Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz PM75: wybór reszty toru


Lutocynek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Nabyłem ostatnio pm75 na allegro (czekam na przesyłkę). Zasadniczo będzie to system do "drugiego" pokoju. Jako głośniki przez kilka miesięcy będą pożyczone po rodzinie Dali Suite 1.5 (potem pewnie coś z pylon audio: topazy albo sapphire'y jakieś, to wstępny wybór, ale wydaje mi się że produkty i wytwórca warte wsparcia). Pytanie na teraz jest pytaniem o źródło. Jaki cedek z używanych? Myślę o czymś ES (niskie na kss240 lub 213), albo Denon (3000, 1560, 1520... 2560 chyba juz zbyt ciepły). Wydaje mi się, że "drugi" system przebije ten z mojego salonu (pma1500ae + dcd1500ae + ifi idsd jeśli z usb + kef c7 {te zmienię niedługo bo są yyy...} + kable tara labs prism 22 i 33 [choć w granie kabli nie wierzę]).

 

Poradzicie coś zanim utopię gdzieś talary? Tak jak napisałem: najpilniejsze porady dot. źródła, później możemy sobie pogadać o głośnikach i ewentualnie o drutach.

 

I prosiłbym o nie odsyłanie do wątków o innych numerach - te są juz przestudiowane, ale odpowiedzi w nich nie znalazłem. Potraktujcie ten wątek jako początek zbioru uwag dot. pm75

 

Z góry dzięki. Valar Morgulis Panowie.

 

PS: mam jeszcze pomysł aby pm75 okrasić na koniec Dac'kiem Rega (tym pierwszym na wolfsonach, bez R) bo podobno jest jasny, otwarty i powinien zgrać się z pm75. Tak sobie kombinuję.

 

EDIT: pokój 20m2 lub 30m2 w zależności gdzie to ustawię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD - PD50

DAC - RDAC+Teddy Pardo

dobrze się to u mnie zgrywało z PM75.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD - PD50

DAC - RDAC+Teddy Pardo

dobrze się to u mnie zgrywało z PM75.

 

Teddy Pardy albo Tomanek? Bo rozumiem że nie będzie różnicy?

Jeśłi PD50 to Pioneer niestety nie biorę pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teddy Pardy albo Tomanek? Bo rozumiem że nie będzie różnicy?

 

niewielka - tylko Tomanek ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polowałem na ten wzmacniacz. A czy możesz zdradzić za ile poszedł? Chętnie posłucham rad innych użytkowników.

 

Dane cały czas dostępne na allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że albo wzmacniacz nie cieszy się popularnością, albo niewiele osób ma coś do powiedzenia w temacie.

 

Tymczasem odebrałem wzmacniacz. Oczywiście stan "igła" igłą do końca nie jest (nie wiem czemu w świecie audio jest tylu spryciarzy, jak nigdzie indziej), ale nie o tym... Zamiana miejscami z pma1500ae i... musiałem szukać urwanej d***. Dwa słowa: wyrównanie pasma i wypełnienie. Przede wszystkim wypełnienie, bas ma barwy a nie tylko sucho zaznaczoną obecność. Nie ma także podbitej wyzszej średnicy jak denon, ogólnie zmiana bardzo na plus. Cieplej, barwniej, niżej, przyjemniej. A co zostało poświęcone? (tak, tak, denon w czymś jednak jest lepszy) Otóż mam wrażenie ciut mniejszej szybkości i atraku (pm75 nie daje "w twarz") oraz być może, co ma związek z poprzednim, minimalnie mniejszej kontroli.

 

Jeszcze słowo o wbudowanym TDA1541A. Moim zdaniem to lekkie nieporozumienie. Sygnał podałem przec coax z dcd1500ae. Marantz pogubił dużo szczegółów, w zasadzie to pogubił niektóre częsci pasma. Z dołu i z góry. Tam gdzie normalnie grała muzyka został po niej tylko niewielki, ledwo słyszalny ślad. Z tej funkcji raczej nie będę korzystał.

 

pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutocynek twoj opis Marantza PM-75 to sedno sprawy. Okresliles go bardzo dobrze. Jest barwa i to cos czego nie ma ten Denon. Uzywalem niegdys PM-75 z DCD-3000. Po TDA1541 nie oczekuj cudow. Jest twardy i suchy bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie. Może od Pylon Topaz 20 lub Sapphire 25/31 lepsze będą STX Neutrio f-150? Miał ktoś stycznośc z tymi kolumnami? Jak STX potecjalnie zgrałyby się z pma1500ae lub Marantz pm-75?

 

STX maja dobre opinie, lepsze materiały. Różnica gołym okiem jak na razie widoczna jest w marketingu. Pylon " otro atakuje", prasa (stereoikolorowo) wyglada na "przekabaconą" na ich stronę i odnosze wrażenie że zamiast rzetelnego opisu sprzętu raczej są zaprzęgnięci w działania marketingowe (pewnie dobrze płatne). Dlatego interesuja mnie opinie posiadaczy.

 

No i odswieżam zasadnicze pytanie. Z czym u was gra lub grał Marantz pm-75 i jak się to zgrywało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tez jestem juz w posiadaniu pm75. Używam go w zestawieniu z odtwarzaczem cd Grundig fine arts 9000 (nieco ulepszonym bo posiadającym selekcjonowany układ z korona) oraz kolumnami Klipsch Rf62II. Z efektów jestem bardzo zadowolony. Bas jest nsprawde wyczowalny, o szarpniecia strun gitary czy kontrabasu naprawde czuć na skórze. Docelowo chce kupic inne kolumny- mniejsze monitory i sprzęt ma powedrowac do sypialni. Pytanie moje brzmi czy zmiana kolumn na monitory spowoduje zmniejszenie doznań odsluchowych. Oczywiście wybiorę sie do sklepu na zakupy z odsluchem ale jestem ciekaw co mi odpiszecie.

Druga część mojego postu będzie tyczyc porównania Marantza pm75 z technicsem 1000.

 

Technics 1000 lepiej gra jesli cd podłączony jest bezpośrednio do końcówki mocy. Jakby przedwzmacniacz psul dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.