Skocz do zawartości
IGNORED

Nierówna praca kolumn


kxp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z kolumnami. Zestaw Marantz PM7005/CD6005 plus kolumny Dali Zensor 5.

Problem polega na tym,że o ile z kolumny prawej dźwięk wydobywa się właściwie, to lewa ledwo gra, głośnik wysokotonowy sypie igiełkami, a średnio/niskotonowe ledwie słychać. Kolumny podłączyłem dzisiaj ( świeży nabytek) i nie wiem, czy jest jedna uszkodzona,czy może da się coś zrobić.

Próbowałem podłączyć odwrotnie , zamieniałem kolumny prawą z lewą i efekt był ten sam na tej jednej kolumnie.

Dodatkowo przy podkręceniu głośności na około 12-tą dźwięk we wzmacniaczy się wyłacza (tryb mute miga) . Dotyczy się to cały czas pracy tej jednej kolumny. gdy balans jest ustawiony na prawą, to wszystko działa, a po przestawieniu na lewą dźwięk się wyłącza.

 

Miał może ktoś taki problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z kolumnami. Zestaw Marantz PM7005/CD6005 plus kolumny Dali Zensor 5.

Problem polega na tym,że o ile z kolumny prawej dźwięk wydobywa się właściwie, to lewa ledwo gra, głośnik wysokotonowy sypie igiełkami, a średnio/niskotonowe ledwie słychać. Kolumny podłączyłem dzisiaj ( świeży nabytek) i nie wiem, czy jest jedna uszkodzona,czy może da się coś zrobić.

Próbowałem podłączyć odwrotnie , zamieniałem kolumny prawą z lewą i efekt był ten sam na tej jednej kolumnie.

Dodatkowo przy podkręceniu głośności na około 12-tą dźwięk we wzmacniaczy się wyłacza (tryb mute miga) . Dotyczy się to cały czas pracy tej jednej kolumny. gdy balans jest ustawiony na prawą, to wszystko działa, a po przestawieniu na lewą dźwięk się wyłącza.

 

Miał może ktoś taki problem?

 

masz może jakieś inne kolumny, żeby sprawdzić jak jest na innych kolumnach ? tak samo inny wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaproponować zamianę kolumn L na P jednak istnieje mozliwośc że wzmacniacz uszkodzony a co za tym idzie moze uszkodzić drugą kolumnę. Jednak z Twojego wpisu wynika że ewidentnie masz uszkodzoną jedną kolumnę. Tylko nie wystarczy podłączyć jednej kolumny. Podłącz dwa monitory i wszystko będzie jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dwa monitory do wzmacniacza i oba grały prawidłowo, Przy odsłuchu na słuchawkach też wszystko jest w porządku, tak więc ewidntnie wina leży w tej jednej kolumnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej napisał Uchatek czeka Cię reklamacja albo kopanie się z nieuczciwym sprzedawcą bo zapewne stwierdzi że u niego wszystko było OK i to Ty zepsułeś jedną kolumnę. Nie powłączaj już i nie kombinuj bo z tego piszesz to włącza Ci się zabezpieczenie we wzmacniaczu.

Powodzenia,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sprzet najlepiej odsluchac przed zakupem, bo tak jak kolega wyzej napisal, sprzedawca moze teraz stwierdzic, ze u niego wszystko bylo ok.

Jak to nowe kolumny, to nic nie kombinuj tylko reklamacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozkręcaj wzmacniacza tak mocno jeśli z kolumnami jest coś nie tak. Bo będziesz miał problem i z nim.

Gdzie zakupiłeś kolumny? Masz oryginalne kartony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzedawcą nie ma problemu,dzwonił już dzisiaj rano do mnie i zaproponował , że podeśle kurierem nowe kolumny, a te odbierze.

 

Jest tylko jeden mały problem:)

 

Jakiś czas temu włączyłem gramofon i tak słuchałem przez jedną kolumnę, strona się skończyła, podszedłem zmienić na drugą i coś mnie kopnęło... mimo,że gramofon uziemiony przy wzmacniaczu . Ponowniezadziałało zabezpieczenie (migające mute), tyle,że po czasie, gdy można byłopodkręcić volume , okazało się, że druga kolumna ruszyła, nie tylko wysokotonowy, ale także oba średnio/niskotonowe zaczęły grać.

 

i teraz nie wiem, w czym była przyczyna . pogram jeszcze dzisiaj i jutro i jeżeli wszystko będzie dobrze, będę musiał, w poniedziałek przedzwonić,żeby anulować wysyłkę nowego kompletu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Na zakończenie tematu

Po dwóch tygodniach bezproblemowej pracy problem powrócił, a czas na ewentualny zwrot/wymianę minął - ot taka złośliwość rzeczy martwych.

Kolumny wysłałem do serwisu - opinia uszkodzona zwrotnica.Jedyny "miły" aspekt tej sytuacji to to,że po 9-ciu dniach od momentu wysłania kolumn do serwisu , stoją już one z powrotem u mnie w pokoju i mam nadzieję, że nie będą już sprawiać większego problemu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu włączyłem gramofon i tak słuchałem przez jedną kolumnę, strona się skończyła, podszedłem zmienić na drugą i coś mnie kopnęło... mimo,że gramofon uziemiony przy wzmacniaczu . Ponowniezadziałało zabezpieczenie (migające mute), tyle,że po czasie, gdy można byłopodkręcić volume , okazało się, że druga kolumna ruszyła

 

Kolumny wysłałem do serwisu - opinia uszkodzona zwrotnica.

 

Może nie tyle co zwrotnica jako całość, co lutowania przy niej, albo kable albo któryś z elementów zwrotnicy.

Wystarczyło pewnie poprawić luty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.