Skocz do zawartości
IGNORED

Kupowanie kolumn na sztuki, czyli sztuczki sprzedawców


Melepeta

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze

 

Zakładam wątek o sztuczkach marketingowych jakie stosują sprzedawcy, aby przyciągnąć klienta. Mnie bardzo irytuje podawanie ceny za sztukę kolumn, gdy można kupić tylko parę. W porównywarkach cen wychodzi wtedy super tanio. Jeśli chce się kupić, dopiero okazuje się, że cena jest dwa razy wyższa. Już nawet na Allegro widziałem takie oferty używanych kolumn od osób prywatnych, gdzie cena była za sztukę i dostępne były dwie sztuki. A dopiero w opisie można było przeczytać, że sprzedawana jest wyłącznie para. Piszę o kolumnach, bo w przypadku interkonektów jeszcze się z tym nie spotkałem. Znając jednak sprzedawców i tego można się w przyszłości spodziewać.

Cena np. 2499,99zł, to też marketingowy chwyt, ale nie można mu zarzucić nieuczciwości.

 

Nie wyobrażam sobie aby cena w sklepie obuwniczym była za jeden but.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portki na przykład.

Zawsze trzeba kupić dwie nogawki, nawet jak masz jedną nogę!:-)

 

O tym już gdzieś było na Forum, Panowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki chwyt moze tylko zrazic a nie przyciagnac. To jest jakies glupie.

Gdybym w sklepie wybral buty i poszedl zaplacic a okazaloby sie, ze cena jest za jeden, to bym sie mocno zdenerwowal.

Nie rozumiem jak taki chwyt dziala. On chyba raczej odstrasza.

 

To tak jak by za wzmacniacz podali w ogloszeniu polowe ceny a drugiej polowie dowiadujesz sie przy zaplacie za towar. Idiotyzm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędlina z ceną za 100g.

To się jeszcze da przeliczyć

 

Ale widziałem już cenę za 70g - weź sobie głodny człowieku przelicz ;P

 

A wracając do kolumn za sztuki, jest prosta zasada którą polecam każdemu kupującemu:

 

Jeśli sprzedawca już przed zakupem wali Cię w rogi drogi łosiu, pardon kliencie to..... spiep....aj zanim kupisz. Bo pomyśl do jakich sztuczek się posunie, żeby nie uznać gwarancji (np.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez podawanie ceny za kolumny w wysokosci polowy ceny nie przekona klienta do wyciagniecia drugiej polowy podczas zaplaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak taki chwyt dziala.

Normalnie.

Znajdujesz w internecie najtańszą ofertę, dodajesz do koszyka, zatwierdzasz, kupujesz. Puszczasz przelew i wysyłasz potwierdzenie sprzedawcy.

W mailu zwrotnym otrzymujesz informację, że dokonałeś zapłaty tylko za jedną sztukę. Proste jak sikanie, tak się dzisiaj robi interesy.

Ostatnio był gdzieś temat gościa, który przed zakupem chyba trzy razy się upewniał czy cena dotyczy pary czy sztuki i trzy razy został poinformowany, że pary.

Kiedy już kupił i zapłacił, nagle się dowiedział, że pracownik udzielający informacji się pomylił (podobno dwa lata pracuje w tym sklepie) i cena dotyczy jednej sztuki.

Oczywiście w ramach rekompensaty za to nieporozumienie proponują 50% rabat przy dopłacie za drugą sztukę i nawet wyślą mu na swój koszt, bo chcą być w porządku,

zapominają tylko dodać, że nawet z rabatem i transportem na koszt sklepu klient de facto dopłaca do całego interesu 25%, bo o tyle ma taniej gdzie indziej.

Tak długo urabia się klienta aż w końcu sam zgłupieje i zapłaci, ale najpierw trzeba go jakoś złapać np. podając "przez pomyłkę" połowę ceny za parę kolumn.

Na drzewo w pizdu z takimi sklepami.

 

Ale przeciez podawanie ceny za kolumny w wysokosci polowy ceny nie przekona klienta do wyciagniecia drugiej polowy podczas zaplaty.

Wczoraj na Allegro kupiłem dzieciakowi zabawkę na dzień dziecka za dokładnie 79zł plus wysyłka 9zł.

Ta sama zabawka trzy strony dalej na innej aukcji stoi za 149zł plus wysyłka 0zł.

Sprzedawca u którego ja kupiłem ma do tej pory sprzedanych 2 sztuki w tym jedna kupiona przeze mnie.

Ten drugi sprzedawca ma do tej pory sprzedanych 8 sztuk, bo w tytule aukcji wielkimi literami dopisał OKAZJA WYSYŁKA GRATIS

I tak samo jest z tymi kolumnami. Ludzie kupują oczami tam gdzie najtaniej, a że podana cena dotyczy jednej sztuki, to szczegół :)

Dobry sprzedawca tak klientem zakręci, że ten chętnie dopłaci drugą połowę zanim się zorientuje co się w ogóle dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to zapytam inaczej.

Jaki interes ma w tym sklep, jezeli klient bedzie sie domagal zwrotu wplaconej kwoty, bo drugiej polowy do wplacenia nie ma. Przeciez sklep nie zarabia na przelewach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolumnach na sztuki już było, o kablach też-sprzedawanych jako 1 szt=50 cm. Handel to nieustanne polowanie-na jelenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdujesz w internecie najtańszą ofertę, dodajesz do koszyka

Można i tak. Tylko niech nikt później nie narzeka że w Polsce rośnie bezrobocie a ludzie zarabiają 1600 zł. Bo to jest bezpośredni i wymierny efekt zakupów w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dla czego jeszcze cywilizacja nie wyginęła bo ludzie nie potrafią czytać?

 

Być może nie jest im taka umiejętność do niczego potrzebna.

 

Kolumny kupuję na kilogramy jak taka jedna sztuka ma powyżej 48kilo to już warto się nią zainteresować ale przy 230 kilogramach włącza mi się ostrzegawcza lampka czy strop wytrzyma.

 

Byłbym zapomniał przed zakupem zamiast czytać używam słuchu, tak że czytanie zupełnie nie jest potrzebne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to zapytam inaczej.

Jaki interes ma w tym sklep, jezeli klient bedzie sie domagal zwrotu wplaconej kwoty

No to Ci tłumaczę właśnie.

Dostanie rabat, promocje, talon na balon, transport w cenie i obniżkę przy zakupie wzmacniacza w przyszłości...

naobiecują mu tyle, że sam chętnie im dośle brakującą kwotę, bo trafił okazję niebywałą i na pomyłce sklepu zarobi.

A że w rzeczywistości gówno zarobi, tylko jeszcze dopłaci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa nawet sprzedawane po 10cm

 

Też prawda, człowiek przyzwyczajony do metrów ( bo w sklepach cena kabla podawana jest za metr) licytuje np. 5 sztuk i listonosz mu przynosi 50 cm. Taki mamy klimat-ups-handel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak. Tylko niech nikt później nie narzeka że w Polsce rośnie bezrobocie a ludzie zarabiają 1600 zł. Bo to jest bezpośredni i wymierny efekt zakupów w sieci.

 

Zakupy w sieci nie przyczyniają się w żadnym stopniu do wzrostu bezrobocia. Taki rodzaj sprzedaży pojawił się w wyniku rozwoju technicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy w sieci nie przyczyniają się w żadnym stopniu do wzrostu bezrobocia. Taki rodzaj sprzedaży pojawił się w wyniku rozwoju technicznego.

 

Co przeklada sie na wzrost bezrobocia, ale nie tylko w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiasz jedną kolumne jesteś wyżej w rankingu Ceneo lub Allegro.

To i tak nie jest problem. Przy zakupie i tak okaze sie ze musisz kupić 2 więc cene finalną i tak ujrzysz.

 

Niestety prawdziwą zmorą oszukiwania są sprzedawcy początkowi czyli producenci. Moc, paso przenoszenia, impedancja, wielkość głosników. Tak to jest hulaj dusza piekła nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co przeklada sie na wzrost bezrobocia, ale nie tylko w Polsce.

 

akurat w panstwach gdzie najbardziej rozwinieta jest internetowa galaz handlu, maja niskie bezrobocie i wysoki poziom zycia.Ludzie imigruja do tych krajow, nie za bezrobociem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle teorie. Nie wiem jakim musiałbym byc idiota żeby kupując "przez pomyłkę" kolumnę za piątkę dał się przekonać do zapłacenia dziesiątki. Nie wiem jakim musiałbym byc kretynem żeby kupić cos za 149 z przesyłka gratis, zamiast czegoś za 89 + przesyłka nawet 20zl. Tym bardziej ze zawsze najpierw wpada w oko cena towaru, choćby z racji użycia wyszukiwarki cen.

Podawanie cen za sztuke jest wkurzające ale moim zdaniem głownie chodzi o przycuagniecie wzroku i zainteresowanie towarem. Chociaż pewnie pomyłki się zdarzają. A i idiotów nie brakuje. Tylko ze w przypadku kolumn cena wzrasta 2 razy, trzeba naprawdę mieć cos z głowa żeby dac się skołować na podwójny wypadek. Pomijam juz brak rozeznania w cenach.

Ale bywa tez inaczej: SF Liuto , cena 8999 za 2 szt. Pisze i pytam czy aby nie za jedna. Nie, prosze pana, za dwie. Nowe. Ja: chyba jednak za jedna. "Faktycznie, dziękujemy, pracownik się pomylił..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj na Allegro kupiłem dzieciakowi zabawkę na dzień dziecka za dokładnie 79zł plus wysyłka 9zł.

Ta sama zabawka trzy strony dalej na innej aukcji stoi za 149zł plus wysyłka 0zł.

Sprzedawca u którego ja kupiłem ma do tej pory sprzedanych 2 sztuki w tym jedna kupiona przeze mnie.

Ten drugi sprzedawca ma do tej pory sprzedanych 8 sztuk, bo w tytule aukcji wielkimi literami dopisał OKAZJA WYSYŁKA GRATIS

I tak samo jest z tymi kolumnami. Ludzie kupują oczami tam gdzie najtaniej, a że podana cena dotyczy jednej sztuki, to szczegół :)

Dobry sprzedawca tak klientem zakręci, że ten chętnie dopłaci drugą połowę zanim się zorientuje co się w ogóle dzieje.

Dlatego jest taka opcja sortuj po najniższej cenie i tez nie raz kupuje wiele taniej niż tuz obok z wielkim GRATIS w tytule.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze ze ktoś kupuje kolumny z pierwszego lepszego sklepu internetowe - chodzi o to ze najpier robimy rozeznanie rynku , sprawdzamy ceny w rożnych sklepach ,dzwonimy czasem pytamy o upust

Nie wierze ze ktoś np widzi np kolumny kefy ls50 za 4 tysiące za pare a pózniej za 2 i myśle ze to okazja ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tak jak by za wzmacniacz podali w ogloszeniu polowe ceny a drugiej polowie dowiadujesz sie przy zaplacie za towar. Idiotyzm.

 

We wzmacniaczu to za kanał można podawać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wystawiłem swoje kolumny. Były to Tannoye. Pisze mi ktoś, że ja chcę tylko 4 stówy mniej niż nowe w sklepie. I on musiałby być frajerem, żeby ode mnie kupił. Przysłał nawet link do tego sklepu. Odpisałem mu grzecznie, że nie doczytał w tym sklepie, iż to cena za sztukę. Trochę się zmieszał stwierdzając, że faktycznie nie doczytał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że chodzi o to, żeby to, co widzi oko w pierwszym momencie było niższe niż faktycznie kwota, jaka jest do zapłaty. Analogicznie do podawania cen w sklepach na zasadzie odejmowania jednego grosza od jakiejś okrągłej kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wciągniecie na stronę swego sklepu. Nie musi chodzić o te konkretnie kolumny. Bo i tak przy zakupie wyjdzie prawdziwa cena. A w dodatku przeciez mozna zwrócić.

Założę się ze w stacjonarnym na polce stoją 2 kolumny a cena jest podana za komplet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę że nawet "wielcy' gracze na naszym rynku stosują praktykę "ukrycia" ceny podając kwotę za 1 kolumnę.

Tylko skoro znani "więksi" tak praktykują to gdzie iść kupować ?

Cały ten rynek trochę jest "chory" tak jak liczenie, że ktoś wyłoży potem x2 jak dokonał płatności za 1 sztukę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie widział, nikt nie słyszał, nikt by drożej nie kupił, wszyscy są ciężko zdziwieni jak można być takim kretynem...

No widocznie jakoś można.

 

Cena 38zł i 3 osoby już kupiły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena 19zł i 0 zainteresowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można?

 

Przykład pierwszy z brzegu, bo nie chce mi się teraz szukać więcej, ale wszędzie jest dokładnie to samo.

Zabawki, gry, ciuchy, buty, kosmetyki i z audio też jest podobnie. Może nie na taką skalę, ale ciężkich frajerów też nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

 

To nie tak , zwróć uwagę że ostatni zakup za 38 zł był 65 dni temu , nie ma się co dziwić że nikt nie kupił za 19 zł , tej aukcji po prostu jeszcze nie było na allegro . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 21

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.