Skocz do zawartości
IGNORED

Co po Cambridge Audio 650A/650C ?


przemek696

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przez dziesięć lat słuchałem muzyki na sprzęcie firmy Yamaha a mianowicie był to wzmacniacz: AX-496, CD: CDX-596 (Pro Bit)

oraz monitorach Eltax Monitor III.

Półtora roku temu zmieniłem sprzęt na wzmacniacz Cambridge Audio 650A oraz CD CA 650C, oczywiście skok jakościowy

był ogromny, jak dla mnie nowy sprzęt grał co najmniej trzy razy lepiej od wysłużonej Yamahy.

Na końcu kabli obecnie znajdują się kolumny Castle Knight II.

 

Po pierwszym roku zaczęła mi przeszkadzać "czystość" brzmienia CA. Szczególnie wychodzi to na przykład nowych produkcjach

niemieckiego ECM-u. Po długim słuchaniu muzyki nachalność krystalicznego brzmienia jest nieco męcząca.

Nadmienię, że mój wybór CA padł mimo uprzedzeń co do tego "stylu brzmienia" sprzętu między innymi i na tym forum.

No trudno stało się.

Jednak nie żałuję zakupu, ponieważ CA przynósł mi wiele muzycznych wrażeń oraz pokazał

mi jak ma grać porządna budżetowa marka.

 

Chciałbym w ciągu najbliższego roku zmienić sprzęt a więc szukam NOWEGO wzmacniacza oraz jak dobrze pójdzie CD.

Chciałbym aby nowe klocki zagrały znowu co najmniej dwa razy lepiej od poprzednika.

Jestem fanem winyli mam również dość sporą kolekcję cd oraz kaset, słucham muzyki również z plików.

Obecnie słucham sporo jazzu, elektroniki lecz nie pogardzę industrialem, punkiem czy death metalem.

Jak widać rozstrzał stylów jest ogromny.

 

Czego oczekuję od nowego sprzętu ?

Przede wszystkim chciałbym aby był w miarę neutralny lecz z ciepłym brzmieniem i dobrym basem.

Prosty design bez zbędnych światełek i pokręteł.

 

Docelowo sprzęt będzie grał w pokoju około 20m2 (+/- 5m2) (ja wiem Castle są za słabe na taką powierzchnię), jednak na tą chwilę

jestem bardzo zadowolony z tych kolumn no i funduszy brak aby zmienić trzy rzeczy na raz.

Obecnie moim faworytem jest Audiolab 8200A oraz 8200CDQ, który łączy w sobie aż trzy funkcje: cd player, przedwzmacniacz oraz

DAC.

Załóżmy, że mój budżet (wzmacniacz) na tą chwilę to 4000PLN.

Jeśli wzmacniacz Audiolab to dobrze aby był tej samej firmy odtwarzacz CD.

CD player kosztuje na rynku obecnie około 5000PLN.

 

Jednej rzeczy nie rozumiem dlaczego CD player ma wyjście XLR a wzmacniacz nie ma takowego wejścia ?

Gdzie tu jest logika ?

Może Audiolab wypuści na czasie bardziej "wypasiony" wzmacniacz, który będzie miał wejście XLR ?

Wyczytałem również "na necie", że Audiolab gra również nieco krystalicznie.

Jakie są wasze opinie na temat brzmienia 8200A ?

 

Co koledzy na mój wybór?

Jakieś wskazówki?.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Przemek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Przemku,

 

Zacznijmy od tego, że posiadasz kolumny Castle, które grają raczej dźwiękiem nasyconym i barwnym, o dobrej stereofonii - swoją drogą, świetne kolumny!

 

Zrozumiałym jest fakt, że podoba Ci się połączenie tych kolumn z raczej szybko brzmiącym wzmacniaczem jakim jest Cambridge, ponieważ takie zestawienie zagra lekko, przyjemnie i naturalnie.

 

Z uwagi na duże zróżnicowanie gatunków muzycznych jakich słuchasz, najlepiej zdecydować się na zestawienie neutralne i uniwersalne, jakie z kolumnami Castle może faktycznie spełnić Audiolab. Urządzenia które wymieniłeś są bardzo dobre i uważam że mogą świetnie się zgrać z Knightami.

 

Jako alternatywa dla Audiolabów zwróć uwagę na zestaw Creeka - Creek Evo 50A oraz 50CD, zestaw taki gra szybko i bardzo muzykalnie, duża rozdzielczość da nam dobry dźwięk przy dużych składach lub elektronice, a muzykalność creeka spowoduje "tupanie nogą". Popatrz na te urządzenia, zdecydowanie warto o nich pomyśleć, oczywiście jeżeli będziesz chciał ich posłuchać to zapraszamy do naszego salonu, mamy taki zestaw dostępny od ręki, wraz z całą masą innych urządzeń, jestem przekonany że znajdziemy coś co Ci się spodoba..

 

Bardzo dobrym wzmacniaczem jest integra Vincenta - SV237, hybrydowy wzmacniacz, który ma fenomenalną barwę dźwięku i nasycenie, nie tracąc przy tym na rozdzielczości i detaliczności, mógłby Ci się spodobać, aczkolwiek ten wzmacniacz przekracza znacznie Twój budżet. Cena Vincenta to 7490zł.

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu, chętnie rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Poczytam na temat Creek, zapowiada się dość ciekawie.

Na stronie What Hi Fi? Arcam FMJ A19 dostał nagrodę za najlepszy wzmacniacz do 750 funtów (a więc w moim budżecie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ktoś może napisać więcej o Arcam A19?

Dziękuję i pozdrawiam gorąco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A19? Bez jaj, to jest zabawka na scalakach LM3886, za zawyżoną cenę.

Za tyle możesz kupić porządny tranzystorowy wzmacniacz, np. Marantz PM8005.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A19? Bez jaj, to jest zabawka na scalakach LM3886, za zawyżoną cenę.

Za tyle możesz kupić porządny tranzystorowy wzmacniacz, np. Marantz PM8005.

Coś jeszcze polecasz oprócz Marantza ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5000 tys zaden nowy wzmacniacz nie zagra sensownie. Kup cos uzywanego, przemysl sobie to jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5000 tys zaden nowy wzmacniacz nie zagra sensownie. Kup cos uzywanego, przemysl sobie to jeszcze raz.

Nie jestem "audiofilem" także mam mniejsze wymagania.

Pozdrawiam

 

Dziękuję za te kilka nazw, przeszukam net w poszukiwaniu opinii, testów itp.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chciałbym aby nowe klocki zagrały znowu co najmniej dwa razy lepiej od poprzednika."

a pozniej

"Nie jestem "audiofilem" także mam mniejsze wymagania."

 

Szukasz dziury w calym wiec juz jestes audiofilem, tylko jeszcze o tym nie wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chciałbym aby nowe klocki zagrały znowu co najmniej dwa razy lepiej od poprzednika."

a pozniej

"Nie jestem "audiofilem" także mam mniejsze wymagania."

 

Szukasz dziury w calym wiec juz jestes audiofilem, tylko jeszcze o tym nie wiesz.

Kurcze... to nie pozostaje mi nic innego jak uzbierać 20.000 PLN na jakiś Accuphase aby zadowolić forumowiczów ;))

Zdrowia życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zle rozumie audiofilizm. To poszukiwanie coraz lepszego dzwieku roznymi sposobami. Mozna to tez robic w mniejszym budzecie, mozna sie wspierac wlasnymi pomyslami, sa rozne sposoby. Liczy sie pasja i chec do eksperymentowania z dzwiekiem. Nie ma co od razu tak negatywnie sie odnosic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... to nie pozostaje mi nic innego jak uzbierać 20.000 PLN na jakiś Accuphase aby zadowolić forumowiczów ;))

Zdrowia życzę.

Ewentualnie możesz posłuchać np. Marantz PM8005 z Tannoy Revolutions DC6T i wyciągnąć własne wnioski.

I opisać je dla potomności rzecz jasna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem "audiofilem" także mam mniejsze wymagania.

Pozdrawiam

 

Audiofil to jest ktoś, kto mając dobry dźwięk szuka dalej. Ja piszę oczymś innym, że za 5000 pln nie ma dobrego dźwięku. Ale to jest oczywiście kwestia indywidualna.

 

Ja do tego podchodziłem trochę inaczej: tak długo zwiększałem budżet aż poczułem się usatysfakcjonowany. Nie na odwrót. Bo jesli już wydawać znaczną kwotę to chyba ważne jest aby czuć to coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja do tego podchodziłem trochę inaczej: tak długo zwiększałem budżet aż poczułem się usatysfakcjonowany.

 

No to napewno jest dobry sposób... :)))

 

Mozna to tez robic w mniejszym budzecie, mozna sie wspierac wlasnymi pomyslami, sa rozne sposoby.

 

To jest prawidłowe podejście...

 

Ja piszę oczymś innym, że za 5000 pln nie ma dobrego dźwięku.

 

Ha ha ha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5000 tys zaden nowy wzmacniacz nie zagra sensownie. Kup cos uzywanego, przemysl sobie to jeszcze raz.

Chcę kupić nowy sprzęt na gwarancji itp. Myślę, że 5000 PLN to kupa kasy jak na przedmiot, który ma grać muzykę.

Coś się musi znaleźć.

Pozdrawiam.

 

Kolega zle rozumie audiofilizm. To poszukiwanie coraz lepszego dzwieku roznymi sposobami. Mozna to tez robic w mniejszym budzecie, mozna sie wspierac wlasnymi pomyslami, sa rozne sposoby. Liczy sie pasja i chec do eksperymentowania z dzwiekiem. Nie ma co od razu tak negatywnie sie odnosic.

Może faktycznie dla mnie "audiofil" ma nieco negatywne zabarwienie z delikatną nutką wiecznej choroby zanurzoną w szponach marketingu.

Pozdrawiam.

 

Przemku posłuchaj Music Hall-a a35.2 i Atolla IN100SE. Z Twoimi kolumnami powinno być ok.

Może to wydać się dla Was nie co śmieszne ale też chciałbym aby sprzęt wyglądał. Jeśli brytyjskie "brzydale" mają swój urok to ten Atoll wygląda koślawie.

Marantz trochę sztucznie wygląda.

Choć wiadomo rzecz - wygląd nie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy nie rozumiem dlaczego cd player Audiolab 8200CDQ ma wyjście XLR a wzmacniacz 8200A nie ma takowego wejścia ?

Gdzie tu jest logika ?

Może Audiolab wypuści na czasie bardziej "wypasiony" wzmacniacz, który będzie miał wejście XLR ?

 

No i chyba wszystko jasne. Nowy Audiolab 8300A ma wejścia XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważniejsze czy układ wzmacniacza jest zbalansowany.

Jak nie jest a pewnie to ma miejsce to tylko dodatek mało użyteczny stworzony na potrzeby marketingu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić nowy sprzęt na gwarancji itp. Myślę, że 5000 PLN to kupa kasy jak na przedmiot, który ma grać muzykę.

Coś się musi znaleźć.

Patrząc na to z boku to tak ale realia są inne .

Dozbieraj tysiaka i poluj na niewiele używanego ( nowego dostaniesz za około 7000zł ) Denona PMA2020AE .

Wygląda ( 90 albo i więcej % sprzętu przy nim wyglądają i są zbudowane jak zabawki za parę stów ), jest porządnie wykonany , funkcjonalny i gra tak że można odpuścić na dobre . Miejmy nadzieję że to że jest składany w Japonii da wiele lat bezawaryjnej pracy

 

Za 5000 tys zaden nowy wzmacniacz nie zagra sensownie. Kup cos uzywanego, przemysl sobie to jeszcze raz.

Niestety te dobre zaczynają się w okolicach dychy ( ceny sklepowe w naszym kraju )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wydać się dla Was nie co śmieszne ale też chciałbym aby sprzęt wyglądał. Jeśli brytyjskie "brzydale" mają swój urok to ten Atoll wygląda koślawie.

Marantz trochę sztucznie wygląda.

Choć wiadomo rzecz - wygląd nie gra.

 

Kwestia gustu. Na żywo Atoll lepiej się prezentuje niż na fotach z netu. Na pewno do jakości wykonania nie ma zastrzeżeń. Posłuchaj. Jak Ci się spodoba jak gra to wygląd zejdzie na drugi plan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu. Na żywo Atoll lepiej się prezentuje niż na fotach z netu. Na pewno do jakości wykonania nie ma zastrzeżeń. Posłuchaj. Jak Ci się spodoba jak gra to wygląd zejdzie na drugi plan.

Atoll ma świetne recenzje na necie - po prostu muszę go zobaczyć (posłuchać) na żywca.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.