. Dochodzą jeszcze inne zjawiska. W naturze nawet przy słabym oświetleniu potrafię zobaczyć ostro i pierwszy plan i drugi plan. W imitacji przestrzeni w TV jeżeli głębia ostrości wynikająca ze słabego oświetlenia była słaba (drugie plany nieostre) to nie da się tego wyostrzyć zmieniając parametry naszego prywatnego układu optycznego. Jeszcze bardziej to się rzuca w oczy gdy drugi plan jest tym głównym a przed nim pojawiają się nieostre obiekty przed pierwszoplanowe, których nie jesteśmy w stanie wyostrzyć i przypomina nam to że mamy do czynienia z płaskim wyświetlaczem, który tylko imituje 3D.

 

Gadające głowy oglądałem i oglądam rzadko...

No to dużo tracisz ;-) ;-) ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

No to dużo tracisz ;-) ;-) ;-).

...jestem dużo zdrowszy jak nie oglądam tych wszystkich ............ ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moj i innych zwolenników 3D.

 

To pozostańcie w swoim świecie niespełnionych marzeń i wspomnień, jakie to 3D BYŁO cudowne. 3D już nie będzie. Patrz decyzja Samsunga i LG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To pozostańcie w swoim świecie niespełnionych marzeń i wspomnień, jakie to 3D BYŁO cudowne. 3D już nie będzie. Patrz decyzja Samsunga i LG.

W kinach się nic nie zmienia i 3D ma się cały czas dobrze jak nie coraz lepiej (Star Wars w Imax z laserowym projektorem robi wrażenie).

Co do domu to może w TV chwilę się zatrzyma ale w projektorach jest cały czas rozwijane - patrz Sony 4k modele z 3D.

 

 

Sent from my ZX Spectrum 48k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. Hopkins został kiedyś zapytany, czy ogląda newsy w TV. Odrzekł, że nie. A dlaczego? padło kolejne pytanie, na co on:

- It's all bad news.

Coś w tym jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do domu to może w TV chwilę się zatrzyma ale w projektorach jest cały czas rozwijane - patrz Sony 4k modele z 3D.

 

Ponawiam pytanie: jaki procent osób ma w domu projektor? 1%? 2%?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naturze nawet przy słabym oświetleniu potrafię zobaczyć ostro i pierwszy plan i drugi plan. W imitacji przestrzeni w TV jeżeli głębia ostrości wynikająca ze słabego oświetlenia była słaba (drugie plany nieostre) to nie da się tego wyostrzyć zmieniając parametry naszego prywatnego układu optycznego. Jeszcze bardziej to się rzuca w oczy gdy drugi plan jest tym głównym a przed nim pojawiają się nieostre obiekty przed pierwszoplanowe, których nie jesteśmy w stanie wyostrzyć i przypomina nam to że mamy do czynienia z płaskim wyświetlaczem, który tylko imituje 3D.

nie jest możliwe aby kamera nagrywała każdy plan ostro tylko dlatego że widz chciałby zerknąć na to czy na tamto w planach.

to reżyser filmu decyduje co chce w tym momencie pokazać i dlatego w danej chwili kamera koncentruje ostrość na jakimś planie. czasy kiedy będzie można oglądać 360* 3D szybko nie nastąpią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest możliwe aby kamera nagrywała każdy plan ostro

Jest, przy dużej głębi ostrości (bardzo dobre oświetlenie) praktycznie wszystkie plany są ostre. Nie jest to równa ostrość, ale dla naszego wzroku jest praktycznie równa.

tylko dlatego że widz chciałby zerknąć na to czy na tamto w planach.

To nie chodzi o zerknięcie, tylko o to że nieostry przed pierwszy plan (ten co jest przed pierwszym planem) w naturze nie drażni bo jest ostry a wyświetlany na TV 3D drażni. Przynajmniej mnie.

 

czasy kiedy będzie można oglądać 360* 3D szybko nie nastąpią.

Już są chyba takie próby robione na koncertach żeby pokazać nieżyjącego artystę tak jakby uczestniczył w danym koncercie. Może to się rozwinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przy okazji przypomnieć, że 3D w kinie ma już ponad 100 lat (ewolucję świetnie pokazuje film "3D rarities", pierwszy materiał z 1915). Wiele przed nami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, przy dużej głębi ostrości (bardzo dobre oświetlenie) praktycznie wszystkie plany są ostre. Nie jest to równa ostrość, ale dla naszego wzroku jest praktycznie równa.

generalnie głabia ostrości wystepuje gdy kamera jast dalej od obiektu niż bliżej, powyższy argument jest nie trafiony bo co jeśli nagrywamy biedronkę na liściu?

 

To nie chodzi o zerknięcie, tylko o to że nieostry przed pierwszy plan (ten co jest przed pierwszym planem) w naturze nie drażni bo jest ostry a wyświetlany na TV 3D drażni. Przynajmniej mnie.

człowiek widzi ostro tylko na żółtej plamce a cała reszta jest nieostra, takie są fakty.

 

Już są chyba takie próby robione na koncertach żeby pokazać nieżyjącego artystę tak jakby uczestniczył w danym koncercie. Może to się rozwinie.

pomyliłeś coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliłeś coś.

 

Bynajmniej:

 

 

Zanim się zaczniesz wypowiadać swoim zwyczajowym tonem Absolutnego Autorytetu w Każdej Sprawie - proponuję najsamprzód zapoznać się z faktami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie że aby stwożyć hologram kogokolwiek trzeba aby ta osoba została "nagrana" tą techniką a jak mi wiadomo Michael Jackson nie brał udziału w czymś takim.

To co widzć na filmie jest generowane przez komputer i wyświetlane hologramowo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.