Skocz do zawartości
IGNORED

Bardzo budżetowe kolumny 200-250zł


Braddock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam jakiś budżetowych kolumn pod tak samo budżetowy wzmacniacz Sony TA-F220 który gra z CDP-790. Oglądałem na znanym serwisie aukcyjnym różne kolumny i znalazłem kilka ciekawych modeli jakieś Sony, TEAC, CANTON, Braun, Grundig i np Gale. Tylko kompletnie się na tym nie znam. Czy mógłby ktoś polecić na jakie modele monitorów zwracać uwagę w tej cenie, nie boje się modyfikacji więc jestem sobie z czasem coś przy nich zrobić. słucham głównie Pop'u i Jazzu czasami np. Metallica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli trafisz w tej cenie Tannoy m1 lub m2, to powinienes byc zadowolony.

Mialem tez kiedys malutkie monitorki Gale mini czy cos takiego, dokladnie nie pamietam. Fajnie graly, ale nie dalo sie nimi kopnac tak jak Tannoyami.

Tannoy m2 potrafi dosyc dobrze naglosnic 15m2 i podobno sa poddatne na proste modyfikacje. Ja swoich nie modyfikowalem, bo nie toleruje tego typu zabiegow, poza tym bylo na tyle dobrze, ze nie musialem tego robic. Jak mi cos nie odpowiada to zmieniam kolumny.

Jak sie uda zlapac w tej cenie m2, to szczerze polecam, m1 tez godne uwagi. Sa tacy, ktorzy twierdza, ze m1 byly nawet lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś, co powinno spełnić idealnie Twoje oczekiwania: Infinity SM 82, w cenie 250pln+kw, lub o mniejszej dynamice, ale lepszym brzmieniu : Jamo J71 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na odpowiedź i za propozycje kolumny będę kupował na jakiś miesiąc dwa więc na razie ni się nie pali, a co Tannoy to będzie ciężko bo już jakiś czas je obserwuje i niektóry mają ceny z kosmosu :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy trzyma cene, bo to naprawde swietne kolumienki.

Tannoy trzyma cenę, bo "jedzie" na renomie z hi-endowych konstrukcji. Jeśli chodzi o budżetowe konstrukcje jest przereklamowany. Miałem M1, i M2. Są mdłe, przytłumione, nijakie, bez polotu i przegrywają o kilka długości w konfrontacji z kolumnami innych marek w tej cenie. Dziwi, że nikt z doświadczonych userów nie napisze o tym wprost?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest przytlumione. Wszystko zalezy od tego, do czego je podlaczysz.

U mnie graly z Rotelem i bylo calkiem fajnie jak na sprzet za te pieniadze. Jak mozesz to napisz z jakimi to innymi kolumnami tak bardzo przegrywaja.

 

Rozni ludzie lubia rozny rodzaj brzmienia i nie mozna pisac, ze cos jest do kitu tylko dlatego, ze nie jest w naszym typie. Dla kogos innego moze brzmiec swietnie.

Jedni lubia lampe inni tranzystor, jedni lubia B&W inni wola Tannoy.

Proste.

 

I to, ze Ty masz do sprzedania Infinity i Jamo nie znaczy, ze Tannoy to kicha.

 

Ja sie wypowiadam tutaj po to, zeby koledze doradzic a Ty po to, zeby cos opchnac.

Nie obraz sie, ale taka jest prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się nie obrażam, i nie chcę absolutnie nikogo obrażać. Jako pasjonat dobrego dźwięku poszukujący czegoś na dłużej, miałem (część nadal mam) u siebie naprawdę różne konstrukcje o wartości do 4000zł/para (sprzęt używany/diy). Naprawdę długo by wymieniać kolumny które zagrały lepiej w połączeniu z gainclone oraz (wtedy głównie na nim słuchałem). Łatwiej byłoby wymienić te, które zagrały gorzej (m.in. missiony). To raczej "jasny" wzmacniacz, a szeroko polecane, budżetowe tannoy'e i missiony grają "muliście", z obiektywnie gorszą sceną niż inne kolumny (choćby rzeczone powyżej infinity czy jamo). Zastanawiam się czasem, czy to nie jest taka zabawa w "hot potato" - ktoś dokonuje zakupu i aby się pozbyć gorącego kartofelka tworzy na podstawie tannoy legendy. Być może jestem zbyt wybredny, być może miałem okazję słyszeć więcej sprzętu niż przeciętny Kowalski - tak czy inaczej, serii Mercury nie poleciłem nigdy nikomu. A i nie neguję tannoy, jako złej marki, bo mają naprawdę genialne konstrukcje (choćby Royal'e), ale te budżetowe klocki są imho po prostu przereklamowane. Bardzo mocno rekomenduję, byś drogi kliencie dokonał odsłuchu przed zakupem i wybrał na słuch, a nie czyjeś opinie. Tobie ma się to podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej definicji osoba chcąca dokonać zakupu jest czyimś potencjalnym klientem. Ech... Rozumiem, że merytorycznie brak argumentów dla obrony tannoy'a ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede niczego bronil, polecilem te kolumny, bo uwazam je za swietne w swojej klasie cenowej. Mialem kilka innych i nie podobaly mi sie tak jak Tannoye.

Jezeli masz cos innego do zaproponowania, to zaproponuj. Przeciez nie bedziemy w tym temacie pisac o tym, czy Tannoy jest lepszy od czegos, czego nie zaproponowales. No chyba, ze chcesz porownywac M1 lub M2 do kolumn, ktore zaproponowales koledze w tym temacie. Ja sie do tego odniesc nie moge, bo ich nie slyszalem.

 

Tak swoja droga, chcialem Ciebie zapytac, dlaczego zdecydowales sie na zakup drugiej pary Tannoy, jezeli te ktore miales jako pierwsze uznales za muliste?

Przewaznie jest tak, ze jak komus nie podchodzi brzmienie jakie oferuje dana seria, to szuka szczescia u innych producentow.

Chyba nie powiesz, ze spodziewales sie tak wielkiej roznicy w brzmieniu pomiedzy M1 i M2, ze postanowiles zaryzykowac i kupic drugi raz kolumny z tej samej serii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil Perfect 150, było ostatnio kilka ofert na aukcjach.

Miałem kiedyś, pozostawiły mieszane uczucia- jeśli bas był ponad przeciętną, to średnie i góra już poniżej- trochę zabałaganione i mocno uproszczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.